Şimdi Ara

Eski Kasaya Mod

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
9
Favori
4.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Merhaba yerel bir işletme sahibiyim daha önceden bir çok kasaya ufak tefek mod yapma şansım oldu.Şimdi de müşterimizin iş yerimize bırakmış olduğu çöpe atarsınız dediği kasayı modlamaya karar verdim.Ufak ufak çalışıyorum haftanın sadece bir günü uğraşıyorum kasa ile ve burada çalışmaları aşama aşama yayınlamaya karar verdim.İnşallah beğenirsiniz.

Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod

Şimdilik bu kadar akşama yeni resimler eklenecektir.

• Bekliyoruz hocam.
  • Eyvallah teşekkür ederim şuan kasanın üzerinde çalışıyorum.Akşama yeni resimler eklenecek.
  • Merhabalar sonunda bu günlük işimiz bitti ve bende kahvemi aldım resimleri yükledim.Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle bu kullandığım malzemenin tam ismini bilmiyorum.İki yüz ü alüminyum ortası da plastik bu tür işlerde bir kaç kez kullanmıştım.Sağlam bükülmüyor eğilmiyor kesmesi de basit cetvel ve maket bıçağıyla kolay bir şekilde kesiliyor.
    Kasamızı sadece iskeleti kalacak şekilde diğer parçalarından ayırdık ve alt kısmına gelecek olan yarım üçgen yapıyı sadece nasıl duracağına bakmak ve ölçü almak için yerine sıcak silikon ile yapıştırdık. Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
    Sıcak slikon ile montajlama işlemi bitmiştir.Sıra geldi alimünyim levhalar ile vidalamaya(bu işlemide montaj bitince nasıl duracağını görmek için yaptım.)
     Eski Kasaya Mod
    Bu işlemi gerçekleştirirken gelişi güzel alüminyumm levhalar kullandım cumartesi günü somonlu vidalar iki parça şekilde alüminyum levha, macun ve zımpara alacağım.
    Haftasonuna kasa ile ugraşmaya devam anlayacağınız. :D (Zor bir zımparalama işlemi olacak gibime geliyor.)
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod

Kasanın ön tarafında kullanacağımız hem fan kontrolcü devresi hemde ışıklar için kullanacağımız jog butonların yer alacağı asus modemin üst pleksi kapağı
     Eski Kasaya Mod

Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod Eski Kasaya Mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cey1 -- 4 Haziran 2016; 15:42:40 >

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle tekrardan merhabalar ramazan nedeniyle pek ilgilenemedim kasa ile bu gün sağlık sorunları ile oruç tutumadığımdan dolayı biraz uğraşmaya karar verdim.
    Öncelikle ölçü almak için silikon ile birleştirdiğimiz parçaları söktük.yeni aldığım köşebentlere göre ölçüsünü aldık.
    Silikonları temizledik.
     Eski Kasaya Mod

Malzemelerin zımpara işlemine giriştik.
     Eski Kasaya Mod

Fan yatakları için ölçülerini alıp delme işlemini bitirdik.
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
    En son aşama olarak da macun işini bitirdik.

Eski Kasaya Mod
    Not.:Sistemde kullanılan dış aksamlar elimde fazladan kalmıştı 4 bilgisayarlı reaktör bilgisayar için hdd yuvası olarak kullanmıştı kasanın alt malzemelerini boşa çıkınca da değerlendirelim dedik.
    Herkeze iyi forumlar.
    Güncelleme:
    Kasanın iç bölümünü kestik.Köşebentler ile montajını yaptık.
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
    Daha önceden macun çekmiştik kaba olarak o macunların üzerine tekrardan gözden kaçan kaçakları ve kasa ile birleşim noktasında oluşan boşlukları doldurduk.
    Son olarak da kağıttan yapmış olduğumuz türbin fan dış kalıplarına macun çektik.
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod

Bu günlük bu kadar.Bu yazımızı baya okuyan arkadaş olmuş ama yorum yapan yok.Nacizane yorumlarınızı bekliyorum iyi yada kötü.İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cey1 -- 8 Haziran 2016; 20:44:51 >

• hocam kolay gelsin öncelikle.

Yazdıklarını okuyunca kendimi senin yerine koyabiliyorum. Hem birşeyler ortaya çıkarmak, üretmek vs. çok iyi bir rahatlama aktivitesi bence

geleyim kasaya gerçekten 2000'lerin başından kalmış gibi duruyor. Alt kısımdaki alanda su soğutma çalışması mı yapacaksınız ?

kolay gelsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gracious92

hocam kolay gelsin öncelikle.

