Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.101
Cevap
49
Favori
135.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bluee1907

arkadaşlar teslim tarihinde 4 ağustos yazıyor benim sülüste . 3ünde teslim olsam bir sıkıntı olur mu

Sıkıntı olmaz 1 gün önce gitmende yarar var.
  • Kastamonu jandarma 5. alay komutanlığı sülüsünde sevk tarihi 01.08.2016 katılım tarihi 04.08.2016 yazıyor.
  • mutevaziadam kullanıcısına yanıt
    Bence de öyle.
  • Bu arada Sevk belgesinin üzerinde bazı boş alanlar var, imza vb; bunları teslim olduktan sonra askeriyedeki yetkililer dolduracak değil mi? En yakın şubeye gidip onlara imzalatmayacağız herhalde.
  • mrtgzldg M kullanıcısına yanıt
    sagol kardesim.ben erzurumdan gelcegim icin KTM yle gideceksin dediler sulus vermediler.bende 1 inde sulusu alip ktmden kacmayi dusunuyorum tahmini bi gun belirlemek icin sordum :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipimilekusagim İ kullanıcısına yanıt
    fazla uzağa kaçma dostum ;) hayırlı teskereler :)
  • Ptt kart ne ise yariyor arkadaslar? Benim kartim eve gelmedi, ben de memlekete gidecegim, dolayisiyla karti alma sansim yok. Bisey olur mu?

• Torunlar gozlerimiz yollarda sizi bekliyoruz 363KD

Balıkesir acemilik çıkanlar rahat olsun ve kıymetini bilsin tel götürun sorarlarsa yok diyin 5ten önce giriş yapmayın
    Usta birliklerinde sıkıntı çok o yüzden kıymetini bilin oranın
    Yemekleri Türkiye genelindekilerden iyi yatak koğuş iyi

Ş86 Dedeleriniz sizi bekliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

Torunlar gozlerimiz yollarda sizi bekliyoruz 363KD

Balıkesir acemilik çıkanlar rahat olsun ve kıymetini bilsin tel götürun sorarlarsa yok diyin 5ten önce giriş yapmayın
    Usta birliklerinde sıkıntı çok o yüzden kıymetini bilin oranın
    Yemekleri Türkiye genelindekilerden iyi yatak koğuş iyi

Ş86 Dedeleriniz sizi bekliyor

Hocam içimizi rahatlattın biraz. Telefona nasıl yok diyecegiz. Ya yakalatırsak ;)

• "Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir."

Askeriyenin verdiği ürünlerin kalitesini sorgulamadan ziyade şu şampuan, traş kremi falan vb, Arko, ipana vs tarzı mıdır arkadaşlar? En son gidenler görmüşlerdir illa. Boşuna almayalım öyleyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluee1907

arkadaşlar öğretmenler maaş iadesi yapmak için görev yaptığı şehire gidip parayı orada mı yatırmak zorunda . bilen arkadaşlar var mı ?

Hocam ben okul müdürümü arayıp ona havale yaptım o da benim yerime yatırdı sağ olsun. Siz de müdür veya müdür yardımcısından rica edebilirsiniz. Olmadı milli eğitim müdürlüğünü arayıp havale, posta vb. yöntemle yapılıp yapılamayacağını sorarsınız.

1555 lira iade ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raptor881 -- 26 Temmuz 2016; 16:14:00 >
  • Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Manisa merkezi bilmiyorum ama Alaşehir dağlara yakın olduğu için sabah 9a kadar yaz kış titretir soğuktan 10'dan sonrada akşama kadar yakar tuhaf bi havası var ama 6 ay orda kaldığınızı düşünürsek birkaç haftada adapte olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutevaziadam

"Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir."

Askeriyenin verdiği ürünlerin kalitesini sorgulamadan ziyade şu şampuan, traş kremi falan vb, Arko, ipana vs tarzı mıdır arkadaşlar? En son gidenler görmüşlerdir illa. Boşuna almayalım öyleyse.

Alayi coptur orda birsey verilmeyecekmos gibi hazirlanin.

• Samsun yedek subay öğretmen olarak çıkan arkadaşlar var mı?
  • kısa dönem istemesine rağmen yedek subaylık çıkan var mı ?

anladığım kadarıyla uzun dönem isteyenler arasından alınıyor yedek subaylar. hani kısa isteyip de uzun çıkana rastlamadım ben. kısa isteyen kısa çıkıyor. uzun isteyene ya kısa çıkıyor ya istediği gibi uzun.
  • Selam arkadaşlar bende Polatlı Topçu ve Füze Okulu'nda yedek subay Havacı topçu olarak başlayacağım. Dağıtım yerleri nerelerdir bilgisi olan var mı? 364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları
  • Peki askeriyelerin çoğunda (en azından Burdur'da) ibadet alanı, mescid, var mı? Yoksa namaz kılma alanı sağlanıyor mu? Eskisi gibi yasakçı zihniyet kalmamıştır diye düşünüyorum.
  • mutevaziadam kullanıcısına yanıt
    Kardeşim artık çoğu askeriye de sıkıntı yok çok şükür. Sıkıntı çıkaran biri olursa şikayet edersin. Tsk nin bize verdiği haklardan biri de bu.

• Ankara Mamakta askerlik yapacam acemi 1 ay mı sürecek 2.5 ay mı ankarada ne kadar kalacaz bilgisi olan var mı
  • fatihd23 kullanıcısına yanıt
    Çok şükür
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.