Şimdi Ara

BİSİKELT DİSKİNE YAĞ KAÇMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/salcano-ng650-27-5-hd-dag-bisikleti-pm-sporbsspr200182 BİSİKLETİMİN MODELİ BU BİSİKLETİMİ YAĞLARKEN DİSK FRENLERİENE YAG KAÇTI ( HİDROLİK DİSK ) BUNU ÇÖZÜM YOLLARI NELERDİR SABUN+SU ARKA DİSKE İŞE YARADI AMA ÖN DİSK ESKİ GÜCÜNE ULAŞMADI AKLIMDAN GEÇENLER( BALATA BİTMİŞ OLABİLRMİ HİDROLİİK YAGI BİTMİŞ OLABİLMİ VEYA HAVA KAÇMIŞ OLABİLRMİ BİSİKLETTEN ANLIYANLAR VEYA AYNI SORUNU YAŞIYANLAR YARDIM EDERSE SEVİNİRİM

• Aynı olayı yaşamıştım, ön diske wd40 bulaştırdım ön maşayı yağarken, öyle lanet birşeyki wd40 zaten suyu iten bir madde olduğu için sıcak su ve sabunla 15 dk yıkamak hiçbir işe yaramadı, çok az bir miktar bulaştı aslında ama nasıl o kadar yayıldı hala anlamıyorum, bende söktüm ön freni komple, balataları ve diski cif ile çok sağlam temizledim, hala çok az yağlı gibiydi, ince zımpara + cif ile üstünden geçtim, sonunda mükemmel temizliğe ulaştı. En son üstünden disk temizleyici sprey ile geçtim, fren eskisindende iyi hale geldi. Zımparayı abartmamak lazım. Sizinki wd40 değilse bu kadar zorlamayabilir. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynısı geçen ay oldu. İlk bi diski temizledim ama balatalarda olduğunu biliyordum. fren performansı düşmüştü. Hiçbir şey yapmadım birkaç güne kendiliğinden geçti. her sürüşten sonra rotorun deliklerindeki yağı temizledim sadece. Ama benimki şu zincirler için özel yapılmış yağlardan. Yağ ince olduğundan bu şekilde halledebildim. Bu tür yağlardan kullanmıyorsanız temizlemenin başka yolunu bulabilirsiniz.
  • Yardımın için teşekürler kardeşim benim diskime Lastik parlatıcı degdirdim jantlari silerken yağ degemdi ama balata spreyi kullanmka istiyorum olabilirmi

• Diske disk temizleyici spreylerden uygulayıp balataları da aygazda biraz yakıp (balatanın türüne göre uygulanabilirliği değişebilir) zımpara uygulayınca ve biraz alışma süresi verince sıkıntı kalmıyor, 3-4 kez başıma geldi benim de

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.