Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu ozellikler olsa bile atmosferik 100 kaat cok düşünün turbo 110lara cikar herlde ozaman. neyse bakalm beklemedeyim eylul başı deyip duruyorlar. haftaya eylul başı aciklamalari tatmin edici ve bilgilendirici olur insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    sana ne desem boş hocam, başka markaları kompleks haline getirmişsin. haklı olduğunu ispat etmek uğruna insanlara, onların beğenmediği araçları yakıştırıp duruyorsun.

ben eleştirince superb al diyosun, sonra da kendin yeni civic'e 75-80 diyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 27 Ağustos 2016; 15:46:43 >
  • korayu K kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki bedeli çok ağır bu ülkede yaşamanın ve araba alması bunun ufak bir bölümü..

hesabı her ülkedeki net satış fiyatı aynıymış da üstüne vergi biniyormuş gibi değerlendirmek çok yanlış olur. bu şekilde bir satış politikası belirleyen hiçbir firma yoktur dünyada.. her firma bir pazarda satış fiyatı tahmini yapar, bu beklentiye göre fiyat belirler.. açıp bakabilirsiniz audi a4 1.4 150 hp benzinli ve 2.0 190 hp dizel, birebir aynı donanımda net fiyat farkı sadece 300 euro. aynı durum mercedes'te de var. yeni kasa e250'nin net fiyatı eski kasa e180'den daha ucuz. görüldüğü üzere firmalar vergi dahil satış fiyatına göre fiyat belirliyor.

donanım elbette kısılır, her biri ayrı maliyet sonuçta. ama 'ya bu ülkede vergiler çok, o yüzden donanım kıstık' değil olay. satış fiyatı ve adetine göre bir plan yapıyorlar ve 'bu adamlar şu donanım seviyesini de ayıla bayıla alırlar. bi tane adam çıkar, 90'a civic beğenmiyorsan git astra al' der diye diye soyulan biz oluyoruz

amerikadaki 1.5 touring modeli aynen gelse, 150-160 hatta 200 veririm diyenlerin olduğu ülkede otomobil firmalarına suç bulmamak gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: can795

hocam tucson dün sordum 177 lik turbo elit plus en son 115 k +7250 tl lpg ldi 122k bende düşündüm onu ama fark çok.elit plus almaz elit alırsanız 3k aşağısı olur oda el freni için bile değmez manuel kol gibi&#128512;

Hocam daha yeni GDI Style Otomatik Metalik Kum Beyazı rengini 79'a aldım, gayet memnunum.

Alırkenki tek cekincem motor performansı idi ama o konuda da sıkıntı yok, 8 aylık, 22.000 km'deki Otomatik Civic'ten daha seri olduğunu söyleyebilirim. İyi ki turbo almamışım, hiç gerek yokmuş. Zaten DCT şanzımandan dolayı hiç içime dinliyordu.

Baz donanım olmasına rağmen araç oldukça dolu. Kapıları kilitleyince otomatik kapanan elektrikli ayna bile var, daha ne olsun :) Black Edition donanımda bile bunu koyamayan Honda'ya selam olsun.

Ses yalıtımı olarak da Civic'ten çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca araç fabrikadan Conti premium contact 5 lastiklerle ve tam boy stepneyle geliyor. Kütük gibi premium contact 2 takan Honda'ya bir kez daha selamlarımı sunuyorum. Sayelerinde aracı aldığımın ertesi günü söktüğüm 4 tane sıfır lastiği yedekte tutabiliyorum, harika değil mi!

