Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD 700 CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB DDR4-1TB HDD-15.6'-GTX950M 4GB-W10 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
10
Favori
41.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 256 gb ssd ilk modelde ışık sızması olayı başına gelen var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forumda okuduklarımdan sonra bu bilgisayarı almamaya karar verdim. Sizin düşündüklerimiz nedir acaba? Yeni alan arkadaşlar ve eski kullanıcılar problem devam etmekte mi? Yardımcı olur musunuz?? 256 SSD modelinden bahsetmekteyim bu arada. Şu an bimekste 4600 fiyatı ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o parayı ona vereceğine 256gb Ssd modeli yerine boşunu al. 256gbb ssd yi kendin tak
  • Beyler bende düneyin 3299 ₺ ye teknosadan siyah modelini aldim ilk izlenimlerim guzel fakat ara sira donuyo disk kullanimi %100 oluyo suan duzeldi gerci gaaliba windows guncelleme yapiodu bi ssd taksam uçcak gibime geliyo

• Beyler bende şuan gözlemlediklerime göre bilgisayarın faresi donuyo yani akıcı deil bide dediğim gibi disk kullanım sorunu ilk açılışta oluyo sonradan düşüyo yanı kasma oluyo ilk açılışta ve de ışık sızması var ekrsnda siyahda direk belli edio geri iade edebilirmiyim acaba daha dün aldım

LENOVO IDEAPAD 700 CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB DDR4-1TB HDD-15.6"-GTX950M 4GB-W10

LENOVO IDEAPAD 700 CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB DDR4-1TB HDD-15.6"-GTX950M 4GB-W10

• Arkadaşlar cihazı Temmuz 2016'da aldım ve kesinlikle alacak arkadaşlara önermiyorum.Cihaz metal görünümlü fakat plastik kaplama üzerindeki parçalar çok kaliteli değil.Aldım alalı ekranın altından ışık sızması var.Genelde bilgisayarı adli işler için kullandığım için gündüzleri açık oluyordu.Bir gün akşam açtığımda fark ettim.Ayrıca şarjı 2-3 saat maksimum 4 saat gidiyor.Birde geçen gün ethernet portundaki ethernet kablosunu çıkartırken; portun içerisindeki tellerden birnin koptuğu fark ettim.Bi ara da bilgisayara bios güncellemesi yaptım o günden beri bilgisayarı açamıyorum.Her açılışta cihaz mavi ekranda ''HDD Password'' hard disk şifresi istiyor.Şifreyi ben koymadığım ve bios güncellerken olduğu için doğal olarak bilmiyorum ve açamadım.Geçen gün servise gönderdim.Servis ise tam bir kepazelik örneği!...Alın terinle çalışıp para verip, 5000-TL'lik cihaz alıyorsun sonra en ufak sonrunda maksimum 100-200-TL gereçtirecek bir tamirde kala kalıyorsun.Servis ''hard diskte'' şifre olduğundan garanti dışında değerlendirlmiştir diye mail attı.Şifreyi benim koymadığımı ve güncelleme sonucu oluştuğunu bastıra bastıra söylememe rağmen!...

Merak ettiğim hususlar şunlar;

1.Cihaz teknik servis dışında hiç açılmadıysa,cihazın hiç bir parçası sökülmedi ya da değiştirlmediyse, sırf hard diskinde şifre olduğu için cihaz garanti kapsamı dışına çıkar mı?

2.Şifreyi ben koymadım ve bios güncellemesi sonucunda meydana gelen bir sorun.Şifreyi ben koysam şifreyi bilirdim ve zaten teknik servise göndermezdimki.Peki diğelimki onların mantığıyla Windows kullanıcı adıma şifre koydum o zamanda mı cihazda şifre var açamadık, bu yüzden cihaz garanti kapsamı dışına çıkmıştır diyecekler?

3.Ya da diyelimki avukatım ve cihazı adli işler için kullanıyorum.Cihazda avukatlık kanuna göre gizli tutlması gereken müvekkilime ait bilgiler var ve bu yüzden cihazın hard diskine şifre koydum.Bu durumda cihaz açık şekilde göndereceğim bilgiler,yetkisiz kişilere müvekkillerime ait ve kanunlarca saklanması gereken bilgilere erişme olanağı sunacağından suç işlemiz olacağımdan ve bu bilgilere ancak mahkeme kararıyla ulaşılabileceğinden hard diskte şifre olması,cihazı garanti kapsamından çıkarır mı?

4.Ya da diyelimki bunların hiç biri söz konusu değil; laptopta aileme,eşime ve çocuklarıma ait fotoğraflar ve Anayasanın 20.maddesi gereğince saklanması gereken dökümanlar var.Bu nedenle cihaza şifre koydum ve cihazı şifreli şekilde gönderdim bu durumda bile cihazı garanti kapsamında ve hard diskteki bilgilere erişimleri olmdan tamir etmeleri gerekmez mi?

