Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (611. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.992
Cevap
71
Favori
2.988.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetci78
    Valla abi kalip senle sabahlamak isterdim ama sabah yola gidecem yarin aksam takiliriz acariz rakilarida
    sabahlariz sizlere iyi aksamlar yarin görüsmek üzere allaha emanet olun

Sorun değil Oğuz, düşünmen yeter. Ben yarın akşamın stoklarını bu akşamdan hazırlıyorum. Geldiğinde takılırız.

Hayırlı yolculuklar.

Ya nasip abi bu arada esantiyonlarin hayirli olsun kafayi iyi korumak lazim allah muhafaza üsütmeyelim dimi
  • >>  13 YAŞINDA !
  • Düşünün; evinize yılda bir sefer zengin bir akrabanız geliyor ve her geldiğinde 1 kese altın bırakıp gidiyor.
    Diğer bir akrabanız da evinize her hafta geliyor ve geldiğinde 20 tane altın bırakıp gidiyor.
    Bu durumda hangi akrabanızın yolunu gözlersiniz ?

Mehmet bey de fotoğraf konusunda 2. akrabanın taktiğini uyguluyor.
    Bu akraba olayı geçen akşam yatakta dönerken aklıma geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 6 Kasım 2009; 22:23:44 >
  • Puslu, soğuk bir günden sonra herkese iyi geceler.
  • quote:

Düşünün; evinize yılda bir sefer zengin bir akrabanız geliyor ve her geldiğinde 1 kese altın bırakıp gidiyor.
    Diğer bir akrabanız da evinize her hafta geliyor ve geldiğinde 20 tane altın bırakıp gidiyor.
    Bu durumda hangi akrabanızın yolunu gözlersiniz ?

Mehmet bey de fotoğraf konusunda 2. akrabanın taktiğini uyguluyor.
    Bu akraba olayı geçen akşam yatakta dönerken aklıma geldi.

Hepsini birden bırakınca kadr-ü kıymet bilinmiyor (sizi tenzih ederim), bari biz de her gelişimizde bırakalım altınları diyerek yeni taktiğe geçtik...

Bu taktiği de ben @aktoprak'dan kaptım, maşallah hazinesi geniş, ama azar azar, sindire sindire...
  • Orijinalden alıntı: henschelciler

Kış geldi. Bugün servisi ziyaret ettim ve eşantiyonumu kaptım...

>>  13 YAŞINDA !

bizde isteriizzzz. ama günlük hayatta giyemem gece yatarken veya işte olabilir çocukken üstüme 2 numara büyük kamyondan çıkma eşantiyon mercedes montlarını giyer gezerdim şimdi tövbee.olmassa kolleksiyona ilave ederim . antalyada scanıa servisine giddim scania shop varmı dedim evet var bir katalog verdiler elime seç beğen parasınıda ver sipariş veririz ama ne zaman gelir allah bilir dediler fiyatıda pahalı değil ha nerdeyse piyasadan ucuz beğendiğim bir sweet le mont vardı almak isterdim en azından şapka bari olmalıydı ama yoktu ellerinde .. eee eşantiyon neyiniz var dedim elime bir sürü scanıa sticker ı buldu verdi sonra sen sağ ben selamet. birinide arabanın arkasına yapıştırdım af edersiniz damgalı eşş.. gibi geziyom.
  • Günaydınlar..

Foruma yeni katıldım.Bu sayfayı baştan okumaya başladım.

Resimler çok güzel...Gidemediğimiz görmediğimiz belkide görmeye fırsat bulamayacağımız yerleri
    sayenizde görüyoruz.Kullandığınız araçlar çok ama çok güzel...

Emeğinize sağlık.Çok kaliteli ve çok güzel fotolar.

Bu mesleği yapanların kazançları bol olsun.Hayırlı işleri olsun.
  • quote:

>>  13 YAŞINDA !

Bu fotoğraf ne kadar güzel çıkmış.Manzarayla bütünleşmiş...

Emeğinize sağlık...
  • Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Orjinalden alıntı: Lukunku
    >>  13 YAŞINDA !

