Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
46.163
Cevap
275
Favori
3.120.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Teledünya sitesini yeniliyor satış noktalarını çıkarmış şimdi de.Bu arada Paket ile ilgili ek açıklama; TVsinde DVB-C olan eğer PCMCIA(CAM) kartı yuvası da varsa; Paket satışları başladığında Conax Cas 7 uyum modul alıp smart kardı tvye takıp izleyebilecek tekrar söylüorum HEM CAM kart yuvası HEM DE DVB-C olanlar için geçerli bu.

Resimden anlayabiliriz heralde

KABLO TV   [ANA KONU]

üstteki bizim alacağımız (Conax cas 7 uyumlu olacakmış) modül

Altta paketle birlikte verilecek smartcard
  • speedy bilgi için teşekkürler,
    aklıma gelmişken dvb-c uyumlu televizyonları görüyorum ama kart girişi olan televizyonlar hangileri? bilenler varsa yazarsa hherkes açısından iyi olur. böylece ayrı bir masraftan kurtulmuş oluruz. benim gbi lcd tv almayı düşünenler için bilgi olur böylece. birde sayısal (dijital) yayın alanlar hangi tvler ile aldıklarını belirtirlerse faydalı olur. teşekkürler şimdiden.
  • Sonunda bir hayal seneler sonra gerceklesti, 15 dk once kontrol ettim ve DVB-C yayin baslamis (31.10.2008 Saat 01:40).
    Istanbul - Altunizade'deyim. STB almadim, Sony Bravia 40W4000 ile izleyebiliyorum.
    Suan icin 53 kanal mevcut yeni bircok kanal var. HD yayinlardan sadece National Geographic HD diye duyrulan kanalda fuarda da gosterimde olan HD5 test yayini mevcut, Eurosport HD kanalinda henuz goruntu yok ama ses var, diger HD kanalda da durum ayni olsa sorun benden diye dusunecektim ama sanirim bu da testle ilgili bir durum olsa gerek belki sifreleme sistemini deniyorlardir.

Hepimize hayirli olsun.
  • Ardaşlar merhaba,
    bir sorum olacak bende bulunan Plazma TV'de ( Entegre Dijital (DVB-T) ve Analog TV Tüneri
    CI Slotu ) özelliği mevcut bu bahsedilen Setbox cihazını almadan HD yayını izleyebilirmiyim acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CompassTR

Sonunda bir hayal seneler sonra gerceklesti, 15 dk once kontrol ettim ve DVB-C yayin baslamis (31.10.2008 Saat 01:40).
    Istanbul - Altunizade'deyim. STB almadim, Sony Bravia 40W4000 ile izleyebiliyorum.
    Suan icin 53 kanal mevcut yeni bircok kanal var. HD yayinlardan sadece National Geographic HD diye duyrulan kanalda fuarda da gosterimde olan HD5 test yayini mevcut, Eurosport HD kanalinda henuz goruntu yok ama ses var, diger HD kanalda da durum ayni olsa sorun benden diye dusunecektim ama sanirim bu da testle ilgili bir durum olsa gerek belki sifreleme sistemini deniyorlardir.

Hepimize hayirli olsun.

Hayırlı olsun arkadaşım.

Görüntü kalitesi nasıl? Analog yayınlarla aradaki fark, dijitale geçmemize değer mi?

Görüntü ve ses kalitesi ile ilgili yorumlarını bizimle paylaşırsan seviniriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06pony

Ardaşlar merhaba,
    bir sorum olacak bende bulunan Plazma TV'de ( Entegre Dijital (DVB-T) ve Analog TV Tüneri
    CI Slotu ) özelliği mevcut bu bahsedilen Setbox cihazını almadan HD yayını izleyebilirmiyim acaba?

Hayır izleyemezsiniz.

DVB-T karasal dijital yayınları alabilmek içindir. Büyükşehirlerdeki birkaç test yayını dışında ülkemizde henüz böyle bir yayın platformu yok.

