Şimdi Ara

Goldmaster Spark HD 1200 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
6
Favori
26.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım hangi marka Spark olursa olsun tüm özellikleri aynı cok küçük farklar var dış görünüş falan. Yumatu spark ta ayni. Cihazın kutusu açık geliyor ama üstünde etiketler falan var. Açık olmasının sebebide Alırken 3 ay ücretsiz Cccam verdikleri icin cihaza bu bilgileri giriyorlar. Ben bi sorun yaşadım cihazda ama gönderdim yardımcı oldular ilgiliydiler. Sorunumu halledip gonderdiler cihazı. Yalnız cihazı geri gönderirken kargo yu sen oduyorsun karşı ödemeli gonderilemiyor. Aynı gün gönderirsen sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama tekrar firmayı arayıp sormak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırmalarım sonucu bu uyduyu almaya karar verdim. Tam bir fiyat performans ürünü gibi görünüyor. İstediğim özellikler CCCam ve PowerVu olması. Başka uydu forumlarında sorduğumda 400-500 liralık Next Machina, Redline 7500 falan tavsiye ediliyor. Diğer cihazlardaki fiyat farkı çift modüllü ve çift tunerli olmasından mı kaynaklanıyor?

Bu cihazında bir modül girişi ve çift tuneri olsa fiyatı 300-400 seviyesinde mi olurdu?
  • Legolas kullanıcısına yanıt
    Cihazın tek esksigi modül yuvası olmaması. Muhtemelen dediğin fiyatlarda olurdu.

• 8MB flaş düşük gelebilir ama son kullanıcı açısından düşünmek gerekirse...cihaz işini yapıyor mu...evet yapıyor!..

128MB lik 2adet ram bulunması gayet iyi...ben 64MB ram var zannediyordum...çünkü yazılımlarda genel olarak 64 ve 119MB gibi değerler görünüyor...

cihazın donanımı enigma için sınırda denebilir...ama...

otomatik cache temizleme,swap oluşturma,işlemci overclock vs ile doping sağlanabiliyor...

yine yükledğiniz yazılım,kullandığınız skin cihazın hızına etki ediyor...

cihazın genel sorunu enigmadan kaynaklı diğer tüm enigma cihazlarda varolan sorunlar dışında değil...genel olarak cihazdan memnunum...

niye fiyat düşük...Amiko SHD-8900 Alien cihazı aynı cihaz ve fiyatı indirilmiş bu fiyatlar düzeyinde...büyük olasılıkla çin de stok malzemeleri eritme ve yeni cihazların önünün açılması politikası olabilir...bizimkiler de bundan faydalanmıştır...

• Biraz araştırıp Gigablue X1 aldım 440 liraya, 1 sene de CCCam server aldım.
    Powervu da ses sorunu var tüm gigablue cihazlarda.

• Arkadaşlar flash ram dedikleri normal gibi bellek gibi ram gibi degil sürekli yazılıp okunmaz onlar gibi boyutunun aşırı önemi yoktur.

• digiteng kullanıcısına yanıt
    Üstad Spark ta Powervu da Yalnız Thor 0.8 deki DTX Hd kanalında arada takilma oluyor sendede varmı bu sorun? Diğer kanallarda ilk 15 saniye oluyor sonra geçiyor ama bu DTX de arada yapiyor surekli bir çözüm bulamadım. Acaba bitrate mi çok yüksek.
    Birde Cccam de Animaux belgesel kanalları falan izleyince kanallar arada şifreli yazısı çıkıyor kanal değiştirince bazen düzeliyor bazen de uzun bir sure öyle kalıyor. Sende bu sorunu yasiyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 11 Mayıs 2016; 15:11:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Powervu da ses sorunu var tüm gigablue cihazlarda.

Gigablue cihazınız var da mı bunu söylüyorsunuz yoksa forumdan ya da sağdan soldan duyduğunuz bir bilgi ile mi?

Az önce gigablue yetkilileri ile konu hakkında görüştüm, bu tarz bir sorun olmadığını söylediler.
    Duyduklarimi söyledim sadece siz arastirdiysaniz sorun yok.

• quote:

Arkadaşım hangi marka Spark olursa olsun tüm özellikleri aynı cok küçük farklar var dış görünüş falan. Yumatu spark ta ayni. Cihazın kutusu açık geliyor ama üstünde etiketler falan var. Açık olmasının sebebide Alırken 3 ay ücretsiz Cccam verdikleri icin cihaza bu bilgileri giriyorlar. Ben bi sorun yaşadım cihazda ama gönderdim yardımcı oldular ilgiliydiler. Sorunumu halledip gonderdiler cihazı. Yalnız cihazı geri gönderirken kargo yu sen oduyorsun karşı ödemeli gonderilemiyor. Aynı gün gönderirsen sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama tekrar firmayı arayıp sormak lazım.

