Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.388
Cevap
221
Favori
1.004.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocukler

Selam arkadaşlar bugün 1.6 gdi tucson manuel baz araç için 80.500 tl liste fiyatından 3 bin + 2 bin hyundai destek fiyatı ile birlikte bayi de indirim yapınca 73.500 tl son fiyat aldım beyaz renk için.ciddi karar aşamasındayım düşünüyorum.tek sıkıntı benzin üzermi ama senede 10 ile 15 bin arası yol yaptıgım için buyuklugu rahatlıgı ferahlıgı tolere eder diye düşünüyorum.

Yapma bunu arkadaşım iyice kanımı ısttın süper fiyat almışsın
  • Hangi bayi bu arada?elit içinde fiyat alalım
  • Ataşehir ulugöl istanbul patlatıcam galiba bende niyeti bozdum alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocukler

Ataşehir ulugöl istanbul patlatıcam galiba bende niyeti bozdum alıcam.

Herşeyin hayırlısı,alırsanızda allah kaza bela vermesin.Bence çok iyi fiyat.Tüketim verileri paylaşan arkadaşlara göre gayet ideal.

• Dostlar 1.6 gdi elite otomatik beyaz ici bej aracimi dun ankaradan teslim aldim.

420 km yolu 110 ve 130 km/saat araliginda ve araliklarla klima acarak yaptim. Tabi sehir icinden cikana kadar daha az sehir ici hiz limitlerinde de yol aldim.

Araci garaja cektiginde yakit gostergesi 6.9 lt gosteriyordu.

Plazadan ciktim hemen yaninda yakit istasyonu vardi ve 61 litre yakit aldim, 270 liraya depoyu doldurdum.Araci garaja cektiginde yakit ibresi tam yarim depoyu gosteriyordu. Yani bunun hesabi tam olarak boyle yapilmaz belki ama duz mantiktan yarim depo dersek 135 lira 420 km yol yapmis oldum.

Arac ici ruzgar sesi yok seviyelerinde motor sesi de yine olcude surus derseniz gercekten cok cok iyi. Ben 1.6 juke atmosferik motorda performans sorunu nedeninden sonra bunda da ayni duruma dusermiyim dedim ve en cokta bu konuda endise duyarken ciddi soyluyorum bunu en az 3 ile 5 le carpin ciddi fark yaratir ve performans turbosuz olmasina ragmen bence yeteri duzeyde.

Devir cubuguna ozellikle dikkat ettim ve 2100 2200 devirlerde 110 120 ler rahat ve motoru zorlamadan kullandim. Bu tam istedigim bir durum yakit bu konumda optimum seviyelere ulasiyor demektir benim icin. Kaldiki benim gibi yakiti dert eden birisi degilseniz araci keyifle kullanabilirsiniz. Ben yakit durumunu ilgilenen arkadaslar icin belirtmek istedim nacizane.

Yalniz hiz sabitleyicide hizi sabitledigimde hangi hizdayim kaca sabitledim bilemedim. Bu konuyu halleden arkadaslar varsa yazarsa sevinirim.

• Hayırlı olsun tuketim verileri guzel haftasonu bir test surusu yapacagim insallah

• baget55, aracınız hayırlı olsun, sizin adınıza gerçekten sevindim
    SHOSTKOVİCH, hocam yapmayın, test sürüşü yapınca insan almamak için kendini çok zor tutuyor, çok üst düzey bir araç olduğu için söylemiyorum, ancak gelir seviyeme göre bakmak durumunda olduğum için alma ihtimalimin olduğu araçlar içerisinde beni en çok etkileyen diyebilirim, zaten ne geldiyse başıma bu test sürüşü yüzünden geldi :)
  • Ciddi indirimler yapilinca ne diyeyim heyecan yaptim.ama kizida aracimi satmam icin ikna etmem lazim aslinda onun gonlunu almak icin yapilan bir amac.piyasayi biraz daha takip edip sonra karar verecegim.test surusu olmadan da adim atmam.

