Şimdi Ara

LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA. (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.369
Cevap
400
Favori
633.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: corcicorccik

Sadece neflixte ses seçeklerinde İngilizce dil seçeneğinde var Dolby Atmos onu seçtiğimde Dolby Atmos yazıyor soundbarda
    Bizde Türkçe dil seçeneğinde Dolby Atmos film yok galiba sadece İngilizce dil seçeneğinde var diye biliyorum
    Selam Hocam, D.Atmos sesi USB üstünden film oynatarak alıyormusunuz gerçekten bu çok önemli benim için.
  • notropil kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu sorunu çözmeye çalışıyorum bi türlü USB’n üzerinden alamadım Dolby Atmos ses özelliğini izlediğim filmler bluray uhd 40 60 GB arası boyutları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Fikir edindiğim kadar Türkçe dublaj ses seçeneğinde Dolby Atmos yok galiba sadece İngilizce ses dilinde var galiba araştıyorum yinede

• quote:

Fikir edindiğim kadar Türkçe dublaj ses seçeneğinde Dolby Atmos yok galiba sadece İngilizce ses dilinde var galiba araştıyorum yinede
    Yani, USB den oynattığın D.ATMOS destekli bir filmde ENG olan kısmı seçince Panel sağ üst köşe ve soundbar daki ışıklı yerde D.ATMOS ibaresini görüyormusun bu gerçekmi?

Bir foto koyabilirmisiniz.
    Hayır hocam sadece neflix de İngilizce seçeneğinde Dolby Atmos özelliğini görebiliyorum soundbarda

• quote:

Hayır hocam sadece neflix de İngilizce seçeneğinde Dolby Atmos özelliğini görebiliyorum soundbarda
    Tamam bende bunu çözmeye çalışıyorum, çünkü USB den kesinlikle destek yok.

Çözdüğüm an burdan paylaşırım saygılar.

Yahu markayı bu kadar savunmayın. Eksikler var söylüyorum insanlar bilinçlensin diye. Atmos desteği olmayan bir avr de neden atmos arayayım? Hatta şu an bile film izliyorum atmos codecli:) Az biraz bakın yabancı forum sitelerine. Herkes şikayetçi olmuş bu konuda. Siz güncelleme diyorsunuz:)
    Bir markayı öveceğim derken kusurlarını göz ardı etmeyelim.

• USB üzerinden atmos ses alamazsınız hocam. Şu an bildiğim netflix ve Amazon prime da var atmos filmler. Hdd için medya oynatıcı almanız gerekiyor.

• aydnksvl kullanıcısına yanıt
    Hocam neflix de sadece ses seçeneklerinde İngilizcede var türkçe Dolby Atmos yok değil mi

• Yok hocam. Biz daha doğru düzgün dolby digital sesli film çekemiyoruz:) Atmos film çekiminde kullanılan kamera vs. İle ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydnksvl

Yahu markayı bu kadar savunmayın. Eksikler var söylüyorum insanlar bilinçlensin diye. Atmos desteği olmayan bir avr de neden atmos arayayım? Hatta şu an bile film izliyorum atmos codecli:) Az biraz bakın yabancı forum sitelerine. Herkes şikayetçi olmuş bu konuda. Siz güncelleme diyorsunuz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafaeae43 kullanıcısına yanıt
    Arada yapıyor sinyal yok yazıyor 10sn içinde geliyordu ama hiç yoksa harici bir uydu alıcıda dene bakalım yine yapıcakmı

• aydnksvl kullanıcısına yanıt
    Ben sizi bu konuda bilgilendiriyim hemen
    Dolby Atmos usb üzerinden oynata bilirsiniz ama tek
    Şartı indirdiğiniz formatın içinde dolby atmos eklenmiş olması gerekiyor 4k formatında filim indirseniz bile formatın içine atmos yüklü olması lazım her filimi de atmos özelliği yoktur dolby Vision dolby atmos formatında dosyayı türkçe dublaj olarak açarsanız atmos devreye girmez dolby Vision görüntü devreye girer sadece. atmos ingilizce özel ses teknolojisini destekler sadece filmleri orijinal seslerinde izlemek her zaman daha çok keyif verir türkçe dublaj seslendirme başarılı sayılsada dudak hareketleri yüzde yüz başarılı olmayacağı için yapmacık kalıyor

• marjinalhakan M kullanıcısına yanıt
    Ben burada LG lerin tum modelleri local dimming sorunu var diyince millet guldu bana OLED ve QLEDler haric onlar canavar zaten. Ama ne istedigini bile nadir kullanicisin bravo

Bizim evde netflix cok izleniyor ve oda gunduzleri fazla isik almiyor bu bulutlanma yerel karartma benim basima bela olacakti o yuzden vazgectim LG'den butce biraz daha iyi olsa oled ve qled alirim isi bitirdim ama maalesef lg'yi elemek zorunda kaldim Vatan ve Mediamark'da 2 farkli LG modelinde 8000 ve 8600'de yaptigim test'de boydan boya bulutlanma vardi gozlerime inanamadim 49 Ekranda daha az vardi 55 Ekranda cok siritiyor yine.

