Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karaniler Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.377
Cevap
400
Favori
633.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quarren

Şu an işyerindeyim eve geçince akşam deneyeceğim hocam. Yerel led aydınlatmayı kapatıp deniyoruz anladığım kadarıyla. Test edip tekrardan burdan yazarım. Teşekkürler ilginiz için.

Aynen öyle yapıp deneyin hocam
    Farklı bir durum olursa da yazın en azından bilgimiz olsun.
  • Led aydınlatmayı kapadım. O şekildede bir video çektim aynı filmin aynı sahnesinde. Bu sefer o beyaz ışık ortamın ışıklandırmasına göre hareket etmiyorda sabit kaldı gibi. Çözemedim ben sorunmu değil mi cidden. Sorun ile ilgili konu açtım ordada bir arkadaş bu modeller bu şekilde diyor. Ne yapacağımı bilemedim yemin ederim bu nedir ya.

• Bende de aynı sorun var. Benim de canım çok sıkkın bu konuda. Ben olayı Resim modunda Eco moduna alarak kısmen çözdüm. Yerel karartmayı orta seviyeye çektim. Bir de öyle deneyin. Sonucunu yazarmısınız?
  • Burak bey 48CX Türkiye satış tarihi ve fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Led aydınlatmayı kapadım. O şekildede bir video çektim aynı filmin aynı sahnesinde. Bu sefer o beyaz ışık ortamın ışıklandırmasına göre hareket etmiyorda sabit kaldı gibi. Çözemedim ben sorunmu değil mi cidden. Sorun ile ilgili konu açtım ordada bir arkadaş bu modeller bu şekilde diyor. Ne yapacağımı bilemedim yemin ederim bu nedir ya.

Hocam sizin ürünüzde panel hatası var yetkili servis ile görüşme yapın bence gelip incelesin kayıt direk panel hatası var diye açtırın.
    444 65 43 aranabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditoreFirenze

Burak bey 48CX Türkiye satış tarihi ve fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba ?
    Merhaba hocam,
    Mayıs ayı sonunda OLED48C1 gelecek OLED48CX6 gelmeyecek bilgisi aldım,
    Bu ay sonuna doğru ne zaman geleceği hakkında net bilgi verebilirim

• Merhaba,
    LG OLED48CX6 Türkiye de satışa açılmayacak yerine, Mayıs ayı sonunda LG OLED48C1 gelecek, LG OLED48CX6 gelmeyecek bilgisi aldım,
    Bu ay sonuna doğru LG OLED48C1 ne zaman geleceği hakkında net bilgi verebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam sizin ürünüzde panel hatası var yetkili servis ile görüşme yapın bence gelip incelesin kayıt direk panel hatası var diye açtırın.
    444 65 43 aranabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

yerel aydınlatma açık ve kapalı halleri fotosunu ekledim.

Destek kaydı oluşturdum LG'den. Umarım geçiştirmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quarren -- 2 Mart 2021; 10:34:32 >

• quote:

yerel aydınlatma açık ve kapalı halleri fotosunu ekledim.

Destek kaydı oluşturdum LG'den. Umarım geçiştirmezler.

Alıntıları Göster
    Tamamdır hocam gelen yetkili servis resimlerini çeker merkeze iletir oradan büyük ihtimalle değişim kararı çıkar farklı bir gelişme olursa buradan yazabilirsiniz

• Gündüz gelirlerse bu şekilde belli olur mu bilmiyorum. Destek kaydını oluştururkende söyledim bu durumu elinizdeki fotoğrafları gösterirsiniz dediler. Umarım yardımcı olurlar. Aldığımdan beri tv'den soğudum.

• quote:

Gündüz gelirlerse bu şekilde belli olur mu bilmiyorum. Destek kaydını oluştururkende söyledim bu durumu elinizdeki fotoğrafları gösterirsiniz dediler. Umarım yardımcı olurlar. Aldığımdan beri tv'den soğudum.

Hocam çektiğiniz bu resimleri gösterirsiniz olmadı sorun olmaz.
  • Arkadaşlar CX bu kadar tutmuş iken BX daha uygun fiyatıyla neden hiç konuşulmuyor? Oled almak istiyorum, aradaki farklara bakınca 1500TL daha az vermenin daha mantıklı olduğunu düşündüm. Kendi sitesindeki karşılaştırmalara göre daha çok yazılımsal farklar var. Bu farklar muhtemelen rtings sitesindeki parlaklık farkını doğruyor. BX kullanan hiç yok mudur? Hangisini tercih etmem gerektiğine dair zevkten ziyade gözle görülür bir fark var mı? Parlaklığın önemli olduğunu biliyorum fakat aradaki fark çok değil gibi..

https://www.lg.com/us/compare?bizType=B2C

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-vs-lg-bx/10619/13773?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber&usage=13687&threshold=0.1

• quote:

Orijinalden alıntı: #berk

Arkadaşlar CX bu kadar tutmuş iken BX daha uygun fiyatıyla neden hiç konuşulmuyor? Oled almak istiyorum, aradaki farklara bakınca 1500TL daha az vermenin daha mantıklı olduğunu düşündüm. Kendi sitesindeki karşılaştırmalara göre daha çok yazılımsal farklar var. Bu farklar muhtemelen rtings sitesindeki parlaklık farkını doğruyor. BX kullanan hiç yok mudur? Hangisini tercih etmem gerektiğine dair zevkten ziyade gözle görülür bir fark var mı? Parlaklığın önemli olduğunu biliyorum fakat aradaki fark çok değil gibi..

https://www.lg.com/us/compare?bizType=B2C

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-vs-lg-bx/10619/13773?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber&usage=13687&threshold=0.1

Hocam tercih sizin çok büyük bir fark yok ev kullanımda gözünüz hiçbir şekilde algılamaz BX başarılı işinizi görür,
    CX A9 görüntü işlemcisi var, BX te A7 görüntü işlemcisi var, en büyük fark bu

• Merhaba, LG 65un8100 model bir tv aldım 2 gün oldu. İlk defa akşam denemesini yapayım dedim (youtube dan full blacklight test videsonu açtım) malum forum bu tür konularla kaynıyor. aşağıdaki fotolardaki gibi oldu. sizce sorun var mıdır? Işıkları kapatınca sinema modundaki filmlerde kenarlardan led belli oluyor. ( TV bu arada direct led bir tv )

1- direk fotoğraf çekilmişş hali

2- videodan capture edimiş hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnRSL -- 3 Mart 2021; 10:25:1 >

• @brknil06 Merhaba Burak Bey,

65" TV arıyorum. Ne tavsiye edersiniz? Fazla zamanım yok 1-2 hafta içerisinde almam gerekiyor. Bu nedenle yeni modelleri bekleyemem.

Biraz bakındım. Şu modeli beğendim. 65UN74006LB Nasıldır? Fiyat ne kadar sizde?

• Selamlar herkese, geçen hafta 55GX modelini alarak ben de OLED'e geçiş yapmış bulunuyorum. TV'yi test etmekten, video izlemekten vakit bulamadığım için anca yazıyorum. Gerçekten görüntü kalitesi olarak başka bir dünyaymış. Muhtemelen bu TV'ye alıştıktan sonra diğer LED panelli TV'lere tekrar geçiş yapamayacağız gibi görünüyor :)

İlk fırsatta fotoğraf çekip paylaşım da yapacağım.

Bu arada kurulum aşamasına kısaca değinmek istiyorum. Kuruluma MTV Elektronik'ten 2 kişi geldi. Gelen arkadaşlardan biri çok ilgili ve dikkatliyken, diğeri oldukça patavatsızdı. Açıkçası panele zarar gelmesinden çok çekindim çünkü bu arkadaş aşırı umursamazdı (daha cihazı kutudan tutup çıkartırken dedim paneli kırmaya çalışıyor herhalde), maşallah ekranın her yerini de avuçladı, televizyonun ekranındaki jelatini bile bana sormadan çıkardı. En son jelatini yokken bile ekranı hizalamak için paneli avuçlayınca dayanamadım müdahale ettim, yaşı da vardı kalbini kırmak istemedim. Neyse ki cihaz sağlam, yine de LG'nin bu tarz durumlar için bir memnuniyet anketi yapmasını tavsiye ederim.

Bu arada bir önceki televizyonum 55Nano916 modeliydi, panel arızası sebebiyle iade ettim. Çok şükür bu süreçte hiç sorun yaşamadım, oldukça hızlı çözüme kavuştu.

Son olarak @brknil06 hocama da teşekkür etmek isterim. TV'yi kendisinden almadığım halde her konuda yardımcı oldu, sorularımı cevapladı. Garantiyi de 5 yıla çıkarttık, inşallah sorunsuz kullanırız diyelim.

• Merhabalar 49-50 inch de NANO serilerini mi yoksa UN serilerini mi önerirsiniz. Fiyat bandı 5 bin belki biraz üzeri. Oturma odasında kullanılacak. Genel kullanim uydu kanalları bazen de netflix dizi film vs. Oyun oynamak gibi bi derdim yok. Şimdiden öneriler için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzhngr -- 3 Mart 2021; 21:57:55 >
  • Merhaba, Ağustos 2018'de aldığım 55b7'de 2,5 yılda tıpatıp aynı durumu yaşıyorum. Sol üstte TRT Çocuk, sağ altta Netflix, alt ortada ise çizgi halinde çok belirgin ve rahatsız edici yanıklar oluştu. Burak Bey'in tavsiyesi ile Uzatılmış garanti de yaptırmıştım. Hangi yolu izlemem gerekiyor - yardımcı olursanız sevinirim.
  • ManJaQ_Blade kullanıcısına yanıt
    Ne kadar a aldınız hocam uzatılmış garanti ile ve nereden aldiniz. Bende gx veya cx düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.