Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21612162216321642165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Mi Wifi Router3 alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Cevap verdiğiniz için teşekkürler bunu alıp netmastırın modemi brick moduna alıp kullanacagım değil mi
  • arkadaşlar, 2 buçuk senedir kablonet kullanıyorum. ilk abone olduğumda netmaster modem almıştım firmadan. 2 buçuk senedir de tık demedi modem. 2 hafta önce Ankara'dan Samsun'a taşındık. Samsun'da daha yeni yeni yaygınlaşıyor, bulunduğumuz sokakta da şansıma sadece bizim apartmana hat çekilmiş. Neyse, nakil işlemi tamamlanıp bağlantı da yeni adrese bağlandıktan sonra, Turksat kablo ekibi sinyallerimizin düşük olduğunu, modemde sıkıntı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler. Hatta modem kiralamak isterseniz şu fiyat, almak isterseniz bu fiyat diye anlatmaya da başladılar. Ben de modemin durup dururken neden arıza vereceğini anlamadığımdan, gittiği yere kadar kullanırım o halde dedim. Yani elektronik cihaz, bir şey de olmuş olabilir hatta dediler ki taşınırken mi darbe aldı.. Ama hayır, hassas bir alet olduğundan özel bir şekilde kutulamıştık. Zaten gelen elemanlardan biri de daha sonra modemde fiziksel bir sorun olduğunu sanmadığını kendi de dedi. Dün yine uğradı bir eleman, "değerleriniz düşük, şu an bağlanıyorsunuz ama ileride sıkıntı yaşarsınız" dedi bir kez daha. Bir de değerlerde düşüklük gördüklerinden ötürü bu durum kendilerinin ortalama değerini de düşürüyormuş. Ondan habire gelip ölçüyorlar sanırım. Apartmanda bir başkası da abone olsa (ki şu anda sadece biziz), bizden ötürü onların da bağlantısının kötü olabileceğini söyledi..

Modemin garantisi de bittiği için bir şey yapmıyorlar. Eğer tamir istersem Netmaster ile iletişime geçebileceklerini söylediler. Ben de öyle bir şey olursa tamir olana kadar en azından bana yedek bir modem verip veremeyeceklerini sordum, tabii dediler.. Dün gelen eleman en son şunu dedi: "Ya abi modeminde değerleri düşük çıkan abonelerimiz hiç şikayet etmiyor ama değerleri muazzam olanlar atayıp şikayet kaydı oluşturuyorlar"

Anlayacağınız, garip bir durum.. Böyle bir tecrübesi olan var mı? Önerileriniz, yorumlarınız nelerdir? Sizlere danışayım dedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

arkadaşlar, 2 buçuk senedir kablonet kullanıyorum. ilk abone olduğumda netmaster modem almıştım firmadan. 2 buçuk senedir de tık demedi modem. 2 hafta önce Ankara'dan Samsun'a taşındık. Samsun'da daha yeni yeni yaygınlaşıyor, bulunduğumuz sokakta da şansıma sadece bizim apartmana hat çekilmiş. Neyse, nakil işlemi tamamlanıp bağlantı da yeni adrese bağlandıktan sonra, Turksat kablo ekibi sinyallerimizin düşük olduğunu, modemde sıkıntı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler. Hatta modem kiralamak isterseniz şu fiyat, almak isterseniz bu fiyat diye anlatmaya da başladılar. Ben de modemin durup dururken neden arıza vereceğini anlamadığımdan, gittiği yere kadar kullanırım o halde dedim. Yani elektronik cihaz, bir şey de olmuş olabilir hatta dediler ki taşınırken mi darbe aldı.. Ama hayır, hassas bir alet olduğundan özel bir şekilde kutulamıştık. Zaten gelen elemanlardan biri de daha sonra modemde fiziksel bir sorun olduğunu sanmadığını kendi de dedi. Dün yine uğradı bir eleman, "değerleriniz düşük, şu an bağlanıyorsunuz ama ileride sıkıntı yaşarsınız" dedi bir kez daha. Bir de değerlerde düşüklük gördüklerinden ötürü bu durum kendilerinin ortalama değerini de düşürüyormuş. Ondan habire gelip ölçüyorlar sanırım. Apartmanda bir başkası da abone olsa (ki şu anda sadece biziz), bizden ötürü onların da bağlantısının kötü olabileceğini söyledi..

