Şimdi Ara

159 mkare ev için kombi, petek ,sensör vb tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, yeni aldığımız 159 mkare 4+1 kuzey batı cepheli ankaradaki ev için yoğuşmalı kombi, petek ölçer(adını bilmiyorum) petek boyu vb konusunda tavsiye verebilir misiniz?
    Evin cephesi kötü bu işlerden de pek anlamıyorum. Evde bacalı kombi var bunu söktürüp, eve taşınmadan önce hermetik kombiye geçmek istiyorum.

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infest06 kullanıcısına yanıt
    evinizin resmini kuş bakışı çizerseniz petek metrajı hakkında daha sağlıklı değerlendirme yapılır,evin cepheleri,komşu bitişik duvarlar,kombinin yeri,ev kaçıncı kat,odaların m2'si ve mevcut peteklerin metrajını da yazarsanız iyi olur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim hocam evi 1-2 gune aliyorum aldiktan sonra dediginiz sekilde detaylari cikartayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

evinizin resmini kuş bakışı çizerseniz petek metrajı hakkında daha sağlıklı değerlendirme yapılır,evin cepheleri,komşu bitişik duvarlar,kombinin yeri,ev kaçıncı kat,odaların m2'si ve mevcut peteklerin metrajını da yazarsanız iyi olur

merhabalar oda metrajini hala cikaramadim firsat bulamadim. kombi olarak tavsiyeniz var mi? buderus gb 62 yada vailant 28 kwlik bir modeli vardi onlari onerdiler.

petek metrajy ideal olarak evinizde 12mt ve a?a?ysynda olacaksa 24kW buderus gb62 yeterlidir yanynda buderus rc150 modülasyonlu oda termostaty öneririm
    tesekkur ederim hocam, bi yandanda sizin ust konunuzu okuyorum orda buderusun yedek parca vb euro uzerinden bosch tl uzerinden yazilmis tavsiye edeceginiz baska model var mi? Kombiciler termistatli vana 20 tl gibi birseyler soyluyolar almali miyim? birde bugun eve gidicem daha onceki mesajinizda evin kusbakisi goruntusu demisitiniz onu cizdm oda mkaresi ve petek boylarini da olcup yazayim mi?

odaların m2si+cepheleri+komşu kör duvarları+petek boylarını yazarsanız iyi olur
    termostatik vana 20liraya eca trv3 satılır,malzeme kalitesi düşüktür ama işe yarar iyi birşey istiyorsanız danfoss ra 2000 öneririm.ankarada erborsan adındaki bayide satılır piyasanın en iyi termostatik vanasıdır
    hocam yardimlariniz icin tesekkur ederim bahsettiginiz yerden vanalari almayi planliyorum. Buderusu cevremde bir cok insan cok ariza yapmasi ,yedek parcasinin cok pahali olmasi gibi nedenlerle onermiyor. Bana az yakacak baska bir tam yogusmali model oneriniz var mi?

Baymak lambert lpy
    Premix yoğuşmalı, %19.5 - %100 aralığında modülasyon yapıyor
    minimum ısıl güç sadece 4.7kw
    internette 1700liraya bulabiliyorsun
    ailem 3.5yıldır kullanıyor
    kronik sorunu yok

Hocam merhaba, evimin krokisini kötü çizimimle çizmeye çalıştım. Dediğiniz gibi termostatik vana alıp peteklere taktıracağım.
    Banyo ve ebeveyn banyosuna 2 tane havlupan taktırmayı düşünüyoruz. Peteklerle oynama yapabiliriz. Özellikle alt karşı komşum koridora peteğin yetmediğini söylüyor.
    Kombiyi kayın pederim hediye etmek istiyor ve daha iyi bişey al diyor.

Size sorum vailant buderus gibi markalardan birini alsam bi yararını görürmüyüm yakıt tasarrufu dayanklılık açısından .
    Ve bana hangisini tavsiye edersiniz? Yoksa baymak alsamda aynı şey mi olur boşa para mı harcamış olurum.
    Peteklerden de değişmesi gerek varsa söylerseniz sevinirim.

Bu mesaja eklenen görseller:

159 mkare ev  için kombi, petek ,sensör vb tavsiyesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 24 Mart 2016; 9:29:18 >

salon ve koridorda petek metrajı eksik salon 28,5m2 en az iki tane 140cm petek olmalı
    koridora da en az 120cm petek lazım
    baymak ile vaillant/buderus açısından yakıt tasarrufu ve dayanıklılık arasında fark yoktur,baymak alıp ta kombi 3-4yıl sonra bozulmaz
    kendi ailem 4yıldır baymak duo tec kullanıyor -ki baymak lambert lpy ile aynı kombidir kombide kesinlikle sıkıntı yok
    bence koridora oda termostatı taktırabilirsin
    diğer bütün peteklere termostatik vanalar ,sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum
    illaki buderus ve vaillant istiyorsan buderu gb62 öneririm yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı
  • quote:

salon ve koridorda petek metrajı eksik salon 28,5m2 en az iki tane 140cm petek olmalı
    koridora da en az 120cm petek lazım
    baymak ile vaillant/buderus açısından yakıt tasarrufu ve dayanıklılık arasında fark yoktur,baymak alıp ta kombi 3-4yıl sonra bozulmaz
    kendi ailem 4yıldır baymak duo tec kullanıyor -ki baymak lambert lpy ile aynı kombidir kombide kesinlikle sıkıntı yok
    bence koridora oda termostatı taktırabilirsin
    diğer bütün peteklere termostatik vanalar ,sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum
    illaki buderus ve vaillant istiyorsan buderu gb62 öneririm yanında buderus rc10 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı

