Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlısı olsun. yeni düşündüğünüz araç nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Hayırlısı olsun. yeni düşündüğünüz araç nedir?

Teşekkür ederim. Hayırlısıyla Vw grubundan golf 6 1.4 tsi 122 hp liklerden bir tane almak istiyorum. Sanırım sağlamlık, performans, yol tutuşu, benzin sarfiyatı vs. açısından en uygun araçlardan biri gibi geldi. Umarım pişman olmam Araçla ilgili bilgi toplamayada devam ediyorum bir yandan. Bilginiz varsa eğer paylaşırsanız çok mutlu olurum hatta Profilinizde Vw amblemini gördümde

• Ceo41 kullanıcısına yanıt
    Konunun yeri bura değil ama kısaca söyleyeceğim 1.4 tsi motordan ekonomi beklemeyin. Ben aralık sonunda yeni polo 1.2 bmt dsg şanzımanlı modeli aldım, şehir içi tüketim 7 lt. dolaylarında geziniyor. araç henüz 1000 km. bile yapmadı, ilerde 6 lt. civarında yakar diye bekliyorum.
    ilk amaç ekonomiyse yeni nesil 1.2 tsi veya dizel motorlar dışında ekonomi bulamazsınız. golf 6 1.4 tsı 122 hp için paylaşımlarda 10 13 lt. arasında yaktıklarını söylüyorlar.

golf 6 1.4 tsı 122 hp tüketimi
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

Yeni nesil 1.4 tsi 122ps tüketimi
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

• Özelden yazayım konu burada uzamasın en iyisi
  • Selam arkadaşlar, birkaç gün içerisinde 2013 full i20 almayı planlıyorum. 1.2 d-cvvt benzinli 10.000km de navigasyon,bluetooth,çelik jant,hatasız,boyasız. Renk olarak sanırım bebek mavi olarak geçiyor.metalik değil. Verilmesi gereken fiyat nedir buna ?
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janavar® -- 29 Mart 2015; 20:56:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hyundai zam yapmış.
    ELITE BLUE PAN. (BENZİNLİ) 49900 olmuş.
    49100 tl idi.
  • Ustad verilmesi gereken eğer araç 2014 çikisli ise fiyat 34-35 bin lira civari... Ancak 2013 yili çikiş li ise Bin tl aşaği olabilir...navigasyon bu araçlara 2013 temmuzdan sonra eklendi..Ancak bu yazdiklarim sahibinden alinma durumunda geçerli...Galeriden aliyorsan işler degişir... Tabi pazarlik gabiliyeti onemli....

• Arkadaslar foruma yazmaya gec kaldim bayagi da ani gelisti olaylar ama online olan arkadaslar varsa , cevap verirlerse sevinirim ...

Bugun.ogleye dogru bu araci alicam nasipse ...

Kullananlar , memnun olanlar , olmayanlar , artilari eksikleri kinusunda bir bilgi verirseniz sevinirim ...

Bir de alacagim arac bu nasipse , fiyat performans acisindan nasildir?
    29.000 TL ye anlastik ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-boylesi-yok-206995038/detay

Yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler ....

• Ustad araca baktim...Araca sis farlari, multimedya sistemi kapi kollari cam citalari muz tipi silecekler spoiler vs.sonradan takilmis... Alina bilecek fiyatta.. Tavsiyem ekspertiz yaptirmadan araci almaminiz yonunde... Burada onemli olan sis fari ve multimedya sisteminin yetkili serviste mi takildigi... Kayitlarini isteyebilirsiniz o kayitlarda km bilgisinede ulasabilirsiniz eger yazilmis ise iş emrine...

• Herkese selam,
    2014 dizel yeni i20 style sunroof navigasyon 49bin nasıl? Arkadaşlar.

• omercatal kullanıcısına yanıt
    Cam tavan + navigasyon ile çok güzel fiyat bence
  • Sıfır anlaşılmasın araç 10bin de. Yazmayı unutmuşum

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim_25

Ustad araca baktim...Araca sis farlari, multimedya sistemi kapi kollari cam citalari muz tipi silecekler spoiler vs.sonradan takilmis... Alina bilecek fiyatta.. Tavsiyem ekspertiz yaptirmadan araci almaminiz yonunde... Burada onemli olan sis fari ve multimedya sisteminin yetkili serviste mi takildigi... Kayitlarini isteyebilirsiniz o kayitlarda km bilgisinede ulasabilirsiniz eger yazilmis ise iş emrine...

