Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladığım kadarıyla recovery yükleme işlemini gerçekleştiremediniz.Farklı uygulamalar kurmuşsunuz o konuda bilgim yok.Cihaz kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basın lg logosu geldiğinde tuşları aynı anda bırakın ve tekrar basın.Factory reset ekranı gelecek 3defa güç tuşuna seri şekilde arka arkaya basın.Yeşil renk android maskotu çıkacak.Hard reset tamamlandı..Sonra anlatılanları dikkatlice okuyup uygulayın.Gerek bu konunun ilk sayfasını gerek teknik konunun ilk sayfalarını inceleyin.Anlatılanları sırayla atlamadan doğru bir şekilde eksiksiz yaptığınız sürece sorun olmayacaktır.

Edit; Yaklaşık olarak 2 saattir tam 5 tane farklı custom rom yükledim.İnceledim.Şuan cyanogenmod 10.2 sürümü yüklü knock on kapatırken çalışmıyor ufak bir ayarla onuda hallettim.Dediğim gibi bu çok kötü bir hastalık rahat duramıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ijR -- 22 Aralık 2013; 2:28:39 >

• ijR İ kullanıcısına yanıt
    Hard Reset yaparken de aynı hatayı veriyor. sonra power tuşu ile cihazı kapatıp tekrar açtığımda cihaz o zaman açılıyor...

ben bir tane yüklemeye çalışırken ilk adımda ortalığı bir birine kattım sen bu arada 5 tane farklı rom yuklemişsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ijR

Anladığım kadarıyla recovery yükleme işlemini gerçekleştiremediniz.Farklı uygulamalar kurmuşsunuz o konuda bilgim yok.Cihaz kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basın lg logosu geldiğinde tuşları aynı anda bırakın ve tekrar basın.Factory reset ekranı gelecek 3defa güç tuşuna seri şekilde arka arkaya basın.Yeşil renk android maskotu çıkacak.Hard reset tamamlandı..Sonra anlatılanları dikkatlice okuyup uygulayın.Gerek bu konunun ilk sayfasını gerek teknik konunun ilk sayfalarını inceleyin.Anlatılanları sırayla atlamadan doğru bir şekilde eksiksiz yaptığınız sürece sorun olmayacaktır.

Edit; Yaklaşık olarak 2 saattir tam 5 tane farklı custom rom yükledim.İnceledim.Şuan cyanogenmod 10.2 sürümü yüklü knock on kapatırken çalışmıyor ufak bir ayarla onuda hallettim.Dediğim gibi bu çok kötü bir hastalık rahat duramıyorum..

Root'u sildim, format attım tekrar root yapayım dedim bu sefer root programında looking for device ibaresinde takılı kalıyor... ayrıca kapatıp açmalarda yukarıda bahsettiğim sorun da devam ediyor maalesef.

• kartalkolik74 K kullanıcısına yanıt
    Play store üzerinden indirmiş olduğun programları uygulamalardan önce önbelleği sil sonra verileri temizle sonra durmaya zorla ve kaldır.Daha sonra anlattığım yöntemle hard reset atın.O da olmazsa fabrika ayarlarına sıfırlayın cihazı.Daha da olmazsa flashtool ile türkiye romunu baştan kurarız..
  • ijR İ kullanıcısına yanıt
    ayarlar menusunden cihazı sıfırladığım zaman cihaz fabrika ayarlarına döndü... İlk aldığım gibi oldu ancak hala ses kısma + power ve ayarlar içinde ki sıfırla seceneğini yaptığında aynı yazılar tekrar çıkıyor.. power tuşuna uzun süre bastığımda ancak kayboluyor ve cihaz açılıyor. yani, indiridğim uygulama ile ilgili ne bir klasör ne de başka birşey kalmış olmasına rağmen aynı hatayı yine alıyorum..
    Ses kısma+güç tuşuna aynı anda basıp lg logosu geldiğinde tuşları bırakıp tekrar basın.Bu işlemleri aynı anda yapman gerekir.Factory reset ekranı gelcek zaten o anda da 3defa arka arkaya güç tuşuna bas reset atar..Cihazdaki sorunu tam olarak anlamadım neyi kurdun ne yaptın bilmediğim için tahminler üzerine konuşuyorum..Bir daha dene bakalım ne sonuç alcaksın.