Muhteşem bir fotoğraf..Sözün bittiği an.
  • Öncelikle Selamunaleyküm Ustalarım 20 günlük aradan sonra aranızdayım..
    yeni gelen arkadaşlar olmuş Hoş gelmiş ama Eray abim geri kovalamış onları güle güle demek düşer bizede :) Taha şifresini hatırlamış sevindim doğrusu.. aslında bi alternatif üyeliğimiz olsa fena olmaz.. şifresini kaybettiğimizde diğerinden devam etsek fena olmaz.. Bu arada facebook taki yerimiz hayırlı olsun..Zaman'ım olsaydı Ford Cargo mu ? Bmc piro mu ? tartışmasını açacaktım ama bi açan bulunur heralde :D
    Bülent abi 1835 içinde teşekkürler.. nasip olursa birgün bende binerim 1835 e kırarım dreksiyonumu fısır fısır 1142 lere yol veririm..:) Ali senin 1835de 10 numara teşekkürler..
    Semih kardeşim Rabbim kaza bela vermesin ACTROS 1844 cixmiş, hee..
    ve diğer arkadaşların ellerine sağlık paylaşımları için teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: BEST_OF_THE_BUCAK

Tüh ya muhammed yok olsa oda atlardı buna

827 ler BMC değilde scanıa nın veya mersonun ürünü olsaymış yolada koymazdınız bizi hee... Altı üstü BMC varmı ötesi..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BiG_LoVeS
    90 bin yapmasa bile 85 bin eder o araba 27 ton yük güzel para bırakır.
    O motor bayağa daha gider ondan sonra değiştirsin bi zararı olmaz yine kazanır onun parasını fazlasıyla...

Sanmıyorum bayağı gideceğini...
    Sonuçta bu tır klasmanında. Emsalleri 20 ton yüklerken, o bir dingil farkıyla 27 ton yüklüyor. Çevremde basar tonaj Balıkesir-Bandırma çalışan adamın 400.000 km'de motor attığı oldu.

"Tonaj atmıyorum" demiş ama hiç inanasım gelmedi. Sözde araba Manisa-Soma-İzmir arasında kömür çekmiş ama ne hikmetse hep piyasa işinde rastlıyordum kendilerine. O fotoğrafta da bir pazar günü Bandırma Tır Parkı'nda yatıyordu, o vesileyle fotoğraflamıştım.

Ha, "Tırın brandasıyla, körüğüyle, manevrasıyla uğraşamam" diyen adamın işine yarayacak bir araç. Bmc çıkarmadı gitti şöyle 50 ayak...

Ustalarım güzel bir mevzuya değinmişsiniz..Yalnız 4030 dan ülkemizde çok az sayıda tahmini 40 adet olmasına rağmen internette rasladığım en az satılık 10 tane 4030 Cargolar var.. bu araçlardan menmun olsalar satmazlar.. biz 2 yıl önce iyi niyetlendik 3230 u almadan önce .. bi tane bilindik bi 4030 da bulduk adam 65 000 ' e bırakıyordu..3230 2004 lerde o sıra 60 000 lira felan ediyordu.. servisteki ustamızın dediği şey..''bizim müşterilerimizde var İstanbul çalışıyorlar 2 tane 4030 İstanbul'a her gittiğinde bi trafik cezası yiyorlardı.. şimdi iyice usandılar.. ceza yatırmakdan araçları bıraktılar garaja yatmadan küf bağladı araçlar'' demişti..
    bu araçlara yük sara bilmek için girdiğiniz her bölge karayolundan müsade alıp geçmeniz gerekiyormuş ..işin özü o yazan yazı fasa fiso kesinlikle tır ın yerini tutmaz..hatta bunların C bendi hikayeleride var ruhsatlarında karayolları kanunun bilmem kaçıncı maddesinin n C bendine uygundur yazdığı zaman hiç problem olmaz denildi ama sonuçta başı ağrır alan kişilerin iyisimi elle gelen düğün bayram diye bir söz vardır..Alacaksın 1142 ni bakacaksın sarsıntına..:) hatta ben nisan ayının ortalarında elliayaklar mahkemeyi kazandı Haziran ayında 4035 elliayak cargolar piyasaya süreceklermiş demiştim ama ...görüldüğü üzere kasım ayındayız ses seda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: henschelciler
    bizde isteriizzzz. ama günlük hayatta giyemem gece yatarken veya işte olabilir çocukken üstüme 2 numara büyük kamyondan çıkma eşantiyon mercedes montlarını giyer gezerdim şimdi tövbee.olmassa kolleksiyona ilave ederim . antalyada scanıa servisine giddim scania shop varmı dedim evet var bir katalog verdiler elime seç beğen parasınıda ver sipariş veririz ama ne zaman gelir allah bilir dediler fiyatıda pahalı değil ha nerdeyse piyasadan ucuz beğendiğim bir sweet le mont vardı almak isterdim en azından şapka bari olmalıydı ama yoktu ellerinde .. eee eşantiyon neyiniz var dedim elime bir sürü scanıa sticker ı buldu verdi sonra sen sağ ben selamet. birinide arabanın arkasına yapıştırdım af edersiniz damgalı eşş.. gibi geziyom.

