Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.370
Cevap
400
Favori
633.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skywalker224

Merhaba,

65UM7450 veya 70UM7450 almayı düşünüyorum. 65 olan IPS panel iken 70 olanın VA panel olduğunu gördüm internette. Örnek olarak;
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1990bf32f

Evime 65 yeterli aslında ama sırf VA olduğu için 70 almalı mıyım emin değilim. 2 modeli karşılaştırma imkanı bulan var mı?
    Merhaba hocam 2 üründe mağzamızda acıkta yan yana var aynı grüntü verildinmi gözünüz algılayaca fark nerede ise yok tercih size kalıyor 2 üründe başarılı...

ANKARA KENTPARK AVM LG PREMIUM SHOP MAĞAZASI
    MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    FİYAT VEYA KIYASLAMA BİLGİSİ ALABİLİRSİNİZ.

• Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla sizin durum gerçekten berbat. Ben local dimming kapattıktan sonra hiç sıkıntı kalmıyor. Siyah olsun beyaz olsun çok kaliteli bir görüntü alıyorum. Sizin tv de bariz ışık sızması var.

Bu arada ben de bir soru sorayım. Trt 4k da takılma oluyor mu sizin tv de? Ben de hareketli sahneler takılarak hareket ediyor, çok sinir bozucu. Youtube daki 4k içeriklerde sorun yok. Acaba diyorum tv 4k 60fps desteklemiyor olabilir mi, ki özelliklerine hvec 60 fps desteği olduğu yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında ben en çok karanlıkta film izlerken siyah alanlardaki parlamadan rahatsız oluyorum. Yukarıda bir arkadaş da benzer bir sorun yaşıyormuş. 2 TV yi karanlıkta bu açıdan hiç karşılaştırdınız mı? VA olan 70 inç modelin bir avantajı var mı bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalker224 -- 1 Eylül 2019; 22:22:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam 4000-4500tl arası bir bütçem var LG 49UM7100 49inç modelini beğendim ayakları yüzünden. LG 50UM7450 50 inç modelide aynı fiyata sizce hangisi daha iyi bu fiyatlara.
  • skywalker224 S kullanıcısına yanıt
    Hocam 70um7450 alın siz 1 tık daha başarılı.

• Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Hocam 50um7450 panel olarak daha başarılı ve içerisinden sihirli kumanda cıkıyor 49um7100 içinden cıkmıyor bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

hocam 4000-4500tl arası bir bütçem var LG 49UM7100 49inç modelini beğendim ayakları yüzünden. LG 50UM7450 50 inç modelide aynı fiyata sizce hangisi daha iyi bu fiyatlara.
    55um7450 bugün 4500e aldım gittigidiyordan. Inceleyin sizde. Vatanda falan 5200

• bysmtnc B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın hocam.

• Merhaba UK7550 ile SM8200 arasında kaldım UK7550 2018 model galiba açıkçası daha çok hoşuma gidiyor görünüş olarak hangisini almamı önerirsiniz acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamer1981

Merhaba UK7550 ile SM8200 arasında kaldım UK7550 2018 model galiba açıkçası daha çok hoşuma gidiyor görünüş olarak hangisini almamı önerirsiniz acaba...
    Merhaba hocam uk7550 kapaılı kutu cok zor bulursunuz ama bulsanız bıle sm8200 alın cok başarılı ürün webos sürümü yeni görüntü paneli yeni tercih sizin.
  • 55 olanın fiyatı nedir birde Bursa dayım şehirdışı gönderim yapıyormusunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamer1981

55 olanın fiyatı nedir birde Bursa dayım şehirdışı gönderim yapıyormusunuz...
    Merhaba hocam evet her şehre kargomuz var ayrıntılı bilgi ve fiyat için ararsanız yardımcı olurum.

ANKARA KENTPARK AVM LG PREMIUM SHOP MAĞAZASI
    MAĞAZA MÜD.
    BURAK KESKİN
    0506 620 31 32
    FİYAT VEYA KIYASLAMA BİLGİSİ ALABİLİRSİNİZ.
  • Bu fiyata 2019 model yok mu?

• dreamer1981 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sm8200 2gb ram - 5ms tepki - webos 4,5
    7550 1,5 ram - 8ms tepki - webos 4

Verilere göre sm8200 daha üstün duruyor.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c9f7b389e

Yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayi77

Merhaba,

Sm8200 2gb ram - 5ms tepki - webos 4,5
    7550 1,5 ram - 8ms tepki - webos 4

Verilere göre sm8200 daha üstün duruyor.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c9f7b389e

Yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
    2gb ram az değil mi bu fiyat bandındaki bir tv için?

• quote:

Orijinalden alıntı: nevruz84

2gb ram az değil mi bu fiyat bandındaki bir tv için?

Alıntıları Göster
    Ram olayı aynen telefonlarda olduğu gibi işletim sistemiyle doğrudan ilişkilidir (Android vs IOS) . Lg webos sistemi en stabil ve hafif bir sistem olarak kabul edilir. Bu sebeple 2 gb yeterli veya değil görecelidir. Ben 49 sm8200 kullanıyorum şunu söyleyebilirim ben hızından çok memnunum.
    Tabi fazla ram olan modeller de mevcut. Lg de 9000 ve üstü serilerde 3 gb ram de bulunmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayi77

Ram olayı aynen telefonlarda olduğu gibi işletim sistemiyle doğrudan ilişkilidir (Android vs IOS) . Lg webos sistemi en stabil ve hafif bir sistem olarak kabul edilir. Bu sebeple 2 gb yeterli veya değil görecelidir. Ben 49 sm8200 kullanıyorum şunu söyleyebilirim ben hızından çok memnunum.
    Tabi fazla ram olan modeller de mevcut. Lg de 9000 ve üstü serilerde 3 gb ram de bulunmaktadır.

Alıntıları Göster
    Hocam bende sm8200 ile 7304 arasında kalmıştım hatta amblight çok hoşuma gitmesine rağmen 55sm8200 aklıma yatmıştı fakat 2gb ram ve 4 gb hafıza olayı beni biraz soğuttu
    Direk rakibi 7304 de bu rakam 3 gb ram ve 16 gb hafıza ama ondada android işletim sistemi ilerde sıkıntı çıkarabilir diyorlar
    Hocam merak ettiğim tv de yüksek gb lı 4k filmleri takılmadan izleyebiliyor musunuz bu konuda sm8200 ün performansı nasıl?

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Her tür 4k videoyu sabit diskten takılmadan açıyor, uydu kanal geçişleri gayet hızlı(bana göre), menü ve kumanda kullanımı çok akıcı, ne bir donma ne bir kasma hissettim şimdiye kadar,
    Eğer merak ettiğiniz hususlar varsa yazın, vakit dahilinde video da çekip yollarım size

• Bir de size birşey soracaktım; bizim sm8200'de airplay var mıydı acaba ? Sanki biyerde var gibi ya da güncellemeyle gelecek filan gibi okudum diye kalmış aklımda, bugün araştırdım bulamadım, ipadi bağlamaya çalıştım olmadı. Nedir acaba durum ?
    (Bu arada servis bugün gelecekti gelmedi yarın gelecekler bakalım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtaskinlar -- 3 Eylül 2019; 0:46:37 >
  • rtaskinlar kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru..Bu konuda LG farkı ortada....

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.