• LPG taktiran var mi araca acaba?Aslinda LPG ye karsiyim ama zorunda kalirsakta performans motor konusunda sorun yasarmiyiz bilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: baget55

Dostlar 1.6 gdi elite otomatik beyaz ici bej aracimi dun ankaradan teslim aldim.

420 km yolu 110 ve 130 km/saat araliginda ve araliklarla klima acarak yaptim. Tabi sehir icinden cikana kadar daha az sehir ici hiz limitlerinde de yol aldim.

Araci garaja cektiginde yakit gostergesi 6.9 lt gosteriyordu.

Plazadan ciktim hemen yaninda yakit istasyonu vardi ve 61 litre yakit aldim, 270 liraya depoyu doldurdum.Araci garaja cektiginde yakit ibresi tam yarim depoyu gosteriyordu. Yani bunun hesabi tam olarak boyle yapilmaz belki ama duz mantiktan yarim depo dersek 135 lira 420 km yol yapmis oldum.

Arac ici ruzgar sesi yok seviyelerinde motor sesi de yine olcude surus derseniz gercekten cok cok iyi. Ben 1.6 juke atmosferik motorda performans sorunu nedeninden sonra bunda da ayni duruma dusermiyim dedim ve en cokta bu konuda endise duyarken ciddi soyluyorum bunu en az 3 ile 5 le carpin ciddi fark yaratir ve performans turbosuz olmasina ragmen bence yeteri duzeyde.

Devir cubuguna ozellikle dikkat ettim ve 2100 2200 devirlerde 110 120 ler rahat ve motoru zorlamadan kullandim. Bu tam istedigim bir durum yakit bu konumda optimum seviyelere ulasiyor demektir benim icin. Kaldiki benim gibi yakiti dert eden birisi degilseniz araci keyifle kullanabilirsiniz. Ben yakit durumunu ilgilenen arkadaslar icin belirtmek istedim nacizane.

Yalniz hiz sabitleyicide hizi sabitledigimde hangi hizdayim kaca sabitledim bilemedim. Bu konuyu halleden arkadaslar varsa yazarsa sevinirim.

Hayırlı olsun çok doğru seçim

İlerleyen zamanlarda dahada memnun kalacaksınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

LPG taktiran var mi araca acaba?Aslinda LPG ye karsiyim ama zorunda kalirsakta performans motor konusunda sorun yasarmiyiz bilelim.

Ben taktirdim prins sivi sistem.Soracağın varsa ozelden sorabilirsin.

• Turbosuz gdi motora LPG takılır mi ? Sorun çıkarma ihtimali var mıdır? Senelik 40000 yapıyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Turbosuz gdi motora LPG takılır mi ? Sorun çıkarma ihtimali var mıdır? Senelik 40000 yapıyorum:)

LPG dizel motorlar dahil her türlü araca takılır önemli olan "düzgün bir firmaya" taktırılması sorun çkarma konusuna gelince tabiki var daha geçen ay facedemdeki ix35 sayfamda ( Tucson da aynı motoru kullanıyor) LPG mağduru bir arkadaş yaklaşık 13.000 tl tutarındaki masraf için ucuz parça arıyordu zira ne LPG firması nede Hyundai ASSAN masrafı üstlenmiyor, Hyundai ASSAN teknik grubuyla Tucsondaki ısınma sorunu için yaptığım toplantıda LPG takılmasının sakıncalı olduğunu belirttiler....toplantı notu

