Şimdi Ara

2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
4
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Mersin İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satıldı! Bu ürün DH Forum üzerinden satılmıştır.
    2 adet satılık sıfır - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF

Ürünler garanti değişim sıfırlanmış (refurbished) (bu sıfırlamayı sadece üretim yapan fabrika yapabilir) (http://www.hakkiceylan.com/refurbished-urun-ne-demek-satin-almakta-sakinca-var-mi ) bu gün elime ulaştı

Bozulan 2 adet SSD'mi hollandaya merkeze yolladım onlarda değiştirip yollamışlar

Önceki ürünlerin seri numarası A19D101 ile başlıyordu

Bunlar A21X202 ile başlıyor

Kutularını açmadım sizede öyle yollayacağım yani hiç kullanılmamış şekilde (sadece smart data almak için PC'ye bağladım)

Heryere kargo dahil tek ürün fiyatı 140 TL dir

2 ürün fiyatı ise 270 TL dir

Ürünler ilk olarak Türkiyeden alınmıştır

Fatura tarihi 21.02.2013 dür

Faturası ile beraber yollanacaktır

Bu ürünlere OCZ 3 sene uluslar arası garanti vermektedir

http://ocz.com/consumer/support/warranty

2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8  2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8  2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8

Bir arkadaşın uyarısı üzerine (Refurbished 0 değil dedi) Diskler 0 mı değil mi diye bakmak için bilgisayara iki diskide bağladım

Disklerin çalışma saati vs hep 0 dır resimlerde gözüktüğü gibi

Hem OCZ toolbox hemde HD Tune ile resimler aldım

Kelime manası olarak yenilenmiş olsa bile ürünler 0 gözüküyor. Ürünler daha önce kullanılmış olabilir ama sonuçta OCZ sıfırlamış ve daha önceki durumu hakkında diskler bilgi vermiyor.

2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8  2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8

bir arkadaşın isteği üzerine 2 diskide test ettim. diskleri test etmek için quick format atmam gerekti.

diskleri test ederken malesef anakartın kalitesi sata 3 portlarını kullanmak zorunda kaldım. ek olarak bilgisayarım çok kirli, çok sayıda mühendislik uygulaması yüklü ve kaspersky internet security çalışıyor

test sonuçları

seri numarası 52 ile biten disk

2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8

seri numarası 53 ile biten disk

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 23 Kasım 2015; 0:17:51 >

• fiyatlar azaltıldı ve güncellendi 03.09.2015
  • hocam resimlerden yola çıkarsak size gelen ürünler sıfır değil, refurbished yani sıfırlanmış.
    ilk resimde her iki kutunun üstündeki siyah stikerlerde belirtilmiş.
    ilanda ürünlerin sıfır olduğunu yazdığınız için belirtmek istedim.
    bu ürünleri garantisiz ve kötü yapmaz, sadece alan kişinin bunu bilerek alması her ikiniz açısından daha sağlıklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 3 Eylül 2015; 15:38:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

hocam resimlerden yola çıkarsak size gelen ürünler sıfır değil, refurbished yani sıfırlanmış.
    ilk resimde her iki kutunun üstündeki siyah stikerlerde belirtilmiş.
    ilanda ürünlerin sıfır olduğunu yazdığınız için belirtmek istedim.
    bu ürünleri garantisiz ve kötü yapmaz, sadece alan kişinin bunu bilerek alması her ikiniz açısından daha sağlıklıdır.

hemen bakayım kaç saat çalışmışlar

zannetmiyorum 2. el ürün yollayacaklarını :)
  • bu bilgilere ulaşamayabilirsiniz hocam, yenileme esnasında bu bilgiler sıfırlanmış olabilir.
    ama paketin özellikle üstüne refurbished diye belirttiklerine göre normal bir durumdur her halde.
    her zaman garantiden sıfır ürün göndermiyorlar zira, sıfırlanmış ürün gönderme hakları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bu bilgilere ulaşamayabilirsiniz hocam, yenileme esnasında bu bilgiler sıfırlanmış olabilir.
    ama paketin özellikle üstüne refurbished diye belirttiklerine göre normal bir durumdur her halde.
    her zaman garantiden sıfır ürün göndermiyorlar zira, sıfırlanmış ürün gönderme hakları da var.

bilmiyorum ama baktım verilere hepsi sıfır cillop gibi :D

zannetmiyorum 2. el olduğunu üzerileri çok temiz disklerin hiç kullanılmış durmuyor

refurbished kelime manası yenilenmiş olsada OCZ nasıl bir prosedür izliyor nasil yeniliyor bilmiyoruz

2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8  2x Fabrika Sıfırlanmış - OCZ Vertex 450 128 GB SSD - VTX450-25SAT3-128G.RF - FD 8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 3 Eylül 2015; 17:33:30 >

• adı üstünde hocam "sıfırlama", doğal olarak yazılımda bir izini bulmak mümkün değil.
    diğer açıdan bakınca OCZ'nin normal sıfır ürünün kutusuna refurbished yazması daha da anlamsız olurdu.
    bu yazı dikkatimi çektiği için yazdım, ürünlerin garantisi var ve devam da ediyor - o açıdan sorun yok zaten.
  • fiyat azaltıldı ilan güncellendi
  • az once SSD başına fiyat yeniden 10 TL düştü
  • Ayni durumfaki ayni urunu bi srkadas faha satiyo su an forum da 2 haftadir 150 tl indirdi satilmadi siz daha 200lerdesiniz kolay gelsin ne diyelum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musta35

Ayni durumfaki ayni urunu bi srkadas faha satiyo su an forum da 2 haftadir 150 tl indirdi satilmadi siz daha 200lerdesiniz kolay gelsin ne diyelum

bende yavas yavas indiriyorum :D
  • fiyat tekrar düştü
  • fiyat 10 tl daha düştü ssd başına tarih 5 ekim 2015
  • fiyat 10 tl daha düştü ssd başına tarih 13 ekim 2015
  • SSD başına fiyat 10 TL daha azaldı tarih : 25.10.2015

Fiyat Düştü (FD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 25 Ekim 2015; 11:45:32 >
  • Refurbished ürün ne demek, satın almakta sakınca var mı?

http://www.hakkiceylan.com/refurbished-urun-ne-demek-satin-almakta-sakinca-var-mi
  • SSD başına fiyat 10 TL daha azaldı tarih : 1.11.2015

Fiyat Düştü (FD)
  • merhabalar yeni sistemim için 1 adet düşünebilirim fiyat kargo dahil 150 tl sanırım dimi ?

Benchmark okuma-yazma-random okuma testleri varmı elinizde ? varsa çok yardımcı olur karar vermemde.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MotoAksesuar

merhabalar yeni sistemim için 1 adet düşünebilirim fiyat kargo dahil 150 tl sanırım dimi ?

Benchmark okuma-yazma-random okuma testleri varmı elinizde ? varsa çok yardımcı olur karar vermemde.teşekkürler

evet 150 TL

istediğin test varsa yapayım yani hangi program ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

quote:

Orijinalden alıntı: MotoAksesuar

merhabalar yeni sistemim için 1 adet düşünebilirim fiyat kargo dahil 150 tl sanırım dimi ?

evet 150 TL

istediğin test varsa yapayım yani hangi program ile

AS SSD test veya CrystalDiskMark olabilir teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.