Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (603. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jeepers_creepers

arkadaşlar i20 test sürüşü yaptım araç çok hoş.aynı segmentte 206 - corsa - fiesta arasından hangisini tercih etmeli.(1.2 - 1.25 motor)

en iyi cevabı kullananlar verir sanırım.

aracın ikinci eli nasıl?

cevaplarsanız inşallah yarın bu 3 arabadan birini alacağım.

Bende araç alırken hepsini inceledim 206 hiç bulaşmayın bence,opel corsa alırsanız yedek parça ve servis maliyeti bakımından sizi üzebilir,ford fiestada keza öyle yedek parça ve servis maliyeti yüksek,f/p olarak bende en iyisi i20 bakım maliyetleri yedek parçası uygun servis ağı çok geniş...

• Mazot ucuzladı sıra benzinde
    Mazot fiyatları bugünden geçerli olmak üzere 8 kuruş ucuzladı. İstanbul'da 3,58 lira olan motorinin fiyatı 3,50 liraya geriledi. Benzinde de önümüzdeki günlerde indirim bekleniyor. 14 Haziran'da 120 doları gören ham petrolün varil fiyatı 23 Haziran'da Avrupa ülkelerinin stok rezervleri kullanma kararıyla 102 dolara kadar indi. Doların bir miktar yükselmesi indirimleri erteletti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismetguler

Bende bu klibe üye olmak istiyorum nasıl yapacagim

aracınızın motor ve donanımını belirtiniz sizide ekleyelim.
  • quote:

Hay hay.. Hosgeldiniz araç var mı araştırma aşamasında mısınız?

Mobil iyi oldu yaw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

EVET ALDIM i20 1.2 MODE 78 PS...

KULLANAN ARKADASLARIM YAKIT SARIYATI ILE ILGILI BILGI VEREBILIRLERSE SEVINIRIM...
  • i20 1.2 MODE 78 PS (BLACK)
  • quote:

quote:

Mobil iyi oldu yaw

KULLANAN ARKADASLARIM YAKIT SARIYATI ILE ILGILI BILGI VEREBILIRLERSE SEVINIRIM...

Aracınız hayırlı olsun sizide ilk sayfaya ekledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

quote:

Mobil iyi oldu yaw

Aracınız hayırlı olsun sizide ilk sayfaya ekledim

TESEKKURLER :)

• quote:

i20 1.2 MODE 78 PS (BLACK)

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

i20 1.2 MODE 78 PS (BLACK)

hayırlı olsun

SAGOLUN
  • ARKADASLAR i20 1.2 78 PS MODE ARACI KULLANAN ARKADASLAR YAKITIYLA ILGILI BILGILERINI PAYLASIRLARSA COK SEVINECEGIM...

YANLIZ ARACA HAYRAN KALARAK ALDIM AMA YAKIT KAFAMDA SORU ISARETI !..
  • Günaydın Arkadaşlar...
  • quote:

ARKADASLAR i20 1.2 78 PS MODE ARACI KULLANAN ARKADASLAR YAKITIYLA ILGILI BILGILERINI PAYLASIRLARSA COK SEVINECEGIM...

Araç gayet ekonomik hiç şüpheniz olmasın ileride benzin fiyatlarından illallah deyip LPG taktirma şansınızda var rakam vermiyorum çünkü çok degiskenli bir durum kisa vadede katalog degerlerini baz alabilirsiniz.
  • quote:

Günaydın Arkadaşlar...

Günaydın Serkan bugün hangi aracını kullanacaksın şaka bir yana en kısa zamanda hurdadan kurtulursun inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Günaydın Arkadaşlar...

Günaydın Serkan bugün hangi aracını kullanacaksın şaka bir yana en kısa zamanda hurdadan kurtulursun inşallah

Güzeldi

Valla şuan bi alıcı geliyor 2100tl ye kısmet bakalım bugün muhtemelen satışını verir gönderirim yeşil katili

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

ARKADASLAR i20 1.2 78 PS MODE ARACI KULLANAN ARKADASLAR YAKITIYLA ILGILI BILGILERINI PAYLASIRLARSA COK SEVINECEGIM...

Araç gayet ekonomik hiç şüpheniz olmasın ileride benzin fiyatlarından illallah deyip LPG taktirma şansınızda var rakam vermiyorum çünkü çok degiskenli bir durum kisa vadede katalog degerlerini baz alabilirsiniz.

TESEKKUR EDERIM... ALMADAN ONCE 2 KERE TEST SURUSU YAPTIM 1.2 MOTORA GORE COK SERI VE BOGULMADAN RAHAT RAHAT GIDIYOR 1.4 DIZELLE HEMEN HEMEN YAKIT SARFHIYATI AYNI GIBI...

• Renault 12 2100Tl ile Doğanhisar/Konya satılmıştır,satışıda verdim az önce
  • quote:

Renault 12 2100Tl ile Doğanhisar/Konya satılmıştır,satışıda verdim az önce

Hadi gözün aydın kurtuldun canavardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Renault 12 2100Tl ile Doğanhisar/Konya satılmıştır,satışıda verdim az önce

