Şimdi Ara

E6300@532x7 mod yok, stok fan var :))Uçan Adımlar!!!%100 geldi!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
13.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya konuda verdim millete inandırıcı gelmedi ayrı başlık açayım bari skorlar iimiş bayaa

işlemci:biostan ya 1,43 ya 1,45 stok fan(500 fsb ye kadar 1,425 verildi.500 üstü için ya 1,43 ya da 1,45)
    ram:1x1 gb kingston ddr2 667 mhz value +0,4 verildi 530 mhz için diğerleri +0,3 ile
    anakart:ds-3 with F9 bios
    sıcaklık biosta 56,termal analysis tool da 63-70 lere kadar gördüğüm oldu

önce belirteyim diğer konuda inandırıcı gelmeyen çıktı..isteyen olursa elimdeki 15 ss yide koyarımhepsi @alattin_nuri ile msn den yardımlaşılarak alındı..ondada birer tane kopyası vardır

önce 400x7 de 4-4-4-12 de aynı değerlerde iki ss koyayım..tweak ile spi ne kadar fark ediyo görün:
    bu tweaksiz hali;
     E6300@532x7  mod yok, stok fan var :))Uçan Adımlar!!!%100 geldi!!

bu da dün akşam aynı değerlerde tweak yaptıktan sonraki hali;

ve bir tane daha tweak uygulamadan önceki 450x7 ile tweakten sonraki 400x7 aynı pi yi almış:

520x7 çift pi:

520x7 tek pi:

ve 530x7 tek pi

530x7 tek pi çift almadı ince ayarda bilmiyorum henüz..ramde 5-5-5-15 ten sonrakiler autobelki alır..dediğim gibi hiç hazırlıksız yılbaşı gecesi yapalım dedi alattin_nuri yaptık..xp ye ince ayarlar ile aynı hızlarda daha da farketcek skorlar eminimelimde 500 mhz 5-5-5-15 skoruda var 520mhz ile aynı pi yi almış..sistem yapılandırması çok farkettiriyo bu olayıve pi için bi kaç ayar yaparken de çekiliyo..cpu-z validationu da istemişti arkadaş o da gelecek şu an oda sıcak tırsıyorumya akşama ya gece...

ekleme: 532x7=% 100 ilk mesaja ekliyorum

düzeltme:başlık Türkçe'ye çevrildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 17 Temmuz 2008; 15:20:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: AnacoN

Güzel değerler ellerine sağlık.Yanlız birşeyi merak ettim.Senin CPU CPU-z'de nasıl conroe görünüyor?

niye ki allandale mi yazıyo sen de ya da normalde?1.38 versiyonu kullanıyorum bendeki öyle gösteriyo..

quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

Orjinalden alıntı: visualize
    güzel değerler ne ballı adamsın ya ramler normal sogutucu takviyesi olmadan adam ne değerlere cıkmıs

Şimdi ben bu cümleden, yukarıda anlatılan overclock işleminde hiçbir harici soğutma elemanı kullanılmadığını mı anlamalıyım ?

Hemen arkasından bir acemiden gelen sorular;

1) Sizce hiçbir ilave ekipman kullanılmadan ve sisteme zarar vermeden, ne kadar overclock yapılabilir ? (% olarak)

2) Eğer ilave ekipman (soğutucu olsa gerek) alınmak istenirse, bunlar hakkında bilgi edinebileceğim bir açıklama linki verebilir misiniz ?
    (hangi işlemci, anakart için hangi soğutucu alınabilir, fiyatları vb.)

3) Overlock işleminden sonra, sistem yeni (yani aşırtılmış) değerleri ile uzun süre sisteme zarar vermeden çalışabilir mi ?
    (yani sırf tatmin için mi bunu yapıyoruz, yoksa uzun vadede ödediğimizden sürekli 1,5 kat fazla performans almak için mi)

4) Teşekkür etmem, yukarıdaki sorulara cevap vermenize yardımcı olur mu

1)ilave eleman derken kasada 3 tane 80 lik fan var..fakat bu iş için önce power ı sağlam al..en önemlisi bence o..şu an belirttiğim gibi günlük 400x7=280 mhz de 1,250 v ile eist ve C.1.E açık kullanıyorum..herhalde bi 3.00 ghz e kadar kullanılır bu havalarda ama zorlamaya gerek yok zaten performanslı işlemciler..bi soğutucu alınca yükselir tabi değerler 3.00 olsa yeter günlük...