Modemin garantisi de bittiği için bir şey yapmıyorlar. Eğer tamir istersem Netmaster ile iletişime geçebileceklerini söylediler. Ben de öyle bir şey olursa tamir olana kadar en azından bana yedek bir modem verip veremeyeceklerini sordum, tabii dediler.. Dün gelen eleman en son şunu dedi: "Ya abi modeminde değerleri düşük çıkan abonelerimiz hiç şikayet etmiyor ama değerleri muazzam olanlar atayıp şikayet kaydı oluşturuyorlar"

Anlayacağınız, garip bir durum.. Böyle bir tecrübesi olan var mı? Önerileriniz, yorumlarınız nelerdir? Sizlere danışayım dedim..

Modem arayüzünden hat değerlerini atabilir misiniz? Düşük dedikleri hat değerleri nasılmış, bakalım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    şu şekilde hocam, az önce aldım ekran görüntüsünü..

• quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

şu şekilde hocam, az önce aldım ekran görüntüsünü..

Downstream snr biraz düşük gözüküyor hocam. Genelde 40 civarlarında oluyor türksat abonelerinde. 30'a kadar sıkıntı yaratmaz ama normalde 35 ve üstünde olması gerekiyor diye biliyorum. Modemden kaynaklanacağını zannetmiyorum. Yıllardır 383z4 kullanıyorum, snr değerler aynı, değişmedi. Modemin eskimesiyle çok değişeceğini sanmam. Modemden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak isterseniz türksat'tan test modemi isteyin, test modeminde ne çıkıyor değerler, ona göre hareket edersiniz. Test modemi vermezlerse ve türksat müdürlüğü yakınsa, bir aylığına modem kiralayabilirsiniz (6 tl) , baktınız değerler değişmiyor, müdürlüğe iade edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 13 Temmuz 2018; 20:26:16 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, sağ olun
  • Ya arkadaşlar üyeliğinde iki şey dikkatimi çekiyor belki siz bilirsiniz. Şuan 100mbit 500gb + teledünya üst paket kullanıyorum yaklaşık 1.5 yıldır yalnız 145 lira gelecek şekilde imzaladığım faturam son 6 7 aydır 123 lira geliyor ve son 1 haftadır da sinema paketine üye olmadığım halde tüm sinema kanalları aktif oldu.

Faturalarımı sürekli takip ederim çıktığı dakika otomatik ödemeyi beklemeden hesabımda para varsa ödüyorum acaba kablonet bu faturaları gününde erken ödediğim için böyle bir güzellik yapmış olabilir mi? Diğer üyelere size de oldu mu hiç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lakers87 L kullanıcısına yanıt
    Sagdaki beyaz kablolar anten kablosu ( kablolar kalitesiz gözüküyor). Muhtemelen dairelerden gelen anten kablolarıdır

Soldaki ise binanın telefon kutusu.

Burada kablonet ile ilgili bir kutu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Onlar anten kablosu kutusu değil altına bak kesikler antenler oraya
    Kablo tv nin santralı bağlanıp ordan dağıtım olacak anten kabloları direk
    Çatıdan iner duvar boşluklarından odalarda priz yerleri olur böyle
    Kutuyada gerek olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Onlar anten kablosu kutusu değil altına bak kesikler antenler oraya
    Kablo tv nin santralı bağlanıp ordan dağıtım olacak anten kabloları direk
    Çatıdan iner duvar boşluklarından odalarda priz yerleri olur böyle
    Kutuyada gerek olmaz
    Resme tekrar dikkatle baktım kesinlikle anten kablosu. Artık binalarda anten kabloları dairedeki bir veya iki anten prizinden bodrumdaki bir kutuya veya catıya toplanıp bırakılıyor. Burada sanırım bodrum veya girişe bir yere kutunun içinen bırakılmış. kablonet bağlatmak isteyenlere kolaylık olsun istenmiş.

Sol taraftaki kablolar ise kesinlikle telefon kabloları ve telefon kutusu.

Nereden mi biliyorum insaat elektrik işinde çok çalıştım

• 50mbit 250gb anlaşmam ay başında bitti neredeyse haftada iki kere yeni anlaşma yapmak için aranıyorum ve genelde de 100 güldüren kampanya öneriliyor herkese olduğu gibi, 100mbit ve 500gb kotalı..

peki ben bu tarifeyi almak istiyorum ama 1 ocak 2019 dan itibaren ne olacak diye soruyorum, efendim akn kalkacak cevabı geliyor, o zaman bana 100mbit limitsiz bağlantıyı 500 TL yerine televizyon ile birlikte 120 liraya vereceksiniz doğru anlıyorum değil mi? dediğimde kem küm edip eh o kadarını bilemiyoruz ama madur olmassınız efendim diyor.

