Şimdi Ara

FM 2016 | Galatasaraylılar Derneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fm'de Galatasaray'ı alan arkadaslar buradan fikir alışverişi yapabiliriz.

• Kendi kariyerimden örnekler vereyim;

İlk sene BJK'nın 3 puan önunde lider tamamladım. İlk sezon transferlerimden bahsedeyim.

Gil Romero'yu 4.5 M'ye aldım ve savascı orta saha pozisyonunda oynattım.Fakat gecen seneki serilere göre pek verim alamadım.

BJK'den Milosevic'i aldım rotosyan için bikaç maç oynatıp sattım.

Lucas Romero'yu aldım,orta sahanın dinamosu gibi. Fiyatı 5.5 M.

Devre arasında;

Schalke'den Goretzka ve Kaan Ayhan'ı kiraladım. Goretzka Şelcuk'un oyun kurucu rolünde iyi işler yaptı. Kaan ise sağ bek,stoper ve orta sahaya iyi alternatif oldu. Özellikler geregi sag bek daha iyi oynar.

R.Madrid'den Denis Cheryshev kiraladım ve sol önde oynattım ikinci yarıda. Müthiş işler yaptı. 13 maç 8 gol atarak benı sampıyon yaptı. Yalnız 2.sezon alamadım.

Man.Utd'den Blind'i kiraladım ve Pas dagıtan stoper rolünde baya etkili oldu.Sezon sonu yolladım.

İnter'den Murillo'yu kiraladım ve gerek oynadıgı oyun gerek maaşı sebebiyle şuan banko stoperim.

Barca'dan Munir'i aldım ve baya etkili oldu. Sol ve sagda oynattım.Gerektiginde Burak'ın alternatifi oldu ve iyi işler yaptı.

Bu kadroyla CL'den lider çıktım ve karşıma Barca geldi elendim.

Lig sonunda sampiyon oldum.

• Şimdi 2.sezona basladım ve kadroda ki yüksek maaş alan futbolcuları yolladım ve yerine genc ucuz oyuncular alarak mali durumu düzelttim.

Poldi'yi 7,5,Sneijder'i 7,5 M'ye satarak hem bütçemi arttırdım hemde yüksek maaşlarından kurtuldum. Yaşlı olmalarıda cabası.

Olcan 900B, Muslera 15M ,Sabrı-Hakan serbest, Kevin 9.5, Umut bedelsiz, Carole 7.5,Rodriguez 1'e sattım.

Gelenler;

Fenerden Volkan ve Şeneri toplamda 1.5 M'ye aldım ve rotasyanda kullanacagım.

Kiralık dönen Bruma ve Telles'i 11e monte ettim. Performanslarını sonra ki mesajlarımda yazacagım.

Kaleci Rulli'yi bedelsiz aldım ve 1 sezon oynatıp iyi paraya satacagım.

Trabzon'dan Onur'u 12M'ye aldım. Bence oyunda ki en iyi Türk kaleci. Rulli'yi satınca kaleye koyacagım. Yabancı kontejyanına faydası olacak.

Arsenal'den Koulibaly'i rotasyon stoperi olarak aldım.

Benfica'dan Bryn Cristante'yi oyun kurucu rolü için kiralık aldım.

Chelsea'den Kenndy'i kiraladım. Sağ tarafta içe kat eden olarak oynatacagım.

Sven Bender'i Dortmuntd'dan 6M'ye aldım ve savunmanın önude koydum.

Liverpool'dan Flanagan'ı iki bekte de oynayabildigi için aldım.

Manu'dan James Wilson'u kıralık aldım.

Takımın yaş ortalaması 23 ve ortalama maaş 1.800 civarı. Sezon bitince oyuncular hakkında ki görüşlerimi yazacagım.

Sizler'de alıp begendiginiz,tutmayan transferlerinizi yazarsannız iyi olur. Bu arada oyunda ki hata yuzunden, yönetim ilk sezon aralık ayında 33M veriyor.

• Öncellikle bu oyuncuların kadro durumunu ayarlama nerede göremedim? yedek kilit oyuncu falan olarak ayarlayabiliyorduk kalktı mı ben mi bulamadım. antrenörleri baştan aşağı yeniledim sakatlık tek tük ve az süreli oluyor bir deneyin belki çözüm olur.