Açıkçası yeni Civic'i beklemeyerek çok iyi bir karar verdigimi söyleyebilirim. Yeni Civic çıktığı zaman da eğer kırpılmış donanımla gelirse test etmeyi bile düşünmüyorum. Bu kadar rekabetin olduğu bir piyasada burnundan kıl aldırmayan firmaların sonu Mazda gibi olacaktır. Önünde Honda logosu olması bu gerçeği değiştirmiyor maalesef. Hatta 8 ay önce Civic'i alırken Insignia'yı test etmediğim için de içimde bir pişmanlık yok değil hani...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dallamos D kullanıcısına yanıt
    ince ince sızmalar sezinliyorum... bahsettiğin araç galiba hyundai i10-20-30 turbo arızaları,dişli sıyırmaları,akü problemleri.debriyaj baskı balata problemleri,şehir içi 4.2 yakar deyip 9.6 ya ulaşan araç zedeler şanzıman yağ kaçırıyor araç daha 2014 diyen kandırılmış arkadaş....2012 de vardı katlanır ayna manuel kapatılınca sorun oluyor deyip vazgeçtiler isteyen sonradan otomatik cam ayna yaptırdı..çok da gerekli değil ...senin araçta motoru şanzımanı nasıl yaptıracaksın...tekerlek demişin beğenmeyen değiştirdi....daha seri demişin hiç binip denememiş yolda karşıllaşmamışın...mazda iyidir hala 2. eli bir türlü oluşamadı....arkasından insignia demişin burada 2015 2016 3-5 binde dünya opel galeri önünde bekliyor satılmayı...şehir içi 500 kuruş yaktığı rampada şiştiği ses aldığı için süspansiyonu sert olduğundan,iç malzeme kalitesinin düşük sürekli motor şanzıman arızası verdiğinden olmasın sakın...daha ciddi honda sorunlarıyla gelin ki bizde sizi kırmak zorunda kalmayalım özeleştiri yapalım...2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Evet içeriden sızan son haberler pek iç açıcı değil ama yine de model olarak güzel şu durumda 100 k yı geçmesinin pek manası kalmadı olmayacağı söylenen özellikler gelemeyecek ise 90 bile fazla ederi 75-80 k diye düşünebiliriz en üst modeli ( sensing yok, lane watch yok, bel destek yok, aynalar katlanamayacak, kör nokta uyarı sistemi yok, uzun far asistani yok, büyük ihtimal diger kapı kollarında aydınlatma da olmaz, torpido bırak sogutmayı aydınlatma dahi yok ) sadece turbo ve çift egzos ile C+ olamayacak gibi araç yine C sınıfına kaydı sanki.

Millete 100k ya civic alınır gazı vermekten bi hale geldin.

• 2012 FLUENCE 110 BG 1.5 DİZEL OTOMATİK 70 BİNDE PRİVAGELE PAKET FULL+FULL

50K YA ALDIM ŞEHİR DISI GELDİM 100 KM DE 4.4 YAKIYOR OHHH HONDA DA BABAYI ALSIN =))))
  • siderya kullanıcısına yanıt
    Birader kimbilir ne zaman seni bloklamış olduğum için mesajını göremiyorum, mümkünse sen de beni blokla, muhatap olmak zorunda kalmayalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç alanlara hayırlı olsun,
    bir de yeni honda civic ana konusu ile bağlantısı kurabilsek,
    hyundai tucson, renault fluence vb. bu araçlar hondanın direk rakibi degil,
    araçlarınızla ilgili bilgi alışverişi için bu arabaların kendi konu başlığında paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    nick'ine kadar hondacı olupta,mantıklı konusan,haklı oldugu noktalarda hondayı ve politikalarını eleştiren,hondanın da alınıp satılan bir mal oldugunu bilen ilk sizi gördüm..
    bu kadar tarafsızlık,mantık cercevesi her daim kazandırır,
    ama bu forumda yanlız sinir stres sahibi olursunuz
    yazdıgınız herseyede katılıyorum,devletin bu konuda cok buyuk sucu var ama hepımız devlet devlet dıye dıye,firmalarda ne olsa devletten bılıyorlar zaten diyerek ipin ucunu kacırdılar,,

bugun subaru %90 ötvli,2.0dizel otomatık foresteri 162binden veriyor
    honda %45ötvli 1.6 dizel otomatik crv yi 160..

