Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.681.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 2010 model 90 binde Select model Era aldim arkadaşlar .... full bakimli yalniz hizi atiklik , rampada cekiş konularinda hiç hoşuma gitmiyor ...bu 1.4 era larin hepsimi böyle acaba ? Rampalarda bayiliyor resmen .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bebeto9999 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz. Aldiginiz araç 1.4 atmosferik bir motora sahip rampalarda düşük vites veya düzlükte tam hızlanma yapmadığınız müddetçe bu sıkıntı tüm atmosferik benzinliler için geçerlidir.

• beratyus kullanıcısına yanıt
    İyilik berat seni sormalı trabzon dayım suan bugün kısa süreliğine senin memlekete gelip döndüm.

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum saygılar

eyvallah saol ottoman kardeşim...... araba dan memnunum gercekten . tek sikinti bizim gaziantep in cok yokuş ve rampa olmasi galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: bebeto9999

1.4 2010 model 90 binde Select model Era aldim arkadaşlar .... full bakimli yalniz hizi atiklik , rampada cekiş konularinda hiç hoşuma gitmiyor ...bu 1.4 era larin hepsimi böyle acaba ? Rampalarda bayiliyor resmen .

Hocam hayırlı olsun,mümkünse kaça aldınız öğrenebilirmiyiz.

1.5 dizel veya 1.6 lpg li modellerde rampalarda sıkıntı yaparmı?

Yada Atmosferik nedemek?

• 2008 1.4 team 110 binde ilanda 30 bin tl yazmış ne teklif edeyim?

• AfyonumuFünyeylePatlattm kullanıcısına yanıt
    Aracin kaza, hasar, boya, degisen durumu nedir?

Km orjinal mi?

Tup takili mi hangi marka?

Bu sorularin cevabini verirseniz daha net cevap alabilirsiniz. Ayni model ayni km de aracim var benimde.

• bebeto9999 B kullanıcısına yanıt
    Malesef arac cabuk bayiliyor, zamanla alisirsiniz surekli vites kucultmek gerekiyor. Sadece performans bekleyenleri uzer.

1.6 kullanan arkadaslar sehir ici disi yakit tuketimi nedir?

Era 1.4 az yakiyor dogru ama 3.bin devirde 100-110 km ile gittgimizde 16-17 krs yakiyor. Bu devirin ustune ciktikca yakiy tuketimide artiyor.

Ayni yolda otmatik civic 130 civari gidiyor oda ayni sekilde yakiyor .

Yani 1.4 un ben sehir disinda hic bir avantajini gormuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinsanityx -- 26 Temmuz 2017; 10:32:13 >
    haberim olsaydı :)) görüşürdük kısmet değilmiş beğendinmi buraları
  • Atmosferik motorlar atmosfer basıncı olan yaklaşık 1 bar ile havayı doğal olarak emerler ve silindirler içerisine yanma için gönderirler.kısacası turbo yok bunlarda
    1.5 1.6 rampada sıkıntı yaratmaz 1.5 garatide benzinliler için pek bişey diyemem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

Atmosferik motorlar atmosfer basıncı olan yaklaşık 1 bar ile havayı doğal olarak emerler ve silindirler içerisine yanma için gönderirler.kısacası turbo yok bunlarda
    1.5 1.6 rampada sıkıntı yaratmaz 1.5 garatide benzinliler için pek bişey diyemem :)

Eyvallah 1.5 veya 1.6 turbolu olanlara bakmamız gerekecek:)

• 1.5 dizelde turbo var 1.6 1.4 benzinlide yok
  • beratyus kullanıcısına yanıt
    Rize ye bu 6.gelişim ama pek gezme fırsatım olmadı 😀

Memleketin her yeri bi ayrı güzel

Bir daha ki sefere insallah.

• Arkadaşlar 2011 benzinli 1.4 eramda sabah ilk çalıştırmada vitesin olduğu yerin altından böyle ileri geri hareketlenme şeklinde ses geliyor. Neden olabilir uygun bir zamanda ustaya götüreyim. Hareket halinde hissetmiyorum da ilk kalkışta bariz hissediyorum.

• arastirici_62 kullanıcısına yanıt
    Şanzıman takozu olabilir.

• Merhaba arkadaşlar...
    2011 Accent Era 1.4 aracım pazartesi günü muayeneye girecek. Servise götürdüm, plaka üzerindeki vidalar sıkıntı oluyor diye onları söktü, daha kenardan vidaladı. Ama bence hiçbir şey değişmedi, bu sefer sökülen vidaların yeri kötü görünüyor. Sizce önceki haliyle geçmeyen, bu haliyle geçer mi? İçim rahat değil açıkçası...
  • İyi akşamlar cümleten. Aranızda Autokit dizel yakıt katkısı kullanan var mı? Faydası oluyor mu sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Merhaba arkadaşlar...
    2011 Accent Era 1.4 aracım pazartesi günü muayeneye girecek. Servise götürdüm, plaka üzerindeki vidalar sıkıntı oluyor diye onları söktü, daha kenardan vidaladı. Ama bence hiçbir şey değişmedi, bu sefer sökülen vidaların yeri kötü görünüyor. Sizce önceki haliyle geçmeyen, bu haliyle geçer mi? İçim rahat değil açıkçası...

denemekten başka çareniz yok deneyip göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yiğitpusat

İyi akşamlar cümleten. Aranızda Autokit dizel yakıt katkısı kullanan var mı? Faydası oluyor mu sizce?

Günümüz de yakıtlar zaten bir çok katkı içeriyor,bu tarz ürünler kullanarak riske girmeyin bence.
  • 
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.