Şimdi Ara

GTX 1080 ve GTX 1070 - Coil Whine vakaları başladı... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
5
Favori
8.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    FE modelinin fan problemi neysede, CW olayı benim için önemli.
  • Benim de basima geldi bi kere coil whine.
    Asus matrix platinum 980 ti de geldi basima. Kasa masanin altinda dururken oturdugum yerden duyabiliyordum. Neyseki amazona iade ettim. Cok sukur. Gercekten insanin sinirlerini geren bir problem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi merak ettigim su edki nesle gore tdp azaldigina gore coil whine sorununda gelen ses de azaldimi sonucta daha az elektrik tuketiyor bu sayede de daha az ses cikartmasi gerekmez mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jvcjvc kullanıcısına yanıt
    Eger cw varsa Furmark ,occt ve unique heaven de öter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Temmuz 2016; 11:39:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Eger cw varsa Furmark ,occt ve unique heaven de öter

Direkt normal bir test mi yapmaliyim? Yoksa belli ayarlar da yapacak miyim?

Occt ile denemistim ben fps limiti kaldirip testi infinite yapmistim hatirladigim kadariyla eve gecince detay yazabilirim
    Occt nin psu testi de var baya kullanişli.

• quote:

Orijinalden alıntı: canskru

Benim de basima geldi bi kere coil whine.
    Asus matrix platinum 980 ti de geldi basima. Kasa masanin altinda dururken oturdugum yerden duyabiliyordum. Neyseki amazona iade ettim. Cok sukur. Gercekten insanin sinirlerini geren bir problem.

iade edip msi mı aldınız asus daha iyi benim bildiğin coil wine sorunu gtx 970 lerde ve msi modellerde daha çok oluyordu
  • hani bende yurtdışından kart alma arefesindeyim hatta 2 tane alim beğendiğimi takar diğerini satarım diyordum. millette tutturmuş evga da evga neymiş yurtdışına garantiye gönderebiliyormuşsun rma varmış. yani benim mantığım önce bozulmayacak alet al sonra ister ayda olsun ister olmasın servise ihtiyaç duyma.

asus yada gigabyte 1070 veya uygun bulursam 1080 3fanlı model. tam kararımı verdim. ikisindende alırım karar verir birini takar diğerini satarım.

msi kötü gibi konuşuluyor ama şu sea hawk sıvı soğutmalı modeli ile ilgili problem yaşayan varmı?
  • umarım problem olmaz. olursa da iade ederim.

• En ağır yaşanan hali

GTX 1080 ve GTX 1070 - Coil Whine vakaları başladı...

CW de neymiş siz hiç Latecy problemiyle uğraştinizmi nvidia nerede hırsızlık yapacaği belli olmuyor karti ucuz malet kazık fiyata sat sorunlar ardi arkasi kesilmiyor

Son bomba yenikartları VR uyumlu diye sürdüler yabanci forumlar kartlari iade edenler olmuş VR uyuşmazliği sorunu olduğu için

Display port ve vive uyuşmazlığıydı ürünü ayıplı ürün yapan en ciddi sorun Bu sorun direk VR uyumsuz yapıyordu kartı Aynen böle yazmiş kullanıcı kartı iade etmiş

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-vive-displayport-incompatible,32204.html
    http://www.guru3d.com/news-story/geforce-gtx-107-and-1080-dvi-pixel-clock-at-330-mhz-issues.html

Kaynak-->>>http://www.overclock.net/t/1605618/nvidia-update-gtx-1080-1070-high-dpc-latency-and-stuttering
    https://forums.geforce.com/default/topic/941579/geforce-1000-series/gtx-1080-high-dpc-latency-and-stuttering/16/
    https://forums.geforce.com/default/topic/949935/geforce-1000-series/fps-drops-on-a-gtx1080-with-a-144hz-monitor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 13 Temmuz 2016; 20:52:57 >