ya nasıl madur olmam herkes sınrısız olup ben kotada kalırsam ne olacak diyorum, efendim 500gb kotayı zaten dolduramassınız diyor, yahu sana mı soracağım belki iki ay sonra NAS alıp deli gibi download yapmaya başlayacağım. şirketin görevi ortada bir kanun çıkmışken bunun etrafından dolanıp kota mota hileleri ile bana kazık atmak mı yoksa hakikaten indirimli tarife satmak mı buna bir karar verelim önce deyinde kem küm ediyorlar yine

dolayısı ile 50/250 üst pakete 100mbit 500gb parası ödeyip yılbaşına kadar taahhüt olmadan kullanmaya karar verdim canımı sıkarlarsa çekerim kabloyu geçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

50mbit 250gb anlaşmam ay başında bitti neredeyse haftada iki kere yeni anlaşma yapmak için aranıyorum ve genelde de 100 güldüren kampanya öneriliyor herkese olduğu gibi, 100mbit ve 500gb kotalı..

peki ben bu tarifeyi almak istiyorum ama 1 ocak 2019 dan itibaren ne olacak diye soruyorum, efendim akn kalkacak cevabı geliyor, o zaman bana 100mbit limitsiz bağlantıyı 500 TL yerine televizyon ile birlikte 120 liraya vereceksiniz doğru anlıyorum değil mi? dediğimde kem küm edip eh o kadarını bilemiyoruz ama madur olmassınız efendim diyor.

ya nasıl madur olmam herkes sınrısız olup ben kotada kalırsam ne olacak diyorum, efendim 500gb kotayı zaten dolduramassınız diyor, yahu sana mı soracağım belki iki ay sonra NAS alıp deli gibi download yapmaya başlayacağım. şirketin görevi ortada bir kanun çıkmışken bunun etrafından dolanıp kota mota hileleri ile bana kazık atmak mı yoksa hakikaten indirimli tarife satmak mı buna bir karar verelim önce deyinde kem küm ediyorlar yine

dolayısı ile 50/250 üst pakete 100mbit 500gb parası ödeyip yılbaşına kadar taahhüt olmadan kullanmaya karar verdim canımı sıkarlarsa çekerim kabloyu geçerim.

1 Ocakta akn kalkacak. Kota değil. Dolayısı ile duran kotalı/kotalı tarife alanlar taahhüt sonuna kadar aynı şartlarda devam edecek(100 mbit 500 gb için 500 gb sonrası internet kesilecek.)

Akn kalkacağı için, 1 ocak 2019 sonrası akn'li tarifeye(kablonet'te akn'li ekosınırsız olarak geçiyor.) taahhütü olanların taahhüt sonuna kadar sınırsıza döneceği düşünülüyor. En basitinden 100 güldüren kampanyada 100 mbit 100 gb kotalı 81 tl. 100 mbit 100 gb akn'li 131 tl. Geçen sene akn kararı çıkmadan önce 100 mbit 100 gb akn'li 80 liraya satılıyordu. Hatta akn kararı çıkınca türksat tamamen akn'li paketleri kaldırmıştı, sonra 24 mbit'e kadar geri getirdi. Bu senenin başında da 50-100 mbit'i geri getirdi. (50 mbit 100 gb akn 91 tl, 100 mbit 100 gb akn 131 tl gibi yüksek fiyatlarla.)

Kısaca durum böyle. Akn kalkması pek tüketiciye yaramadı yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 14 Temmuz 2018; 18:21:18 >

• Genel olarak ülkenin yurt dışı çıkışları yükseldi ben şuanda bütün internet sağlayıcıları kullanan arkadaşlarımla test ettim yurt dışı çıkışlarımız pek iyi değil önceden arkadaşlarımla 50 ms almanya bağlanırken şimdi 58 62 ms 8- 12 ms artış oldu ülke genelinde yurt içide 5 ms iken 9 ms çıktı super online fiberi uydunetin artışı var ttnet test edemedim aynı gün aynı saatte edemediğim için net birşey diyemiyorum. ping olarak ttnet fiber en iyisi uydunet(en iyi kablo ve binanızda az bağlantı) orta super oline fiber en kötüsü sıralamam bu şekilde

Canımı sıkan ben evime kadar almanya dan getirdiğim en iyi kabloyu döşedim. Evime direk internet kablosu geliyor. dünyada milet wifiden bağlanıyor 20 ms 40 ms arası oyun oynuyorlar. Ben 80 ms oynuyorum. Kendimi geçtim türk arkadaşlarım 120 ms oynuyor.

