Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siyah en güzel renk, bunu belirtmek isterim, arabanın kaslarını gösteriyo

Asıl konuya gelelim, daha önceki sayfada da belirttiğim gibi aracımın ilk 10bin bakımı yaklaşıyo, şu an 9250 oldu
    Kampanyayı duyunca heyecanlandım ve bayiyi aradım, dizel i20 için 10bin bakım fiyatı istedim, aşağıdaki
    gibi, ilgilenen arkadaşlarımın da bilgisine;

Erk plaza, Bayrampaşa, İstanbul
    Kampanyalı 150tl
    17 Eylülden sonra 190tl

Sizce de fiyat iyi değil mi? Daha araştırmama gerek var mı, ne dersiniz?
  • Fiyat iyi bence.. Hatta servisle biraz daha görüşüp indirim varken bakıma girmeyi sağlasın
  • aslında i20 hiç iyi bi araç değil, yokuşlarda tıkanır..herkez onu geçer..ışıklarda kalır .. vs vs..bu forum hergün yeni bi kurban bekler hep beraber ağımıza düşürürz onun için kuruldu bu sayfa gün geçtikçede büyüyor ..hepimiz bu ekibin bi parçasıyız .. böyle böyle trafikteki i20 sayısın çoğaltmaya çaılışıyoruz..

şaka bi yana bende senin gibi araştırdım baktım f/p açısından en iyi araba ve arabamı çok seviyorum iyikide almışım diyorum.. araştır münkünse bi i20 ye bin gez dolaş o zaman sende bize katılacaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emasu83

aslında i20 hiç iyi bi araç değil, yokuşlarda tıkanır..herkez onu geçer..ışıklarda kalır .. vs vs..bu forum hergün yeni bi kurban bekler hep beraber ağımıza düşürürz onun için kuruldu bu sayfa gün geçtikçede büyüyor ..hepimiz bu ekibin bi parçasıyız .. böyle böyle trafikteki i20 sayısın çoğaltmaya çaılışıyoruz..

şaka bi yana bende senin gibi araştırdım baktım f/p açısından en iyi araba ve arabamı çok seviyorum iyikide almışım diyorum.. araştır münkünse bi i20 ye bin gez dolaş o zaman sende bize katılacaksın..

Benim arabanın yokuşlardaki performansı beni benden ediyo, crdi kullanıcıları bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut616

quote:

Orijinalden alıntı: Revolutions

Arkadaşlar bu kadar i20 ciye sormamam gerekir ama belki belki tecrübe sahibi olanlar daha ii fikir verebilir. Şu sıra 2008 carsa araştırıyorum babamda 2009 falan i20 bakıyor. Acaba yeni alacak olsanız ne karar verirsiniz. Ayrıca 1.2 i20 için çekmez ,yokusta zor kalkar falan diyorlar ,ne kadar doğrudur ?

opel corsa toyota corona bu iki aracıda kullandım aralarında çok fark yok

şaka biyana 1.2 opel corsa ile 1.25 i20 arasında teknik olarak ne kadar fark var bilmiyorum ama ben daha ne rampada kaldım nede çekmezliği oldu hatta hodri meydan 1.2 opel corsa ile kapışabilirizde

1.25 Fiyeste de dahil mi hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

quote:

Arkadaşlar bu kadar i20 ciye sormamam gerekir ama belki belki tecrübe sahibi olanlar daha ii fikir verebilir. Şu sıra 2008 carsa araştırıyorum babamda 2009 falan i20 bakıyor. Acaba yeni alacak olsanız ne karar verirsiniz. Ayrıca 1.2 i20 için çekmez ,yokusta zor kalkar falan diyorlar ,ne kadar doğrudur ?

şaka biyana 1.2 opel corsa ile 1.25 i20 arasında teknik olarak ne kadar fark var bilmiyorum ama ben daha ne rampada kaldım nede çekmezliği oldu hatta hodri meydan 1.2 opel corsa ile kapışabilirizde

dahil olmamı serkancım onuda kullandım toyota coronadan sonra

O zaman bu i20 alınır be hocam

• i20 alınır da birde temizini bulmak lazım , piyasada bir ton pertten toplama araç var insan cesaret edemiyor ...

• yeni kasa olabilir mi? farlar yeni nesil çıkardığı i40 accent blue vs. gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 12 Eylül 2011; 21:51:06 >
  • yeni kasası böyle olur herhalde

• quote:

yeni kasası böyle olur herhalde

farlar sisler değişmiş köklü bir değişim olmayacak gibi stoplar nasıl acaba onu bulamadım.
  • http://www.otoaksesuarmarket.com/Takmatik-Perde-Hyundai-i20-2011-3-Cam-Araca-ozel-yeni-Nesil-Takmatik-Perde_1475.html#0

şöyle bir ürün buldum biraz pahalı olsa da arka cama ve arka yanlara iyi olur gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

farlar sisler değişmiş köklü bir değişim olmayacak gibi stoplar nasıl acaba onu bulamadım.

