Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.375
Cevap
400
Favori
633.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umtkrhn

Beyler, kayınpedere tv alacağım, bütçe 4000, 49 inç 4k tv için;
    Lg 49sm8200
    Lg 50um7450 mi? Yoksa,
    Samsung ue 50ru7440
    Bu tvler arasında bugün seçim yapmam lazım, genel tv izlemek için, Hafta içleri müge anlı, hafta sonları futbol. Akşamları da netflix dizileri..

• LG 65SM8600 tv'yi almış bulunmaktayımn samsung sony lg arasında git geller sonrasında son olaraktan burak beyin ilgisi ve alakası sayesinde güzel bir fiyatla +3 yıl garanti ile almış oldum kurulum henüz yapılmadı yapıldıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım inşallah

Burak bey ilginiz için çok teşekkür ederim bıkmadan usanmadan her sorularıma cevap oldunuz lg almak isteyen var ise burak bey ile görüşmeden sakın almasın derim o kadar :) hayırlı işler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefret_1984

LG 65SM8600 tv'yi almış bulunmaktayımn samsung sony lg arasında git geller sonrasında son olaraktan burak beyin ilgisi ve alakası sayesinde güzel bir fiyatla +3 yıl garanti ile almış oldum kurulum henüz yapılmadı yapıldıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım inşallah

Burak bey ilginiz için çok teşekkür ederim bıkmadan usanmadan her sorularıma cevap oldunuz lg almak isteyen var ise burak bey ile görüşmeden sakın almasın derim o kadar :) hayırlı işler dilerim
    Hayırlı uğurlu olsun hocam güzel günlerde kullanın.
    Allah razı olsun herkeze hayırlı işler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comurock

merhaba,

yaklaşık 1 ay önce almış olduğum lg 70um7450 tv için sürekli kullanım sonrası bir yazı hazırlamak istedim.

almak isteyen veya niyeti olanlar bu yazıyı okuyabilirler.

tv'yi burak beyden aldım zaten. kendisi sağolsun her konuda yardımcı olmaya çalıştı.

tv'nin bana göre artıları ve eksilerini madde madde yazıyorum;

artıları;

+webos 4.5 olması müthiş. arayüz çok hızlı ve bu çok iyi,
    +sihirli kumanda bambaşka bir şey çok keyif hoşuma gitti fazlasıyla,
    +akıllı hdr olayı tatmin edici, örneğin oyun oynadığımı anlayıp dinamik aralığı arttırıyor,
    +70" olmasından dolayı evde mini bir sinema salonu var gibi,
    +ses sistemi fazlasıyla tatmin edici, sesi en fazla 50'ye kadar çıkarabildim ona rağmen müthiş denebilir,
    +kumandada sesli komut özelliği var, örn; " alanya'da hava durumu nasıl?" dediğiniz zaman hemen ekrana 1 haftalık hava tahmini geliyor,
    +google chrome çok hızlı ve film sitelerini 4k dahil takılmadan açıyor,
    +akıllı bekleme modu var tvde. örneğin akşam netflix'de diziyi izlerken canınız sıkıldı ve kumandadan power tuşuna basıp kapattınız bir sonraki gün tv'yi açtığınızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz,
    +

eksileri;

-va panel film dizi izlerken çok çok iyi, ancak oyun için ideal bir tv değil maalesef, eski televizyonum 4k olmamasına rağmen oyundaki renkler daha canlıydı (ips ekrandı). bu tv çok mat ve karanlık. dc sinema evreni için çok uygun :)
    -tv beklediğimden kalın çıktı açıkcası, yani yandan bakınca aynı boyuttaki samsung veya sony tv'ler daha kibar ve ince,
    -tv'de siyah bulutlanma dediğimiz can sıkıcı bir olay var, ekran herhangi bir şey yoksa ve karanlık bir arka plan varsa orası gri gibi bulut varmış gibi saçma sapan bir tona bürünüyor. fotoğrafları var zaten, böyle devam ederse servis talep edeceğim. belki sadece bende vardır bilemedim açıkcası.

aklıma gelenler şimdilik bunlar. daha sonra ekleyeceğim bir şey olursa editlerim.

Forumun bu kısmına yeni girdiğim için gördüm, sizin bulutlanma dediğiniz olaya kısa bir açıklama yazayım zira bazı arkadaşlar TV'yi karalamaya çalışmış. Oysa bu durum gayet doğal bu olay için karalamaya gerek yok zira bu durum teknolojinin doğal sonucu:

aldığınız TV'nin paneli VA yani kontrastı ve parlaklığı çok yüksek
    ancak bu TV'de local ya da farklı bir versiyon dimming yani karartma özelliği YOK !

Bu iki sonuç doğal olarak siyah tonların ışık kısılarak karartılamamasına tam tersine VA panelin yüksek parlaklığı sebebiyle ışık sızmasına sebep oluyor, yani bu durum sizin gördüğünüz gibi simsiyah olması gereken yerlerin gri tonlarıyla görünmesiyle sonuçlanıyor. Bu durum TV'nin doğalı, panel ya da TV'nizde bir sorun yok. Aslında VA panellerin siyah tonlamaları IPS'lerden başarılıdır yani siyahı IPS'den daha siyah gösterdiği gibi parlaklığı da daha yüksektir. Buna rağmen resmini çektiğiniz görüntü biraz istisna o yüzden gri gibi görünmüş.

