Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siderya

trollere cevap vermekten... sende araya girince...honda ww değerlerini yakalayamaz şeklinde anlaşıldı...hocam yanlış anladınız yerine ''algılarında sıkıntı var'' modu pek ahlaki değil...yaşının küçük olduğunu düşünüyorum..bende pek sabırlı değilim ama pat diye araya girince dikkatli okumamışım...

bir mesajı yanlış anlayıp adama demediğinizi bırakmamışsınz. "algıda sıkıntı var" dedi diye mi ahlaki olmadı

aşağıdaki mesajınızı herhangi bir yaşı küçük veya büyüğe yakıştırabiliyor musunuz?

"hem galatasaraylı hem ww ci ikisi yan yana gelmiş patlamaya hazır el bombası olmuş......sadece 11 milyon geri çağrılan araca nasıl 10 biner dolar verip elektrikliye geçip geride bıraktığınız enkazı nasıl toplayacağınızı merak ediyorum...1995'ten beri satılan neredeyse bütün Volkswagen modellerinde yazılım tanımlı radyo teknolojisiyle açılan kilitlerinizi 15 yaşındaki veletlerin oyuncağı yaptınız...araçlarınızın çok yaktığını firmanız bile kabul etti...avrupa abd paralarını geri alacak siz avucunuzu yalayacaksınız...Alllah kolaylık versin...ALLAH HONDA FORUMLARA DÜŞÜRMESİN KİMSEYİ...
    "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 28 Ağustos 2016; 18:21:21 >

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    tamam af diledik ...yol tutuşu hakkında sizde şimdiye kadar hiç duymadığım eleştiride bulundunuz ben sesimi çıkarmadım sadece yeni kasada daha da iyileştirildiğini söyledim...bir arkadaş dayanamamış size kızmış...devam edip fren demişsiniz haydaaa....şöyle yapalım teknik veri ve diğerleriyle karşılaştırmalı sonuçlar atıp tezinizi desteklerseniz daha bilgilendirici olur...biz uzun yıllar bu aracı binlerce km her koşulda kış yaz dere tepe dağ yayla kullandığımız için rahatız.. test sürüşüyle olacak iş değil...abd hakkında yazdıklarınıza gelince burada da her yer sıcak asfalt...abd nin düz olduğu sonucuna nasıl vardınız...yeni kasada yapılan iyileştirmeler kullanılan malzemeler neden reklam olsun düpedüz gerçek...sadece gelecek olan donanımdan şüpheleniyoruz...o da fiyat rekabet olayından kaynaklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 28 Ağustos 2016; 18:23:44 >

• quote:

tamam af diledik ...yol tutuşu hakkında sizde şimdiye kadar hiç duymadığım eleştiride bulundunuz ben sesimi çıkarmadım sadece yeni kasada daha da iyileştirildiğini söyledim...bir arkadaş dayanamamış size kızmış...devam edip fren demişsiniz haydaaa....şöyle yapalım teknik veri ve diğerleriyle karşılaştırmalı sonuçlar atıp tezinizi desteklerseniz daha bilgilendirici olur...biz uzun yıllar bu aracı binlerce km her koşulda kış yaz dere tepe dağ yayla kullandığımız için rahatız.. test sürüşüyle olacak iş değil...abd hakkında yazdıklarınıza gelince burada da her yer sıcak asfalt...abd nin düz olduğu sonucuna nasıl vardınız...yeni kasada yapılan iyileştirmeler kullanılan malzemeler neden reklam olsun düpedüz gerçek...sadece gelecek olan donanımdan şüpheleniyoruz...o da fiyat rekabet olayından kaynaklı...

tabi ki eleştiriye sesinizi çıkarmayacaksınız. hakaret etmeye hakkınız yok ki.

honda sahiplerinin zaten yol tutuş konusunda şikayet etmesini beklemiyorum. zira şimdiye kadar tasarlanan araç zaten ekonomi odaklıydı. ancak bilhassa focus ve astra kullanıcıları civic test ettiğinde yol tutuşun zayıf olduğundan bahsediyorlardı. fren ise bu forumda bile defalarca söylendi. hatta fb6'da ciddi derecede fren zaafiyeti olduğu bu zaafiyetin fb7'de de devam ettiği diğer civic konusu ve bu konuda da defalarca söylendi. hatta sorunun cpc2'de olduğu bile iddia edildi ki cpc2 fren konusunda iyi bir lastiktir. (pirelli p7 ile karşılaştırıldığında)

yeni kasada yapılan iyileştirmeler ve kullanılan malzemeler gerçek de bunun kullanıma nasıl yansıyacağı muamma. dolayısıyla kullananların beyan ettiği şeylere reklamda kullanılan ifadelerle cevap vermek doğru değil. gerçi ortada daha araba yok. honad en azından 1-2 tane test aracı gönderseydi de biz de yorum yapabilseydik. şu an iyi diyen de kötü diyen de boşa konuşuyor.

