Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.304
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpercetinn

oled teknolojisi karalama gibi bir düşünceye sahip değilim öyle olsa 2.kere gidip oled almam ama malesef led tvlerde olduğu gibi oled ekranlardada problem var bunu anlatmaya çalıştım siz ise beni oled düşmanlığı ile suçluyorsunuz, bu arada burası 2016 sony tv kullanıcılarının bilgi paylaşımı yaptığı bir konu blogu eğerki oled ilgili bir düşünceniz var ise lütfen oledle ilgili bir konu açıp orada görüşürseniz sevinirim,burada sony tv ile ilgili konu dışı yazılara gerek yok ve başkasının zamanını almaya kimsenin hakkı yok

iyi forumlar

Siz bence sony neden oled den iyidir diye bir konu açın orada görüşlerinizi paylaşın fazla zamanını almayın insanların ! Siz bunu yaptığınızda bende yaparım bu arada ne yazacağımı neden bahsedeceğimide liste halinde bana bildirin bir gn önceden ona göre yazayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Oled 3,4,5 inch ekrandan bahsedilmiyor..Oled/Amoled yapı olarak küçük ölçekli kullanılıyor telefon sektöründe..Sony ilk oled Tv yapan şirket sanırım 11 inch idi..Yok satmış ve Lüks arabalarda kullanılmış..

Ayrıca mantığınızda hata var..Sony IPS tavsiye eidlmiyor mesela ama Apple IPS paneller en güzel panel? Nasıl oluyor bu? Panasonic IPS ile Sony,LG IPS aynı mı? kullanılan teknoloji farkı..S-VA ile samsung VA ile MA panel aynı mı? Teknoloji farkı..

Materyalin bizzat kendisi ölçü değildi..LG/Samsung kendi panelini kendi üretiyor..Ama bunu SONY kendi teknolojisi ile daha güzel hale getiriyor..Üretici olmak o Paneli en güzel kullanıyor anlamına gelmez..

Büyük ölçekte 55 inch gibi OLED yapılmasında Teknolojik zorlamalar mevcut olsa gerek ki, Sony OLED olarak önce Tablet yapımını duyurmuş..

OLED materyalini konuşmuyoruz, Kendinden Işıklı Materyal değil, konuştuğumuz OLED teknolojisi ve sorunlu henüz..Tek renk mi (Woled) RGB-Oled mi,4 Renk mi, ayrıca Oledin kendi problemleri var suya dayanıksız olması ömür kısalığı vs vs vs

Burada tenkit edilen eleştirilen direk LG markasının OLED TV si..ilk versiyon, ikinci versiyon şimdi 3ncü versiyon..Yıllardır okuyor inceliyoruz, sorunlar aşılamadı..O sebeble LG OLED üstü çizilen bir ŞEY (Şey dedim Tv olarak hataları mevcut, çok yazıldı..)

Diğer markalardan ne zaman OLED tv gelir, o zaman FAN olmadan FANATIK olmadan gercek yorumlar yapılabilir..

LG Oled'teki Kusurları yazarsak : Logo yapışması, Siyah yapacağım derken panelin genelinde siyahlık, Parlaklığın az olması, bazı videolarda bozulma, pikselleşme..vs vs vs..

Panasonic-Sony OLED yapsın o zaman bakın insanlar Oledi eleştriyor mu, övüyor mu

Anladım sony yaparsa en iyisi olur diyorsunuz peki önce sony 20 yıllık lcd yi düzgün yapsın herkes desin vay sony de ışık sızması clouding banding yok o zaman dediğinize katılacağım yoksa benim için sadece romantik sony fanlığıdır benim için. Bu arada sony i marka olarak çok çok severim kalbimde yeri ayrıdır sony marka sayısını bilmediğim cihazım var ama iş haksızlığa ve körü körüne savunmaya gelince farklı konuşurum. Kötülemeye gelince teşhirde ki amoled ama açıklama gelince 3-5 inch ekran oluyor bence az çok tek yön gözlük var bazı yorumcu arkadaşlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 29 Temmuz 2016; 16:09:32 >

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım Konu OLED materyali değil..3-5 inch Cep Tel ekranları, Apple IPS ,cep tel değil..

Konu LG WOLED/Tek renk Tv teknolojisi ve kusurları..

Oled ile LG Oled Teknolojisini ayırın önce..

Oled Fanatikliği yapacaksanız yapın sorun yok ama yeri burası değil..Yazdıklarımı okuyun sonra sizin yazdıklarınızı okuyun, alakasız şeyler yazmayınız..Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Temmuz 2016; 16:21:03 >
  • Bu kanal frekanslarını elle hangi menüden giriyoruz acaba manuel olarak ?
  • nibbleArt kullanıcısına yanıt
    Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1)Home Tuşuna Basılacak

2)Ayarlar > Kanal Ayarı > Dijital Kurulum > Uydu Ayarı >Dijital Uydu Ayarlama

3)"Dijital uydu ayarlamayı başlatmak istiyor musunuz?" bildirimine "Evet" diyoruz.

4)gelen menüyü "Sonraki" seçeneğine tıklayıp geçiyoruz.

5)Hangi program listesini değiştirmek istediğimizi soran menü geliyor karşımıza burada "Genel Uydu" seçeneğini seçiyoruz.

6)Tarama türü olarak "Normal Tarama" seçeneğini seçiyoruz.

7)Uydu seçimi karşımıza geliyor. Eğer Türksat harici gözüken diğer uydular varsa bunları "Kapalı" konuma getirip Türksat uydusuna giriyoruz.

8)Tarama tipini "Manuel Tarama" yapıyoruz.