aradaki farkın ne oldugunu varın siz hesaplayınn..
  • leon_kral_mustafa kullanıcısına yanıt
    helal olsun,,en mantıklısı, ağaçtan toplamıyoz ya parayı anasını satayım..hem benzınlı olacak,hem d sınıfı parası olacak,babmızın firması değil ya
    varsın plastıgı adi olsun,klımayı ac korkmadan bas gaza 6litreyi geçmesin
    bnde megane,focus,c4 gibi bişey alıcam
    bayram sonrasını beklıyorum suan cok delı sacması fiyatlar

kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_kral_mustafa

2012 FLUENCE 110 BG 1.5 DİZEL OTOMATİK 70 BİNDE PRİVAGELE PAKET FULL+FULL

50K YA ALDIM ŞEHİR DISI GELDİM 100 KM DE 4.4 YAKIYOR OHHH HONDA DA BABAYI ALSIN =))))

quote:

Orijinalden alıntı: bosphoruss9

helal olsun,,en mantıklısı, ağaçtan toplamıyoz ya parayı anasını satayım..hem benzınlı olacak,hem d sınıfı parası olacak,babmızın firması değil ya
    varsın plastıgı adi olsun,klımayı ac korkmadan bas gaza 6litreyi geçmesin
    bnde megane,focus,c4 gibi bişey alıcam
    bayram sonrasını beklıyorum suan cok delı sacması fiyatlar

kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..

Merhaba arkadaşlar ... 2012-2013 otomatik-lpg civic alma niyetindeyim ama ...
    farkettiyseniz darbe girişiminden sonra malum sitede ikinci el fiyatları arttı.
    60 yazan 63 -65 -70 yazar oldu. Miting meydanlarındaki seyyar satıcılar bile
    ''darbe oldu fiyatlar arttı ağabey'' diyorsa şaşırmamak gerek heralde.

@leon_kral_mustafa ve @bosphoruss9 arkadaşlarımızın dediği gibi farklı
    arayışlara mı yönlememiz gerekiyor? Farklı marka modeller mi düşünelim?
    Yoksa bayramdan sonra tekrar bakalım, fiyatlar farkedilir bir şekilde düşer mi acaba?
    Başka marka model tavsiye edenlere ve her türlü fikre açığım. Teşekkürler.

• Videoda tanıtılan 1500cc 174 Hp Turbo motor seçeneği uygun fiyattan piyasaya sürülürse iyi satış rakamları yakalayabilirler. Biraz ön yargılı bir yaklaşım olacak ama sanki yine kaliteden ödün verilmiş gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 27 Ağustos 2016; 23:30:02 >
  • juke sero kullanıcısına yanıt
    Millet gaza gelmeye meraklı ise benim için hava hoş istediğim özellikler tam 15 madde daha önce yayınladım bu araç o şekilde gelirse ben 120 k peşin vereceğim dedim hala da lafımın arkadasindayim Honda TR ye bile yazdim resmi sahifesinden mail attim ilaveten birkaç bayiye de aynı şekilde talebimi ilettim henüz net yanıt gelmedi hodri meydan istediğim özellikte Civic üretsinler ben her türlü alacam top onlarda.
  • electronica kullanıcısına yanıt
    bn sahsen maalesef ülkmden umutsuzum,hiçbirseyın ucuzlayacagını sanmıyorum..2011de f10kasa 3.20d ler 110dan baslıyordu,suan en dolu opel honda vw ford bu fıyatlarda ve alıstık,,
    birincisi arabaya verecek 100k param olmadıgı için,, ikincisi trılyonluk araba alsam sokaklar ne tofastanneden broadveyden(ist-ank-izmir gibi sehırker harıc)gecılıyor,nede saygısız,umarsız kural tanımazlardan,,
    100k ya araba alıcam sıgorta bıle yaptırmamıs sahın gelıp vuracak,hep derler ya bırak anahtarı git,bırakacak anahtarı(oda en ıyı ıhtımal)yok param canımını alcan dıcek bıdaha ugras dur..
    görüntüsü bncede cok güzel fakat benzınlı arac ne klıma acılcak rahat rahat ne gaza basılcak göz hep yol bilg.olcak,,1kere 7lt/100km yazısının fotosu cekılıp bu foruma konulcak,gerı kalan zamanlarda 11ltlerde gezılcek,,177hp olsa ne yazar 277hp olsa ne yazar ne kadar para o kadar köfte mısalı 177hp gibi giderse 177hp gibi yakacak,,oda işimize gelmeyecek

