Şimdi Ara

Dizel Araç Tuningi Nasıl Yapılır..? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.522
Cevap
4
Favori
150.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayır denemedim..ama Rapid in bunlardan çok daha iyi olduğunu biliyorum...Evet konnektörleri aynı..FAkat birbirleri yerine takılamazlar..Basınçların aynı olmadığını yazdığım halde neden tekrar sordunuz ?? cevaplarımı daha dikkatli okuyun lütfen..Rapidin yanında birde ayar konsolu satın alırsanız (150 euro) iki arabayı tek modülle idare edebilirsiniz..
  • sayın gazihan bu topicte rapid boxın 700 ytl cnd boxın 400 ytl olduğunu söylemişsiniz ben size telefonda fiyat sorduğumda rapid boxın 1250 ytl den aşağı olmayacağını söylediniz ve bu fiyatı duyunca ben boxı almaktan vazgeçtim açıkçası... aracım c4 1.6 hdı doğrusu kafam karıştı.rapid box 1250 ytl mi yoksa 700 ytl mi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasfanclub -- 7 Mayıs 2008; 15:01:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: elmasfanclub

sayın gazihan bu topicte rapid boxın 700 ytl cnd boxın 400 ytl olduğunu söylemişsiniz ben size telefonda fiyat sorduğumda rapid boxın 1250 ytl den aşağı olmayacağını söylediniz ve bu fiyatı duyunca ben boxı almaktan vazgeçtim açıkçası... aracım c4 1.6 hdı doğrusu kafam karıştı.rapid box 1250 ytl mi yoksa 700 ytl mi ???

Aracınız için Dimsport un uygun gördüğü rapid Pro modeli ve 623 Euro + KDV Bu model Rapid ile Partikül filtreli araçlarda +22 Filtresiz araçlarda +28 Hp alınabiliyor..

Ama aracınıza takılabilen Rapid Exp modeli 380 Euro + KDV Bu modül araca 12-15 hp kazandırabiliyor..

CND box da aracınıza %10 kadar güç kazandırabilecektir..ve fiyatı doğrudur..
  • getz 1,5 crdi 88 hp olanın(yeni kasa) turbo basıncı hakkında bi bilginiz var mı?

bu araca modül vs vs bu uygulamalar ile kaç hp katkı sağlanır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

getz 1,5 crdi 88 hp olanın(yeni kasa) turbo basıncı hakkında bi bilginiz var mı?

yaklaşık 0.8-1.1 bar arasıdır..

Chiptuning ile 110 hp alınabilir..Box ile bu değerlere ulaşamazsınız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

getz 1,5 crdi 88 hp olanın(yeni kasa) turbo basıncı hakkında bi bilginiz var mı?

dün 88 bg getz 1.5 CRDİ aracıma chip uygulaması yaptırdım şu an 3. viteste bile pati çekiyor araba direksiyonu zaptetmekte zorlandığım bile oluyor müthiş bir serilik ve performans çıktı ortaya 180 ni geçemeyen araç 200 e banamısın demiyor şu an izmir otobanında rampaya 170 le tırmanmaya başlıyorum tepete vardığımda hızım 200 km yakın oluyor aynı gün 195*50 R16 jant ve lastikte taktım inanın bana izmirde mersinliden 3. sanayiye patinajdan zor gittik herkese tasiye ederim

• Bende 88 HP Getz düşünüyorum. Acaba bu uygulama motora zarar veriyor mu ? Dediğiniz gibi performans çok zevkli olabilir de, uzun vadede ne olur orasını merak ediyorum.
  • Uzman arkadaşım,70 HP,8 valf C3 üme chip uygulatmayı düşünüyorum.Asıl derdim alt devirlerde daha iyi hızlanmak.Arkadaşımda 16V,92 Hp var ve kullanımı ciddi anlamda daha hoş.Ancak aklıma takılan sorular var.Bu uygulamayı otomobil firmaları neden fabrika çıkışı olarak yapmıyorlar?Eğer bir zararı yoksa niye hacimle,valflerle oynasınlar ki?1.4 otomobile yüklerler programı olur 90 Hp,100HP değil mi?Niye aynı aracı 92 Hp yapmak için hacimle veya valfle oynasınlar.Hem de maliyet düşer:)Yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden
  • quote:

Orjinalden alıntı: sniper_hakan

işte videom arkadaşlar 200 km/s

http://www.akilli.tv/video/130457/GETZ-15-CRDI-200-kms.aspx

Hiç kusura bakma genç arkadaşım ama bunda övünülecek bir şey yok.Diğer insanlar da aynı trafiği kullanıyor ve sizin gibi sürat yapıp paramparça olan araçların videoları da sizinki gibi dolaşıyor nette biliyorsunuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: panisher

quote:

Orjinalden alıntı: sniper_hakan

işte videom arkadaşlar 200 km/s

http://www.akilli.tv/video/130457/GETZ-15-CRDI-200-kms.aspx

Hiç kusura bakma genç arkadaşım ama bunda övünülecek bir şey yok.Diğer insanlar da aynı trafiği kullanıyor ve sizin gibi sürat yapıp paramparça olan araçların videoları da sizinki gibi dolaşıyor nette biliyorsunuz.

o konuda haklısın ama zaten ben bu video yo övünmek için koymadım arabama bir uygulama yaptırdım ve sonucunda bir takım değişiklikler olduğu göstermek için koydum. zaten bu videoyu çektikten sonra gene normal süratlara düştüm. KISACASI BU SADEECE BİR DENEMEYDİ

• quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Bende 88 HP Getz düşünüyorum. Acaba bu uygulama motora zarar veriyor mu ? Dediğiniz gibi performans çok zevkli olabilir de, uzun vadede ne olur orasını merak ediyorum.

motor sağlığı bizim için en önemli kriter..asla motora zarar verecek bir işlem uygulamayız..Siz motorunuza iyi baktığınız sürece o sizi yolda bırakmaz..