Ustadim kayitlari belgeleri gelecek , multimedya , sis fari , celikjant , zavolli hepsi fabrika cikisi ....

Bugun expertize de soktuk nasipse yarin alicam cihazi , sadece sol on camurlukta boya var , kalan hersey orjinal ...

Hesaplanan motor gucu 83,5 iken olculen miktar 82,8 hp

• Merhabalar arkadaşlar

09/2011 çıkışlı 2012 model 1.4 otomatik prime model aracımı satmayı düşünüyorum, aynalar otomatik kapanıyor, tam otomatik klima vb..
    aldığım gün altını Merter Zibert'ta zift yalıtım yaptırdım, tüm kaporta ise film kaplandı koruma amaçlı (4.000TL idi fiyatı tanıdık ile zar zor 2.500TL'ye yaptırmıştım. Ziebart film 5 sene sonra çıkarıldığında boyanın 0km deki gibi olacağı garantisini veriyor)
    araç 27binde.. 2 defa arka tamponda park halinde iken hafif çarpma var, tampon değişmedi onarıldı, başka kazası yok
    bunun dışında ufak tefek yine park halinde kapı çarpması gibi kaportada çok ufak izler var.
    İçi tertemiz sıfırdan farksız, hiç sigara içilmemiş ve motor çok iyi kurallara uygun kullanışmıştır.

Bu araç kaç lira eder, ne kadara satmalıyım, otogalarileri kazıklamasın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahves -- 3 Nisan 2015; 9:45:40 >
  • hyundai i20 donanım listesini inceliyordum ama şunu anlamadım.

- LED GÜNDÜZ SÜRÜŞ FARLARI
    - LED POZİSYON FARLARI

bunlar yazılmış, farkları nedir
  • arkadaşlar bende 2009 i20me 1.2 team lpg taktırmayı düşünüyorum hangi markayı tercih etmeliyim ş.içi 30 kuruşun altına inmiyor kmde cok yapıyorum acil lpgye döneyim diyorum
  • horoz28 kullanıcısına yanıt
    Selam, benim aracım da 2012 1.2 sense. Yaklaşık bir buçuk sene önce BRC marka LPG kit taktırdım. 20.000 km oldu hiçbir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.
  • arkadaşlar yeni i20 almayı planlıyorum. 1.2 ,1.2 D-CVVT ,1.4 ,1.4 CRDi ,1.4 CVVT motor seçenekleri arasındaki fark nedir aynı motorda crdi ve cvvt vs var. bulamadım da nette bir arkadaşımız kısaca açıklayabilir mi ?
  • thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    (D-CVVT) ile düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyon değerleriyle, hem ekonomik, hem daha yüksek performanslı, hem de çevreci olmayı vaat ediyor. Yerini aldığı 6300 d/d’de 109 hp güç ve 5000 d/d’de 136 Nm tork üreten 1396 cc hacimli Gamma MPI motora karşı 6000 d/d’de 100 hp güç ve 4000 d/d’de 133 Nm tork üreten 1.4 D-CVVT Kappa motorun hacmi ise 1368 cc. 1.4 CVVT motorun silindir çapı 77 mm ve strok değeri 75 mm iken, yeni D-CVVT motorun silindir çapı 72 mm ve strok değeri 84 mm olarak veriliyor. Yeni D-CVVT motor, 9 hp daha az güç ve 3 Nm daha az tork üretmesine karşın, maksimum değerlere daha alt devirlerde ulaşabilmesiyle dikkat çekerken, her iki motorunda sıkıştırma oranı 10.5 olarak veriliyor. Her iki motorda da hem manuel hemde otomatik şanzıman seçeneğini sunan Hyundai, manuel şanzımanlı CVVT motorda 5 ileri orana yer verirken, yeni D-CVVT şanzıman ile birlikte 6 ileri oranı sunuyor.

CRDI : ( Common rail Direkt Injektion ) Ortak yakıt hatlı dizel’in hyundai ve kiadaki ismi

• arkadaşlar 2012 1.2 mode için lastik önerileriniz varmı. Aracımın lastikleri değişmesi gerekiyor, michelin energy saver + olacak gibi, bu lastiği kullanan bilen varmı, sessizlik, konfor ve yakıt öncelikli tercih sebebleri olduğundan en geçerli lastik bu gibi. lastik 4 mevsim kullanılacak, malum ege bölgesi kışlar çok sert değil. yıllık 15000 km kullanılacak.
  • 
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.