Günlük hayatta giymeyeceksin, gece giyeceksin. Ne anlamı kaldı usta ?

Bende severim bir araç markasının tişörtüyle, markasıyla, şapkasıyla vs. gezmeyi.
    Bmc yeleğim, Bmc yağmurluğum, Bmc lakosum, Bmc şapkam, Bmc takkem(), Bmc çakmağım, Bmc kalemim koleksiyonda. Bir dahaki gidişimde de servisteki elemanların giydiği Bmc tulumlarından alacağım(Yağmurlu günlerde vs. çadır toplamak gerekince onu giyiyorum). Arabadaki tulumum yağ içinde kaldı, üzerindeki gres yağları çıkmıyor.

Scania'nın ürünleri incelemiştim. Güzel gerçekten. En azından bir lakos, şapka falan sipariş etseydin. Ne zaman gelirse gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IVECO

Günaydınlar..

Foruma yeni katıldım.Bu sayfayı baştan okumaya başladım.

Resimler çok güzel...Gidemediğimiz görmediğimiz belkide görmeye fırsat bulamayacağımız yerleri
    sayenizde görüyoruz.Kullandığınız araçlar çok ama çok güzel...

Emeğinize sağlık.Çok kaliteli ve çok güzel fotolar.

Bu mesleği yapanların kazançları bol olsun.Hayırlı işleri olsun.

Hoşgeldiniz.

Buranın farkı resimleri ve üyeleri zaten.
    Diğer forumlar gibi -18 çocukların, sitem.net gibi, ikincielkamyon.com gibi sitelerden, sözde modifiyeli(!) araçların alıntı fotoğraflarını paylaştığı mekanlardan çok farklı.
    Muhabbetimiz iki satır olur ama öz olur.

İyi dilekler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed Erol

Öncelikle Selamunaleyküm Ustalarım 20 günlük aradan sonra aranızdayım..

Bu arada facebook taki yerimiz hayırlı olsun..Zamanım olsaydı Ford Cargo mu ? Bmc piro mu ? tartışmasını açacaktım ama bi açan bulunur heralde :D

Aleykümselam.

Her türlü tartışmaya açığız da, aman bırak orasını bari "Bmc'mi, Ford'mu ?" tartışmasıyla bozmayalım. Senelerdir tartışıyoruz bir sonuca ulaşamadık.

Ben 3 yıldan beri Bmc'yi savunuyorum, Bmc bize bir ödül verdi mi veya benimle iletişime geçmeye tenezzül etti mi ? Aksine buraya girip, sessiz sedasız benim fotoğraflarımı çalıp, nankörlük yaptılar. Seni Otosan görüp, "Sağol be Muhammed, sende olmasan bizim araçları kim savunacak ?" dedi mi ? Hayır demedi. Onun için akışına bırak. Ha, haksız şekilde eleştiriler olursa atağa geçerim de, durup dururken afedersin salak gibi hiç bir çıkarımız olmamasına rağmen milletin markasını neden savunalım, neden kalpler kıralım ? Savunmamız bize ne fayda getirdi bu zamana kadar ?
    Bırak kendi reklamlarını kendileri yapsınlar.

quote:

Ustalarım güzel bir mevzuya değinmişsiniz..Yalnız 4030 dan ülkemizde çok az sayıda tahmini 40 adet olmasına rağmen internette rasladığım en az satılık 10 tane 4030 Cargolar var.. bu araçlardan menmun olsalar satmazlar.. biz 2 yıl önce iyi niyetlendik 3230 u almadan önce .. bi tane bilindik bi 4030 da bulduk adam 65 000 ' e bırakıyordu..3230 2004 lerde o sıra 60 000 lira felan ediyordu.. servisteki ustamızın dediği şey..''bizim müşterilerimizde var İstanbul çalışıyorlar 2 tane 4030 İstanbul'a her gittiğinde bi trafik cezası yiyorlardı.. şimdi iyice usandılar.. ceza yatırmakdan araçları bıraktılar garaja yatmadan küf bağladı araçlar'' demişti..
    bu araçlara yük sara bilmek için girdiğiniz her bölge karayolundan müsade alıp geçmeniz gerekiyormuş ..işin özü o yazan yazı fasa fiso kesinlikle tır ın yerini tutmaz..hatta bunların C bendi hikayeleride var ruhsatlarında karayolları kanunun bilmem kaçıncı maddesinin n C bendine uygundur yazdığı zaman hiç problem olmaz denildi ama sonuçta başı ağrır alan kişilerin iyisimi elle gelen düğün bayram diye bir söz vardır..Alacaksın 1142 ni bakacaksın sarsıntına..:) hatta ben nisan ayının ortalarında elliayaklar mahkemeyi kazandı Haziran ayında 4035 elliayak cargolar piyasaya süreceklermiş demiştim ama ...görüldüğü üzere kasım ayındayız ses seda yok...

O ilandaki araçta "Bölünmüş yük taşıma sorunu gibi birşeyi yok" diyordu sahibi. Telefonla arayıp sormak lazım aslında.
  • Herkese hayırlı akşamlar..

quote:

Bülent abi 1835 içinde teşekkürler.. nasip olursa birgün bende binerim 1835 e kırarım dreksiyonumu fısır fısır 1142 lere yol veririm..:) Ali senin 1835de 10 numara teşekkürler..
    Semih kardeşim Rabbim kaza bela vermesin ACTROS 1844 cixmiş, hee..

Öncelikle hoşgeldin Muhammed..
    Yüce Rabb'im cümlemize kaza bela vermesin..Sağolasın..

Bu arada geçenlerde yolda Cargo'nun 1838 çekicisini gördüm..Aracın kapı yazısını tam göremedim fakat üst tarafta "Cargo 1838" yazısı dikkatimi çekti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55 TELLİOĞLU 52

Bu arada geçenlerde yolda Cargo'nun 1838 çekicisini gördüm..Aracın kapı yazısını tam göremedim fakat üst tarafta "Cargo 1838" yazısı dikkatimi çekti..

Araç bir ihtimal 1835'in Euro IV versiyonudur.
    Yeni motor desem; 30 PS'lik güç için yeni motor geliştirmezler diye tahmin ediyorum. Malüm, çok övünüyorlar ya şu motoru şu kadar milyon dolara geliştirdik gibisinden...

Bende daha önce belirttiğim gibi; Yalova'da test aracı olarak Cargo 3232 görmüştüm. Aracın egzosu 35 serileri gibiydi ve 34 T .... plakalıydı. "T" harfi Test aracı manâsına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 7 Kasım 2009; 21:53:17 >
  • Orijinalden alıntı: BmCpRo827
    Aleykümselam.

Her türlü tartışmaya açığız da, aman bırak orasını bari "Bmc'mi, Ford'mu ?" tartışmasıyla bozmayalım. Senelerdir tartışıyoruz bir sonuca ulaşamadık.

Ben 3 yıldan beri Bmc'yi savunuyorum, Bmc bize bir ödül verdi mi veya benimle iletişime geçmeye tenezzül etti mi ? Aksine buraya girip, sessiz sedasız benim fotoğraflarımı çalıp, nankörlük yaptılar. Seni Otosan görüp, "Sağol be Muhammed, sende olmasan bizim araçları kim savunacak ?" dedi mi ? Hayır demedi. Onun için akışına bırak. Ha, haksız şekilde eleştiriler olursa atağa geçerim de, durup dururken afedersin salak gibi hiç bir çıkarımız olmamasına rağmen milletin markasını neden savunalım, neden kalpler kıralım ? Savunmamız bize ne fayda getirdi bu zamana kadar ?
    Bırak kendi reklamlarını kendileri yapsınlar.