bence en temızı 1.5dci veya 1.6 tdci tarzı bılındık basarılı bir motor alınır,,ne klıma dusunulur ne bayır nede lpg,,yol bos bulunca bas git,,zaten kucukaltın gıbı arabalar ıstediğin gün satarsın..100k verıp civic alınca benzer rakama satmasıda zor olur..buda düşünülebilir bir secenektir bnce

• safa_oyuncu S kullanıcısına yanıt
    çinli arkadaşın boyu 175 cm den kısa gibi, kötü niyetli olmadıktan sonra yeni civic te dahil hiçbir c segment arabada başınız tavana değmez özellikle ön koltukta,
    arkadaş kendince birşeyler anlatmaya çalışmış ciddiye almaya değmez

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Arka koltukta altına yastık koymuştur bu yer cücesi zaten saçlarında ineğe yalatmis testten önce en az 10 cm saç yüksekliği var ciddiye alınacak bir durum değil özetle.

https://www.youtube.com/watch?v=UyzZNszeC14

Bu karsilastırma testine göre Civic acik ara önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 28 Ağustos 2016; 1:09:54 >
  • Bugün 4-5 farklı markanın bayilerini gezdim. honda izmir çamkıran bayisine de gittim. Girişte 4-5 satış görevlisi bi bayan çalışanın başına toplanmışlar şakalar komiklikler yapıyorlardı. Sorun yok. Ben her zaman bayide kafama göre takılma taraftarıyım. Soracağım bi şey olursa satışçı arkadaşı bulurum.

Biri yaklaştı. Gayet mesafeli ve soğuk. Ben yeni civic için geldim deyince iyice bi soğudu arkadaş.

Hiçbir şekilde güvenmemekle birlikte dediği şeyler: yeni civic ekimde gelecekmiş. Turbo ve dizel 2017 dedi. Turbo sadece rs olarak gelecekmiş. Falan filan..

Dolaştığım bayilerden renault yoğundu. Seat tıklım tıklımdı. İlginç. Ben ilk kez böyle bi bayi gördüm. Bildiğin araba fuarı gibiydi ortam.

Mazda ve peugeot da in cin top oynuyordu. Hondada bi çift vardı sadece. Type r de vardı içerde. Meşhur hrv leri de gördük.

Ben seat leon fr a bakıyorum ciddi ciddi. Ve renault megane sedanı bekliyorum. Civic in büyüsü kaçtı gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 28 Ağustos 2016; 2:35:53 >

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    civic kendi segmentinde rakipsiz ama fiyatta da rakipsiz olursa o zaman kötü işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Millet gaza gelmeye meraklı ise benim için hava hoş istediğim özellikler tam 15 madde daha önce yayınladım bu araç o şekilde gelirse ben 120 k peşin vereceğim dedim hala da lafımın arkadasindayim Honda TR ye bile yazdim resmi sahifesinden mail attim ilaveten birkaç bayiye de aynı şekilde talebimi ilettim henüz net yanıt gelmedi hodri meydan istediğim özellikte Civic üretsinler ben her türlü alacam top onlarda.

Opsiyon olayı ayrı. Kaç kişi bu opsiyonu kullanacak.

En üst donanım civic 75 k civarına bırakılıyor. Yeni gelen atm. motoru en az 85 kdan millete okutacaklar. Sonra turbo gelecek onada 95k diyecekler. 5-6 ay sonra 110k ya dizel satacaklar.

yeni accord hayranı olarak yeni civic için nabız arıyorum. Ancak fiyat ust limiti çok önemli. 100k full opsiyon dizel +otm. olursa her türlü alabilirim.

Yalnız eğer araçta rüzgar sesi, motor sesi ve yalıtımda iyileşme goremezsem gidipte almam.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.