Uydunet kutusuna baktım ana kutudan ince bir uydu kablosu ile 3 lü adi bir diseq bağlamışlar oradan da 3 tane 8 way bağlamışlar bir sürü bölünmüş

5dp lik bir kaybım var mış aklıma bir fikir geldi. acaba kutunun içine docsis modemi koysam evime cat 6 veya cat 7 kablo çeksem bir artısı olur mu yoksa daha mı kötü olur.

Pingi 5 ms düşüreceğim diye düşündüğüm şeylere bak arkadaş

• Eskisehir e hayirli olsun bakalim nerelere koyulacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

50mbit 250gb anlaşmam ay başında bitti neredeyse haftada iki kere yeni anlaşma yapmak için aranıyorum ve genelde de 100 güldüren kampanya öneriliyor herkese olduğu gibi, 100mbit ve 500gb kotalı..

1 Ocakta akn kalkacak. Kota değil. Dolayısı ile duran kotalı/kotalı tarife alanlar taahhüt sonuna kadar aynı şartlarda devam edecek(100 mbit 500 gb için 500 gb sonrası internet kesilecek.)

Akn kalkacağı için, 1 ocak 2019 sonrası akn'li tarifeye(kablonet'te akn'li ekosınırsız olarak geçiyor.) taahhütü olanların taahhüt sonuna kadar sınırsıza döneceği düşünülüyor. En basitinden 100 güldüren kampanyada 100 mbit 100 gb kotalı 81 tl. 100 mbit 100 gb akn'li 131 tl. Geçen sene akn kararı çıkmadan önce 100 mbit 100 gb akn'li 80 liraya satılıyordu. Hatta akn kararı çıkınca türksat tamamen akn'li paketleri kaldırmıştı, sonra 24 mbit'e kadar geri getirdi. Bu senenin başında da 50-100 mbit'i geri getirdi. (50 mbit 100 gb akn 91 tl, 100 mbit 100 gb akn 131 tl gibi yüksek fiyatlarla.)

Kısaca durum böyle. Akn kalkması pek tüketiciye yaramadı yani.

Alıntıları Göster
    doğru söylüyorsunuz akn kalkacak yüksek ihtimal ile kotalı, duran kotalı, sınırsız tarife satışta olacak sadece

akn üzerinden sözleşme yapanların hakları devam edecek gibi ama sınırsıza dönüşmesi bana hiç mantıklı gelmiyor, ki böyle olacaksa 50 Mbps'ye kadar 100 GB AKN'li Eko-Sınırsız 90 TL veya 100 Mbps'ye kadar 100 GB AKN'li Eko-Sınırsız 130 TL kampanyasına geçmek deli gibi mantıklı her halükarda 50 veya 100 mbit hız alınacak 6 ay AKN ile idare edip sonrasında 1.5 yıl boyunca ucuz fiyata sınırsız bağlantı kullanma hakkına sahip olunacak

bu mantıkla düşünülür ise AKN li paketlerin şu an kotalarını düşük tutarak abone sayısını da düşük tutmaya çalışıyorlar ki sınırsız bağlantı verecekleri kişi sayısı düşük olsun..

130 tl 100mbit için bana fazla gelecek ama 50mbit 100gb akn ye 5 ay sabretme şartı ile geçebilirim 1 ocak sonrası sınırsız tarifeye kavuşabilmek için.

• quote:

doğru söylüyorsunuz akn kalkacak yüksek ihtimal ile kotalı, duran kotalı, sınırsız tarife satışta olacak sadece

akn üzerinden sözleşme yapanların hakları devam edecek gibi ama sınırsıza dönüşmesi bana hiç mantıklı gelmiyor, ki böyle olacaksa 50 Mbps'ye kadar 100 GB AKN'li Eko-Sınırsız 90 TL veya 100 Mbps'ye kadar 100 GB AKN'li Eko-Sınırsız 130 TL kampanyasına geçmek deli gibi mantıklı her halükarda 50 veya 100 mbit hız alınacak 6 ay AKN ile idare edip sonrasında 1.5 yıl boyunca ucuz fiyata sınırsız bağlantı kullanma hakkına sahip olunacak

bu mantıkla düşünülür ise AKN li paketlerin şu an kotalarını düşük tutarak abone sayısını da düşük tutmaya çalışıyorlar ki sınırsız bağlantı verecekleri kişi sayısı düşük olsun..

130 tl 100mbit için bana fazla gelecek ama 50mbit 100gb akn ye 5 ay sabretme şartı ile geçebilirim 1 ocak sonrası sınırsız tarifeye kavuşabilmek için.

