Şimdi Ara

LAZERLER HAKKINDA HER ŞEY >>GENİŞ PAYLAŞIM KONUSU<< (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
10
Favori
3.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hesher

quote:

Orijinalden alıntı: yardımcıPilot

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AHZE

quote:

quote:

quote:

peki dvd laserleri işimi görürmü ?
    cnc'yi ise msp430 ile yapacağım kodları filan hazır şunun gibi bir şey olacak belki donanımı okul açılınca değiştiririz
    https://www.youtube.com/watch?v=VQSGcZSad9E

dvd lazerlerinin yakıcılık gücü 150 mw kadardır bu güçle balon patlatabilir bant kesebilir kerestelere yazı yazabilirsiniz ancak bakırı eritebileceğini düşünmüyorum. Bu arada sana önerdiğim 55W lık lazerle 2mm lik bakırı kesebileceğini umuyorum. Ancak dvd lazerle başlamak bence en iyi fikir sonra kendini geliştirebilirsin. sahibinden de dvd romlar 20 tl

hocam 55watt ile füzyon bile gerçekleştirirsiniz. 55w gerçekten çok yüksek bir değer. çünkü 100mw lenli diyot ile akünün bir tarafından girilip diğer tarafından çıkılabiliyor.

Bkz 50W homemade laser;
    https://m.youtube.com/watch?v=pHqWvgi3IKE
    mobilden attığım için direk video veremedim linke basma zahmeti göstermeniz lazım malesef füzyon gerçekleştiremiyoruz.

bu mercekle alakalı bir durum amstrong boyutuna erişince tüm enerjiyi nokta civarına aktarma durumunuz oluyor. 500 watt lazer le aydınlatma da sağlayabilirsiniz

peki hocam dvd laser diyotuna güzel bir sürücü ve güzel bir mercek ayarlarsak baskı devre yollarımızı çıkarır mı ?

hocam dvd lazerini bilmiyorum ama çiden 100 mw diye lazer ve sürücüsünü almıştım ve onunla bayağı kesme işlemi oluyordu ama kullandığım cisimler plastik, polimer vb. oluyor. bakır plaket ışığı yansıtacağı için sanmıyorum. açıkcası benim de aklıma geldi ama korkudan yapamadım geri sekip gözüme gelme olasılığı falan var.

bende aynı dertten muzdarip yapmışken garanti olsun istiyorum bu yüzden

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cnc'yi ise msp430 ile yapacağım kodları filan hazır şunun gibi bir şey olacak belki donanımı okul açılınca değiştiririz

dvd lazerlerinin yakıcılık gücü 150 mw kadardır bu güçle balon patlatabilir bant kesebilir kerestelere yazı yazabilirsiniz ancak bakırı eritebileceğini düşünmüyorum. Bu arada sana önerdiğim 55W lık lazerle 2mm lik bakırı kesebileceğini umuyorum. Ancak dvd lazerle başlamak bence en iyi fikir sonra kendini geliştirebilirsin. sahibinden de dvd romlar 20 tl

hocam 55watt ile füzyon bile gerçekleştirirsiniz. 55w gerçekten çok yüksek bir değer. çünkü 100mw lenli diyot ile akünün bir tarafından girilip diğer tarafından çıkılabiliyor.

Bkz 50W homemade laser;
    mobilden attığım için direk video veremedim linke basma zahmeti göstermeniz lazım malesef füzyon gerçekleştiremiyoruz.

bu mercekle alakalı bir durum amstrong boyutuna erişince tüm enerjiyi nokta civarına aktarma durumunuz oluyor. 500 watt lazer le aydınlatma da sağlayabilirsiniz

peki hocam dvd laser diyotuna güzel bir sürücü ve güzel bir mercek ayarlarsak baskı devre yollarımızı çıkarır mı ?

hocam dvd lazerini bilmiyorum ama çiden 100 mw diye lazer ve sürücüsünü almıştım ve onunla bayağı kesme işlemi oluyordu ama kullandığım cisimler plastik, polimer vb. oluyor. bakır plaket ışığı yansıtacağı için sanmıyorum. açıkcası benim de aklıma geldi ama korkudan yapamadım geri sekip gözüme gelme olasılığı falan var.

bende aynı dertten muzdarip yapmışken garanti olsun istiyorum bu yüzden

Yardımcı pilot kardeş devre yolların için lazer kullanmak istiyorsun ancak gözlük şart gözlük lazerin rengine göre değişse de 19.99 dolar civarı ayrıca dvd lazeri(150mw 665nm) nin etkili olabileceğini düşünmüyorum ancak ben 2mm siyah plastik kesebiliyordum.(biraz zamanımı alıyordu.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bkz 50W homemade laser;

Benim Lazerimin aydınlatma merceği de var el feneri gibi oluyor.