Edit; Cihazı bilgisayara bağlayıp kontrol et bakalım içerisinde kurmuş olduğun programların kalıntıları var mı varsa sil onları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ijR -- 22 Aralık 2013; 3:37:10 >
  • Ayni hata devam ediyor. Indirdigim uygulamalar ekte...
    LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    LG FLASH TOOL KULLANARAK STOCK ROM YÜKLEMEK (Paylaşan Üye: grolof)

1: Bu linkten Türkiye Rom’unu indirin:http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

2: Bu linteki .zip’li dosyayı indirin ve bir yere çıkartın:https://hotfile.com/dl/...ashTool.1.0.54.zip.html

3: Bilgisayarınıza LG PC Suite programını ve aynı zamanda driver’ları yükleyip kurun.
    LİNK:http://www.lg.com/tr/destek/pc-suite

4: Linkteki programın yükleyip bilgisayarınıza kurun:http://yadi.sk/d/e8K27MzfEJ8w3

5: Telefonu kapatın, Ses Açma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu bilgisayarınıza takın. Telefonda “Download Mode” yazısı çıkacak.

6: .zip'li dosyadan çıkardığınız FlashTool klasöründeki UpTestEX.exe’yi çalıştırın.

- R&D Test Tool ekranı çıkacak
    - Sol üstteki Select Type perde menüsünden 3GQCT’yi seçin.
    - Sağ üstteki PhoneMode perde menüsünden DIAG’yi seçin.
    - Sağ üstteki Select kdz file dan 1. Maddede indirdiğimiz .kdz dosyasını seçin.
    - Sağ alttaki "Normal web upgrade test" butonuna tıklayın.
    - Çıkan ekstra ekrandan “upgrade start”’ı tıklayın bir pencere açılacak ve kırmızı bir şerit dolacak
    - "Select Country & Language" ı tıklayın, republicof corea yı ve hangi ülkenin yazılımını yüklüyorsanız onu seçin ve start upgradeyi tıklayıp bekleyin.
    - Telefon açıldıktan sonra bir süre daha bekleyin flash tool de exit yazısı belirince kabloyu çıkarın ve güle güle kullanın.

• Yarin bakarim artik.. size cok tesekkurler.gece gece ugrastiniz.. iyi geceler.

Rica ederim.Lafı olmaz.Flashtool programının linki ölmüş ben yeniden upload ettim.Buyur; http://www.mediafire.com/download/ucy18jmisfj45yp/FlashTool.1.0.54.rar İyi geceler..

Edit; Clean master uygulamasını playstore üzerinden indirip sistemi bir taratın bakalım.Dosyaların kalıntıları kaldıysa onları bulup temizlesin.Yine düzelmezse sıfırdan rom kurulumunu gerçekleştirirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ijR -- 22 Aralık 2013; 3:51:45 >
  • forumdan bir arkadaşımız sesli videolu çekim yapsa çok iyi olur
  • Bende cm10.2 kullaniyorum. Tavsiye ederim. Hizli ve kullanisli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend.

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Belirtmek isterim ki rom kurmak bisiklete binmek gibi 1 kere başarılı bir kurulum yaptınızmı bir daha unutmanız ve yanlış bir işlem yapmanız zor.. Bu işlemleri yapmak için ilk önce 2 adet işlem yapmamız gerekmekte.

1. ROOT
    2. Recovery MOD yükleme

Bunlar bizim rom yüklemeden önce yapmamız gerekenler. Bunlar sayesinde rom yüklemesi yapabiliriz. İlk önce bunlar eksik ise bunları tamamlayalım.
    Recovery MOD yükleme işlemini ben 1. Ana sayfada anlattım. ROOT işleminide Android TEKNİK YARDIM konusunda 1. Ana sayfada yazmakta ordan bakarak yapabilirsiniz.

Daha sonra ki işlemleri basit olarak sıralar isek.

1. İndereceğimiz ROM indrlim.
    2. İndireceğimiz ROM un Gapps i var ise indirlim. ( Google Uygulamaları ) ( Evet tamamını indirmemiz lazım temel parçalar bunlar )
    3. Recovery MOD a girelim. TWRP zaten çok basit dokunmatik bir arayüzü var. WİPE bölümünden çok basit 2 tıklama ile telefona WİPE DATA / CACHE yapıyoruz.
    4. TWRP RECOVERY nin ana sayfasına geliyoruz ve İNSTALL diyip ister telefonun hafızasından, isterseniz OTG ile bağladığımız USB bellekten ROM u seçip yükleme işlemine başlıyoruz ve bitmesini bekliyoruz.
    5. İşlem bittikten sonra Aynı şekilde ROM yükler gibi GAPPAS(leri) i yüklüyoruz.