9)Daha sonra Transponder sekmesine giriyoruz.

10)Transponder Frekansı: 12380 Mhz
    Polarizasyon: Yatay veya Sol
    Sembol Hızı 27500 olarak giriyoruz.

11)Son olarak geri gelip "Başla" seçeneğine basıyoruz. Kanal taraması yapmaya başlıyor

Herkese kolay gelsin.

formdan kosebros nickli üyeye ağittir ben sadece frekans değerlerini değiştirdim

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama malesef olmadı. 7 adımda bahsettiğiniz ekranda bende hem turksat var hem hotbird var. Turksat kapalı hotbird açık nasıl oluyor anlamadım. Alttaki hotbird ü turksat yapıp ayarları verdiğiniz gibi yaptım ama yine bulamadı. Trt 4k nın güncel frekanslarını da denedim yine olmadı.

• @666azazel

Merhaba, Bu konuyu açan olarak, Frekans ekleme, toptan veya Tek kanal eklemeyi konuyu açtığınız ilk sayfaya eklerseniz, devamlı soruluyor oraya yönlendirelim..Zira her seferinde yazıyor arkadaşlar her seferinde tekrar soruluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Temmuz 2016; 19:10:00 >
  • SONY ANDROİD 2016 konusu kadar girip, içeriğinde ''Lütfen Seviyeyi Koruyalım'' diye yazdığım başka konu yok.

Her seferinde yazıyorum arkadaşlar sanırım hiç birinizin bu markaların hisse senetlerini satın almışlığı yoktur. Kim beğeniyorsa alır kullanır, Kim beğenmiyorsa ürünü de almaz konuyu da bulandırmaz olur biter.

Rica ediyorum karşılıklı atışmayalım. fikir paylaşımı için açılmış bir konuyu gövde gösterisine çevirmeyelim lütfen.
  • Kore çin istilasına karşı biricik markalardan biri sony biraz ilgiyi korumayı hakediyor bence ama yinede adil olmalı va panel serileri şöyle samsung fiyatlarına verip piyadayı dümdüz etmesini çok istiyorum mesela Her ne kadar elde bir tek triluminos kalmış baclit panel vb herşey piyasa üretimi olsa da yine de fark yaratabiliyor görüntüde zaten direk led yada fald olmayan bir panel almam artık gözümüz z9 da inşallah iyi bir fiyat verirler...

• Arkadaşlar merhaba.

Sony tvim yarın sabah kurulacak. Ancak şimdi farkettim, elimde düzgün bir HDMI kablo yok. Teledünya topbox ile TV arasında ve bugün satın aldığım samsung ev sinema sistemi ile TV arasında bağlantı kurmak için, abartı fiyatlı olmayan (30-40 TL civarı) nokta atışı bir marka-model önerir misiniz, yoksa bu aralıkta gidip hama ya da monster herhangi bir kablo alayım mı?

teknosa ve MMnin sitesine baktım ama hiç anladığım bir konu değil. Yardımlarınızı rica ediyorum.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_video-kabloları-602013.html?searchParams=&sort=&view=&page=

http://www.teknosa.com/kategori/ses-ve-goruntu/kablolar/892?q=[kablo-tipi:hdmi,]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Temmuz 2016; 21:21:03 >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Emrah numaran bende kayıtlı değil beni ara yardımcı olayim

• Avrupada 5000 euro olan zd9 un türkiye fiyatı tahminen ne olur acaba ?

Kablo çok fark etmiyor, Sony,Philips markalı en fazla 20Tl HDMI yeter..

4K izleyecekseniz (Blu Ray üzerinden vs) kablo özellikleri değişiyor data aktarımı güçlü gerek (Hdmi 2.0..gibi )ama Teledünya için (Ben kullanıyorum) üstteki yazdıklarım yeter..

Digital olduğundan/Analog olmadığından Kablo çok dandik olmadığı sürece o kadar farketmez..

Altın kaplama vs vs hikaye.. 100 Tl filan vermeyin..

Very Aktarımı yüksek olanlar ki zaten çoğu "High" ibarelidir, tercih edin..

Örnektir: Herhangi Sony de olur

http://www.sony.com.tr/support/tr/product/DLC-HE10BSK

DLC-HE10BSK
    Full HD, 3D, 4K x 2K Dijital Sinema ve aygıt ağı için Ethernet özellikli 1 metre uzunluğunda HDMI® Yüksek Hızlı kablo

http://www.akakce.com/hdmi-kablo/en-ucuz-sony-dlc-he10bsk-fiyati,757330.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Temmuz 2016; 23:10:38 >

• varsa öyle bir bilgi baş sayfaya ekleyelim .

birinin bu tarz benim bilmediğim bilgileri paylaşıp - baş sayfaya eklermisin demesi lazım yoksa eski sayfaları taramak zor .
  • Arkadaşlar fiyatı 700-800 civarı soundbar tavsiyesi olan var mı ? bu 9305 iyi güzel de ses olayı gerçekten zayıf :(
  • https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

http://www.sonyinsider.com/2009/04/12/sony-triluminos-explained/

Bu mesaja eklenen görseller:

2016 SONY ANDROİD TV

• Arkadaşlar servis birazdan gelecek. Kutu içerisinden duvara asma aparatının çıkmayacağını söyledi. Ama hem sonynin sitesinde hem de tekno marketlerin web sitesinde kutu içeriğinde bu aparat VAR yazılı. Hakkaten çıkmıyor mu?
    benimkinde vardı,gerçi ben duvara astırmadım ama servis,aparatı bana teslim etti,ilerde lazım olabilir dedi.
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.