Şimdi Ara

Intel Core i9-12900K, AMD'nin %39 önüne geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel Core i9-12900K, AMD'nin %39 önüne geçti

Intel 12.nesil Alder Lake ailesinin çıkışına az bir süre kalmışken yeni performans testleri paylaşılıyor. 16 çekirdek 24 izleğe sahip i9-12900K, Zen 3 mimarili 16 çekirdek 32 izleğe sahip Ryzen 9 5950X ile karşılaştırıldı. Ekran kartı olarak RTX 3080 kullanılan Ashe of the Singularity testinde, yeni tepe modelin rakibine yüzde 39 fark attığı görüldü.  

Intel Core i9-12900K, AMD'nin %39 önüne geçti

Ashes of the Singularity: Escalation'ı 3.1 güncel sürümü ile gerçekleştirilen karşılaştırma, 16 çekirdeğin kullanılmasına olanak sağladı. Yüksek 1440P ön ayarında i9-12900K 14.000’den fazla puana imza atarken, AMD tarafı 10100 puan ile rakibinin gerisinde kaldı.

AMD'den cevap yok

Intel yeni mimariye sahip işlemcilerini piyasaya sürecek ancak AMD tarafı sessizliğini korumaya devam ediyor. Gerçekleştirilen testler her ne kadar AMD'nin 2020 yılında piyasaya sürülen tepe modeli ile yapılsa da, Alder Lake işlemcileri oyunlarda ciddi performans artışı sunacak gibi görünüyor.

Kaynak:https://www.techspot.com/news/91341-intel-core-i9-12900k-beats-ryzen-9-5950x.html

• Bu böyle sürer gider, ikisi de babamızın şirketi değil, ancak rekabet bize yarar. AMD de 2022 başında Ryzen 6000'i çikardığında en iyisi bu der, Intel de yine 2022 sonbaharda 13. Nesli sürer en iyisi bu der, böyle gider. Yeter ki rekabet olsun. AMD rekabetinin olmadığı yılları gördük biz. Intel 6 yıl boyunca her yıl performans artışını %5 - %5 verip fiyatı çatır çatır yukarı çekti. Her nesilde hiçbir değişim yapmamasına rağmen yeni anakartı zorunlu tuttu. Ne çekirdek sayısını arttırdı ne başka bir şeyi... AMD Ryzen çıkmasa i7'ler halen 4 çekirdek 8 izlek olacaktı...
  • Intel yine her zamanki gibi tokadı vurup bayıltmış AMD'yi. Şaşırtmayan bir tablo.

• amd de zen4 ile bayıltır inteli. kazanan biz oluruz.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Tipik bir marka fanısınız sanırım.
    Fan olmanızı yadırgamıyorum fakat az biraz mantıklı, dayanaklı yazsanız daha akıllıca olmaz mı.
    Bu sayede saçmalamazsınız ve mesajlarınızı okuyan kitle tarafından daha az eleştiri alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 21 Eylül 2021; 20:52:19 >
  • yanlış mı anladım yoksa 16 ya 16 cekirdek mi karşılaştırmışlar. 24 e 32 yapmamışlar.

• Bu böyle sürer gider, ikisi de babamızın şirketi değil, ancak rekabet bize yarar. AMD de 2022 başında Ryzen 6000'i çikardığında en iyisi bu der, Intel de yine 2022 sonbaharda 13. Nesli sürer en iyisi bu der, böyle gider. Yeter ki rekabet olsun. AMD rekabetinin olmadığı yılları gördük biz. Intel 6 yıl boyunca her yıl performans artışını %5 - %5 verip fiyatı çatır çatır yukarı çekti. Her nesilde hiçbir değişim yapmamasına rağmen yeni anakartı zorunlu tuttu. Ne çekirdek sayısını arttırdı ne başka bir şeyi... AMD Ryzen çıkmasa i7'ler halen 4 çekirdek 8 izlek olacaktı...

• amd fanboylarının uğramadığı konu

• intel Intel Core i9-12900K, AMD'nin %39 önüne geçti 

• intel kullanmak nasip olmadı

• isisi ne olur bu islemlcilerin? ITX kasa toplanir mi?

• Yeter ki rekabet olsun. Rekabet olmayan Intel yıllarında gördük milleti nasıl düdüklediklerini. Hâlâ 4-8 i7 kullanmıyorsak AMD sayesinde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Intel'in öne geçmesi iyi değil. Şahsen AMD'nin tekel olmasını isterim. Çünkü AMD tekel olursa Intel ciddi pazar kaybı yaşayacak ve milyar dolarlık zarara uğrayacak. Bu da bizler için iyi olacak. Çünkü rekabetin olması için AMD'nin pazarın yarısına hakim olması lazım. Intel de bastırınca işte o zaman gerçek anlamda rekabet olur. Ben bu durumda bir rekabet göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 21 Eylül 2021; 21:27:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %39 bana biraz abartılı geldi adsadsadsads

• Twitterda 9550pro kullanıcı adı ile yayınlanan testlerde 10850k ve 11700k nın da 5950x den önde olduğunu görebilirsiniz.
    Yani tek başına kaale alınacak bir test değil, aceleci davranmayın. Muhakkak iyi işlemcidir ancak bir çok konuda 5950x i geçebileceğini sanmıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 16/24 nasıl oluyor anlamadım.
    16/32 olması daha mantıklı değil mi?

16 fiziksel çekirdekten 8'ini birer sanal çekirdeğe bölmüşler de, geri kalan 8 çekirdeği öyle mi bırakmışlar yani?
    NEDEN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 21 Eylül 2021; 22:40:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    Amd nin son ryzen işlemci fiyatlarını görmedin herhalde? İntel böyle dibe çakmaya devam ederse bayılan intel değil anca biz oluruz. Rekabet gerek intelde atağa kalkmalı ki piyasa dengelensin yoksa yıllar öncenin intelin namert yaklaşıını yarın bize amd yapacak. İntelden umutluyuz.

• Amd’de acik bulundu, intel %39 fark atti... haberlere gel, algi yaratilmayami calisiliyor nedir.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dostum.

8 çekirdekte (Big Core olarak geçiyor) hyper-threading varken diğer 8 çekirdekte (Small Core olarak geçiyor) hyper-threading yok.

Bu da 8x2+8=24ç yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RockConn -- 21 Eylül 2021; 23:3:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dh den sponsor reklamına devam. Bu işlemciler resmen çıkıp testler yapılıp gerçek sonuçlar alınınca böyle üfürme farklar görülmezse pardon diyen kimse çıkmayacak. 2000 lerin başındaki donanım incelemelerini okuduğumuz dergileri internet sitelerini giderek daha çok arar olduk

• Bloodin kullanıcısına yanıt

@Bloodin

Fiyatı hangisi fiyat performanssa yani Intel'in hangi işlemcisini geçmiş veya yanına yaklaşmış diyeceğim işlemciler yapıp Intel'den ucuz olsun da, Intel fiyatları AMD gibi yapıp hem performans yaparsa onu alırız. Yeter ki bize hız ve fiyatı cep yakmayacak olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.