LPG’yi Assan ve Hyundai olarak tavsiye etmiyorlar arkadaşlar çok açık. Bazı LPG firmaları Hyundai araçlar satın alıp LPG sistemlerini takmış, bakımlarını yapmış ve denemişler. Yapılan kontroller de 60.000 km de subaplar üzerinde ciddi problemler çıkardığını tespit etmişler ve kendi sistemlerinin araçla %100 uyumlu çalıştığını iddia eden bu firmaların hiçbiri ile çalışmama kararı almışlar. LPG nin benzine oranla daha yüksek derecelerde yanıyor olması nedeniyle hepsinde aynı problem gözlemlenmiş. Avrupa da LPG firmaları ile anlaşmalar yapmışlar doğru ama orada LPG’li olarak satın alınan araçlar Hyundai bantlarından çıkıyor ve motor alışımları ve subaplar LPG’nin ürettiği yüksek ısıya göre uyumlu üretiliyor arkadaşlar. Yani benzinli için üretilen motor ile LPG için üretilen motorlar farklı. LPG taktıran arkadaşların yüksek KM’lerde motor sıkıntıları ile karşılaşması olası. Kendi reiskiniz ve tercihiniz arkadaşlar. Bazı bayilerin iddia ettikleri gibi Hyundai Garantisi işi de yalan arkadaşlar. Motoru elinize alırsanız bir gün sandık motoru tıpış tıpış ücretini ödeyip takacaksınız. Bunu yapan bayileri de şikayet edebilirsiniz çünkü uygunsuz iş yapıyorlar.

• quote:

LPG taktiran var mi araca acaba?Aslinda LPG ye karsiyim ama zorunda kalirsakta performans motor konusunda sorun yasarmiyiz bilelim.

Facedeki Tucson grubum adıma Hyundai ASSAN genel müdürlük teknik grubuyla ilgili yaptığım toplantı notudur...

LPG’yi Assan ve Hyundai olarak tavsiye etmiyorlar arkadaşlar çok açık. Bazı LPG firmaları Hyundai araçlar satın alıp LPG sistemlerini takmış, bakımlarını yapmış ve denemişler. Yapılan kontroller de 60.000 km de subaplar üzerinde ciddi problemler çıkardığını tespit etmişler ve kendi sistemlerinin araçla %100 uyumlu çalıştığını iddia eden bu firmaların hiçbiri ile çalışmama kararı almışlar. LPG nin benzine oranla daha yüksek derecelerde yanıyor olması nedeniyle hepsinde aynı problem gözlemlenmiş. Avrupa da LPG firmaları ile anlaşmalar yapmışlar doğru ama orada LPG’li olarak satın alınan araçlar Hyundai bantlarından çıkıyor ve motor alışımları ve subaplar LPG’nin ürettiği yüksek ısıya göre uyumlu üretiliyor arkadaşlar. Yani benzinli için üretilen motor ile LPG için üretilen motorlar farklı. LPG taktıran arkadaşların yüksek KM’lerde motor sıkıntıları ile karşılaşması olası. Kendi reiskiniz ve tercihiniz arkadaşlar. Bazı bayilerin iddia ettikleri gibi Hyundai Garantisi işi de yalan arkadaşlar. Motoru elinize alırsanız bir gün sandık motoru tıpış tıpış ücretini ödeyip takacaksınız. Bunu yapan bayileri de şikayet edebilirsiniz çünkü uygunsuz iş yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Turbosuz gdi motora LPG takılır mi ? Sorun çıkarma ihtimali var mıdır? Senelik 40000 yapıyorum:)

LPG dizel motorlar dahil her türlü araca takılır önemli olan "düzgün bir firmaya" taktırılması sorun çkarma konusuna gelince tabiki var daha geçen ay facedemdeki ix35 sayfamda ( Tucson da aynı motoru kullanıyor) LPG mağduru bir arkadaş yaklaşık 13.000 tl tutarındaki masraf için ucuz parça arıyordu zira ne LPG firması nede Hyundai ASSAN masrafı üstlenmiyor, Hyundai ASSAN teknik grubuyla Tucsondaki ısınma sorunu için yaptığım toplantıda LPG takılmasının sakıncalı olduğunu belirttiler....toplantı notu

O zaman tuscon benim için hayal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrul52 -- 5 Ağustos 2016; 14:55:05 >

• Neyse heyecan oldu.Bilgi için teşekkürler Coşkun Bey.
  • hayrul52 kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşım dizel Tivoli aldı çokda memnun fiyatlarıda oldukça makul dizel otm leri 90.000 cıvarında oto fuarda incelemiştik Kajdardan felan iyi gelmişti bize bi inceleyin derim

Tivoli D1.6 4x2 MT Full 85.500 TL
    Tivoli D1.6 4x2 AT Full 89.900 TL
  • quote:

Neyse heyecan oldu.Bilgi için teşekkürler Coşkun Bey.

