Şimdi Ara

[Konuda 4. yıl] EA Boğaziçi Tercih Rehberi [Soru-Cevap] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
14
Favori
5.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul daha avantajlı değil mi hocam şehir konusunda?
    Sağol bu arada tavsiyelerin için, arar bilgi alırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beliefisabeautifularmor B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ben de ona dikkat cekmeye calistim goz onune alman gereken bi cok kriter var kolay gelsin sana ama ister galatasaray olsun ister odtu cok sey kazanirsin universitede. Basarilar
  • İşletme olmadıysa ekonomıye de ılgın varsa rahatlıkla ıktısata gıdılebılır. Işletme konusunda karsılastırma yapamayacagım dırek netıcede ben ıkı yerde de okumus bırı degılım ancak degerlendırme krıterı olarak bolum mezunlarını alaılırsın. Baktığımız zaman Boğaziçi İşletmeye zayıf denıyor zayıflık bıraz da öğrencıyı kendı yonlendırmesıne kendıne yol cızmesıne ımkan sağlamasından gelıyor olabılır dıye dusunuyorum cunku strıct bır mufredatı yok ve program cok yoğun değıl.
  • kuzucu00 K kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok sağol...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beliefisabeautifularmor B kullanıcısına yanıt
    Suan dusunuyorum mesela Islertmeye gelemeseydım İktisata gelseydim pişman olur muydum diye olmazmışım kesinlikle. Rica ederim
  • merhabalar, bogazicindeki gereksinim burslarindan biraz ayrintili bahseder misiniz, kimler veriliyor, ihtiyaci olanlara cikar mi genelde, orani nedir, nakdi burs miktari nasil oluyor?

bir de ilk yuze yurt imkani saglaniyor benim bildigim, peki ilk sene kilyosta mi kaliyorlar yoksa merkezde mi?

ayrica ikinci yabanci dil imkani konusunda da bilgi almak istiyorum.

genel olarak koc ekonomi bolumuyle karsilastirabilir misiniz?

teşekkürler şimdiden, uygulama super:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koseoglulas K kullanıcısına yanıt
    Gereksinim bursları ihtiyaca göre dağıtılıyor ihtiyacı olan herkese çıkıyor hatta normal durumlu olanlar bile alabiliyor. kyk bursu alanlara gereksinim bursu verilmiyor. 400 lira veriliyor 9 ay kadar devam ediyor. İlk yüze de 400 den başlayıp sıralamalara göre dağıtılıyor. Gereksinim burslarına yemek ve yurt bursları da dahil. İlk yüze yurt imkanı da var ilk sene kişinin tercihine bağlı merkezde de kalabilir kilyosa da gidebilir. İkinci dili de bölümlerin yoğunluğuna göre ilk sene de alabilirsin hazırlığı bitirdiğin yazın da almaya başlayabilirsin. Neredeyse çok konuşulan bütün diller var. Koç ekonominin içeriğini veya ortamını bilmiyorum ancak şu şekilde bi karşılaştırma yapabilirim o da Boğaziçinde ekonomideki 100 öğrencinin son gireni max 2000. dir ve bu da ister istemez bir rekabet ortamı yaratıyor. bakıyorsun yanındaki adam bazı aktiviteler yapıyor diyosun ki ya ben de öğreneyim ben de yapayım ve böylece bi çember etrafında süreç sonsuza yol alabiliyor. Asıl Boğaziçini geliştiren ilerleten faktör de bu olsa gerek. Bunu herhangi bir özel üni de bulamazsın. Beğenmene sevindim konuyu :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzucu00 -- 23 Temmuz 2016; 0:59:51 >

• Hocam iktisat yazmayı düşünüyorum 500-600 civarı bir artış yaşamazsa gelecek tm-1 1400. Mezun olduktan sonra amacım en kısa sürede askerlik filan hiç bulaşmadan kalıcı olarak yurtdışına yerleşmek. Merak ettiğim şey ise şimdi iibf genel olarak kendimi geliştirmeye dayalı bir bölüm, acaba iktisat zorluğu nedeniyle kültürel ve sosyal açıdan bir sıkıntı yaşatır mı? Mezun olunca ne yapmak hangi sektörde çalışmak istediğimi bilmediğim için şu an için tek odağım yurtdışı. Ayrıca Boun Uluslararası veya Koç İşletme hakkında fikriniz nedir? Teşekkür ederim
  • mutlik48 M kullanıcısına yanıt
    Psikolojinin kontenjanınında artmasıyla böyle bi artış beklenmiyo belki düşüş bile olabilir. O yüzden rahat ol. Evet kendini geliştirmeye dayalı ekonomi bunun engellemez bilakis akademik taraftan da desteklediği için daha iyi bile olabilir. Madem özel sektör ve şirketler bazlı düşünüyorsan ekonomi seni hedefine daha da yaklaştırır. Boun siyaset e ise diyebileceğim ekonomiye kıyasla çok çok sözele kaçtığı mata daha yakınsan ekonomi değilse siyaset böyle düşünülebilir. Özeller hakkında spesifik bilgim yok ama yukarıdaki cevabımda bi kıyas yaptım o referans alınabilir.

