Şimdi Ara

BİR SORUM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • diyelimki windows çöktü hiç bende format atıcam ama belgelerim klasörünü kurtarmak istiyorum bunu nasıl yaparım birde C: ye sadece format atıcam nasıl yaparım tşk.

• belgelerini d ye at c ye format at eğer disk bölünmüş ise c d gibi
  • XP CD sini koyacaksın

kurmaya başlar.

önceki sürümleri gösterir sana. ESC bas. sonrada yazar zaten. misal C ye tekrar kuracaksan C ye bas sana eski windows'u kaldıralım mı diye ikaz verir. kaldırmak için L'ye bas der. sonradan zaten sadece eski windowsunu kaldırıp tekrar kurar..

Bu işlem sadece eski windowsun sistem dosyalarını siler. Program Files' lere dokunmaz. Bu yüzden Common Files lerde ve PRogram Files içindeki gereksiz düşündüğün programları silmen gerekebilir. Ayrıca Documents and Settings'lerde All Users zaten olduğundan sana "<bilgisayar adı>.All Users" kalsörünü açar. All Users ve Default Users'leri silebilirsin. ve Eski kullanıcı ismin de orada gözükür. Tüm Desktop Belgelerim ve Sık Kullanılanları diğer kullanıcıya kesip aynı şekilde atabilirsin.

Ama eski kullanıcıdaki dosyalara ulaşamayabilirsin, eğer dosyaları gizli haline getirdiysen.
    Bu sorunu da güvenli modda açıp klasörün özelliklerindeki güvenlik sekmesinde eski kullanıcı izinleri silmen ve hesabı yeni "administrators"lara devretmen. yapamazsan buraya yazarsın yardımcı olurlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgiz -- 9 Aralık 2006; 20:35:46 >

• ARKADASIM FORMAT ATMAK BAŞLI BAŞINA BİR SANAT AYRICA FORMAT ATARKEN DİKKAT ETMEN GEREKEN BİR ÇOK KONU VAR BENCE İLK ETAPDA GÖRSEL OLARAK BİR İŞİN EHLİNDEN YARDIM AL BURADA ANLATILIYOR AMA EN UFAK BIR ATLAMA YANLIS İŞETİM SİSTEMİ EKSİK SİTEM KURMANA NEDEN OLABİLİR AYRICA BİLGİLERİN YOK OLMASINI ISTEMIYORSAN YEDEKLEME YAPABILIRSIN ÇÜNKÜ FORMAT ATMAK VE KURMAKTA BİR ÇAPA VE ÇOK SIKICI BİR İŞLEM NEFRET ETTİRİYOR BAZEN O YUZDEN ONEMLI BILGILERINI SİSTEM KURMADAN ONCE HARD DİSKİNİ 2 YE BÖL VE D OLAN YEREL DİSK E BELGELERINI BILGILERINI AT ÖRNEGIN BİR EXCEL DOSYASI DIYELIM ANA DOSYA BELGE D DE KALSIN SAĞTIKLA BELGEYI GONDERDEN MASAÜSTÜNE YEDEK AT VE BU ŞEKİL ÇALIŞ.TAVSİYEM BUDUR.

AMA FORMAT ATMA KONUSU FORMDA YER ALIYOR BENIM TAVSIYEM ILK ETAPTA BİR TEKNIK BİLEN KONUNUN EHLİ OLAN BIRINDE GORUP VE UYGULAMAK.

OKAY

• kurtarma konsolunda:

copy c:\documents and settings\kullaniciadi\belgelerim d:\klasoradi
  • Eyüp kardeş format atmanın nesi zor gerçi herkes format atmayı bilse bilgisayarcılar nasıl para kazanacak senin bilgisayar firman var heralde herkesi bilgisayarcıya yönlendiriyosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

kurtarma konsolunda:

copy c:\documents and settings\kullaniciadi\belgelerim d:\klasoradi

nerde bu konsol ayrıca c ye format atmak istediğimde xp cd sini takınca bana soruyor c mi de mi diye öle anladım doğrumu yani yani kolay bişey gibi görünüyor eğer düşündüğüm gibiyse c yi seçtikten sonra aşağıdakilerden hangisini seçmem lazım
    • Bölümü NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendir. (Çabuk)
    • Bölümü FAT dosya sistemini kullanarak biçimlendir. (Çabuk)
    • Bölümü NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendir.
    • Bölümü FAT dosya sistemini kullanarak biçimlendir.
    • Dosya sistemini olduğu gibi bırak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerzoone -- 9 Aralık 2006; 22:03:22 >

• en saglami boot disk kullanmaktir, disklere ulasip bilgileri kopyalayabilirsin.

http://www.pardus.org.tr/urunler/index.html > calisan cd

http://www.knoppix.org
  • xp cdinden boot ettiginde ilk ekranda entera basmadan R'yeb bas
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.