astra focus bunların honda nın yanında lafı olmaz,
    sizin bu yorumlarınızı okuyan bir bilgiye dayanarak yazıyorsunuz diye düşünecek,
    honda ya bu kadar uzaksanız kendinizi yakın hissettiğiniz yada bilgi sahibi olduğunuz arabalar hakkında yorum yaparsanız forumu takip eden insanlara bir faydası olur belki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayu

astra focus bunların honda nın yanında lafı olmaz,
    sizin bu yorumlarınızı okuyan bir bilgiye dayanarak yazıyorsunuz diye düşünecek,
    honda ya bu kadar uzaksanız kendinizi yakın hissettiğiniz yada bilgi sahibi olduğunuz arabalar hakkında yorum yaparsanız forumu takip eden insanlara bir faydası olur belki.

Hangi focus ve astra modellerine sahiptiniz ki kıyas olmayacağını söylüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 28 Ağustos 2016; 19:33:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    arabalarla ilgili bir insan olarak opel ve ford marka araç almam çok zorda kalmadığım sürece,
    neyin ne olduğunu ne olmadığını honda kullanıcıları bilir zaten,
    sizin bazı arabaların reklamını yapmaya çalısmanız, honda haksız eleştiriler yöneltmeye çalışmanız, honda kullanıcıları için birşey ifade etmez,
    o saydığınız araçların hem sıfır hemde ikinci el fiyatı honda nın altında,
    honda nın eleştirilecek yanları zaten fb7 kasanın ana konusunda tartışıldı ve bitti,
    yeni honda civic hakkında bildikleriniz varsa bu konu başlığında tartışalım

• siderya kullanıcısına yanıt
    Yaşım çok küçük değil benim dediklerimi yanlış algıladığınızdan dolayı böyle bir cümle kullandım, kusura bakmayın aslında ikimiz de aynı şeyi düşünüyoruz aynı şeyi savunuyoruz.
  • quote:

arabalarla ilgili bir insan olarak opel ve ford marka araç almam çok zorda kalmadığım sürece,
    neyin ne olduğunu ne olmadığını honda kullanıcıları bilir zaten,
    sizin bazı arabaların reklamını yapmaya çalısmanız, honda haksız eleştiriler yöneltmeye çalışmanız, honda kullanıcıları için birşey ifade etmez,
    o saydığınız araçların hem sıfır hemde ikinci el fiyatı honda nın altında,
    honda nın eleştirilecek yanları zaten fb7 kasanın ana konusunda tartışıldı ve bitti,
    yeni honda civic hakkında bildikleriniz varsa bu konu başlığında tartışalım

Siz focus ve astra hakkında kullanmadan ve bilmeden civic ile kıyas olmaz diyorsunuz ama ben civici yol tutuşuna eleştiri getirince kullanmadığım araç hakkında yorum yapmamam gerektiğini söylüyorsunuz.
    Ben civic hakkında yorum yapamam çünkü sahibi değilim. Ama siz araçlara kullanmadığınız halde direk çamur atabilirsiniz çünkü Honda sahibisiniz ve Honda sahipleri herşeyi bilir. Komiksiniz gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 28 Ağustos 2016; 20:04:45 >

estağfrullah o sizin kendi komikliğiniz,
    opel astra j kasa satışta çıktığında watt arka süspansiyonlar standart donanımda gösterilip sonra tüm versiyonlarında olmadığı ortaya çıkmıştı, editionlarda arka tekerleri birbirine demir bir çubukla bağlayıp geçmişler araştırın zahmet olmazsa, ayrıca o reklamını yaptıkları watt da tam bağımsız değildir,
    olay hukuki boyuta taşınmıştı

focus tam bağımsızdır honda gibi, yol tutuşta iyidir fakat honda alabilecekken ford tercih listesinde olmaz bence.

• quote:

estağfrullah o sizin kendi komikliğiniz,
    opel astra j kasa satışta çıktığında watt arka süspansiyonlar standart donanımda gösterilip sonra tüm versiyonlarında olmadığı ortaya çıkmıştı, editionlarda arka tekerleri birbirine demir bir çubukla bağlayıp geçmişler araştırın zahmet olmazsa, ayrıca o reklamını yaptıkları watt da tam bağımsız değildir,
    olay hukuki boyuta taşınmıştı

focus tam bağımsızdır honda gibi, yol tutuşta iyidir fakat honda alabilecekken ford tercih listesinde olmaz bence.

