Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: merakli2005 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.093
Cevap
358
Favori
815.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğim kadarıyla tv plus için vlan 103 kullanılıyor. Tvplis hangi porta bağlıysa TV setupbox seçip vlan103 giriş yaparak deneyebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • darkhardware D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler vlan 103 yapınca yayın geldi

• Keenetic resmi sitesinde 10'larca kılavuz sunulmuş durumda , merak ettiğiniz konuları buradan okumanız mümkün .KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 15 Kasım 2020; 17:44:55 >
  • Merhabalar öncelikle. 3 gün önce ADSL'den VDSL'e geçiş yaptık ve 3 gündür de Keenetic Extra DSL modemi kullanmaktayım. Altyapim 44-45 mbps desteklediği söylendiği ve bunu gördüğümüz için 50 mbps'lik (4 mbps upload hızı fakat pandemi dolayısıyla 2 kata cıkarılmış yani 8 upload mevcut) hipernet paketine geçiş yaptık. Geçiş hemen sağlandı ve hız testinde 14-15 ping ile 44-45 mbps download 7.7 mbps upload hızını gördüm. Fakat 3 akşam boyunca sık sık maksimum 20-25 saniyelik kopmalar yaşandı ve Türk Telekom müşteri hizmetlerine arıza kaydı bıraktık. Dün bir kişi geldi ve direkten gelen kabloya baktı. Orada bir işlem yaptı ve sonrasında yaptığı testte kutuya 413 m civarında uzak olduğumuz için 50 mbps'lik pakette 50 hız vermeye çalışırken sistem 44 45 veriyor fakat yolda yoruluyor ve kopma oluyor dedi. 35 mbps ye hızımı düşürdüğünü söyledi kopma olmayacak dendi. Sonrasında direkten gelen kabloya yaptığı işlem sonrasında elindeki cihazda 54 hız geldiğini gördü ve arkadaşını tekrar arayıp 50 ye çıkar dedi ama telefondaki kişi "yok düşüyor" dedi. Sonra tekrar 35 e aldı. Ama o gittikten sonra sık yaşanan kopma durumu 2-3 saatte bire düştü ama yine de 20 25 saniyelik kopmalar yaşanmaya devam etti. Öncelikle ben paketimi 35 liğe almalı mıyım? Yoksa modem ayarlarında snr, sra gibi ayarlar ile ya da daha farklı yardımcı olabileceğiniz ayarlar ile 50 lik pakette kalarak belli kayıp yaşayarak atıyorum 44 destekleyen altyapiyi 40 gelecek şekilde kopmadan bir bağlantı yaşayabilir miyim? Desteklerinizi yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyalansoyliyim -- 15 Kasım 2020; 19:27:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ctntas C kullanıcısına yanıt

he biz yalan söylüyoruz yani çekiyor diye tamam sen ttnet modemiyle devam etKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  modemin çekim gücüne kimse süper demedi diyen varsa yalan söyler çünkü bu modem avrupa standartları gereği yani radyasyon olayı diyelim, çekim gücü az üretilmiş bunun için router modelleri var alıp mesh ile kablosuz bağlıyorsun ve routeri ana modemden 15 metre uzaklıkta uygun yere koyuyorsun her yerden full çekiyor KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

ayrıca anahtarlı priz yorumun komik olmuş anlaşılan bu konuda bilgin sıfır o yüzden açıklama yapma gereği duymuyorumKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Kasım 2020; 21:10:53 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Yalan söylediğinizi düşünmüyorum ama ufak evlerde oturduğunuzu düşünüyorum. Ayrıca internette benim gibi çekim gücünün zayıf olduğunu söyleyen onlarca yorum var.

Anahtarlı priz hakkında bir şey bilmiyorum çok bilgilisin galiba anlat öğrenelim

aynen ev ufacık 135 metre kareKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları yukarıdaki mesajımı güncelledim alta tekrar yazayım

modemin çekim gücüne kimse süper demedi diyen varsa yalan söyler çünkü bu modem avrupa standartları gereği yani radyasyon olayı diyelim, çekim gücü az üretilmiş bunun için router modelleri var alıp mesh ile kablosuz bağlıyorsun ve routeri ana modemden 15 metre uzaklıkta uygun yere koyuyorsun her yerden full çekiyorKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

anahtarlı prizde bilgili olmaya gerek yok aklını kullanman yeterliKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  kablolu gurup priz denen yada kablosuz duvar prizine takılan anahtarlı prizler vardır bunu alıp takarsın ve buna modemin fişini takarsın kapatacağın aman bu prizdeki anahtarı kapatırsın modem komple kapanır, yani modemin anahtarlı olur bu kadar basit. bunda bilgili olmaya gerek yokKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  dediğin neden komik onu da yazayım modemde anahtar olsa yine aynı hareketi yapacaksın sonuçta, yani elini uzatıp anahtarı kapatmakKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Kasım 2020; 21:34:4 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Modem yan odamda sayılır arada bir duvar var ve aşağı yukarı 10 metre uzaklığımda . Eski antensiz modemim full çekerken anteni olan modem nasıl ondan daha düşük çeker anlamadığım o