Kablo TV üzerinden dijital yayını alabilmeniz için televizyonunuzda DVB-C tuneri olmalıdır.
  • TGRT Haber ile Pazarlama yoksa niye alayım ki? ... Peh....
  • Dreambox alma aşamasındayım ancak bir türlü hangi modeli alacağıma karar veremedim.
    Dreambox'ın 500 plus ve 600 modellerinde
    Available tuner DM500: DVB-S, DVB-C, DVB-T
    yazıyor, yani DVB-C kablolu yayına da uyguluk
    Smart card girişi de var. Bu modellerden birini alırsam Teledünya için de kullanabilirmiyim acaba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Dreambox alma aşamasındayım ancak bir türlü hangi modeli alacağıma karar veremedim.
    Smart card girişi de var. Bu modellerden birini alırsam Teledünya için de kullanabilirmiyim acaba...

Cihazın DVB-S, DVB-C ve DVB-T standartlarına uygun olması üzerinde her üç tunerin de bulunduğu anlamına gelmez. Opsiyonel olarak farklı tunerlerin takılabileceği anlamına gelir.

Muhtemelen sizin baktığınız cihaz üzerinde DVB-S tuner mevcuttur.

Satıcıya ne amaçla kullanmak istediğinizi net olarak belirtmenizi ve ona göre bir cihaz almanızı tavsiye ederim.
  • Teşekkürler,
    Benim de merak ettiğim buydu.
    O zaman teledünyayı, turksat'ın verdiği receiver ile uydu yayınlarını da dreambox ile seyredeceğim..
    DM500 yeterli ozaman...
    600 ve üstü modellere 2 katı para vermeyeyim...

quote:

Orjinalden alıntı: etpalaz

quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Dreambox alma aşamasındayım ancak bir türlü hangi modeli alacağıma karar veremedim.

Cihazın DVB-S, DVB-C ve DVB-T standartlarına uygun olması üzerinde her üç tunerin de bulunduğu anlamına gelmez. Opsiyonel olarak farklı tunerlerin takılabileceği anlamına gelir.

Muhtemelen sizin baktığınız cihaz üzerinde DVB-S tuner mevcuttur.

Satıcıya ne amaçla kullanmak istediğinizi net olarak belirtmenizi ve ona göre bir cihaz almanızı tavsiye ederim.
  • Dijitale geçen arkadaşa soracağım eziyetli sorular?

1.Kanallar neler?
    2.Beş tane mi HD kanal var?
    3.Dijital yayını öbür tvlere de verebiliyor muyuz?(çok saçma bir soru amaYi ne de bir kullanıcıya soralım)
    4.Teknik ekip nasıl ne dediler?
    5.Görüntü kalitesi nasıl?
    6.EPG(Electronic Program Guide) kullanılabiliyor mu?

Şimdiden taşekkür ederim.

PCMICIA kartını soran arkadaşa cevabım:
    TV alırken DVB-C(Kablo tv) DVB-T(Karasal) olması ve bu tunerin HD olması sizin yararınıza bir de PCMICIA kart slotu olursa tam teşekküllü bir tv almış olursunuz.
  • Arkadaşlar şimdi gittim tvden arattım ben de buldum yayınları.Fakat çok kasıyor anladğımı kadarıyla kasma sebepi normal analog kablo olduğun için apartmanda yayın kalitesi düşüyor olabilir.Anlamadım?
  • şimdi tv nin özellikleri itibariyle bende bulamadım dvb-c varmı yokmu nasıl anlarım girişi farklı mıdır ? normal kabo tv giriş yerinemi takacağız anlamak için ?
  • Şubat 2009 da abone olacaktım.(Yalova) Tabii o tarihte kesin başlar mı bilemiyorum ama 7 + 9,50.-YTL işime gelmiyor doğrusu.Çok iyi kanallar olmalı ki bu para verilsin.Ben ayda 7.-YTL yi bile vermeyip uydu alıcısı alan pek çok insan tanıyorum çevremde.Aman cebimden beş kuruş çıkmasın diye düşünüyorlar.Biz en üst dairede oturuyoruz.Çatıda en altta ki komşunun iki çanağı var,ikiside pas içinde.Bir de tepemize yağmur geçiyor.Kimin umrunda.(Bu arada çatı,yarın aktarılacak.)