• favorilere aldim guzel konu
  • Evde küçük parçalar kesmek için lazer kaç TL tutar sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al1mert

Evde küçük parçalar kesmek için lazer kaç TL tutar sizce

150-250 tl arası

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Al1mert

Evde küçük parçalar kesmek için lazer kaç TL tutar sizce

150-250 tl arası

Ornek bi link atar misin?

• Bu wickedlens miydi ilk mesajsa o siteye baktim da 100-150tl civarina lazer yok gibi. Varsa da ben gormedim ordan alsak kargoydu pil di nekadara geliyor

• 100tl ye yakici lazer bulanilirmiyim? 30liraya satilan yesil lazerlerin ustune 1000mw yaziyorlar onlardan istemiyorum tabiki ne tur sitelere bakmaliuim wickedlasers de en ucuz lazer 69dolar

• quote:

Orijinalden alıntı: f117a

100tl ye yakici lazer bulanilirmiyim? 30liraya satilan yesil lazerlerin ustune 1000mw yaziyorlar onlardan istemiyorum tabiki ne tur sitelere bakmaliuim wickedlasers de en ucuz lazer 69dolar

Eğer ankarada yaşıyorsan alsancak çarşısında(ulus) 250 tl ye bulabilirsin ayrıca sahibinden.com da bolca bulabilirsiniz. Yinede almadan önce bi link atarak bana sormanızı öneririm

• Su evde lazer yapmak iyimis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde 80 watt lazer yapmanın maliyeti hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    Maliyeti ne kadar civarında olur?
    Birde bunu yapmak için elektrik Elektronik muhendisi yetkinligi gerekir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: akustika

Evde 80 watt lazer yapmanın maliyeti hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    Maliyeti ne kadar civarında olur?
    Birde bunu yapmak için elektrik Elektronik muhendisi yetkinligi gerekir mi?

80 watt lazerle ne yapmayı düşürüyosun. Tokyo kulesini ortadan ayırmayı mı uçak düşürmeyi mi yoksa amerikaya savaş açmayı mı

• sürücü devresi paylaşabilecek vermı bende 300mw ir laser var 2.2 volt 350 mA ile besleniyor
    lm 358 ile olması gerek
    http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-5Pcs-lot-2-2V-High-Quality-808nm-TO18-300mW-High-Power-Burning-Infrared-Laser/32304557186.html

sorucak olan varsa bende cnc yapıyorum ama mini boyutta bişi kontrol için iki adet dvd motoru kullanacağm nema17 ye boşa para vermem
  • aha farklı birşey almak amacı ile lazerimi satıyorum. Ilgilenenler içinwww.wickedlasers.com adresinden Spyder III arctic 1.4 watt mavi lazer orjinal sitesinde 249$ satılıyor bu da hemen hemen 750 tl etmekte ben 400 e bırakırım
    Hemde yanında koruyucu gözlük (19$) + şarj aleti ve şarjlı pil ile birlikte.
    Merak edenler siteden tanıtım videosuna bakabilirler.ilgilenenler pm den yazsîn makul pazarlık yapılabilir. Ankarada elden teslim edebilirim.

• Ayrıca lazerim ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.

• Konunun ömrü kısa sürdü
    bir proje bile görmedi :(

• up up

• AHZE kullanıcısına yanıt
    şuan 1watt lık mavi bir lazer ne kadara mal olur bize hocam ? uzun süre sorunsuz çalıştırabileceğim mesela. ve son olarak hangi class dvd wr lerde veya cd wr lerde kaliteli lazerler olur ?

sürücü devresi nerden temin edebiliriz veya nasıl yaparız ?
  • PowerHazard kullanıcısına yanıt
    kardeşim öncelikle ben 1w lazer satıyorum hem de ucuza markası wicked lasers sana biraz indirim yaparım. bu arada 1w min. gücü max 1250mw sahibindende ilanım var bakabilirsin.

hangi dvd wr güzel lazer yapılır. dvd wr ler genellikle 150 mw lik bir güce sahip oluyorlar bazıları infarred bazıları kırmızı oluyor dvd wr alırkan ona dikkat et üzerinde yazması lazım dır zaten
    bunlara sürücü yapmak mı istiyorsun eğer ankarada yaşıyorsan sana konya sokağı önerebilirim ulus ta ayrıca biraz zahmetle kırtağsiyelerdeki 5 tl lik lazerlerden de sürücü temin edebileceğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.