Dikkat et listede 5 seviye çeken cihaz yok. Abimin bilgisayarıyla aynı odada olan modem yinede 5 çekmiyor iyi mi. aralarındaki mesafe 5 ~ 6 metre. Yinede 4 seviye çekiyor. Arada duvar olsa tamam diyeceğim ama duvarda yok. Bunu sizin gibi insanlar anlamıyor

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

kardeş güzel kardeş bak iyi okumuyorsun anlamayan sensinKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  diyorum ki bu modem avrupa standartları gereği ( fazla radyasyon yaymasın diye) çekim gücü az yapılmış o dediğin eski modeminde bu standart yok o yüzden çok çekiyor senin gibi insanlarda yazsak ta bunu anlamıyor KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları yine diyorum arada 1 duvar var 6 -7 metreden tablette telefonda full çekiyor yan odadan daha nasıl anlatayım sanaKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  artı routerde kapalı yaniKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  madem abinle aynı odada kabloyu taksın full olur yada iade et eski modemini kullan yada ayarlarda belki wifi gücü kısıktır ona bak ne diyeyim artık sanaKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Kasım 2020; 21:56:34 >

• Keenetic 1710 router aldım,henüz gelmedi.wifi çekimi mevcut modemde tp link w9970(telekom) de epey kötüydü.

Modemimi köprü moduna alıp keneetic kuracağım ve ana dağıtıcı 1710 olacak doğru mu?

Ana modemi köprü moduna alınca performansı değişir mi? Kablolu ip tv izliyorum acaba takılmalar azalır mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

16'lı meshimde 5 dönüm sitede yayın yapabiliyorum.

10-11 tane router evler gerisi açık alanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 15 Kasım 2020; 23:33:43 >

• curufperlit C kullanıcısına yanıt

Köprü moduna alıp Extra ile interneti sonlandırmış olacaksınız. Tüm vazife Keenetic'te olacak. Doğrudur.

Daha iyi bir internet deneyimi alacağınızı tahmin ediyorum.

Aynı 9970 ile köprü modunda Ultra kullanıyorum.

• neyalansoyliyim kullanıcısına yanıt

Hocam snr değerini arttırarak dene yanıla optimum değeri bulunca hem kesintiler azalır hem hızınız belli bir yerde sabitlenir. Tavsiyem netspeed sitesinden altyapınıza bakın yazan değerin %90'ını alın o değeri alabilirsiniz gibi oluyor.

Antenleri uygun konumlandırdınız mı?Ben uygun konumlandırdığımda 10 metre ilerde bile 72mbps görüyorum. Arada 3 duvar var nerdeyse bir de.Eğer uygun konumalandırma yapmazsan ve wifi ayarlarını uygun belirlemezsen en iyi sonucu almayı bekleme zaten.

• Birçok kişi wifi sinyali her yeri geçer düsüncesinde ama aslında öyle değil...

Bulunduğunuz yerin duvar yapısı , karkas yapısı vs. birçok etken wifi yayının yayılmasını bir şekilde etkiliyor .

Bir fikir olması amacıyla ;

Wifi yayım alanına etki eden faktörler...

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 16 Kasım 2020; 19:22:21 >
  • Kablonet infinity 401 kullanıyorum. Mesh için tenda mw3 sipariş etmiştim fakat birkaç olumsuz yorum okuyunca siparişi iptal ettim. Keenetic extra + city veya air düşünüyorum. Sadece wifi menzili ile ilgili bazı kafa karıştırıcı yorumlardan dolayı tereddüt ediyorum. İkinci dağıtıcı olarak city veya air arasında ne kadar fark oluşur acaba. Ev toplam 120 metrekare. City kurtarır mı, yoksa 100 fazla verip air almamı gerektirecek farklar var mıdır?

• Ad guard dns az çok reklam engelliyordu. Cloudflare seçtim hiç engellemiyor. Koruma standart olarak seçili ondan mı zararlı yazılım yok onlarak mı seçmek lazım?

• KaFKa kullanıcısına yanıt

merhaba

Air yerine Extra tavsiye ederim ram'i daha yüksek ve DDR3 ve wifi yükseltici artıları var

Keenetic extra + extra router yada Keenetic extra + viva sizin için uygun olabilir...

• oktay1910 kullanıcısına yanıt

merhaba

reklam engelleme , koruma ve daha fazlası için için nextdns tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.