Hadi gözün aydın kurtuldun canavardan

Gitti yeşil gözlüm
  • Hepinize selamlar...
    6000 km de 2010 model 1.2 team i20 sahibi oldum geçen hafta içersinde... uzun süredir bu araca takıktım accent era mı saatım ve bunu aldım....En baştan memnuyiteniz 100 üzerinden kaç puan derseniz? Fiaytına göre 80 puanı uygun görüyorum...
    Eradan en çok şikayet ettiğim yol tutuşu sorunu ve sallaması bunda tam tersine övgüyü hak edecek derede iyi, biraz ses alma ve bazen vurma oluyor gibi sanki inanın hiç önemli değil, güvenli yol alma duygusu kesinlikle bu sorunu kapatıyor...
    Bu aracı tercih edenler belki de yakıt cimrisi olduğunu düşünürek almış olabililer ama gerçekten böyle:) Size bir kaç rakam vereyim...
    Tekirdağ-biga(çanakkale) toplamda 253km yol 50 tl lik benzin(benzin aldığım yerde diğerlerine göre 20 kruş ucuzdu) 55 tl de yazabiliriz... yaklaşık 22 kuruşa geliyor km de... Hız 85-90 bazen 90 üstü, genelde sakin kullanım... Yol bilgisayarı 4.7 gösteriyordu... Yol bilgisayarına göre hesap yaparsak, 4.7*2.53*4,20=49.94 çıkar ki yol bilgisayarı verisi yaklaşık bu veriyi destekler nitelikte...
    Başka bir hesap yol bilgisayarına göre... sıfırlanmış yol bilgisayarı ile tek kişi 85 km hızla 30 km şehir dışı yol , araba stop ettiğim de rakam 4,3 idi...
    şehir dışı böyle, şehir içi istanbulda çok fazla dur kalka girmezseniz 6 civarı, oturduğum ilçede yolların bozuk ve hıza müsait olmadığını yazarak 7 civarı...
    Yakıt konusu bence fabrika ne söylüyorsa o ancak dikkat edilecek husuus uygun hız seçimi ve vites seçimidir... Bu araçlar 2 bin devirde çok rahat gidebilir ve bu devirin üstüne çıkmak ekonomiyi bozar, sadece 5. vites rampada bu devirde yetmiyor...
    Gelelim performansa... 1.6 dan sonra 1.2 (112 hp den sonra 78 hp) evet bana düşük geldi ancak bu zayıf bi motor anlamına gelmesin... torku gayet iyi ayarlanmış viteslerle fazla oynamıyorsunuz... 2. vites de araç 1000 devirde bile araç topluıyor 3. vitesde 1500 devirle gidebiliyor, hatta rampalarda bile... Şehir için performansı oldukça yeterli, şehir dışında ise 5.vites 90 nın altına düşürmeyin istanbuldan çanakkaleye engel çıkmadığı sürece 5 le gelirsiniz... Peki yük de nasıl? Arabaya 5 kişi bindik...(2*105+3*60=390 kilo +bagaj=400 kilo... Rapmpa süratine 90 dan 100 e çıkarmanız 4 e düşürmemeniz için yeterli... Çok dik rampalar hariç... Sollamalar için 4 isteyebiliyor yanlız....
    Gelelim bu araç yüksek devirde ne yapıyor? Tek kelime ile şaşırtıyor!!! 5 bin devirden sonra sanki turbo açan bir araç oluyor altınızda... Biraz abartmışım belki ama ciddi anlmada araç değişiyor... yaklaşık 1500 (5000-6500) devir araç da spor bir motor sesi ve ivlenme hissediyorsunuz... 1.2 motor için bence fazla olmuş Burada bir iki karşılaştırmay yapayım... Era ile 120 3. vitesle çıktığım yokuşu(çok dik bir yokuşdur 4 de gaz yemez araçalr) bununla 110 ile 3. vitesde çıkmayı başardım... 3. vitesde kesiciye girmedim ama 120 mi yi geçirdim sanırım... çok kısa zaman önce 1.2 75 hp clio sedana bindim... hata idi siz sakın binmeyin, araç ciddi anlmada sağır, gaz tepkisi sıfır hızlanma isteği yok...
    Yol tutuşu için se tek kelime ile bu araba için mükemmel diyebilirim... Geniş tabanlı lastik ve büyük jant ile spor araba lardaki yol tutuşunu rahatlıkla yakalar...
    Kullanım için ise bu kadar rahat bir kullanım alanı ve rahtlık sunan başka bir araca binmedim... Segmenti için.. Yüksek oturma poziyonu, yüksek tavan, rahat koltuk, diz mesafesi yeterli. direksiyon yumaşak ve tepkili, vites geçişleri joistik gibi... gaz fren pedal yumaşaklığı çok iyi ayarlanmış... Fren dozajlaması çok iyi...

Bu kadar övdükten sonra ilk eksimi veriyorum, arka amortisörler çapraz sert geçişlerde ses yapıyor... Bunu la çok karşılaşmıyorsunuz ama var...
    İkinci eksim... Yol sesi biraz var ama rahatsız edecek seviyede değil... Zaten bu da yol tutuşun getirdiği bir dezavantaj...
    Bir de ayna tıkırdama yapıyor garantiden değişecek, hatalı üretim vamış...
    Bir de gösterge paneli ve konsol için bir iki şey yazayım... Yol bilgisayarı verilerini beğendim, geniş ekran koymaları iyi olmuş... Müzik çalmadığınızda 3 veriyi aynı anda görebiliyorsunuz... ekstran dış sıcaklı ve saat de yer alıyor.. göze hoş gelen bir yapısı var, eşya bölmeleri yeterli, bir de kapaklı yer yapmışlar.. tek eksiği usb girişi benimkkinde yok!!! Direksiyondan kontorl düğmeleirde çok güzel ve kullnışlı....

Bu segmentte bu fiyata alınabilecek en iyi arba bence, aldığma kesinlikle memnun oldum...

• Aracınız hayırlı olsun. bu kadar aracınızı sevmeniz çok güzel
  • 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.