2013de değişirmi dersin samet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

2013de değişirmi dersin samet

Bana değişir gibi geliyor. güzelde olmuş bence sinyalleri tekrar aynalardan almışlar. tabi gerçek kasaysa.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dahil olmamı serkancım onuda kullandım toyota coronadan sonra

O zaman bu i20 alınır be hocam

alan pişman olmaz oo kadaaaaar

3EYLÜL 2011 İTİBARİYLE YENİ FİYAT LİSTESİ.

i20 TROY 1.2 DOHC 78 PS TEAM 28.700 TL
    i20 TROY 1.2 DOHC 78 PS MODE 29.650 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT 100 PS TEAM 30.750 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT 100 PS TEAM OTM 32.750 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT 100 PS MODE 31.700 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT 100 PS MODE OTM 33.700 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT PRIME 32.450 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT PRIME OTM 34.400 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT PRIME PLUS 33.850 TL
    i20 TROY 1.4 CVVT PRIME PLUS OTM 35.800 TL
    i20 TROY 1.4 CRDi 90 PS MODE 36.750 TL
    i20 TROY 1.4 CRDi PRIME PLUS 39.350 TL
    i20 TROY 1.4 CRDi ISG 38.550 TL
    i20 TROY 1.4 CRDi ISG PLUS 40.050 TL

Arkadaşlar selam
    İ 20 de 2012 modeller için 1,4 crdi 75 ps artık yok mu?
    Sanki bazı donanım ve modelleri artık satmıyorlar
    Bir de hyundai nin sitesinden gördüğüm kadarıyla hyundai getz de 2011 de satılmıyor

• Arkadaşlar 10.000 bakımınızda neler değişti ve fiyatları ne kadar tuttu yazabilecek olan varsa sevinirim.
  • Hocam peki ne demek oluyor bu
    Ford fiesta 2012 lerde 68 ps lik var
    Opel corsa larda da 75 lik ler var
    Diğer neredeyse tüm markalar daha düşük devirli (90 ın altında ) var
    Bunlar niye böyle bir strateji izliyor acaba
  • Fiyatlar uçmuş hakikaten sadece sıfır araçlarda değil servislerinde de uçmuş hyundai'nin
  • benim araçtada birşeyler dikkatimi çekti geçen gün, anlatayım

Soğanlı tarafından eve dönüyordum,tam karşı caddeye geçiyordum ki , kırmızda durmayan bir dangoz pat diye önüme fırladı,henüz hızım 30 kadardı,2. vitese yeni geçmiştim yani,aniden asıldım frene ama durmadı araç bir türlü.Çarptım haliyle.Fren süresi mi benden mi bilmiyorum,ama bir tuhaflık var fren sisteminde,şimdiye kadar hiç bir araçta karşılaşmadım.

Neyse bu işin iyi kısmı diyelim,aracı TUNA ya bıraktım ,1 haftada çıktı,c.tesi günü aksam üstü kapattıkları için güvenliğe bırakmışlar,oradan aldım.Bir sorun yok gibi,devam ettim.Bayram tatili nedeni ile yola koyuldum.Bombalar sonra çıktı :)

Aracın sis farlarını bağlamamışlar,bir kaç kez deneyince sağda ki yandı,ama sol yanmadı,kaza sırasında bu durum yoktu
    Çakmak girişinde elektrik yok :) Neden bulamadım
    Araçta ufak tefek şeyler bırakmıştım servise teslim ederken,yan gözde parfüm,torpidoda deodarant , araç parfümü, iki ucu stereo kablo ... Yolda parfüm sıkmak istedim şişe boş :) Dedim deodorant vardı..anaaa! oda yok,hatun sigara içti,hiç sevmem kokusunu,bari iki fıs atayım :) Baktım oto parfümü yok, telefondan müzik çalayım...baktım kablo yok :) söylene söylene çanakkaleye gittim,telefonu şarj edeyim dedim,sokette elektrik yok :)

Neyse artık dedim döndüm ama ne Opelde ne Toyotoda ne Fiatta böyle şey gelmedi başıma.Hadi kayboldular diyeceğimde,diğer herşey yerli yerinde duruyor.Art niyet gütmeyeye çalışıyorum

Bu arada araç 10 bin oldu,servis uyarısı vermedi,sizlerde servis uyarısı veriyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: TePiSKeN

benim araçtada birşeyler dikkatimi çekti geçen gün, anlatayım

Soğanlı tarafından eve dönüyordum,tam karşı caddeye geçiyordum ki , kırmızda durmayan bir dangoz pat diye önüme fırladı,henüz hızım 30 kadardı,2. vitese yeni geçmiştim yani,aniden asıldım frene ama durmadı araç bir türlü.Çarptım haliyle.Fren süresi mi benden mi bilmiyorum,ama bir tuhaflık var fren sisteminde,şimdiye kadar hiç bir araçta karşılaşmadım.

Neyse bu işin iyi kısmı diyelim,aracı TUNA ya bıraktım ,1 haftada çıktı,c.tesi günü aksam üstü kapattıkları için güvenliğe bırakmışlar,oradan aldım.Bir sorun yok gibi,devam ettim.Bayram tatili nedeni ile yola koyuldum.Bombalar sonra çıktı :)

Aracın sis farlarını bağlamamışlar,bir kaç kez deneyince sağda ki yandı,ama sol yanmadı,kaza sırasında bu durum yoktu
    Çakmak girişinde elektrik yok :) Neden bulamadım
    Araçta ufak tefek şeyler bırakmıştım servise teslim ederken,yan gözde parfüm,torpidoda deodarant , araç parfümü, iki ucu stereo kablo ... Yolda parfüm sıkmak istedim şişe boş :) Dedim deodorant vardı..anaaa! oda yok,hatun sigara içti,hiç sevmem kokusunu,bari iki fıs atayım :) Baktım oto parfümü yok, telefondan müzik çalayım...baktım kablo yok :) söylene söylene çanakkaleye gittim,telefonu şarj edeyim dedim,sokette elektrik yok :)

Neyse artık dedim döndüm ama ne Opelde ne Toyotoda ne Fiatta böyle şey gelmedi başıma.Hadi kayboldular diyeceğimde,diğer herşey yerli yerinde duruyor.Art niyet gütmeyeye çalışıyorum

Bu arada araç 10 bin oldu,servis uyarısı vermedi,sizlerde servis uyarısı veriyor mu?

Servis mi hırsızmı belli değil gülermisin ağlarmısın

• 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.