• Hocam sıralamam 1200 siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler istiyorum .Bu bölüm hakkında düşüncelerin nedir iş imkanları nasıldır?
    Yurt bursu veya nakdi bursları alabilirmiyiz durumumuz çok iyi değil okulun bu konudaki hassasiyeti nedir _
    Teşekkür ederim
  • teressss T kullanıcısına yanıt
    Burslarda sağolsunlar burs ofisi çok hassas, ihtiyac durumunda sonuna kadar destek veriyorlar. Siyaset bölümü sözel ağırlıklı bi bölüm ilgin de varsa sonuna kadar zevkle okuyacağın bir yer. Akademik olarak gelişim imkanları mevcut diğer tarafta özel sektörün kapıları Boğaziçililere ne kadar açıksa siyasette de bu geçerli.http://www.pols.boun.edu.tr/?q=tr/ders-programi-0
    Ders programına şurdan erişebilirsin. Hala kafana takılan noktalar varsa bölümdeki arkadaşlara yönlendirelim

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzucu00

Burslarda sağolsunlar burs ofisi çok hassas, ihtiyac durumunda sonuna kadar destek veriyorlar. Siyaset bölümü sözel ağırlıklı bi bölüm ilgin de varsa sonuna kadar zevkle okuyacağın bir yer. Akademik olarak gelişim imkanları mevcut diğer tarafta özel sektörün kapıları Boğaziçililere ne kadar açıksa siyasette de bu geçerli.http://www.pols.boun.edu.tr/?q=tr/ders-programi-0
    Ders programına şurdan erişebilirsin. Hala kafana takılan noktalar varsa bölümdeki arkadaşlara yönlendirelim

hocsm peki siyaset mezunu işletme mezunun çalışabileceği yerde çalışabilir mi?

Evet benzer yerlerde çalışıyorlar iş biraz da yaptığın stajlara ve aldığın derslere kalıyor siyasetteyken piyasaya yönelik de yetiştirebilirsin kendini işletmede de uluslararasına yönelik çalışmalar da yapabilirsin.

• stajları okulmu ayarlıyor yoksa bizmi buluyoruz?Hazırlık eğietimi nasıl bounda şu boş günlerde ingilizcemi geliştirmek için neler önerirsin tavsiye ettiğin grammar veya vocab kitabı var mı?
    Artık sabah sakin kafayla cevaplayayım :))

• Tm3 1517 boğaziçi siyaset tm1 1967 iktisat sırayla yazıcam ikiside sınırda gibi altına sosyoloji tercihi vericem sizce hangisinde kalırım? Ve akademik devam etmek isteyen birisi için hangisi daha geniş bir sosyal bilim perspektifi sağlar?

• kuzucu00 K kullanıcısına yanıt
    emeginiz icin tesekkurler, ilk yuzdekiler ilk sene kilyosta da kalabilir merkezde de dediniz. hazirlik egitimi merkezde mi veriliyor yani istersek?

• sofistikeadam kullanıcısına yanıt
    Evet ikisi de sınırda gibi ama gelir gibi psikolojideki kontenjan artışı az da olsa esnetecektir sıralamayı. Hangisinin daha geniş alan olduğuna çok tatminkar cevap veremem ama baktığımız zaman sosyoloji direk toplumla ve hayatla içiçe olduğu için daha geniş belki kabul edilebilir

• Hocam çap yaparken bir kontenjan var mı? Koç ile bogazicini karşılaştırabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • koseoglulas K kullanıcısına yanıt
    Evet iki tarafı da seçme şansın var ama yeniden söylentiler var kuzeyde hazırlık olmayacak diye net cevap alayım diye bekliyorum aydınlatırım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.