şu an ki puan durumu fenere 5 attıktan sonra pereira'nın son demleri.

güçlü takımları durdurmak imkansız hale gelmiş cl de real madrid, benfica wolfsburg ölüm grubuna düştük 0 puanla elendim.

bir de benim profil bilgilerimde hücum 8 falan gözüküyor bunlar zamanla mı artıyor?

sneijder çok kötü bir işe yaradığı görmedim özelliklerini yansıtmıyor. poldi ve yasin çok iyi. bilalin uzaktan iyi golleri var. beklerde olcan ve sabri iyi iş görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 4 Kasım 2015; 1:24:02 >

• bu fm hiç mi yanılmaz abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 4 Kasım 2015; 1:28:35 >
  • Oyuncuya sağ tıklayıp transfere gel. Oradan kadro durumundan istedigini yapabilirsin.

Benim oyunda Fener 1 yıl sabretti,sezon sonu yolladı. Yerine Seedorf geldi.

Ben CL'de PSG'yi deplasmanda 4-3 yendim. Evimde A.Madrid'i 2-0 yendim. BATE'ye içerde dışarda toplam 9 gol atıp, 12 puan toplayıp lider çıktım. Şansıma Barca geldi elendim.
  • Hocam dizilişinin ekran görüntüsünü paylaşman mümkün mü şu an güncel olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Şimdi 2.sezona basladım ve kadroda ki yüksek maaş alan futbolcuları yolladım ve yerine genc ucuz oyuncular alarak mali durumu düzelttim.

Poldi'yi 7,5,Sneijder'i 7,5 M'ye satarak hem bütçemi arttırdım hemde yüksek maaşlarından kurtuldum. Yaşlı olmalarıda cabası.

Olcan 900B, Muslera 15M ,Sabrı-Hakan serbest, Kevin 9.5, Umut bedelsiz, Carole 7.5,Rodriguez 1'e sattım.

Gelenler;

Fenerden Volkan ve Şeneri toplamda 1.5 M'ye aldım ve rotasyanda kullanacagım.

Kiralık dönen Bruma ve Telles'i 11e monte ettim. Performanslarını sonra ki mesajlarımda yazacagım.

Kaleci Rulli'yi bedelsiz aldım ve 1 sezon oynatıp iyi paraya satacagım.

Trabzon'dan Onur'u 12M'ye aldım. Bence oyunda ki en iyi Türk kaleci. Rulli'yi satınca kaleye koyacagım. Yabancı kontejyanına faydası olacak.

Arsenal'den Koulibaly'i rotasyon stoperi olarak aldım.

Benfica'dan Bryn Cristante'yi oyun kurucu rolü için kiralık aldım.

Chelsea'den Kenndy'i kiraladım. Sağ tarafta içe kat eden olarak oynatacagım.

Sven Bender'i Dortmuntd'dan 6M'ye aldım ve savunmanın önude koydum.

Liverpool'dan Flanagan'ı iki bekte de oynayabildigi için aldım.

Manu'dan James Wilson'u kıralık aldım.

Takımın yaş ortalaması 23 ve ortalama maaş 1.800 civarı. Sezon bitince oyuncular hakkında ki görüşlerimi yazacagım.

Sizler'de alıp begendiginiz,tutmayan transferlerinizi yazarsannız iyi olur. Bu arada oyunda ki hata yuzunden, yönetim ilk sezon aralık ayında 33M veriyor.

hocma kadro rotasyonunda FM15 te olan oyuncuların kısa sürede forma istiyorum diye ağlaması sorunu devam ediyor mu ?

• oyuncular yine çok yüksek yıllık ücret istiyorlar mı bununla uğraşmaktan bıktığım için bıraktım.adam 4m ye oynuyor iyi oynamışsa diğer sezon 8 istiyor
  • Şuan için ben oynamak istiyorum diye sızlayan oyuncu cıkmadi. Yalniz ben oyuncuları rotasyonda bol bol kullandım.

Yedek kalecimiz bile 11-12 maça çıktı.

