Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1038. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Gönül isterki alalım
    i30 Hb yada Ceed Cw aklımda duruyor

Benim son senem satıp yeni birşey bakacağım. ilerde seninde istediğin araç olur inşallah.
    Gerçi ufaklık büyüdü arabası puseti daha olmaz i20 yeterli gelir.

İnşallah Samet,sen ne düşünüyorsun?
    Şuanda yeterli geliyor tabi memleket seyahatleri hariç

• Banada yetersiz geldiğinden veya memnun olmadığım için değil. ötv hakkım her 5 yılda bir yenileniyor, onu değerlendirip model yenilemek istiyorum.
    net birşeye karar vermedim ama aklımda olanlar i20, polo, i30, ceed, golf. bütçeyi genişletebilirsem kesin ceed veya golf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Banada yetersiz geldiğinden veya memnun olmadığım için değil. ötv hakkım her 5 yılda bir yenileniyor, onu değerlendirip model yenilemek istiyorum.
    net birşeye karar vermedim ama aklımda olanlar i20, polo, i30, ceed, golf. bütçeyi genişletebilirsem kesin ceed veya golf.

Güzel tercihler i30 ve Ceed'i tek geçerim
    İnşallah seninde gönlündeki araç olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 3 Mayıs 2013; 23:18:33 >
  • arkadaşlar araçların orjınal oem teyplerı elımızde mevcuttur

montaj dahıl 900 tl kısa bır surelıgıne

araçlarla tam uyumlu navıgasyon dvd tv tel gorusmesı

atakan tunıng
    0532 313 98 62
    0216 329 90 90
  • quote:

Orijinalden alıntı: landscaper

arkadaşlar yeni i20 de usb girişine flaşbelleği takıyorum fakat flash bellek okunamadı diyor ve müzik dinleyemiyorum... forumlarda araştırdım disk biçimlendirme yaptım FAT32 formatında yine okumadı... mp3 şarkılar klasör içindeydi, onları klasörden çıkardım yine okumadı... kısacası bildiğim herşeyi yaptım ama bir türlü arabada flash bellekle müzik dinleyemedim... yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın... şimdiden teşekkürler... hayırlı günler herkese...

flaş belleği i20ye takmadan önce hard format yaparak fat32 halinde oluşturun. o zaman tanır. normal biçimlendirmede bazen sorun çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joé black

quote:

arkadaşlar yeni i20 de usb girişine flaşbelleği takıyorum fakat flash bellek okunamadı diyor ve müzik dinleyemiyorum... forumlarda araştırdım disk biçimlendirme yaptım FAT32 formatında yine okumadı... mp3 şarkılar klasör içindeydi, onları klasörden çıkardım yine okumadı... kısacası bildiğim herşeyi yaptım ama bir türlü arabada flash bellekle müzik dinleyemedim... yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın... şimdiden teşekkürler... hayırlı günler herkese...

benim de 16gblık belleği tanımamıştı daha sonra 2 ve 8gblık belleklerle denedim bi sorun çıkmadı, tavsiyem farklı bir bellekle denemeniz

evet 16 gb lık belleği tanımadı sonra eşimin 2 gb lık belleğini denedim oldu. buadaki ince nokta FAT32 formatlı bellekleri değil sadece FAT formatlı bellekleri tanıması... teşekkür ederim tavsiyeniz için:)

• fat32 tanımadı sonradan fat formatlı bi flash bellekle sorunu çözdüm çok teşekkür ederim dikkate aldığınız için:)
  • quote:

fat32 tanımadı sonradan fat formatlı bi flash bellekle sorunu çözdüm çok teşekkür ederim dikkate aldığınız için:)

kullanamadığınız belleğide fat yapabilirsiniz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahancoban

ne olursa olsun hyundainin çok kısa aralıklarla daha iyi donanımlar eklemesi bizim arabaların ikinci el fiyatını düşürüyor. ayrıca aynı yaş ve modelde bir sürü farklı model oluşmasına neden olacak. satma zamanı alıcıların kafası karışacak çogu internetten bakarken kafası ağrıyıp cayacak. benim araç 2012 dizel tune serisiydi. şimdi tune serisi dizel yok. ayrıca tune yerine gelende navigasyon vs eklentiler var. şimdi benim ters köşeye yatırdılar. ya satarken fiyat düşmesini kabul edecem yada bir navigasyon alıp takacam. işin garip yanı torpidonun kaplaması yüzünden her navigasyon da takılamıyor. gidip bayiden alacam bir sürü para zahmet.
    ----
    bu arabayı seneye satıp ix 35 alacaktım ancak arabadan memnun olmamam rağmen hyundai den soğudum. şimdi ya kia nın aracını alacam yada farklı bir şey. fabrika kendi eliyle soğuttu beni. tabi benim düşüncem bu sizler faklı dşünebilirsiniz

aynen size katılıyorum

• s.a. arkadaşlar bende otomatik i20 almak ve aranıza katılmak istiyorum. yakıtla ilgili sorum olacak. sitede yakıt tüketimi 8.1 gözüküyor. gerçekte ne kadar yakıyor. acil yardımlarınızı talep ediyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Başakşehir-Tekirdağ Yenice git gel 250 km. Ortalama 5.6 lt yaktı aracım 2600 km de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Hangi jant daha iyi durur arkadaşlar i20de ikiside serviste 650tl fiyat verdiler.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

bence bu :), yoksa ikinci resminizdeki jant
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

• arkadaşlar malum yaz geldiği için kauçuk paspasları çıkarıp, orjinal halı paspasları takacağım, fakat şöför tarafı halı paspas 6 ay kullanılmasına rağmen çok eskidi, hatta delindi bile. sadece tek paspas bulabilirmiyim, yoksa set halindemi satılıyor?
  • Arkadaşlar merhaba, bende i20 jump 1.4 crdi modeli ile aranıza perşembe günü katıldım :) ilk izlenimim MUHTEŞEM. Eski arabam 2003 model benzinli corsadan sonra mercedes gibi geldi. 100 liralık mazot koydum aldığım gibi 220 km yol yaptım aldığımdan beri hala 230km menzil gösteriyor. Benzinli arabadan sonra bir acayip geldi hala şaşkınlık içerisindeyim... Birde bir sorum olacak dizel motorlar turbomu acaba i20'de çünkü gaza yavaş yavaş kökleyince araba birden şahlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

Arkadaşlar merhaba, bende i20 jump 1.4 crdi modeli ile aranıza perşembe günü katıldım :) ilk izlenimim MUHTEŞEM. Eski arabam 2003 model benzinli corsadan sonra mercedes gibi geldi. 100 liralık mazot koydum aldığım gibi 220 km yol yaptım aldığımdan beri hala 230km menzil gösteriyor. Benzinli arabadan sonra bir acayip geldi hala şaşkınlık içerisindeyim... Birde bir sorum olacak dizel motorlar turbomu acaba i20'de çünkü gaza yavaş yavaş kökleyince araba birden şahlanıyor.

Hayırlı Olsun,Aramıza Hoşgeldiniz
    Aracınız turbolu.
    Benzinden sonra dizel binince istasyonun yolunu unutacaksınız

• quote:

Arkadaşlar merhaba, bende i20 jump 1.4 crdi modeli ile aranıza perşembe günü katıldım :) ilk izlenimim MUHTEŞEM. Eski arabam 2003 model benzinli corsadan sonra mercedes gibi geldi. 100 liralık mazot koydum aldığım gibi 220 km yol yaptım aldığımdan beri hala 230km menzil gösteriyor. Benzinli arabadan sonra bir acayip geldi hala şaşkınlık içerisindeyim... Birde bir sorum olacak dizel motorlar turbomu acaba i20'de çünkü gaza yavaş yavaş kökleyince araba birden şahlanıyor.

Hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz..i20 nin dizeli gerçekten harika...benim aracım 8000 km de 100 tl.lik mazotla sadece şehir içi 430-450 km gidiyorum ( gaza asılmama rağmen) Dizellerde tabiki turbo var..bu yüzden düşük devirlerde bile araç şahlanıyor...Uuzun yolda 130-140 la giderken bile gaza asıldığınız zaman araba gücünü hissettiryor.