Rica ederim üstad bilgi paylaşıldıkça değer taşır diye düşünüyorum
  • baget55 B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Yeni aracınız çok çok hayırlı olsun, ben de aynı modeli, aynı renk seçimi ile 1 ay önce aldım ve şu ana kadar yaklaşık olarak 4500km yol yaptım. İnanın kullandıkça çok daha memnun kalacağınız bir ferahlığa, iç kabin dinginliğine ve sürüş konforuna sahip bir araç!!! Resmen uçan halı gibi gidiyor, aracın ilerlemesi ya da yavaşlaması için çok az bir efor sarfetmeniz gerekiyor. Tabi uzun yolda dik yokuşlarda keşke 10hp ve 20-30nm daha güçlü ya da 100-150kg daha hafif olsaydı dedirtebiliyor, ama o da sadece saatte 120-140km gitmeye inat ederseniz!!!! Onun haricinde sizin de dediğiniz gibi gerçekten de çok yeterli bir performansı var, zaten sunduğu dinginlik ve konfor insanı sakinleştiriyor ve çok da agresif kullanamıyorsunuz:))))

Ayrıca, tam otomatik vitesin varlığı hissedilmiyor bile, ben genelde belli bir süre sonra vitesi manuale alarak kaçıncı viteste olduğumu kontrol ediyorum ve aracın 5'inci viteste olduğunu görünce çok şaşırıyorum, çünkü ne zaman 5'nci vitese geçtiğini hiç anlamıyorsunuz.

Kullandıkça fark ettiğim başka bir şey de, aracın müzik sistemi ortalamaların üzerinde bir kaliteye sahip ve yüksek seslerde bile keyif veriyor, ama keşke göğsün üstünde de bir hoparlör olsaydı, o zaman premium olurdu!!!

Cruise kontrol maalesef ki kaça sabitlediğinizi göstermiyor ve bunu çıkartmanın bir yolu da yok!! Ama basit bir güncelleme ile bu özelliğin de gelebileceğini düşünüyorum ben ileride!!!

Benim yakıt tüketimim de, son 400-600km Ankara şehiriçi 8.5 ile 9.5 arasında gidip geliyor, trafiksiz yolda ilerlediğinizde tüketim değerleri hemen azalıyor ve bu cüsseyle kesinlikle düşük bir değer!!!!

Sanırım GDİ motor almak isteyip de aracı test edemediğinden dolayı bizim gibilerin paylaşımlarını tekip eden çok kişi var bu forumda onun için bizim yorumlarımız değerli, çünkü ben de buradaki bilgilere dayanarak araç tercihimi şekillendirdim. Onlara nacizane tavsiyem, performans konusunda çok takıntılılarsa ve verecek paraları da varsa öncelikli olarak T-GDİ'yi almayı, hem de kesinlikle red-pack paketi ile almayı düşünsünler!!! Ancak GDİ'yi tercih edenlerin de, ceplerinde kalan 7-10bin TL para ve aracın şanzıman-motor kombinasyonu ile, bir de üzerine konforu eklenince, keşke T-GDİ alsaydım diyeceklerini pek de sanmıyorum. Yani en azından aracın size verdiği dinginlik hissi pek bir şey konusunda kızmanıza ya da pişmanlık duymanıza izin vermiyor!!!!

Saygılarımla...

• cancaneses C kullanıcısına yanıt
    Evet katiliyorum. Bende karar verirken sizin yazdiklariniz etkili olmustu. Gayet keyif verici ve yuksek konfor sunan bir arac keyifle suruyorum. Allah kimseye kaza bela vermesin...

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.