• NVIDIA sorunun ana sebebini bulduk driver ile çözeceğiz demiş

VR sorunu da yine yazılım kaynaklı bir problem bazıları BIOS ta iGPU yu kapatarak sorunu çözmüşler bazıları başka şekilde. NVIDIA ona da driver hazırlıyoruz demiş

Bu kadar çok sevinince insan diyor hani rekabet lazımdı bize Aslında onun meali "Keşke AMD koysa çocuğu" da bazı sıfatları almamak için bunu demiyorlar. Neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 13 Temmuz 2016; 20:53:07 >

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Sende yedin bunu afiyet olsun birkere sürücüyle alakalı olsa hemen bios atiip geçilirdi yada en başinda düzeltilip yolanırdı bazi kişilerde varken bu sorun bazılarında yok mesela demekki kartin içindeki birtakim aksamlardan kaynaklanan sorun tipki 3.5vram gibi sen kartta olmayan şeyi netten al sana vram atiyorum pcne fazla ram ekliyorum demek gibi bişi
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Peki güzel kardeşim sen haklısın
  • Overlord dayı
    Nvidia sanki kendi mi istedi latency sorununu da hırsızlık diyorsun? Amd başlıklarında takıl milleti niye sinir ediyorsun ki ?

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    ben Latecy problemi filan bilmem kardeşim bıktım artık alıyoruz dünya para veriyoruz

o tiz ses adamı gece oyun oynarken öldürüyor arkadaş

yeter artık

10 adet gtx970 sonra bekle bi sene sonrsında 3 adet 980ti kurtulma şimdi 1070 nasip oldu oda düdük gibi

yazık dünya para ver ötsün

yok kulaklık takıcakmışım başına gelmeyen bilmeyen bilmiyorki o zaman adam gibi 1070 yanında gaming sağlam kulaklık hediye etsinler

olmadı fanları cw duymamak için hızda veya son hızda çalıştıryorsun bu seferde kafa şişiyor uçak motoru gibi

yazık

şimdi marka yazmak istemiyorum bu sorun çözülmesi gerekiyor tekrar aynı üründen kapalı kutu göndermek sorunu çözmez gelende şansa göre ya az yada çok çıkıyor

yada zamanla artıyor yada azalıyor belli olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthyrr1976fy -- 13 Temmuz 2016; 23:21:12 >

en basiti

varsa win7 sistemde

win7 derecelendirmesini çalıştır bak ekran kartını ölçerken otur dinle
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

ben Latecy problemi filan bilmem kardeşim bıktım artık alıyoruz dünya para veriyoruz

o tiz ses adamı gece oyun oynarken öldürüyor arkadaş

yeter artık

10 adet gtx970 sonra bekle bi sene sonrsında 3 adet 980ti kurtulma şimdi 1070 nasip oldu oda düdük gibi

yazık dünya para ver ötsün

yok kulaklık takıcakmışım başına gelmeyen bilmeyen bilmiyorki o zaman adam gibi 1070 yanında gaming sağlam kulaklık hediye etsinler

olmadı fanları cw duymamak için hızda veya son hızda çalıştıryorsun bu seferde kafa şişiyor uçak motoru gibi

yazık

şimdi marka yazmak istemiyorum bu sorun çözülmesi gerekiyor tekrar aynı üründen kapalı kutu göndermek sorunu çözmez gelende şansa göre ya az yada çok çıkıyor

yada zamanla artıyor yada azalıyor belli olmuyor

Bence ilk parti bir ekran kartı çıkar çıkmaz alanlar bu sorunu yasiyor yada iade kartları başkalarına veriyor vatan bilgisayar iade olan garanti degisim kartlari baskalarina satmis örnekleri var

• rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    kimsenin başına gelmesin çok üzücü bir durum kimseye de nasip olmasını istemem

dünya para alması dert uğraşması dert iadesi dert beklemesi dert

başka bir boyutu da

dış ülkede sorunlu olup iade olanlar paketlenip bize mi gönderiliyor acaba düşünmeye başladım
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    kardeş senin psu dan olmasın yaw. o kadar ekran kartı tesadüf olamaz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.