Şimdi Ara

364. Dönem [Ağustos 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.101
Cevap
49
Favori
135.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28.mekanize piyade Tugayı barış gücü Ankara /Mamak düşenlere allah sabır versin.
    Bilgi
    Almak isteyenler mesaj atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer_398 kullanıcısına yanıt
    Karton götürme 4-5 paket al yanına onlarıda cebinde tası bir kaç gün kentine zor gidersin yanına bolca madeni para al kahve kola otomatları var mamak iyidir askerlik bitsede mebs marşını unutmassın

• Enki kullanıcısına yanıt
    Zahmet verdin tek tek açıklamışsın Sağolasın kardeşim

• scorpionn12 kullanıcısına yanıt
    Ziraat bankası kartı ve halkbank kartı veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nu.D.38

Ziraat bankası kartı ve halkbank kartı veriyorlar.

Birliğe katılınca mı veriyorlar hocam

• scorpionn12 kullanıcısına yanıt
    Aynen acemi birliğine katıldığım ilk gün ziraat kartı veriyorlar.Usta da halkbank kartı verdiler maaşlar ona yatıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enki

Gölköy 5. Jandarma Alayı bilmez miyim. Kastamonumerkezden 7-8 km ilerde bir yer. Ūniversite yerleskesi alaydan görūlūr. 2 tabur vardır. 1. Tabur giristen 1 km daha ilerde ve binaları eskidir. 9. Bölūk ikinci taburda ve lūkstūr. Yeni oldugu icin. Ben 1. bölūkteydim. Albay kurmay albaydı ismini unuttum. Tabur komutanları yarbaydı. Bizimki Kudret Danıstı. Iyi babacan adamlardı. Birlikte yemek yemistik.

Giriste kart verirler. Būtūn parani ptt karta degil ziraate yatir. Asker kartina 100 lira yatirsın. 50 lirada yanina alirsin. Zaten ihtiyacin oldu mu alaydan cekersin atm var. Hırsızlık filan olmaz. Normal hattini cūzdanın icine koyup sokabilirsin sıkıntı yapma. Ilk giriste sizi arayan usta askerlerdir. Sizinle ilgileri olmaz. Sadece giriste gorursunuz. Takriben askercell de bulundur yaninda. Komutanlar bakmazlar telefona. Ama mesai saatlerinde konusma yinede dısarda.

Akıllı tel sokma. Alıs veris yapmana gerek yok. Alayın iki tarafinda da askeri malzeme satan yerler var. Uygun fiyata alirsin. Carsi filan yoktur. Zaten kastamonu pahali bir sehirdir. Askeriyenin yemekleri gūzeldir. Iklimi gercekten cok pis. Gidince zaten görūrsūn. Simdilik anlatacaklarim bu kadar dostum. Soracaklarin olursa ben burdayım.

362-2

Nerde beraber yemek yediniz anakondayla benim haberim yok ?

Yemekleri guzel diyen ilk defa birini duydum yemekler genelde yenmez hep artar dokulur cok hijyenik de hazirlanmiyor ;)
    Sen murat üstegmen denk gelmissin 1.boluk fena degildir sikintisi 1.kat oldugu icin denetim vb birsey ani oldugunda cok azar yiyen acemi er oluyor.
    Kudret danis degil bu arada saritaş soyadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 24 Temmuz 2016; 22:15:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_398

Karton sigara götürebilir miyiz acemiliğe. Ankara Mamak'a. Girişte el koyarlar mı?

Goturursun iyide olur cunku kantinler ilk hafta deli kuyruklar oluyor.

• Mamakta yapacam askerliği avea hattım var değiştirmek istemiyorum sorun çıkar mı yardımcı olun lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir

edebiyat öğretmenliğinden yeni mezun oldum,hala 2019 tecilli gözüküyor e devlette.askere gidersem yedek subay çıkma sansı var mı ?

Arkadaslar surekli okul bolum ortalama sorup durmus alakasi yok aslinda ihtiyac nr yondeyse onu aliyorlar.

Bizde orman muhendisi astek vardi benim devrem makine muhendisoydo kisa donem erdi.

BEnim kisa donem er okup asteklik isteyenler,

-tarih ogretmeni -body edebiyat ogretmeniydi -fizik mezunu-besyo-imam-isletmrci bnde dolu zaten. - ic mimar-veteriner bunlar vardi ben ozaman 358.donemlerin grubunu acmistim ve her cikani kayoy etmistik cok alakasiz okullar ortalamar ve bolumler yedek cikti.

Eczaci tip vs %100 yedek. Ogretmenlerde cok dusuk isletmeye ayniydi cikma orani bizim donemde. Makine muh biraz ondd birde gida muhendisi cok vardi her mutfag veriyorlar bitane. Ama senin sora arkadasin cikar sana cikmaz zaten oran vok cok dusuk ve tavsiye etmem . gidenler bircogu pisman oluyor. Parasina bakmayin cekilcrk is degil zaten para yeniyor.

• Hayırlı tezkereler herkese.Türkçe öğretmeniyim. Kısa dönem jandarma 2. Grup Acemi kastamonu usta Konya İl jandarma komutanlığı. Sanırım Konya çıkan hiç yok. Konyayı bilen varsa bilgi verebilir mi

• S.a arkadaşlar 25 yaşındayım öğretmenim bi arkadaş dedi 20 yaşındaki çocuklar devrecilik yapar vs bunun aslı nedir yani devrecilikten kasıt nedir?