Samsunglarin Low input degeri cok iyi ozellikle UE Q60R'in input degeri iyi ama 100hz demisler tv aslinda 50hz milleti kandiriyorlar yorumlarda zaten 2018 Q60R'in 2019'dan kat kat iyi oldugunu soyluyorlar hakilarda 2019 Q60R Qled modeli kotu

TV aldim markayi yazmiyorum yorumum art niyetli olmasin sonucda LG konusunun icerisindeyiz herhalde sonraki TV'im kesinlikle QLED olacak.

• Aşağıdaki arkadaşa yazdığım gibi sizin içinde aynı geçerli indirdiğiniz uhd filimlerin boyutun özelliği önemli değildir
    Dolby Atmos destekli filimleri indirmeniz lazım dolby atmos içerikleri zaman geçtikçe çoğalacaktır nasıl uhd içerikler çoğalmaya başladı bu da öyle olucak netflix de dolby atmos, ses dolby vision görüntü içerikli filimler çoğalmaya başlatı dolby atmos sesinden filim izleyen kişiler normal sese döndüğünde atmos sesin farkını daha iyi anlıyor evinizde soundbar da varsa ses teknolojisi daha çok öne çıkıyor soundbar olmadan da normal tv seslerine göre başarılı

• LG & SAMSUNG 2023-2024 OLED TV QNED TV QLED TV (BABA KONU) SATIN ALMA BİLGİ PAYLAŞMA.

Maymunlar cehennemi filim Formatına baktığımızda
    Audio ses formatı English ses dolby atmos olduğunu görüyoruz türkçe dublaj Audio ses formatına baktığımda
    Sadece dolby dijital ses çıkışını görüyoruz English ses
    Çıkışı 8. Kanaldan ses verirken türkce dublaj 6.kanal dan ses çıkışı verdiğine dikkat edin internetten indirdiğiniz içeriklerin dolby atmos yada dolby Vision formatında olduğuna dikkat ederseniz daha iyi olur televizyonda bu özellik vardır diye her formatda dolby Vision, dolby Atmos özelliğini çalıştıramazsınız umarım kafanız karışmadı

• PizzaMuffin P kullanıcısına yanıt
    Aslında olayın özü şu desek daha iyi olur
    Günümüzde ödediğimiz fiyatlar hiçbir marka için hakkını alamıyoruz örnek olarak 7000 bin tl
    Fiyat bandında bir televizyon bizler için premium sayılıyor aslında olayın iç yüzü başka 7000 bin tl fiyat bizlere yüksek rakam gelsede kur karşısında 1200 $ civarında yapıyor cihazın Avrupa abd fiyatları bunun daha da aşağısında bizde gümrük vergisi ötv vergisi trt vergisi satıcı karı derken 500 euro civarında ki ürün bize 7000 tl civarına geliyor
    Beklendimiz yüksek oluyor bugün gezmek amaçlı teknosa ya gittim tvlere öylesine baktım sony oled tvleri inceledim çok süperdi forumdajlarımın tam istediği televizyon ama 55 inç sony oled tvler
    19 bin tl bandında yani aslında bizim 7000bin tl verip almak istediğimiz tvler napalım nedenmişler
    Doğudun coğrafya kaderinmiş derler samsung hangi markayı alırsanız alın ödediğiniz fiyatın üstünde beklentiye girmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: aydnksvl

Atmos içerikli film sayısı az. Ancak durumu daha kötüleştiren bir şey var o da filmde Atmos mevcut olmasına rağmen yapımcı filmin tamamını Atmos efektlerle bezemek yerine bir oraya bir buraya seyrek efekt miksleyip filmi paketliyor.

Yani, Atmos mühürü vurulmuş ve tamamı eksiksiz Atmos efekleriyle dolu film sayısı kaç acaba? Ben bu konuyla ilgili bir liste bulamadım. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMB -- 1 Aralık 2019; 19:31:43 >

• LG OLED 55C9 Netflix üzerinden atmos sesi anfiye bypass ediyor. Amfide Atmos/DD + görüyor. Ama ne USB ne de Nas üzerindeki atmoslu mkv filmleri bypass etmiyor. Hatta o ses kanalını görmüyor. Bununla ilgili yabancı forumlarda yüzlerce konu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonmaister -- 1 Aralık 2019; 20:0:45 >
  • OMB O kullanıcısına yanıt
    Ben atmos filmleri netflix üzerinden izlemiyorum. Biraz araştırma ile yüzlerce atmos film bulunabilir. Remux arşivi yapmıştım kendime hala devam ediyorum. Ki netflix sahte atmos veriyor 5.1 sesi atmos diye sunuyor. Soundbar yada tv den zaten gerçek anlamda atmos ses alamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.