5.Üretici tarafından son kullanıcıya sunulan bir özelliği,son kullanıcının kullanması cihazı garanti kapsamından çıkarır mı? Eğer çıkartırsa ürünü garanti kapsamından çıkartacak bir özeliği üreticinin ürüne eklemesi hukuka ve ticaret ahlakına aykırı değil midir?

Bu konuda siz değerli üstadlarımın yorumları bekliyorum.

• Arkadaşlar merhaba bende bu laptop dan aldım. Ürün başta güzel çalışıyordu ısınmıyordu. Şuan cs go da düşüktü bile ısınıyor sanırım oyunlarda tek fan çalışıyor. Birde bugün cihaza kahve döktüm hemen ters çevirdim yatakta 5 dk kadar bekletip ıslak mendil ile silip kuruladım. Bilgisayar çalışıyor sıkıntısız şekilde içine kaçtığını düşünmüyorum çünkü baya kahve aktı yatağa ve hemen ters çevirdim hepso masaya döküldü ve kahve azdı zaten 50 ml bile yoktu belki fakat şuan space tuşu çalışmıyor. Kalan tüm fonksiyonlar ve tuşlar kusursuz şekilde çalışıyor. Ne yapmamı önerirsiniz sizce garantiye yollamayı miyim ?

Edit: Space tuşu da düzeldi. Yakın zamanda genede servise yolladığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StealheX -- 21 Mart 2017; 20:21:14 >
  • Abi ben böyle bir servis görmedim benim pederi aramışlar bugün ben okuldaydım adama demişler işte ışık sızmasını tespit ettik ekranını değiştiririz filan 4 ay garantisini veriyorum yok istemiyorum demiş bu sefer notobook çantası hediye ederiz demişler filan bayaa bi tartışmışlar adam ne ısrarcı abi adam geri iade veya sıfır sorunsuz ürün istiyorum diyor tutmuş illa ekranı deşcek neymiş siz mağdur olmayınız işlemleriniz daha hızlı olsun diye(büyük bi ihtimalle öbür sorunları çözemedikleri için bayaa ısrar ettiler :)

Servis serviw değil pazarlamacı mübarek

• abdul1907 kullanıcısına yanıt
    Bende aradım lenovo yu hemen servise yollayın baksınlar falan dediler. Ben dedim sadece bilgi istiyorum ne yapmam gerek gibisinden falan dedim biz bilgi veremiyoruz teknik servis verebilir dediler. Numarasını verin onlarla görüşeyim diyorum dış aramalara kapalı siz laptopu yollayın onlar baksınlar falan diyolar bende istemiyorum dedim kapattım gerçekten garip bi servis yapıları var. Sanırım benim de tek fan çalışmıyor o yüzden ısınıyor pc aldığımda böyle değildi birden böyle oldu kahve dökülmeden önce öldü yani yazın göndermeyi düşünüyorum şuan unideyim bana lazım.

• Bende yazın almayı düşünüyorum mediamarkta fiyatı uygun duruyor fakat olumlu yorum kadar olumsuz da var kararsız kaldım günde 3 4 saat oyun oynamak için (gta5 Vs.) alıcam. ısınma problemi sanırsam yok SSD takmayı düşünüyorum 256gb felan ama birkaç şey kafama takıldı dahili olarak dvd rw felan yok harici olarak çıkıyor demişler ama emin olamadım aranızda alanlar var ise merakımı giderebilirmi.Ve güncelleme olaylarından hiç ama hiç anlamam ve bayağı bi güncellemelerden bahsetmişsiniz driver güncellemesini anlarım fakat bios güncellemesini anlamam sıkıntı olurmu? Veya 3500 4200 tl gibi fiyat aralığında önerebileceğiniz alternatifler varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hagfog -- 22 Mart 2017; 14:58:23 >
  • Kardeş ben bunu 3299 Tl idi aldım teknosadan oyunlarda verdiği değerler çok iyi değil onu söyleyeyim hem gtx950den ötürü hemde ddr3 ekran kartı var onun haricinde 4000 civarına çıkabiliyosan buna bakma bile ssdli ve yeni çıkan gtx1000 serilerine bak monster a5 bakabilirsin veya msi vardı bitene işte indirimleri takip etmen gerekiyor mesela monsterda bu pc 4200 Tl düneyin bahar indiriminde bu fiyata düşmüştü :)

Dell 7567modelide martın sonuna doğru gelicekti benim aklımdakiler bunlar bende iade edip hem ssdli hemde daha iyi ekran kartı olan bi modele yönelicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdul1907 -- 22 Mart 2017; 16:28:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: StealheX

Bende aradım lenovo yu hemen servise yollayın baksınlar falan dediler. Ben dedim sadece bilgi istiyorum ne yapmam gerek gibisinden falan dedim biz bilgi veremiyoruz teknik servis verebilir dediler. Numarasını verin onlarla görüşeyim diyorum dış aramalara kapalı siz laptopu yollayın onlar baksınlar falan diyolar bende istemiyorum dedim kapattım gerçekten garip bi servis yapıları var. Sanırım benim de tek fan çalışmıyor o yüzden ısınıyor pc aldığımda böyle değildi birden böyle oldu kahve dökülmeden önce öldü yani yazın göndermeyi düşünüyorum şuan unideyim bana lazım.