Honda civic dediğiniz araç sonuçta Premium bir araç değil. Civic ne kadar tercih ediliyorsa focus da o kadar tercih edilebilir. Tabi bu durum rasyonel araç kullanıcıları için geçerli. Marka fanları bu durumdan istisna.

mümkünse honda kullanıp tekrar foruma yazarmısınız,
    aradaki farkı görünce siz bizden daha fanatik olacaksınız belki de,
    insanlar durup dururken bir markanın fanatiği olmuyor öyle

• quote:

mümkünse honda kullanıp tekrar foruma yazarmısınız,
    aradaki farkı görünce siz bizden daha fanatik olacaksınız belki de,
    insanlar durup dururken bir markanın fanatiği olmuyor öyle

Bunu golf fanatikleri de söylüyor.
    Ama bana mantıklı gelmiyor.
    Bayramda amcama aldırdığım civici kullanıp yorum yazarım.

neye kızdığımızı anlamamışsınız yada işinize öyle geliyor kendi adıma konuşayım başka forumlara gidip asla ortalığı karıştırmam...sadece başka araç sahipleri çöplüğümüzde horoz olmaya çalıştıklarında efeleniriz aslında kendi halimizdeyiz sessiz yollarda salınırız...satış rakamlarımız düşük eğitim seviyemiz ortanın üstünde....japonlar ın ahlak anlayışı ortada... futbol ile kıyaslayabilirim....ortalığın kan revana döndüğü küfürlerin uçuştuğu ülke sorunlarının unutulduğu çok zeka gerektirmeyen oyun...ama basketbol öylemi tenis, basketbol seyircisinin eğitim düzeyi yüksektir .basket klasman hakemi olmak için İngilizce bilmeniz gerekir...krala soruyorlar nasıl yönetiyorsunuz koca ülkeyi büyük futbol stadyumları yaptım diyor aynı mantık devam ediyor...başarısızlıklara rağmen futbolcuların arabalarını eşlerini evlerini transfer ücretlerini izlemeyi bilime sanata tercih ediyor insanlar.. arabesk müzik gibi...

• Honda civic sedan 2001 yılı sonrası 3 farklı kasa değiştirdi, aracı genelde limitlerde kullanan bir sürücü olarak, kendi sınıfındaki diğer araçlara göre yol tutuşu 3 farklı kasa içinde vasat idi. Bu benim için önemli bir kriter. Uzun zamandır honda ile yolumuz kesişmedi , 1,5 turbo aracı merakla bekliyorum. Daha önce honda civic , mazda 3 ve mits. Lancer araç aldım ve kullandım, sıkı japoncu olmama rağmen uzun süredir vag grubu araçları tercih ediyorum, çünkü turbo benzinli araç kullanmak çok keyifli. Honda marka olarak beni heyecanlandırır , umarım rs beklentileri karşılar alıp bineriz. 100 k'ya kadar tercih edilebilir, bu arada bu araç için lpg uyumundan bahseden arkadaşlar var, hakikaten komik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Def-Tech -- 28 Ağustos 2016; 20:57:15 >
  • Thanatos_1905 kullanıcısına yanıt
    biliyorsun biz uyandırma servisi gibiyiz....insanlar kandırılmasın üzülmesin kazıklanmasın parasının karşılığını alsın derdindeyiz hiç kimseden en ufak beklentimiz yok kimsenin uşağı fanatiği de değiliz rakamlar öyle gösteriyor...95 modeli de honda nın
    2016 modeli de kimseyi üzmez germez...ama dışarda gerilip forumda gerginlik yaratmasın kimse...
  • Def-Tech kullanıcısına yanıt
    neden otobanda 200 vurdunuz mu 3 farklı kasayla... hepsini test ettiniz mi...uzun zamandır binmediniz.. nasıl bu kadar eminsiniz.... wag grubunun ürettiği araçların sıkıntılarını takip ediyor musunuz...(en son samsundan bir veterinere verdim civic i passatı varmış anlattı...soğusun turbo diye kenara çektiğini 1000 km gelip 2012 40. yıla özel civic i aldı gitti gece koymuştum ilanı daha)mazda mitsubişhi(son anda bizde 25 yıldır kandırdık pardon! dedi ama eskiden iyiydi) .....bizde sıkı japoncuyuz neden ww den nefret ediyoruz acaba...bu araç için lpg uyumundan bahseden arkadaşlar komikte ferrari sine tüp takan adam komik değil mi mersedes ine passatına jeep ine...