Teşekkürler hocam, tercihimizi baymaktan yana kullanmaya karar verdik bahsettiğiniz danfoss vanalarıda almayı düşünüyorum (sordum 12 euro).

evde şu anda tesisatçı çalışıyo değişimleri onlara yaptırtcam.
    Vana dışında önerdiğiniz parça vb var mıdır almam gereken ? Yada erborsanda yada petekçide durumu anlatsam onlar yönlendirebilir.

Petekde tavsiye edeceğiniz bir marka var mı, doğalgaz yada karbonmonoksit sensöründe de aynı şekilde. Bahsettiğiniz oda termostatı baymak için de kullanılabilir mi?

Birde peteklerin arkadasına izopan panel almayı düşünoyorum faydası olur mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 24 Mart 2016; 11:49:28 >

Erborsanda danfoss ra 2000 yatay köşe yani uk tip olanını alabilirsin
    kombinin altına pirinç/metal tam geçişli vana ile filtreler alabilirsin
    oda termostatı danfoss tp 5001 alabilirsin kablolarını duvarda hazırlarsın servis kombinin garantisini başlattığında işletmeye alır
    tp 5001 in kablosuzu da var
    Petek markasında demirdöküm plus tan başka bişey düşünme

tesekkur ederim hocam dediginiz sekilde alacagim. salondaki petekleri koridora ve bi odaya tasiyip oraya petek almayi dusunuyorum.

Hocam baymakda bunlardan hangisini almalıyım
    LPY 24 / LPY 28 / LPY 33 / LPY 42 / LPY 45 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 25 Mart 2016; 8:55:57 >
    LPY 24
    hocam merhaba kusura bakmayin surekli rahatsiz ediyorum. burda kombi fiyatlarina bakmak icin ciktigimda kime sorsam bu petek boyuyla bu mkareyle yogusma yapmaz bosuna alma dediler. bide kombi yerinden dolayu yogusma suyu hortumu biraz sikintili olcak genede yogusmali mi tercih etmeliyim ne dersiniz? konvansiyonel olarak
    demir dokum nitron
    eca confi plus buderus u72 dediler bunlardan hangisi iyidir

masal anlatıyorlar inanma bu esnaflar bişeyden anlamıyor bu masalları forumdan 100lerce kişiye anlatıyorlar
    onlara premix ile 3eşanjörlü klasik yoğuşma arasındaki farkları sor sana izah edemezler
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor
    allah ıslah etsin bunları bir türlü bitmediler
  • quote:

masal anlatıyorlar inanma bu esnaflar bişeyden anlamıyor bu masalları forumdan 100lerce kişiye anlatıyorlar
    onlara premix ile 3eşanjörlü klasik yoğuşma arasındaki farkları sor sana izah edemezler
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor
    allah ıslah etsin bunları bir türlü bitmediler

Hocam gerçekten kafamı çorba ettiler adam ben kendi evime takmadım öyle bişey olsa takmammı flm flm dedi ama açıkcası ben sizin sözünüze daha çok itibar ediyorum.
    kafama takılan tek şey size yolladığım resimde kombi diye gösterdiğim duvarın karşısında ki duvarının ortasında mutfak gideri olcak, kombinin yoğuşma suyu tahliyesini buraya vermeme servisler izin vermiyomuş yakın olcak eğimli olcak vb diye. Bu konuda bir sıkıntı olur mu sizce

arkadaşım bu masallara inanma bak yoğuşma gideri konusunda da masal okumuşlar, ben bu adamlara daha ne diyeyim

bilgi düzeyleri çok kıt,bazı servisler öyle lakayıt çalışıyor ki yoğuşma giderini bile kontrol etmiyorlar,yoğuşma gideri karşı duvara olur 20mm pprc ile boruyu aşağı doğru eğim verdirecek şekilde süpürgelikten monte edeceksin o kadar ben dış cephe pimaş borusunun içine bile yoğ tahliye borusu monte ettim,

bu adamlara inanma,forumda 100lerce kişi premix yoğ kombi kullanıyor ben net 55m2 eve evet yanlış yazmadım ellibeş m2 eve premix yoğ kombi taktırdım 4-5metre petekte çok rahatlıkta yoğuşma yaptı
    55m2 ve 60m2 evlere taktırdığım premix yoğ kombi sana önerdiğim baymak lambert lpy (baymak duo tec) minimum ısıl gücü 4.7kW ve modülasyon aralığı %19.5 - %100
    cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor kapasite değişimlerinde çok rahatlıkla kapasitesini düşürebiliyor şu anda yerli üretim kombilerde en geniş aralıkta modülasyon yapan kombi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.