Yazdıklarını okuyunca kendimi senin yerine koyabiliyorum. Hem birşeyler ortaya çıkarmak, üretmek vs. çok iyi bir rahatlama aktivitesi bence

geleyim kasaya gerçekten 2000'lerin başından kalmış gibi duruyor. Alt kısımdaki alanda su soğutma çalışması mı yapacaksınız ?

kolay gelsin :)

Öncelikle teşekkür ederim kasa evet 2000 lerden kalma bir kasa zaten işe yaramıyor du değerlendirelim dedik başıma neler gelecek bende beklemedeyim açıkçası.Kasanın alt kısmına herhengi bir pürüz çıkmazsa sıvı soğutma çalışması yapılacak.Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.İyi forumlar

• Çok iyi gidiyor hocam devam
  • Teşekkür ederim degerli yorumun için hocam.Resim defterini karıştırırken bu resmi buldum bir şeyler karalamışız  Eski Kasaya Mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cey1 -- 9 Haziran 2016; 23:26:03 >
  • cey1 kullanıcısına yanıt
    kolay gelsin hocam takip
  • Takipteyim hocam
  • Öncelikle herkeze merhabalar iyi forumlar, değerli yorumlarınız için teşekkür ederim kasamıza son olarak macun çekmiştik. Macunlarımızı zımpara ile temizledik astar boya yapım aşamasına uygun hale getirdik.Az kalsın macun ile uğraşırken zehirleniyorduk buda ayrı bir olay :D neyse çok uzatmadan resimlere geçeyim. :D
    Fan yatakları için kağıttan yaptığımız maskebandı ile kapladığımız türbin fan yatağı tutmadı macunda onu sevmemiş belli ki çıkarttık hafta sonu tüm malzemleri birleştirip tekrar bir rota çizmemiz gerekecek.
     Eski Kasaya Mod
    Kasanın arka kısmı için düşündüğüm üçgen yapıyı powersupply için kestik biçtik delikler açtık :D Artık tekrardan bir macun fantezisi yaşayacağız anlaşılan.
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod

Son olarak 200 mm 20 cm fan sipariş ettik sprey astar boya sipariş ettik büyük ihtimal önümüzde ki hafta ortalarına elimizde olacak.Nasip Kısmet
    Herkeze iyi forumlar.

• Baya fantastik bişey olacak gibi ilgiyle takip ediyoruz.
  • kolay gele hocam takip
  • Eyvallah saolun. Astar boyamız yeni geldi adamlar on numara ambalajlamışlar .Bu gün vaktimiz olursa astar boya işini bitireceğim.Bir de sanaiye gidip adam akıllı somunlu vida köpük dolgu almam gerekecek gün içerisinde hallederim umarım.Herkeze iyi forumlar

Eski Kasaya Mod
  • ---Herkeze merhabalar yorumlar için saolun teşekkürler.Hatırlarsanız türbin fan yatakları için macun tutmamış demiştim.Bu gün tekrardan macun ile işlerimiz oldu hem elim değmiş iken şu yataklara da bir el atayım dedim.İlçe de uygun pimaj su borusu bulamadım bende bir tenekeci abiden rica ettim.Saolsun çok çok cüzi bir miktara yaptı buyur dedi.Eski fan ayatklarını da içerisine oturttum.İşlem tamamdır. :D
    Fan kanatlarına astar boya geçtik.
     Eski Kasaya Mod
    ---İlk olarak alt kısmı sipariş etmiştik elime ulaştı hemen kesip biçim yapıştırdık yerine bir kaç gün sonra da köşebent ile vidalanacak.
     Eski Kasaya Mod
    ---Türbin fan yataklarını yerlerine sabitledik.
     Eski Kasaya Mod
    ve son hali :D Birazdan da zımpara sonrasında ise astar boya :D
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
    ---Küçük bir de video ekledim.Bu arada fan kanatlarını kırmızıya boyamayı düşünüyorum.Bu konuda fikirlere açığım yorumları bekliyorum.

Videonun linki >>>https://www.youtube.com/watch?v=znjU1AKPA9g

• Şükürler olsun astar boya işimiz bitti. Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod
     Eski Kasaya Mod

• Değişik bi çalışma oluyor takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

Değişik bi çalışma oluyor takipteyim

Eyvallah hocam teşekkürler.
    ////////////////SİPARİŞLER////////////////
    Pleksiglass ---> Sipariş Edildi beklemedeyiz./Teslim alındı.
    Köpük Dolgu ---> Sipariş Edildi beklemedeyiz.Teslim alındı.
    200 mm (20 cm) fan ---> Sipariş Edildi beklemedeyiz./Teslim alındı.
    Sıvı Soğutma ---> Sipariş Edildi anlaşabilirsek Çinde ki abi ile gelecek inşallah :D

Tüm siparişler teslim alındı sıvı soğutma hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cey1 -- 11 Temmuz 2016; 11:11:56 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.