Şimdi Ara

Çayyolu Delta Bisiklet Şubesi Dolandırıcı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zaman sonra kampüste bisiklete binmeye heveslendim. Kötü durumda olan bisikletimi tamir ettirmek için (lastikler ve vites değişmeliydi) 200 lira kadar biriktirip (öğrenciyim) tamire güvenilir olduğunu düşündüğüm delta bisiklet ümitköy şubesine götürdüm (köy dışındaki yol üzerindeki). Bana telefonda sitelerindeki (http://www.deltabisiklet.com/) ürünlerin ellerinde bulunduğunu fiyatların aynı olduğunu söyledi. Lastikten pek anlamam ama fiyatlarına ve markalarına bakıp not edip gittim teslim ettim. Lastiklerin ikisine iç dış 160 lira vitese 60 lira fiyat biçti. 2 saat kadar sonra geri geldiğimde sitelerinde olmayan hiç duymadığım "KL sport tyre" marka modelli bir teker takılıydı. Bunun ne olduğunu sordum sitelerinde bulunmadığını belirttim. Yeni geldiğini o yüzden sitelerinde bulunmadığını söyledi kendisi... Hiç içime sinmedi internetten araştırdım teker 15 liralık çin malı teker çıktı! 1 saat olmadan geri döndüm tekerleri kabul etmedi. Bisikletin sağlam olan fren ayarlarını bile itilmiş kakılmış halde verdiler... Bakıma ayrıca 90 lira istiyormuş istemeyince bu halde teslim etti.... Tekerleri farklı insanlara firmalara götürüp sordum kimsenin duymadığı bu tekerlerin bir kişi bile 20 liradan fazla edeceğini söylemedi. Ayrıca tekerin biri kalın diğeri ince çıktı... Ertesi gün merkez şubelerini arayıp sordum bu tekeri satmadıkalrını söylediler. Şube ile görüştüler onlara farklı fiyatlar farklı işçilikler olduğunu söylemiş ( Fişi duruyor bende! )... Merkez şubelerindeki kişi saolsun durumumu anladı Emek şubeye gidebilirsem ücretsiz gerekli bakımları yapabileceğini ve istersem lastik değişimi yapabileceğini söyledi...

Anlayacağınız bu gözü dönmüş para emici ''dükkan'' kene gibi ümitköye yapışmış durumda. Bu tip işleri olanların yol üstünde veya büyük firma diye tercih etmeden önce okuyup benim yaptığım hatayı yapmamalarını dilerim.. Şahsen tüm hevesim kaçmış durumda ve hala bir tur olsun binmedim bisiklete...

• Ankara'nin civisi gercek cikik durumda. Millet ayakta adam şeyetme derdine dusmus. Birsey alacaksam kesinlikle en az 3 yere danisiyor fiyatlari yakinsa ankarayla alakasi en az olan magazadan aliyorum. Ufak tefek ihtiyaclarimi erteleyip istanbula gittigim zaman oradan alip getiriyorum. Ticari etik diye birsey kalmamis yani. Ufak esnaf bunu yaptikca millet avmlere dolusuyor sonra geri donup agliyorlar ki avmler bizim isimizi baltaliyor. Ankaraya gelmeden once bende esnafin haline uzulurdum babamda esnaf bizim sonumuzda ne olacak derdim ama bunlari gordukce hepsininin soyu kurusun diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bisikletinizin tüm bakımlarını kendiniz yapabilirsiniz aslında hatta ileride jant dahi örebilirsiniz

Bisiklet ustası çok az bulunur fakat ustaya bence gerek yok yavaş yavaş bu işi öğrenebilirsiniz youtube de videolar mevcut türkçe bulamazsanız ingilizce var.....
  • bisiklettciler o kadar güvenilmez ki yapabileceğim her şeyi kendim yapmaya çalışıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaşım için teşekkürler. Az kalsın gidip müşterileri olacaktık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de zamanında emek deltaya bakım yaptırmıştım 60 lira mı neydi, ertesi gün ufak bişey için ümitköy şubeye gittim, dedim böyle böyle dün bakımdan çıktı emek deltadan ama şöyle ufak bir sorun var bakabilir misiniz diye, arkadaş gayet pişkin bir şekilde bakımı yaptırdığın yere git dedi, aynı firma değil mi dedim, o zaman bakıma da buraya gelseydin dedi ve takındığı tavır hiç hoş değildi. Şu an aynı eleman mı var bilmiyorum ama o günden sonra sildim ümitköy deltayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.