Hocam servisin numarasını ordaki çalışan arkadaş vermişti bana 02129120134 bu numaradan bahsediyorsunuz dimi

• quote:

Orijinalden alıntı: abdul1907

Kardeş ben bunu 3299 Tl idi aldım teknosadan oyunlarda verdiği değerler çok iyi değil onu söyleyeyim hem gtx950den ötürü hemde ddr3 ekran kartı var onun haricinde 4000 civarına çıkabiliyosan buna bakma bile ssdli ve yeni çıkan gtx1000 serilerine bak monster a5 bakabilirsin veya msi vardı bitene işte indirimleri takip etmen gerekiyor mesela monsterda bu pc 4200 Tl düneyin bahar indiriminde bu fiyata düşmüştü :)

Dell 7567modelide martın sonuna doğru gelicekti benim aklımdakiler bunlar bende iade edip hem ssdli hemde daha iyi ekran kartı olan bi modele yönelicem

Monster almayı düşünüyorum aslında performans bakımından gayet mükemmel ama fiyatlar değişebiliyor İnşallah yaza kadar çok yükselmez. Yükselecek olursa da artık başka bilgisayar alacağım. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bende bu pcyi almayı düşünüyordum ama genel olarak herkes sorun yaşamış. Sorununu net bi şekilde çözüme kavuşturan oldu mu? Yoksa hp gaming serisi alacağım onlara mı bakayım

• Hagfog H kullanıcısına yanıt
    Ben teknosa dan aldım içinden harici dvd vs çıkmadı ve kapalı kutu aldım içinden alınmış da olamaz etiketi kesilmemişti. Bios konusunda bilgim yok yapmadım da.

• abdul1907 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam numara bu fakat ilgilenen arkadaşların başka bi numarası varmış dışarıya kapalı dediler bana

• Arkadaşlar merhaba. Laptopu bende aldım ve kronikleşmiş sorunları olan bir laptop. Batarya takılıyken ani güç kesintisi yapıyordu servise gönderdim 2.5 saat sonra kargoya geri verdiler. Sadece format atılmış. Arıza devam ediyordu tabi. Zamanla pil ile çalışmaz hale geldi sadece prizde çalışırken bile ani güç kesintisi yapmaya başladı. Ve anakart yandı 3. Haftadır tamirde. Kesinlikle almayın bu laptoptan aynı fiyata asus msi monster düşünün, servisi içler acısı durumda. Lenovo gaming sektöründe yer almak istiyor ancak çok ekmek yemesi lazım. 3600-3800 civarında bir laptop perişan bir performans sergiliyor. Vatan bilgisayardan aldım laptopu

• Beyler bayanlar ürün kronik sorunlu servise verdiğim değişim/iade talebi onaylanmış gittim teknosaya fiyatı 3999 olmuştu her neyse dedim kardeş benim ürünümü değişirmisin kronik sorunlu filan değildir dimi dedim gene aynıları olmasın ordaki çocukta yok zaten sizin aldığınızda sorun varmış baksanıza bunda öyle olmaz dedi 10 15 dakka bekledim gitti 2saat depoda ürünü aradı buldu getirdi açtık dedim bakayim bi touchpade baktım yine takılıyo

Yok dedi bişey fark etmedi bende tuttum siyah bi ekran açtım gittik odaya ışıkları filan kapadık ışık sızmasını da gördü baktım bu sefer ürün kronik sorunlu filan demeye başladı

YANİ ANLAYACAĞINIZ ÜRÜNDE FARE TAKILMASI, DİSK YÜZDESİ,YAVAŞLIĞI VE IŞIK SIZMASI KRONİK SORUN madem kronik sorun ne diye ürünü satıyolar abi Allah'tan ilk hafta götürdüm de servisten iade kararı çıktı burdanda uyarayım alacaklar almasın sorunlu seri abi bide benimki siyah kasaydı daha sonra üretilen ilklerde pil sorunu filanda var

• kardes merhaba öncelikle ışık sızması varmı tam emin olamadım bu ürünü teknosadan 4 ay önce aldım sürekli disk sorunu mevcut ve oyunlarda aşırı ısınıyor pil doluykan birden azalıyor gösterip düzeliyor mouse da takılma sorunu var anlıcağı kronik sorunlar bencede mevcut.sen ne yaptın ürünü iade edebildinmi ürünü aldığın fiat kadarınımı iade ettiler biraz bilgi verirsen sevinirim.
  • Gizliforveet G kullanıcısına yanıt
    Kardeş o kadar geçmişse bilemiyorum ama sorun varsa iade alırlar herhal biraz değişik bi servisleri var seninkine servis nasıl bir tepki verir bilmem

Benim iadeyi taksitli almıştık işte her ay kestiği gibi iade ediyo bizim parayı ilk ay mı ne teknosadan aldığın ürünü doa olarak gönderiyolar ona göre değişim veya iade kararı çıkıyo bi dene bakalım

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.