Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (783. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: petro24

quote:

Orijinalden alıntı: brkytml

quote:

Orijinalden alıntı: xperius

Kurulum esnasında sorun oldumu aşağıdaki gibimi yaptınız
    1 full wipe
    2 flash D802_EUR_KKMODEM_AOSP.zip
    3 wipe cache + dalvik
    4 Flash Rom + gapps

Hocam o sorun simdilik ortadan kalkti fakat soyle bi sorun var jinshu camera flasladim forumdaki calistirmiyor. Durduruldu hatasi aliyorum nedendir?

sanırım cloudyflex romu kulanıyorsun

Yok hayir CM11 kurdum bugun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben de cloudyflex 2.1'de xdabbeb kamera modu flaşlamıştım bende de o hata olmuştu.Daha sonra arkadaşlar patch dosyasını da buraya upload ettiler o şekilde o sorunu aşmıştım.
    CM 11 hakkında hiç bir fikrim yok çünkü şimdiye dek yüklemedim(zaten yüklemediğim sanırım o kaldı)
  • yasin_92 kullanıcısına yanıt
    ne yaparsam yapıyım olmadı hatam WPARAM_UPGRADE_ERROR olmuyo tüm yontemleri denedim düzelmiyo tot denemedim ondanda 32 gb cihaz 16 ya dönmesin diye tırstıgımdan ama yapamadım yada beceremedim bilmiyorum lg türkiye garantili cihaz paralel ithalat alsaydım keşke :D
  • crzy_lover kullanıcısına yanıt
    aslında cihazda bi sorun yok sen yapamıyorsundur bence iyi oku eksik yaptığın bişeyler var bende de Türkiye cihazı var abimde de paralel italat cihaz var şuana kadar hiçbi sıkıntı yaşamadık bişeyleri eksik yapıyorsun 1.aşamayı doğru yapmıyorsun ordakileri uygularsan istediğin ülkenin romunu kurabilirsin cihazına
  • quote:

Orijinalden alıntı: crzy_lover

ne yaparsam yapıyım olmadı hatam WPARAM_UPGRADE_ERROR olmuyo tüm yontemleri denedim düzelmiyo tot denemedim ondanda 32 gb cihaz 16 ya dönmesin diye tırstıgımdan ama yapamadım yada beceremedim bilmiyorum lg türkiye garantili cihaz paralel ithalat alsaydım keşke :D

Hocam cihazın TR versiyonlu ve 49% da kalma hatası alıyorsan, yapman gereken şey tek bir sefere mahsus custom kernel içeren bir custom rom yüklemek (20D 20B gibi stocklar dışında, mesela cloudy'nin bi romunu yükle). Bi kere bu işlemi yaptığın zaman istediğin gibi stock romları da kurabiliyorsun bi sıkıntı olmadan
  • brkytml kullanıcısına yanıt
    Hocam ben hepsini sorunsuz kullanıyorum knock on var knock off da bildirim çubuğuna çift tıklama ile çalışıyor Jishnu's kamera nın hangi sürümünü kurdunuz
  • phpMaster89 P kullanıcısına yanıt
    tot ile yukleme yapı sonra tekrar offline fix ile yuklemeyi denesem çözermiyim benimki %2 de kalıyo arkadaşım aslında %49 göremedim bile çözüm ne onerirsin bana acemiyim tot deniyimmi yoksa custom rommu yukluyım teşekkür ederim bu arada ilgilendiğiniz bu saatte
  • quote:

Orijinalden alıntı: crzy_lover

tot ile yukleme yapı sonra tekrar offline fix ile yuklemeyi denesem çözermiyim benimki %2 de kalıyo arkadaşım aslında %49 göremedim bile çözüm ne onerirsin bana acemiyim tot deniyimmi yoksa custom rommu yukluyım teşekkür ederim bu arada ilgilendiğiniz bu saatte

Bi ara aynı sorunla çılgın gibi uğraşıp baya zor ulaşmıştım bu bilgiye, sizin sorunuz gözüme takılınca üşenmeden giriş yapıp yanıtlayayım dedim
    Bana soracak olursanız izleyeceğeniz en temiz yol (kendimden yola çıkarak)

1) Telefonu rootla ve custom recovery yükle (twrp veya phillz)
    2) Custom recovery ile custom kernel içeren herhangi bir rom yükle (ne olduğu hiç farketmez zaten hemen sonrasında stock yükleyeceksin)
    3) Telefonu açıp romun yüklendiğini gördükten sonra, herhangi bir wipe ya da format işlemi yapmadan telefonu download modda açıp flashtool ile istediğin stock romu kurabilirsin artık hata vermeyecektir.

Ben bu adımları tekrar ederek sırasıyla 20A, CloudyFlex 2.1, Open 20D, Pardus HD, Cloudy Stock 2.1 romlarını sıkıntısız yükledim.