• quote:

Hayırlı olsun ancak aracınızın klavuzunu mutlaka okuyunuz, dizel motorlar daha hassas, uzun süre sorunsuz kullanım için tavsiyelere uymanız gerekir,
    yeni araç ile ani hızlanma, gazı kökleme, ani fren gibi hareketlerden mutlaka sakının klavuzda belirtilen ilk rodaj devirlerini geçmeyin, yanılmıyorsam 2.500 devir olacaktı, ilk 500'de 2.500 deviri, ilk 1000km'de 3.000 deviri geçmeyin. Araç soğuk iken dik rampaya vurmayın, turbonun devreye girmesine izin vermeyin.

Bu basit kurallara uyarsanız az yakıt tüketen sorunsuz uzun yıllar kullanacağınız bir aracınız olur, aksi durumda yakıt tüketimi artar ve aracınız traktör gibi çalışmaya başlar, 100.000km ile ciddi masraflar çıkarır

• quote:

arkadaşım aynı duyguları 4 ay önce bende yaşadım 1.4 dizel jump modeli ile. araç gerçekten harika geçen fiesta kullandım her zaman okula gidip geldiğim 40 km lik mesafede dağ bayır yolu inişli çıkışlı çekiş ve performans olarak fiestadan bir kaç gömlek üstte. ayrıca yakıt tüketimi de harika ben bir depo ile şehir içi şehir dışı karışık şu anda 700 km yol yaptım. şehir dışı dediğim yol düz ovalık değil asfalt dağ bayır yolu daha yol bilgisayarı 190 km daha gösteriyor ancak yakıt tüketimi olarak da 4.8/100 litre görünüyor. taminim 900 km yi geçeceğim. bu arada rodajına dikkat et ben çok dikkat ettim şu anda 9000 km de ve yakıtı giderek düşüyor. sonu ne olur bilemem
    bu arada aracı kaça aldınız ben 2012 model jump crdi yi 34000 e almıştım

• Listeye beni de ekleyin . 2011 model 29.500 km'de 1.4 crdi team'i mart ayında takas ile 26250'ye aldım. 2013 model sıfır team için 34.000 istemişlerdi. 2. elde bu arabayı görünce hiç düşünmedim aldım. Eski arabam 2004 Chevy Kalos idi. Benzini içiyordu resmen. Şehir içinde 10 litre yakıyordu ve de 50 tl'lik benzinle 100 km yol anca gidiyordu. i20 ile daha ilk seferde şehir içi (ki genelde İstanbul'un berbat trafiği olduğunu belirtmek gerek) 50 tl'lik mazot ile 200 km yaptım. Cidden dünya varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

quote:

Hayırlı olsun ancak aracınızın klavuzunu mutlaka okuyunuz, dizel motorlar daha hassas, uzun süre sorunsuz kullanım için tavsiyelere uymanız gerekir,
    yeni araç ile ani hızlanma, gazı kökleme, ani fren gibi hareketlerden mutlaka sakının klavuzda belirtilen ilk rodaj devirlerini geçmeyin, yanılmıyorsam 2.500 devir olacaktı, ilk 500'de 2.500 deviri, ilk 1000km'de 3.000 deviri geçmeyin. Araç soğuk iken dik rampaya vurmayın, turbonun devreye girmesine izin vermeyin.

Bu basit kurallara uyarsanız az yakıt tüketen sorunsuz uzun yıllar kullanacağınız bir aracınız olur, aksi durumda yakıt tüketimi artar ve aracınız traktör gibi çalışmaya başlar, 100.000km ile ciddi masraflar çıkarır

Dostum teşekkürler güzel tavsiyelerin için. Daha önceden bir kere bir arkadaşımın dizel arabasını kullanmıştım onun dışında hiç dizel araba kullanmamıştım o yüzden arabayı aldıktan birkaç saat boyunca alışkanlıktan dolayı benzinli araç gibi kullandım. Vitesleri 3000 devirde attım gaza kökledim falan. Ondan sonra başka bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine o şekilde kullanmaktan vazgeçtim. Şu an vitesleri 2000 devirde atmaya ve gaza çok fazla köklememeye dikkat ediyorum. Gerçi birkez oldu ama uzun yoldan geldikten sonra 3-4 dakika rölantide bekletip öyle stop ettim motoru. Başka tavsiyeleriniz varmı dizel motorlu araçlar için?

• 
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.