yine de noktanın sabiti gibi değilde samimi olduğunuza inamak istiyorum...hoşgeldiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 28 Ağustos 2016; 21:26:23 >

• hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    Direk 110 bine bırakacaklar hocam. Hatta telefonumu bıraktım bazen eski fiyatlardan ellerinde bazı bayilerde kalan araçlar oluyormuş. 98'e bile bulabiliriz ben sizi ararım dedi. 98 bin tl'ye megane veriyorlar sunroof falan da yok, kıç kadar bagajlı. Şu piyasada harika bir rakam, 98 bin tl'te harika dedik la havle

Titanium x bu arada bambaşka görünüyor, ekleyim
  • quote:

neye kızdığımızı anlamamışsınız yada işinize öyle geliyor kendi adıma konuşayım başka forumlara gidip asla ortalığı karıştırmam...sadece başka araç sahipleri çöplüğümüzde horoz olmaya çalıştıklarında efeleniriz aslında kendi halimizdeyiz sessiz yollarda salınırız...satış rakamlarımız düşük eğitim seviyemiz ortanın üstünde....japonlar ın ahlak anlayışı ortada... futbol ile kıyaslayabilirim....ortalığın kan revana döndüğü küfürlerin uçuştuğu ülke sorunlarının unutulduğu çok zeka gerektirmeyen oyun...ama basketbol öylemi tenis, basketbol seyircisinin eğitim düzeyi yüksektir .basket klasman hakemi olmak için İngilizce bilmeniz gerekir...krala soruyorlar nasıl yönetiyorsunuz koca ülkeyi büyük futbol stadyumları yaptım diyor aynı mantık devam ediyor...başarısızlıklara rağmen futbolcuların arabalarını eşlerini evlerini transfer ücretlerini izlemeyi bilime sanata tercih ediyor insanlar.. arabesk müzik gibi...

burasının sizin çöplüğünüz olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? burası civic 2016 forumu. isteyen istediği mesajı yazar. sadece forum kuralları ile yönetilir. kurala aykırı bir mesaj varsa şikayet edersiniz. buraya bir vw sahibi de görüş yazabilir, astra sahibi de. aracı da eleştirebilir. siz ancak civice veya sahiplerine hakaret edilirse ses çıkarabilirsiniz. (ki kendiniz de vag araç sahiplerine bol bol hakaret ediyorsunuz zaten)

forumu çok yanlış anlamışsınız siz. ya da burayı babanızın forumu sanıyorsunuz.

• Öncelikle merhabalar.Forumu daha doğrusu mevcut konuyu başından beri takip etmeye çalışıyorum.Baştan belirteyim hiç bir markaya fanatizm derecesinde bağlı değilim.Ancak anladığım kadarıyla ya burda fanatik çok yada forum çok etkiliki farklı markaların temsilcileri çok.İlk aracım focus 3 idi ve ya ilk aracım olmasından yada gerçekten güzel olduğundan çok sevmiştim.Ayrıca şirket aracı olarak ta jetta ve fluence yide uzun süre kullandım.Bir sebepten gocus u sattım ve ozaman gerçekten önyargı ve istemeyerekte olsa fb7 kasa honda aldım.Bir gece herşey değişti.Çok hoşuma gidiverdi aniden.Ogünden bugune o sınıftaki hiçbir atacı beğenmiyorum.Şimdi ise sattım ve yeni kasayı bekliyorum.Bu arada başka araçlarada baktım ancak hepsinde fb7 göre dahi -bana göre-eksikler çok.Ancak satışa sunulduğu ülkelerdeki işçilik ve elektronik olduğunu düşündüğüm sıkıntılar da canımı sıkmıyor değil.Acaba erken mi davrandım sizce???Hepinize saygılar

• siderya kullanıcısına yanıt
    emisyon değerleriyle oynamayı yakıt tüketimini yanlıs göstermek mi sanıyorsun

Küresel otomotiv endüstrisinin gözleri Alman otomotiv devi Volkswagen'de.
    ABD'de egzoz emisyonlarını kasıtlı olarak düşük göstermekle suçlanan şirketin, milyarlarca dolarlık cezayla karşılaşması olası. Şirket, dünya çapında sattığı 11 milyon araçta ABD'li denetçilerin 'sakıncalı' bulduğu yazılımın olduğunu açıkladı.

otomobil üreticisi Volkswagen normalden 40 kat havayı kirlettiği için o cezayı yedi,,katalog değerlerinden 40 kat fazla yaktıgı için değil

ama suc sende değil ya kale alıp cevap verende valla sende suç yok

birde soyle bir video cekmısler,belkı ilginizi çeker
    https://www.youtube.com/watch?v=wrR6CxOhGII

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.