• Matematik öğretmeniyim komando Hayır dedik izmir Foça yedek subay çıktı.
    Not ortalamam 3.33
    Yabancı dil YDS 65
    Muhtemel bundan dolayı seçtiler .
    Komando isteyip istemediğine bakmayıp yerleştircen madem neden soruyorsun ya

• Ahmet454506 A kullanıcısına yanıt
    Selam kardesim. Ben yedek subay istemistim ancak, komando isaretlememistim. Suan bizim sevke gore biz komando muyuz ? Ve bu foca hala hep dogu mu gonderiyor yoksa degisti mi? Bilgin var mi ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• cagriko askerde ne yaşa bakarlar ne dısardaki meslegine. Suan 96 dogumlular askere gidiyor. Bizden küçük olsalarda bizden önce askere gittikleri için bizden kidemli olurlar. İş yükü herzaman yeni gelene kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlindGuardianNN kullanıcısına yanıt
    eyvallah kardeşim. inşallah hayırlısı diyelim 😃

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet454506

Matematik öğretmeniyim komando Hayır dedik izmir Foça yedek subay çıktı.
    Not ortalamam 3.33
    Yabancı dil YDS 65
    Muhtemel bundan dolayı seçtiler .
    Komando isteyip istemediğine bakmayıp yerleştircen madem neden soruyorsun ya

O sorular bi önemi yok. Yedek subay seçmesende ihtiyac varsa alıyorlar.

Foçada yedek subaylar eğitim alıyor siz komando olup dağlara vs gitmeyeceksiniz. astek eğitim yeri orası.Eğitimleri baya agır ben acemi usta kastamonudaydım bize foçadan cok astek geldi kendimde izmirde yaşıyorum muhabbet ederdik baya çektirmişler kastamonuya her dönem geldi foçadan. (yani bunlar komando falan degil biri mutfakda görevli vs)
  • Usta birliğim bitlis il jandarma çıktı. Letişim fakültesi mezunuyum. Meslekte reklamcılık acaba askerde sivildeki mesleğe bakarak görevlendirme olur mu?

Gerçi benim mesleğe bakıp askerde beni de hiç birşey yapmazlar da

Birde galiba bitlis jandarmaya birtek ben gidiyorum herhalde Bitlisle ilgili kimse birşey yazmamış.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriKo

S.a arkadaşlar 25 yaşındayım öğretmenim bi arkadaş dedi 20 yaşındaki çocuklar devrecilik yapar vs bunun aslı nedir yani devrecilikten kasıt nedir?

Askerlikde şöyle birşey var kardeşim bende gidince ilk yadırgadım bizim acemilikte mesela kogus 20 kişi ben 25yasındaydım 30 yasında evli cocuklu adamlar vardi ben konusurken abi diye hitap ediyoırdum dışardada öyle çünkü ama benle aynı yaşta adamlar isimle hitap ediyordu bende bir ikiz dile getirdim askerde abi olmaz muhabbetine geldi neyse dedim ne alak ben gene abi dedim yani konusurken.

Ustaya geçtik 95 li velet senle 10 yıllık arkadaşı gibi konusuyor cahil görgüsüz tipler zaten oraya gidince Türkiye neden bu halde anlaşılıyor hepsi böyle degil ama %99 böyle yani uzun dönem olup yası büyük olanda var kaçmış etmiş oda aynı kücüğünden farkı yok.

Devrecilik şöyle şunu kafanıza koyun uzun dönemler sizin devreniz degil. Önceki sayfalarda kendi yaşadıgımıda yazdım siz gittginizde size alt devre torun muhabbeti yapacaklar direk tepkinizi koyun ben ne alt devresi lan ben senin devrenmiyim s.git dedim ilk gün sesleri çıkmadı. Sert olun yani yumuşak insancıl davranmayın anlamazlar.

Askerde çok fazla satış olur dikkat edin asker arkadaşı falan hikayedir. Askerde genelde çıkarlar neyi gerektirirse öyle işler. Bizim dönemde iş dagılım konusu askere bırakılmıştı yani herkes atıyorum kantinci askerle konusuyordu beni buraya alsana vs gibi. herkes birbirine girmişti :) Gruplaşma olur vsvs yaşayarak görceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mk5361

Usta birliğim bitlis il jandarma çıktı. Letişim fakültesi mezunuyum. Meslekte reklamcılık acaba askerde sivildeki mesleğe bakarak görevlendirme olur mu?

Gerçi benim mesleğe bakıp askerde beni de hiç birşey yapmazlar da

Birde galiba bitlis jandarmaya birtek ben gidiyorum herhalde Bitlisle ilgili kimse birşey yazmamış.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun.

Acemi kastamonu mu ? Benim dönemde biz yollamıştık 3.bölükde kalmışlardı bitlise gitçekler oraya düşersen rahat.

Meslek cok özel birşey olmadıktan sonra alakası yok.

Bilgisayar mühendisi yazıcı oldu
    Edebiyat hocası cavus oldu
    İmam çaycı oldu hoca efsaneydi ya.. :)
    besyo meznu fasfoodcu oldu
    tarih hocası nizamiyeci oldu
    Gemi mühendisi nizamiyeci oldu
    Kaldırım mühendisi vardı yol mühendisimi öyle birşey oda nizamiyeci oldu
    Makine mühendisi çamaşırhaneci
    Fizik mezunuda çamaşırcı
    İşletme fasfood

Sürekli neden yazdıgımı merak edenler olabilir bizde bu yollardan geçtik ve ozaman kimse bize bilgi vermiyordu adamlar gram gram 2 cümle zor yazıyorlardı bende böyle denk geldikçe konuyu favorilere alıp yazıyorum sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 25 Temmuz 2016; 1:43:05 >

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.