Bu TV, benim gibi karanlıkta birşey görememektense yaz güneşinde bile rahat TV izlmek isteyen, çok parlak TV arayan, karanlıkta çekilmiş görüntülerde bile detayları görmek isteyenler için ideal bir TV.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkan -- 13 Şubat 2020; 14:52:14 >

• Bende sm8200 tarafındayım. Bugün birde teknosaya gideceğim kağıt üstünde tamam da, birde canlı performanslarını görmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende sm8200 tarafındayım. Bugün birde teknosaya gideceğim kağıt üstünde tamam da, birde canlı performanslarını görmek lazım
    Hocam canlı performans görün özellikle kumandasını test edin sonra fiyatı alın bana dönüş yapın fiyatta olacak birşey varsa yaparım bilginiz olsun.
  • Merhabalar, kolay gelsin...

Yaklaşık iki aydır tavsiyeleri takip etmekteyim. Daha çok tercihler 55' TV lerden yana.

50' LG TV almak istiyorum, klasik olarak netflix, internet gibi özellikleri arıyorum, daha çok film izleme amacıyla alacağım.
    Acaba 50' ne model tavsiye edebilirsiniz? Zaman konusunda esnek durumdayım, hemen almalı mı yoksa 2020 Modellerin çıkası durumunda fiyatların düşebilme ihtimaline karşı Nisan ayını beklemeli miyim? Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentyozgat

Merhabalar, kolay gelsin...

Yaklaşık iki aydır tavsiyeleri takip etmekteyim. Daha çok tercihler 55' TV lerden yana.

50' LG TV almak istiyorum, klasik olarak netflix, internet gibi özellikleri arıyorum, daha çok film izleme amacıyla alacağım.
    Acaba 50' ne model tavsiye edebilirsiniz? Zaman konusunda esnek durumdayım, hemen almalı mı yoksa 2020 Modellerin çıkası durumunda fiyatların düşebilme ihtimaline karşı Nisan ayını beklemeli miyim? Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
    Merhaba hocam şuan alabileceğin model
    LG 50UM7450
    2020 ler gelince fiyat düşermi ürünler stoklarda kalırsa düşer hocam

• Teşekkür ederim tavsiye için, olası durumda size ulaşacağım, iyi çalışmalar dilerim.
  • quote:

Teşekkür ederim tavsiye için, olası durumda size ulaşacağım, iyi çalışmalar dilerim.
    50 inçde Cöp İps panel Lg'lerden daha iyi model olan Philips Pus7304 var. Bir düşünün derim satıcı ağızlarına bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whowerts -- 13 Şubat 2020; 17:48:22 >
  • quote:

Teşekkür ederim tavsiye için, olası durumda size ulaşacağım, iyi çalışmalar dilerim.
    Tamamdır hocam yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

50 inçde Cöp İps panel Lg'lerden daha iyi model olan Philips Pus7304 var. Bir düşünün derim satıcı ağızlarına bakmayın.

Alıntıları Göster
    Hocam siz ürünün ne olduğunu bılmıyorsunuz yorum yarpıyorsunuz bi girin inceleğin ordan yorum yapın
  • Whowerts kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, bunu da göz önünde bulunacağım, tavsiye için teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam siz ürünün ne olduğunu bılmıyorsunuz yorum yarpıyorsunuz bi girin inceleğin ordan yorum yapın

Alıntıları Göster
    Burak 3 gün ceza aldın. Sonra başka yollarla, (artık para vs mi bilemem) cezanı bugün kaldırtmışsın. Mesajları da kaldırtmıssın aklın sıra buranın ağası benim cöp İps panellerimi kimse yeremez diye takılıyorsun. Merak etme 2 3 kişiyle daha irtibat kuracağım. Bu alınan ceza nasıl hemen kalkabiliyor göreceğiz. Eğer bu haksızlık çifte standartsa,bak bakalım ben sana bu sayfada rahat rahat tv sattırıyor muyum.
    Ayrıca bu bilmiyorsunuz lafını en son söylemesi gereken kişilerdensin. Daha dün mağazada yerinde inceledim. Pus serisiyle yan yanaydı. Her ikisini de ince ayarladım.Resmen ezdi geçti 7304.

• quote:

Teşekkür ederim, bunu da göz önünde bulunacağım, tavsiye için teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim
    Rica ederim. :) iyi düşünün derim. 😉😉

• quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

Burak 3 gün ceza aldın. Sonra başka yollarla, (artık para vs mi bilemem) cezanı bugün kaldırtmışsın. Mesajları da kaldırtmıssın aklın sıra buranın ağası benim cöp İps panellerimi kimse yeremez diye takılıyorsun. Merak etme 2 3 kişiyle daha irtibat kuracağım. Bu alınan ceza nasıl hemen kalkabiliyor göreceğiz. Eğer bu haksızlık çifte standartsa,bak bakalım ben sana bu sayfada rahat rahat tv sattırıyor muyum.
    Ayrıca bu bilmiyorsunuz lafını en son söylemesi gereken kişilerdensin. Daha dün mağazada yerinde inceledim. Pus serisiyle yan yanaydı. Her ikisini de ince ayarladım.Resmen ezdi geçti 7304.

Alıntıları Göster
    LG 50UM7450 VA panel ürünü bil incele öyle yorum yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

LG 50UM7450 VA panel ürünü bil incele öyle yorum yap.

Alıntıları Göster
    Sana İps panel olduğunu kim söyledi? Sadece yazdığım sey, ezip geçtiği.Hani nerede yazı? Ne tür bi cins anlamadım gitti arkadaş.

• Whowerts kullanıcısına yanıt
    sen yazdın ya dayı

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende sm8200 tarafındayım. Bugün birde teknosaya gideceğim kağıt üstünde tamam da, birde canlı performanslarını görmek lazım
    Hocam bakmışken birde
    LG 49SM8600
    Bu modeli inceleğin.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.