Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.377
Cevap
400
Favori
633.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydnksvl

Yahu markayı bu kadar savunmayın. Eksikler var söylüyorum insanlar bilinçlensin diye. Atmos desteği olmayan bir avr de neden atmos arayayım? Hatta şu an bile film izliyorum atmos codecli:) Az biraz bakın yabancı forum sitelerine. Herkes şikayetçi olmuş bu konuda. Siz güncelleme diyorsunuz:)
    Bir markayı öveceğim derken kusurlarını göz ardı etmeyelim.
    Atmos Codec desteklemeyen bia AVR de (eARC) dan doğru sinyal alsanda AVR nin ekranında D.atmos yazmaz.
  • Atmos sinyalini usb üzerinden nasıl aktarıyorsunuz :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Atmos sinyalini usb üzerinden nasıl aktarıyorsunuz :)
    Bende bunu çözmeye çalışıyorum.
  • notropil kullanıcısına yanıt
    Israrla avr ye suç buluyorsunuz. Tıpkı müşteri hizmetleri gibi:)

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

Normalde resim atmıcaktım ama umarım artık ısrar etmezsiniz:))

• quote:

Israrla avr ye suç buluyorsunuz. Tıpkı müşteri hizmetleri gibi:)

Normalde resim atmıcaktım ama umarım artık ısrar etmezsiniz:))
    müşteri hizmetleri ile ne alakası var bende sizin gibi bir kullanıcıyım lütfen biraz saygılı olalım.

Kullanıcıysanız diğer alacakları doğru bilgilendirelim.

• quote:

Kullanıcıysanız diğer alacakları doğru bilgilendirelim.
    sen rahat ol ben herzaman doğru bilgi vermişimdir bu forumda....
    Kolay gelsin:)

• Forumda misafir olarak gezerken sırf yorum yazmak için üye oldum 29.11.2019 Black friday indirimiyle Burak beyin yorum ilgi alakasına istinaden mağazasına gittim, Burak Bey’den lg55SM9010 modelini aldım.kendisi sağolsun mağazada çok alakadar oldu. Kendisine buradan da çok teşekkür ediyorum. LG de karar kıldıysanız güvenilir bir alışveriş ve uygun fiyat için Burak Bey’den fiyat bilgisi almadan karar vermeyin.
    Tv deneme maksatlı usb den demo video atmışdım
    Atmos olarak dolby Vision demo sürümlerini
    İlk kullandığımda daha sonra netflix den devam ettim
    Usbden atmos sanki aklımda çalıştı gibi ama bunu bir daha deniyicem evde misafir olduğu için vakit ayrırmam zor ama deniyicem bir daha dediğin gibi yanılma payımda var neden aklımda öyle kalmış gece deniyicem olursa resim atarım olmasa olmadı diye haber veririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aydnksvl kullanıcısına yanıt
    Hocam netflix filmlerin görüntü kalitesi 5 para etmez benim indirdiğim bluray uhd 4K filmler ona 1000 çeker benim izlenimlerim böyle bu konuda

• Katılıyorum. Bitrate çok düşük netflixte. Tabii bi remux kalitesi beklemekte yanlış olur. Bana göre netflix dizi izlemek için film izlemek için düzgün bir avr + ses sistemi lazım.

• 4K Filmleri nereden indiriyorsunuz?

• ultras1943 U kullanıcısına yanıt
    Hocam Torrent sitesinden

• aydnksvl kullanıcısına yanıt
    LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

Usb dolb atmos video attım video çalıştırınca ekranda dolby atmos sağ üstte çıkıyor bu şekilde oluyor doğru değil mi yanlışmı yoksa

• Merhabalar, LG C9 Oled almayı planlıyorum. Acaba artı eksileri nedir? Evimizde bir adet Samsung 55MU8000 var. Babama bırakacağım onu da. Tekrar Samsung almak yerine farklı bir markaya yönelmek istedim. Önerileriniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PizzaMuffin

Ben burada LG lerin tum modelleri local dimming sorunu var diyince millet guldu bana OLED ve QLEDler haric onlar canavar zaten. Ama ne istedigini bile nadir kullanicisin bravo

Bizim evde netflix cok izleniyor ve oda gunduzleri fazla isik almiyor bu bulutlanma yerel karartma benim basima bela olacakti o yuzden vazgectim LG'den butce biraz daha iyi olsa oled ve qled alirim isi bitirdim ama maalesef lg'yi elemek zorunda kaldim Vatan ve Mediamark'da 2 farkli LG modelinde 8000 ve 8600'de yaptigim test'de boydan boya bulutlanma vardi gozlerime inanamadim 49 Ekranda daha az vardi 55 Ekranda cok siritiyor yine.

Samsunglarin Low input degeri cok iyi ozellikle UE Q60R'in input degeri iyi ama 100hz demisler tv aslinda 50hz milleti kandiriyorlar yorumlarda zaten 2018 Q60R'in 2019'dan kat kat iyi oldugunu soyluyorlar hakilarda 2019 Q60R Qled modeli kotu

TV aldim markayi yazmiyorum yorumum art niyetli olmasin sonucda LG konusunun icerisindeyiz herhalde sonraki TV'im kesinlikle QLED olacak.
    Merhabalar,

Teşekkür ederim.

Konu Maşallah LG teknik konularından ziyade Alım satım alanına döndü.

Yüzlerce mesajda bile denk gelmediğim ''Local Dimming'' Konusundaki ayrıntıyı iyi analiz ettiğiniz için bende sizi tebrik ederim.

İlk başta SM 9010 modeline input faktörlerinden çok duyarlıydım , iş çıkışı satın almaya gittim canlı görüntü kalitesini 2. kez alıcı gözüyle göreyim dedim fakat tüm görüntü testlerimde inanılmaz derecede vasat.
    Eve eli boş döndüm ahali şaşırdı :)

4K ve HDR de beklentimin altında kaldı, Full HD yayınlarda titreme çok baariz. SD yayınlara değinmeyeceğim kadar kötüydü.

2.1 hdmi, Dolby vision / Atmos, 100 HZ olsa ne olur. Sis perdesi ayrıca Kontrast değeri 10 üzerinden 6 geçemez kesinlikle.
    Görseldeki 8K oynatılan fragmanlara aldanmamak lazım :) Hayal kırıklığı

LG nin alınacak modeli en son çıkan seri OLED tv serisidir.
    1 Aralık itibari ile diyebilirim ki;
    OLED 9 serisini ayrı tutuyorum, ona en yakın SM 9010 dahil tüm alt modelleri ile hiç bir LG modelini şahsen para vermem.

Samsung pazar ve reklam payına hakim olması 70Q altındaki serileride tatminkar kılmıyor.

• Ölü piksel ve ı?ık sızması durumlarında garanti nasıl i?liyor...iade ve deği?im varmı? Ya?ayan oldumu? Birde a?ağı daki fotolar ölü pikselmi? Servis çağırmadan sizlerin fikrini alayım... LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

Ölü piksel ve ı?ık sızması durumlarında garanti nasıl i?liyor...iade ve deği?im varmı? Ya?ayan oldumu? Birde a?ağı daki fotolar ölü pikselmi? Servis çağırmadan sizlerin fikrini alayım...
    Bu panel model nedir ?

ışık sızması çok fazla yeni aldıysanız iade edin.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.