O yüzden Mayıs 2009 a kadar beklemeyi düşünüyorum.Gün ola harman ola.Yıllarca beklemişiz,biraz daha bekleyelim bakalım...
  • mayıstan sonra 16 ytl olmaz bence ek bir sinema pakedi vs. olursa isteyen alır 9ytl+ fiyatı gibi şu an itibaren teledünyada dijital yayın izleyenler varsa kalitesini vs. yazabilirlerse seviniriz
  • İYİ GÜNLER Zilgar arkadaşım DVB(Digital Video Brodcasting)tir.Dijital yayınlar için kullanılır.Bir tür çözücü dekoder gibidir.TV nizin kablo Tv kablosunu bağladığınız yere bağlanır.Bende SONY tv var orda Analog ve Dijital diye iki tuş var şu an analogtan izliyorum kablo tvyi.Dijitale geçtiğimde o tuşa basarak bir kurulum yapacağım.
    DVB özelliği LCD TVlerin %90nın da vardır.(Plazma Tv için bir fikrim yok).Bu DVB dediğimiz teknoloji 3 şekilde DVB-C(kablo tv için) DVB-T(karasal yayın.Ülkemizde Çamlıcadan sadece TRT 1,2 ve3 ün test yayınnı yapılmaktadır.Beylikdüzünde yapılan TV kulesinden 2010-12 yılarında karasal verilmesi bekleniyor.)DVB-S(uydularda gördüğümüz ibaredir.Şimdiki uyduların çoğunda DVB-C DVB-T de var.)
    Tvinde DVB olup olmadığını öğrenmek için kullanma klavuzuna bakınız veya TV markanızla görüşünüz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CompassTR

Sonunda bir hayal seneler sonra gerceklesti, 15 dk once kontrol ettim ve DVB-C yayin baslamis (31.10.2008 Saat 01:40).

Hepimize hayirli olsun.

Istanbul-Yeşilyurt

52 kanal ayarlandı, sinyal seviyem orta düzeyde (test zamanında daha yüksek sinyal vardı) SD yayınlar kesik kesik kare kare oluyor sanırım hala iyileştirmeler denemeler devam ediyor. kanalların yerleri çok karışık, ekranda yazan isim ile görünen kanal farklı, bir de NGC HD yerine HD5 kanalı yayında....

Eurosport HD türkçe ama yayın henüz çok kötü kesiliyor. Sanırım yakında düzelir.
  • Ben teledünyaya geçmedim sadece test yayınlarını alıyorum.Kanallar karışık kanallarla ilgili bilgi yok yani EPG geçerli değil.Kesinti ben de de oluyordu.Kabloyu düzgünce sıkıştırınca kesinti kalktı.Bazı kanallar yok test yayını olduğu için galiba.
    Yeşilköy de oturan arkdaşım TV nin modeli nedir?

Şimdi hiç bir kimse yok mudur ki tam olarak dijitale geçmiş evinde.Test yayını değil.Turksattan gelen ekip ile
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speedy9355
    Yeşilköy de oturan arkdaşım TV nin modeli nedir?

Bravia 40X3500

gün içerisinde sinyal bi ara kuvvetlendi, SD yayınlar izlenebilir gibi oldu şu an yine düşük, HD yayınlar izlenmiyor. SD'ler bile zor... Sanırım pazartesi'den önce oturmayacak bu iş.

Sinyalin kuvvetlendiği bir anda screenshot göndermeyi planlıyorum sizlere.

(Analog yayınları çok kaliteli alabiliyorum özellikle uydu değişikliği sonrası ciddi oranda sinyal artışı var analog yayınlarda. )
  • hmm evet arkadaşlar dijital yayına geçen varsa paylaşsın seviniriz bu arada speedy saol arkadaşım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.