Sözleşme sorununa daha rastlamadım. Hatta bikaç oyuncu sözleşme istemeden ben imzaladım. Misal Bruma 1.4M'ye oynarken 1.8e anlaştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. sezonun ortalarındayım. Oyunun başında Tarık, Sinan, Sabri, Olcan ve Yasin'i sattım. Dja Djedje, Besic, Tim Matavz'ı kiraladım. Devre arasında da Oliver ve Zarate'yi kiraladım. 4-3-1-2 taktiğiyle oynadım kanatsız çok da güzel oynadılar. Çok rahat şampiyon oldum.

2. sezona başlarken de 30 milyon euro'ya yakın transfer bütçesi geldi. Yaşlı oyuncuların çoğunu ve para edenleri sattım. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz sattıklarımı. Sven Bender, Embolo, Jetro Willems, Lincoln gibi isimleri aldım ve Casemiro, Neustadter, Immobile gibi adamları da kiraladım. Muslera'yı 11 milyon euro'ya satıp Geronimo Rulli'yi bedelsiz transfer ettim (Sözleşmesi bitiyor muhteşem kaleci). Şimdi klasik 4-2-3-1'e döndüm.

https://i.gyazo.com/4067d25129e0b065105e7c8d5e340564.png
    https://i.gyazo.com/992b4c3e1fc52bd82ebd333b01487081.png
    https://i.gyazo.com/4ad31eaa1f46db713992a96215529e79.png

• ilk sezon şampiyon oldum. oyuncu değerleri gerçeğe baya yaklaşmış artık iyi oyuncu transfer etmek kolay değil değeri neyse vermek zorundayız. 10m civarına iki yönlü orta saha bulamadım bilal ile devam etmeye karar kıldım. amartey'i real madrid kapmış. denayer 8m'a arsenal'a gitti.

şu an ki kadro.

transferler

10-15 m arasına alacak bir orta saha bulamadım vay arkadaş. tilemans gelmek istemedi. teklif götürdüğüm adamlar guarin, parolo, mati fernandez, boventura, junuzovic, weigl. hepsine 20 üstü para istiyorlar.

beklerin orta açma sorununu bir nebze çözdüm ceza sahasına paslaşarak gir yerine çizgiye inmeden orta yap seçeneğini seçtim biraz daha fazla orta açmaya başladı bekler. verilen talimatlar bu sene daha önemli gibi ouncular ne talimat verirsen onu yapıyor.

ayrıca podolski müthiş fırsatı yakaladı mı affetmiyor çakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 4 Kasım 2015; 17:57:20 >

• Arkadaşlar bir sorum olacaktı.

Galatasaray ile oynuyorum. Az önce Konyaspor ile lig maçı yaptım. Tabiri caizse tek kale oynadım. Top sürekli bizdeydi. Ancak gel gelelim gol bulmakta zorlandık. 80 dakika gol atamadık. Son anda Podolski uzaktan vurduda bir şekilde gol oldu. Oyunculara bu halde oynarken kaleyi gördüğünde vur talimatı vermeme rağmen bir türlü gol bulamadık.

Sizce bir sorun var mıdır yoksa tesadüf mü diyelim? Bu gibi durumlarda kullandığınız özel bir talimat var mıdır?
  • Usta ben Galatasarayla kısa bi' kariyerden sonra Millwall'u aldım. Oyuncular ne talimat verirsen yaparlar dedin ya valla ben bir türlü söz geçiremedim. Her maç ısrarla oyunda olabilecek her yerden kısa top oynayın uzun top atmayın diyorum ama ne hikmetse kaleci ve defans hattından 1-2 oyuncu ayağına geçeni uzun oynuyor. Kafayı yedim bir türlü söz geçiremedim. Disiplin seviyesi falan da iyi ancak anlayamadığım bir şekilde olmuyor. Taktik oturdu oyuncular o kadar kendine buyruk değil. Ve ayrıca şutlarım çok etkisiz gidiyor Galatasaray'da da öyleydi onu da çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mottcalem

Arkadaşlar bir sorum olacaktı.

Galatasaray ile oynuyorum. Az önce Konyaspor ile lig maçı yaptım. Tabiri caizse tek kale oynadım. Top sürekli bizdeydi. Ancak gel gelelim gol bulmakta zorlandık. 80 dakika gol atamadık. Son anda Podolski uzaktan vurduda bir şekilde gol oldu. Oyunculara bu halde oynarken kaleyi gördüğünde vur talimatı vermeme rağmen bir türlü gol bulamadık.