:)öyle tabi abi..hiç biride çıkıpta ooo sen BMC yi övüyorsun sen Cargo yu övüyorsun şuda sıfır km. araçlarınız demiyor..:) aslında fenada olmazdı hee:D sonuç olarak o kadar klavye tıkırtıları havaya gidiyor.:)

bu araçlara yük sara bilmek için girdiğiniz her bölge karayolundan müsade alıp geçmeniz gerekiyormuş ..işin özü o yazan yazı fasa fiso kesinlikle tır ın yerini tutmaz..hatta bunların C bendi hikayeleride var ruhsatlarında karayolları kanunun bilmem kaçıncı maddesinin n C bendine uygundur yazdığı zaman hiç problem olmaz denildi ama sonuçta başı ağrır alan kişilerin iyisimi elle gelen düğün bayram diye bir söz vardır..Alacaksın 1142 ni bakacaksın sarsıntına..:) hatta ben nisan ayının ortalarında elliayaklar mahkemeyi kazandı Haziran ayında 4035 elliayak cargolar piyasaya süreceklermiş demiştim ama ...görüldüğü üzere kasım ayındayız ses seda yok
    O ilandaki araçta "Bölünmüş yük taşıma sorunu gibi birşeyi yok" diyordu sahibi. Telefonla arayıp sormak lazım aslında.
    Daha önce paylaştığım
    >>  13 YAŞINDA !

bu aracın sahibiyle bizzat telefonda görüşme fırsatım olmuştu..araç sahibi her hangibir sorun yaşamıyoruz dedi..hatta haftada birde o sıralar Kaman'a kömür getiriyordu bu araç.. sonraları kayboldu en son Kaman'da bu fotoğrafı karelediğimde gördüm..yolda da artık çok nadir rastlıyorum.. Canavarlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhammed Erol -- 6 Kasım 2009; 21:59:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 55 TELLİOĞLU 52

Araç bir ihtimal 1835'in Euro IV versiyonudur.
    Yeni motor desem; 30 PS'lik güç için yeni motor geliştirmezler diye tahmin ediyorum. Malüm, çok övünüyorlar ya şu motoru şu kadar milyon dolara geliştirdik gibisinden...

Bende daha önce belirttiğim gibi; Yalova'da test aracı olarak Cargo 3232 görmüştüm. Aracın egzosu 35 serileri gibiydi ve 34 T .... plakalıydı. "T" harfi Test aracı manâsına geliyor.

doğrudur..Semih.. hoşbulduk bu arada :)
    bide onları 400 psleri varmış.. tam kapsamlı bilgiye sahip değilim ama muhtemelen onlar test aracı olması lazım...
  • quote:

>>  13 YAŞINDA !

bu aracın sahibiyle bizzat telefonda görüşme fırsatım olmuştu..araç sahibi her hangibir sorun yaşamıyoruz dedi..hatta haftada birde o sıralar Kaman'a kömür getiriyordu bu araç.. sonraları kayboldu en son Kaman'da bu fotoğrafı karelediğimde gördüm..yolda da artık çok nadir rastlıyorum.. Canavarlara..

İyi akşamlar arkadaşlar.

Muhammed hakikaten canavarmış bunlar. KırkayakX2
  • Sanal Alem bu fotoğrafıyla tanımıştı Veyselciğimi... ne yazık ki geçtiğimiz günlerde Kaman bir Cargosuna daha güle güle dedi ve Hacı abim..2007 model bi 1840 çekti.. 3230 u gelin eyledi :):)
    >>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

Zaman zaman kılık değiştirdiğinde oldu veysel.. heralde 2 yıl içinde 6 sefer yazıların değişti saymakta zorluk çekiyorduk :),
    >>  13 YAŞINDA !

Pelit tesisleri..
    >>  13 YAŞINDA !

Ve veysel'in son fotoğrafları Güle güle veysel yolun ve bahtın açık sahibine bol bereketli kazançlar nasip et..:)

>>  13 YAŞINDA !

Aksesuarsız Kamyon olmaz illaki bi yerleri süslü olacak anlayışıyla özenle aksesuarlanmıştın be veysel..
    >>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhammed Erol -- 6 Kasım 2009; 22:42:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeTURK76

Muhammed hakikaten canavarmış bunlar. KırkayakX2

Canavar ama , Bahtı gülmedi Canavarların
  • 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.