Telefonu yeniden başlatıp işi bitiyoruz. İşlemler bu kadar. Forum istelerinde bunu 3 satır ile anlatırlar neden çünkü bilen anlıyor zaten terimleri.

---
    WİPE DATA/CHACHE
    İNTSTALL ROM/GAPPS
    RESTART

bitti aslında işin özü bu kadar.
    ---

Bu işlemler ortalama Cyanogen için 5-6 dk falan sürer. TWRP de WİPE yaparken cidden uzun sürebilir korkmayın belki 10 DK sürebilir. Bekleyin sadece sıkıntı yok.
    Yükleme de kısa sürer zaten sıkıntı olamaz ise.

Ancak bahsetmem gereken bir diğer konu ise CYANOGEN rom telefonun belli başlı özelliklerini kullanamaz. Bundan ANA SAYFA da bahsettim. Ve 11.0 sürümü kararlı sürüm değildir. LG G2 i tamami ile tam performans kullanan rom lar ORJİNAL ANDROİD sürümünü temel alan ROM lardır. Rayglobe denemenizi tavsiye ederim. Memnun kalmaz iseniz CYANOGEN MOD ROM denersiniz.

Kolay gelsin..

Hocam selam;

cyanogenmod yukleme işini yapıyorum şuan, dediklerinizi harfiyen yaptım fakat 10 dakikayı geçti, ekranda mavi antenli bir tip, altında cyanogenmod yazıyor ve etrafında daire şeklinde bir ok dönüp duruyor... Henüz cihaz açılmadı. bu süre normal mi? Şu an tam 14 dakika oldu...

ben recovery mod'da dosyaları rar'lı olarak cihaza kopyalayıp o şekilde instal dedim... instal dediğimde seçtiklerimi çok çabuk ( 3-5 saniye ) içerisinde yaptı ama bu ok hala dönüyor..

bir problem mi var?

Kurulum safhası 3 5 saniyede bitmez hocam.İlk etapta indirmiş olduğunuz rom dosyasını kontrol edin.Yaklaşık 200 kusur mb buyutu olması lazım. Dosya eksik veya hasarlı inmiş olabilir.Boot animasyon da takılı kalması aklıma başka birsey getirmiyor.

• Bu arada cm11 son gecelik sürümde görüşme esnasında ses düzeyini ayarlayamama sıkıntısı çözülmüş. Yavaş Yavaş şekilleniyor.Bu iyi haber.

• quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

Bu arada cm11 son gecelik sürümde görüşme esnasında ses düzeyini ayarlayamama sıkıntısı çözülmüş. Yavaş Yavaş şekilleniyor.Bu iyi haber.

Stable surumu ciksin gecicem direk :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 22 Aralık 2013; 16:50:40 >
  • Press_Play_On_Tape kullanıcısına yanıt
    rar'lı dosyaları eklediğimde successfull diyor,demek ki orda bir sıkıntı yok,ben önce mod'u sonra google uygulamalarını tek tek install ediyorum daha sonra reboot ediyorum.. fakat reboot dedikten sonra cihaz açılmıyor.. sorun bu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalkolik74

rar'lı dosyaları eklediğimde successfull diyor,demek ki orda bir sıkıntı yok,ben önce mod'u sonra google uygulamalarını tek tek install ediyorum daha sonra reboot ediyorum.. fakat reboot dedikten sonra cihaz açılmıyor.. sorun bu hocam

Tamam da 3 5 saniye içinde bitmez install olayı.Aşağı yukarı 15 20 saniye sürüyor bende.O yüzden dedim kurulum dosyasının boyutunu kontrol edin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

Bu arada cm11 son gecelik sürümde görüşme esnasında ses düzeyini ayarlayamama sıkıntısı çözülmüş. Yavaş Yavaş şekilleniyor.Bu iyi haber.

Stable surumu ciksin gecicem direk :D

Aynen.CM 10.2 yi sırf whatsapp ta bas konuş özelliği çalışmıyor diye kullanmıyorum biliyor musunuz.Ama mikrofonlu kulaklıkla çalışıyor. Tek hatası o.Bilmem farkettiniz mi.

• Press_Play_On_Tape kullanıcısına yanıt
    şimdi aynı işlemi yaptım dediğiniz gibi 3-5 saniye sürmüyor da yine cyanogenmod açılış ekranında kaldı.. 3-4 dakikadır mavi ok çember çizip duruyor.. muhtemelen bıraksam sabaha kadar devam edecek çünkü önce ki yaptığımda da böyle oldu.. bu neden böyle oluyor onu anlamadım..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.