Sizce bir sorun var mıdır yoksa tesadüf mü diyelim? Bu gibi durumlarda kullandığınız özel bir talimat var mıdır?

kaleyi görünce vur talimatı verme her pozisyonu hiç ediyorlar habire şut çekip. topa sahip ol, çizgiye inmeden orta yap, direkt pas yap, havadan orta yap, rakip savunmanın üstüne git, daha yaratıcı oyna, koşu yoluna pas yap. bunları seçebilirsin. taktiği de hücum ağırlıklı akıcı yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

Orijinalden alıntı: Mottcalem

Arkadaşlar bir sorum olacaktı.

kaleyi görünce vur talimatı verme her pozisyonu hiç ediyorlar habire şut çekip. topa sahip ol, çizgiye inmeden orta yap, direkt pas yap, havadan orta yap, rakip savunmanın üstüne git, daha yaratıcı oyna, koşu yoluna pas yap. bunları seçebilirsin. taktiği de hücum ağırlıklı akıcı yap.

Teşekkür ederim, bunlarıda bir deneyeceğim.

• 2.sezonda şampiyon oldum. otelci dursun her sezon sonu 30 milyon euro atıyor kasaya. klüplerden teklif yağmaya başladı. oyuncuların hepsinie de teklif geliyor. musleraya 10 klüp teklif yaptı verdikleri para 5 milyon euro lan muslera sizde olsa en az 30 milyon euro istersiniz allahsızlar. verir miyim 5'e. 2020'e sözleşmesi var. artık şu sözleşmesi olan oyuncunun gidecem diye ağlaması sıktı. lan podolski 33 yaşına geldin sözleşmen var gidecem diye ağlıyorsun otur oyna mis gibi paranı alıyorsun işte nere gidion daha çay içecez. şampiyonlar liginde uefa da bir cacık yapamadım daha güçlü takımları yenmek imkansız 3-5 atıp geçiyorlar. beta diye mi bilmiyorum güçlü takımlar bug olmuş resmen. uefa sporting lizbon geldi 1.tur da 4 attı gitti.

şu an ki kadro.

ibrahimovic'e teklif yaptım 9 milyon euro klüp kabul etti ama oyuncu olarak değil antrenör olarak gelmek istiyor futbolu kafada bitirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 5 Kasım 2015; 18:02:33 >

• Doğru söylüyorsun, şampiyonlar liginde özellikle 3-4 yiyorum bende Galatasaray'la :( Ama ligde rakibe top oynatmıyorum. Anlamadım bu durum neden böyle
  • Gencler oyuncularımızın profilini görebileceğim link var mı ya da yukleyebilecek durumda olan varsa hayra gecer birde etoo yu merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunda ilk sezonu bitirdim. İlk izlenimlerimi paylaşmam gerekirse

Sağlam bir taktikle oyunda başarısız olmanızın olanağı yok gibi birşey. Sezon başında ayarladığım taktikle sezon sonu Uefa Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası'nı kazandım. Ligde ise son 2 maçta şampiyonluğu Beşiktaş'a kaptırdım.

Elimizdeki kadro ilk sene için yeterli düzeyde. Tabi burada sakatlık mevzusu olmaması lazım. Ben diğer birçok arkadaş gibi sakatlık sorunu çok yaşamadım. Yani Burak 2-3 hafta sakatlandı, onun haricinde sürekli oynadı. Burak, Podolski, Sneijder ve Grouskruetz gerçekten mükemmel hücum ekibi olmuş. Yasin'i de göz ardı etmemek lazım tabi.

Maddi yönden ise bugdan faydalandım ve devre arası 30 küsür milyon euro takviye ile takıma yeni oyuncular kattım. Sezon sonu transfer bütçem 80 küsür milyon euro oldu Paraya para demedik anlayacağınız 2. sezona köklü değişiklikler ile başlayacağım diyebilirim. Kadronun son halini akşam paylaşacağım. Şu an işte olduğumdan dolayı

Sormak istedikleriniz varsa buyrun :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.