2)forumda soğutma bölümünde yeterince açıklamalar var arama yaparsan görürsün zaten..karşılaştırmalı testlerde mevcut...alınacak yer olarakwww.firebal.net i öneririm..

3)sürekli performans hep performans...1,325 v ta 1,86 ghz fabrika çıkışlı aleti 1,250 v ta 2,8 ghz olarak kullanıyorum..valla artık bu son zaten bi 3 sene değiştirmeye niyetim yok sistemi Allah'ın izniyle..

quote:

Orjinalden alıntı: kadir_metallica

kardeş hala gelmedi validation :) görmeden allahın kulu inandıramaz istersen on tane topic aç...

sen hiç gözüme gözükme ..senin yüzünden acayip tırstımyok sana validation alcam ama sana göstermicem validation u

kardeş biostan kullanmadığın o/b ların hepsini kapat..dediğim gibi eist ve c1e yi kapa..yalnız işlemci voltajı nasıl +0,3 oluyobirde biosun güncel mi?hangi biosu kullanıyosun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 17 Temmuz 2008; 20:00:20 >

• guzel calısma ellerinize sağlık

fsb rekoru bu arada 640.47 oldu x6800 işlemci dual rem ve asus p5b dlx ile
    fsb rekoru tıkla

613 fsb su anda listede bile değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunermc -- 7 Ocak 2007; 23:37:00 >
  • teşekkürler arkadaşlar...yaw bu linkteki extreme deki şeylerden bahsediyorum..pc ye bakım yaptım,başlattan gereksizleri kapattım,o an çalışanları vs..link burda..http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=49345gerçi bu gün yedek win i tweak yapcaz diye göçürdüm dikkatli olun
    ordakilerden bi kaçtanesini söyleyim..gerçi bazısı hiç işe yaramadığını söylemiş..registry patchleri var black viper diye..vs..gereksiz xp servisleri falan kapatıyo..mesela spi alırken görev yöneticisinden explorer i kapıyosun masaüstü gidiyo..ekranda yalnız spi oluyo..yaptıktan sonra yine görev yöneticisi>çalıştırdan>C:\windows\iexplorer ı çalıştırıp ss alıyosun falan ama fazla bulaşmayın bence registry pathclere falan benim gibi elinizde patlamasın..o anki uygulamaları,temaları vs kapayın yeter..he bi de mesela bilgisayarım>özellikler>gelişmiş>performans>gelişmişten bellek kullanımını sistem önbelleğine verin ve sanal belleği kapayın diyolar..msconfigten hızlı boot için koyduğum yeri 104 yapın demişler..tabi ben bu adımdam sonra batırdım..sorumluluk kabul etmem ona göreşans işte bizim sistem gitti böyle bu ramlerle bende beklemiyodum açıkçası..ben inanmayanlardan daha çok şaşırdım

• quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

teşekkürler arkadaşlar...yaw bu linkteki extreme deki şeylerden bahsediyorum..pc ye bakım yaptım,başlattan gereksizleri kapattım,o an çalışanları vs..link burda..http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=49345gerçi bu gün yedek win i tweak yapcaz diye göçürdüm dikkatli olun
    ordakilerden bi kaçtanesini söyleyim..gerçi bazısı hiç işe yaramadığını söylemiş..registry patchleri var black viper diye..vs..gereksiz xp servisleri falan kapatıyo..mesela spi alırken görev yöneticisinden explorer i kapıyosun masaüstü gidiyo..ekranda yalnız spi oluyo..yaptıktan sonra yine görev yöneticisi>çalıştırdan>C:\windows\iexplorer ı çalıştırıp ss alıyosun falan ama fazla bulaşmayın bence registry pathclere falan benim gibi elinizde patlamasın..o anki uygulamaları,temaları vs kapayın yeter..he bi de mesela bilgisayarım>özellikler>gelişmiş>performans>gelişmişten bellek kullanımını sistem önbelleğine verin ve sanal belleği kapayın diyolar..msconfigten hızlı boot için koyduğum yeri 104 yapın demişler..tabi ben bu adımdam sonra batırdım..sorumluluk kabul etmem ona göreşans işte bizim sistem gitti böyle bu ramlerle bende beklemiyodum açıkçası..ben inanmayanlardan daha çok şaşırdım

Tesekkuler bilgiler yararlı olacaktır eminim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.