EDİT Ha bu arada flashtool ile rom kurduktan sonra telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi de unutmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phpMaster89 -- 8 Mayıs 2014; 0:34:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dahaka7741

Arkadslar optimus 4.4 teyim antutudan 27000 aliyo normal mi jb de 33000 aliyodum kitkat bi acayip cpu ram g2 ye gore normal yari yariya dusuk sadece 3d grafikte onde

Bende de optimus 4.4 yüklü, antutu puanım 32000 civarında. Stok Almanya 20D kullanırken 34500 gibi antutu puanı almıştım.
  • phpMaster89 P kullanıcısına yanıt
    heh işte bu sonunda biri derdime derman oldu çok sağol arkadaşım teşekkür ederim yöntemini izlicem teşekkür ederim :D
  • crzy_lover kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, sonucu da burada bildirirsen diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursun. Kolay gelsin
    kılıfı kapadığımda quick window ekranına küçülen bildirimler, ekrandan daha büyük. optimus 4.4 de quick window da mesela çağrı geçmişini görüntülediğimde isimlerin ilk harfi yarım olarak görüyorum. aslında sistem doğru çalışıyor. kılıf kapağını hafif kaldırdığımda herşey normal ama LG G2 kılıf orjinal olduğundan sanırım pencere ufak. işin özü sistemde quick window ekranının boyutlarını küçültmek gerek orjinal kılıfla kullanmak için ...
  • eotd kullanıcısına yanıt
    Hocam baska romlarda var mi bole bi sorun cloudy pro veya flex sadece optimus 4.4 te mi bole oleyse romu korsan kilifa gore uyarlamistir optimusrs :)

• Antutu sonuçları çok değişken olabilir. O an ki işlemci ve pil sıcaklığı, telefonun en son baştan başlatılmasından geçen süre, tam o ana denk gelen bir eşitleme işlemi, kullandığınız romun kerneli custom kernel ise ondaki ayarlar filan sonuçları çok etkileyebiliyor. O test uygulamalarına fazla takılmayın derim ben. Yine de illaki yapacağım diyorsanız temiz bir kurulumun hemen ardından, hiçbir eşitleme işlemi yapmaması için hiçbir hesap eklemeden ve uygulama yüklemeden önce dinlenmiş bir telefonda yapmanız daha doğru sonuç almanızı sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Croesus -- 8 Mayıs 2014; 8:58:08 >
    :) ... diğer romlarda böyle bir sorun ile karşılaşmadım. fakat şunu çözdüm LG G pro telefonun quick windowlu orjinal kılıfının pencere boyutu LG G2 den büyük. yani o romdan port olduğundan bize uymuyor sanırım ... ve dediğin gibi korsan kılıflarda sıkıntı yok sanırım ... :)

ama işin üzerindeyim. OptimusRS ye de mesaj atarak soracağım ... bakalım ne diyecek ...
    Bnde cakma kilif var hic sorun yok korsan kiliflarda kapagi arkaya yaslayinca uyku moduna girmesi haricinde bi sorun yok cloudy pro 2.1 i dene onda da var s a bu sorun g pro 2 portlamasiyla ilgilidir bu o zmn :) bu arada bi coxume vardim knock code kerneller cok sarj yiyiyor tam oturana kadar knock code normal kernelle devam edin :)

optimus pro v4.4 kendi kerneli ile devam ediyorum ... gayet de memnunum ... 3 saat 12 dakika ekran aldığımda daha şarjım %48 de idi. sonrasında gece şarja bağladım. wifi, data, bluetooth devamlı açık ... sabah ve akşam yolda 1 er saat müzik dinliyorum ( bluetooth kulaklık ile ) , aynı anda 2048 denen oyunu oynuyorum. tek oyunum da bu zaten :) ... romun her şeyinden memnunum ... hatta ekranı ikiye bölerek çalışma olayına hasta oldum, çok da işime yarıyor. özellikle mail gönderirken çok faydasını görüyorum ... bir şu pencere olayına takık durumdayım ... gerisi harika olmuş bence ... bakalım OptimusRs mail attım. ne cvp verecek merak ediyorum ...
  • CloudyFlex 2.2 de UHD 4K video çekipte memnun kalan var mı? benim telefon berabet çekiyorda 12 saniyelik video 50 mb. ama çözünürlük rezil
    Bn valla suan hicbi romdan memnun degilim suan icin rom degistirmemek lazim cunku hepsi ayni

• Bu aralar rom olayından sıkıldım, kitkat tabanlı her şeyi tam bir rom yok, sorunda LG'nin kitkat üzerinde ki çalışmalarının kötü olması yüzünden, yoksa geliştiriciler elinden geleni yapıyor onu görüyoruz. Şu an Türkiye 10C sürümüne döndüm, rootlu kullanıyorum, cihaz 9 saattir açık, whatsapp, facebook, instagram, forsqaure, outlook.com, viber, tango hepsinin senkronizasyonları açık ve ara ara bildirim gelmesine rağmen 9 saatte %1 bile şarj harcamamış, çok enteresan bir durum. Kullanıma geçince su gibi akıp gidecek diye tırsıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.