Teşekkür ederim. Hepsi aynıysa sorun yok o zaman cihaz fena sayılmaz. İade konusunda kargo sıkıntı değil hepsi burada dışındakilerde zaten hep ben ödüyordum bunda da iade almayı garanti ediyorlarsa ben öderim.

Peki siz sorun yaşadığınızda aşamaları nasıl oldu? Siz cihazı hepsi dijital'e mi gönderdiniz ve kendi hataları olduğu halde kargosunu size mi ödettiler? Sorunlu cihaz gönderildiğinde tutumlarında sorun yoksa ve sizi mağdur etmedilerse firma tercih edilebilir yoksa uzak durulması gerekiyor.

• Kargoyu ben ödedim ama soyleyince 1 ay da ücretsiz Cccam suresi uzattılar sonra. Ama sen başlangıçta pazarlığın yap iadeyle ilgili sonra sorun yaşama.

• quote:

Üstad Spark ta Powervu da Yalnız Thor 0.8 deki DTX Hd kanalında arada takilma oluyor sendede varmı bu sorun? Diğer kanallarda ilk 15 saniye oluyor sonra geçiyor ama bu DTX de arada yapiyor surekli bir çözüm bulamadım. Acaba bitrate mi çok yüksek.
    Birde Cccam de Animaux belgesel kanalları falan izleyince kanallar arada şifreli yazısı çıkıyor kanal değiştirince bazen düzeliyor bazen de uzun bir sure öyle kalıyor. Sende bu sorunu yasiyormusun?

bende thor ayarlı olmadığı için birşey diyemeyeceğim...5e yi yeni ayarladım,sadece açıp açmadığını kontrol ettim uzun süreli seyretmedim...tr belgseller açmadı her nedense,sende açık mı...belki keylerle ilgiliydi,çünkü redline da da açmadı...

cccam ile ilgili spark tarafından bahsediyorsan öyle sorunları var,server da iyi değil zaten,kanalı çözmüyorsa cccam i yeniden başlat...ama tavsiyem spark/e2 de cccami oscama çevirip kullanman...oscam daha iyi çalışıyor...

• Bende hem Thor hem Astra türkçe belgeselleri açıyor Powervu ile güncel keyleri altta veriyorum.
    Üstad Cccam a Oscam a nasıl cevirecegiz? sendemi hepsidigital in verdiği serveri kullanıyorsun? Birde ustad bende oscam4spark tools çalışıyor yeterli mi? Hangi pluginleri calistiracagiz?

DISCOVERY EUROPE Astra 4.8°E PROVİDER 2
    0E00 000002 Key08 00 7B 28 6F 24 1B E4 AF 00

Discovery Networks Thor1°W PROVİDER 3
    0E00 000002 Key08 00 17 57 9B 38 D5 8F E0 00

• HDSatış merhaba. n11.com da mağazanızı gördüm ve sitenizdeki ürünleri hemen hemen aynı fiyata n11.com mağazanıza koymuşsunuz. Goldmaster Spark HD 1200'ü de sitenizdeki fiyat aralığına n11.com mağazasına koyarsanız bir tane sipariş vereceğim.

Kolay gelsin.

http://www.n11.com/magaza/hepsidijital
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    plugin kirliliğinden dolayı spark yazılımını yeniden yükledim bugün....kullandığım emu ve oscama çevirme programı aşağıda..."oscamy" isimli plugin açık olacak...

http://s4.dosya.tc/server/0jbbpo/All_emu_plugin_Alien.rar.html
    http://s4.dosya.tc/server/jqdu3p/cccam2oscam.rar.html

• digiteng kullanıcısına yanıt
    Üstad tüm gerekli pluginler varmı bunlarda?

• quote:

hepsi yok...cccam powervu vs eksik...tamamını eklerim bir ara...ama oscam için yeterli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiteng

quote:

hepsi yok...cccam powervu vs eksik...tamamını eklerim bir ara...ama oscam için yeterli...

oscamy isimli plugin açık olacak dedin ya üstad bu server bilgilerini nereye gireceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 13 Mayıs 2016; 0:18:30 >
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    dcc ile ftp bağlantısı kurup

root/plugin/var/keys/oscam.server

içine girilecek...ya da bu plugini sil...aşağıda full olanı yükle...

var klasörünün içindeki klasörleri tek tek atmak gerekiyor...

tuxbox/config içindeki oscam.server a girilecek...cihazdan oscam4sparktool açılacak...

http://s4.dosya.tc/server/lznbjr/Spark-Plugin.rar.html

Goldmaster Spark HD 1200

not:ilk yüklenen daha iyi çalışıyor...oscamy daha iyi...ondaki eksiklikleri tamamlayıp link verilecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiteng -- 13 Mayıs 2016; 12:20:33 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.