Btk kararında 31.12.2018'de akn uygulamasına son verilecektir yazıyor. Yani bu tarihten sonra sağlayıcılar aksi bir karar çıkmadıkça hiç bir şekilde akn uygulayamayacaklar. Kararda taaahütlü/taahhütsüz ayrımı yapılmıyor. Akn'li bir tarifeden akn'yi kaldırırsan sınırsız olur mantıken. Bu yüzden herkes tarifelerin sınırsıza dönüşeceğini düşünüyor. Ancak ne olacağı konusunda kimse net bir şey söyleyemiyor. O gün gelmeden anlayamayacağız gibi gözüküyor.

Superonline fiberde 50-100 mbit akn'li paketleri kaldırdı. Kaldırmadan önce 70-80 tl'ye 50-100 mbit akn'li alınabiliyordu. Şu anda 50 mbit akn'siz 169 tl, 100 mbit akn'siz 299 tl'ye satıyor. Sınırsız vermek zorunda kalsaydı 169-299 tl'lik paketi 70-80 tl'ye vermek zorunda kalacaktı, muhtemelen bu yüzden bıraktı. İşin garibi vdsl'de 50-100 mbit akn'li vermeye devam ediyor, tabi 200 tl gibi altyapı sahibi türk telekom'dan bile pahalı fiyatlarla Bu da sınırsıza döneceği tezini güçlendiriyor:

https://www.superonline.net/kampanyalar/vdsl-kampanyalari/super-hizli-internet-yalin-vdsl-firsat-kampanyasi

Türk telekom'a bakıyorsun, adamlar ülkede internet konusunda tekel gibi bir konumda, onlar 50-100 mbit akn'li satmaya devam ediyor, 50 mbit 50 gb akn 72,90 tl, 100 mbit 100 gb akn 82,90 tl.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/fiber-hizli-net-kampanya.aspx

Superonline, türksat sınırsıza döneceğinden bu kadar korkuyor da akn'li paketleri kaldırıyor ya da fiyatlarını yükseltiyor, türk telekom bir gram değişikliğe gitmemiş. Geçen sene nasılsa, hala aynı. Türk telekom'un bildiği ama superonline, türksat'ın bilmediği bir şey mi var diyor insan

Hocam açıkcası ben de ne olacağını bilmiyorum. Geçen sene akn düzenlemesi taslağı açıklandığında türksat 25 mbit tarifeleri 24 mbit'e indirdi. (25 mbit akn sonrası 16 mbit'e düşüyor, 24 mbit 8 mbit'e düşüyor.) millet orda bir şeyler olacağını sezdi. 1 mayıs'ta akn düzenlemesi yürürlülüğe giriyordu ve nisanın sonunda kampanyalar bitiyordu. Taahhütü bitenlerden kimisi yeni kampanyaları bekleyelim dedi, kimisi adamlar 25'i 24'e düşürdü, daha kötü kampanyalar gelir, akn düzenlemesi olmadan taahhüt verin dedi. 1 mayıstan önce taahhüt verenler kazandı 1 mayısta bütün akn'li tarifeler gitti, kotalı tarifeler geldi. Haziran'da 24 mbit'e kadar akn'li tarifeler geldi. Bu sene başında da 50-100 mbit akn'li tarifeler geldi. Kısaca gelen gideni aratıyor, yeni gelen kampanyalar daha kötü oluyor, beklemeden taahhüt vermek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 14 Temmuz 2018; 20:31:42 >

• 210507 2 kullanıcısına yanıt
    Tamam ikimizde aynı şeylerin diyoruz işte o kutuya kablonet santralını koyup
    Dairelere dağıtıyorlar lakin kutu boş

• MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi bende yaşıyorum bende taahütsüz 120 tl vererek devam ediyorum

Çekerim kabloyu derken neyi kasıt ettiniz anlamadım eğer güzel bir şeyse
    Bende çekiyim valla açıklarsanız minnettar kalırım teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Aynı şeyi bende yaşıyorum bende taahütsüz 120 tl vererek devam ediyorum

Çekerim kabloyu derken neyi kasıt ettiniz anlamadım eğer güzel bir şeyse
    Bende çekiyim valla açıklarsanız minnettar kalırım teşekkürler
    çekerim kabloyu demek hizmeti iptal ettiririm demek ama uygun fiyatlı alternatif de yok, turknet bu taraflara 35mbit verebiliyor 65 lira cüret ile eh tv için turksattan devam edilirse minimum 20 lira ödeniyor

bakalım daha karar vermedim temmuz başı sıcaktan keçileri kaçırma haftası olduğu için serin zamanlarda karar vereceğim :)
  • 
Sayfa: önceki 21612162216321642165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.