88 hp lik GETZ yaklaşık 110 hp olur..
  • quote:

Uzman arkadaşım,70 HP,8 valf C3 üme chip uygulatmayı düşünüyorum.Asıl derdim alt devirlerde daha iyi hızlanmak.Arkadaşımda 16V,92 Hp var ve kullanımı ciddi anlamda daha hoş.Ancak aklıma takılan sorular var.Bu uygulamayı otomobil firmaları neden fabrika çıkışı olarak yapmıyorlar?Eğer bir zararı yoksa niye hacimle,valflerle oynasınlar ki?1.4 otomobile yüklerler programı olur 90 Hp,100HP değil mi?Niye aynı aracı 92 Hp yapmak için hacimle veya valfle oynasınlar.Hem de maliyet düşer:)Yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden

evet aracınıza uygulanacak herhangi bir elektronik modifikasyon işlemi sonrasında +15 hp ve +40 Nm elde edebilirsiniz..Buda beklentinizi büyük ölçüde karşılar..Bu işlemler motorun emisyon standartları, sürüş konforu ve zor şartlar altında çalışacağı düşünülerek alınan emniyet tedbirleri gibi unsurların motordan çaldığı gizli güçlerini açığa çıkartma amaç lı uygulanır..

• quote:

quote:

Uzman arkadaşım,70 HP,8 valf C3 üme chip uygulatmayı düşünüyorum.Asıl derdim alt devirlerde daha iyi hızlanmak.Arkadaşımda 16V,92 Hp var ve kullanımı ciddi anlamda daha hoş.Ancak aklıma takılan sorular var.Bu uygulamayı otomobil firmaları neden fabrika çıkışı olarak yapmıyorlar?Eğer bir zararı yoksa niye hacimle,valflerle oynasınlar ki?1.4 otomobile yüklerler programı olur 90 Hp,100HP değil mi?Niye aynı aracı 92 Hp yapmak için hacimle veya valfle oynasınlar.Hem de maliyet düşer:)Yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden

evet aracınıza uygulanacak herhangi bir elektronik modifikasyon işlemi sonrasında +15 hp ve +40 Nm elde edebilirsiniz..Buda beklentinizi büyük ölçüde karşılar..Bu işlemler motorun emisyon standartları, sürüş konforu ve zor şartlar altında çalışacağı düşünülerek alınan emniyet tedbirleri gibi unsurların motordan çaldığı gizli güçlerini açığa çıkartma amaç lı uygulanır..

Çok teşekkür ederim.Yanlışsam düzeltin lütfen.Bu chip uygulamasını yaparsak aracı zorlamayacağız,zor şartlarda kullanmamaya özen göstereceğiz.Yani bize tanınan obsiyon yok olduğundan motora karşı daha nazik olmamız gerekecek.Bakımları daha hassas yaptıracağız vs.Bu taktirde sorun olmaz diyorsunuz.
    Benim aracım için 370 euroluk bir şeyden bahsetmişsiniz.Bu chipi kendim söküp istemediğim taktirde kolayca,hiç belli olmayacak şekilde sökebilir miyim?Ayrıntıları pm de atabilirsiniz

• quote:

quote:

teşekkür ederim..peki bu kaç psi a denk gelir? blow off almayı düşünüyorum da,çalışma aralıkları psi olarak verilmiş..bir de,getze blow off uyguladınız mı hiç?
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim..peki bu kaç psi a denk gelir? blow off almayı düşünüyorum da,çalışma aralıkları psi olarak verilmiş..bir de,getze blow off uyguladınız mı hiç?

11,6 ~ 16 psi

• teşekkür ederim..

iyiymiş,5-35 psi aralığındaki bov u uygulayabilirim o zaman..ama nasıl :) onu araştırmam gerek..aracın turbosunun yerini bile saptayamadım daha,küçük müdür nedir,gözükmüyor ayaküstü bakıldığında..
  • quote:

Çok teşekkür ederim.Yanlışsam düzeltin lütfen.Bu chip uygulamasını yaparsak aracı zorlamayacağız,zor şartlarda kullanmamaya özen göstereceğiz.Yani bize tanınan obsiyon yok olduğundan motora karşı daha nazik olmamız gerekecek.Bakımları daha hassas yaptıracağız vs.Bu taktirde sorun olmaz diyorsunuz.
    Benim aracım için 370 euroluk bir şeyden bahsetmişsiniz.Bu chipi kendim söküp istemediğim taktirde kolayca,hiç belli olmayacak şekilde sökebilir miyim?Ayrıntıları pm de atabilirsiniz

Box ı kendiniz söküp takabilirsiniz..Yanlız biraz zordur..Bi iki defa takıp söktükden sonra eliniz alışacaktır..

• quote:

quote:

Box ı kendiniz söküp takabilirsiniz..Yanlız biraz zordur..Bi iki defa takıp söktükden sonra eliniz alışacaktır..

ÇOk sağol

• belki yeri burası değil ama.......

skoda octavia'daki 1.6 FSI motorun performansını biraz daha arttırmak için birşeyler yapılabilirmi?
    nasıl ve ne fiyata olur? ne kazandırır veya ne kaybettirir?
    bildiğiniz biryer varsa adres, internet linki filan verebilirmisiniz?

teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.