Şimdi Ara

HP OMEN KULLANICILARI KLUBÜ&ÜRÜN İNCELEMESİ (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
26
Favori
96.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar benim makinaya soğutucu alıcam da . Alan kullanan var mı soğutucu ? Yaz ayları yaklaşıyor , gaming laptop olduğundan zaten ısınıyor .Artık zamanı geldi alayım . Önerilerinizi bekliyorum.
  • Ekran ışığı çok az

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychô

Kasanın sağ tarafından ses gelen arkadaşlar nasıl bir yol izlediler acaba? Servise göndermeden çözebilen ya da zamanla kendiliğinden kaybolan var mı?
    ilk aldığım gün cızırtı tarzı ses gelmişti bi kaç kere ancak oyun oynarken fanlar yüksek seviyede biraz çalışınca düzeldi şu an 1 aydır kullanıyorum her hangi bir fan sıkıntısı veya başka bir kronik sıkıntı yok
  • Stahli kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkürler hocam. Ben an007nt modelini aldım. Tam olarak cızırtı değil de hdd’den gelen devir sesi gibi. Görev yöneticisinden bakıyorum hdd’yi yoran bir şey de yok. Bakalım ben de kullanacağım böyle bi süre, sonra duruma göre bakarız. Sizin modelde de dahili grafik kartı yok mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sevgili kardeşlerim bende aranıza katılacagım insallah .... :) Bir sıkıntı olmazsa günler sonra elimde olucak. Dua edinde sapasaglam elime ulasmıs olsun.
    Eski ddr2 sistemle artık bi halt yapamıyorum.
    Hp omen çarem olsun :)
  • animalmtr kullanıcısına yanıt
    An007 veya 17lik başka bir omen al an ile başlayan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gamgee kullanıcısına yanıt
    12v güç kaynaği, voltaj regülatörü devir ayarlamak için, 200mm veya 120mm noctua fan, 2 tane olursa pahalı ama çok iyi olur. Ucuza düzenek ikeada notebook düzenekleri var uygunlar. Kendi soğutucunu yap. 200 tl yi geçmez kolay kolay ama kaliteli denilen sogutucu da o para ve kendi yapacagin sogutucu 3 katı serin olur hazır olandan. Bir de 2 adet vakumlu fan ile baya mevzuyu çozersin masraflı ama kesin yöntem.

2. Önerim 100 tl ye 2 tane vakumlu soğutma al, 25 e de 2. El soğutucu ara let go da bulursun al bu şekilde kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 15 Mayıs 2018; 1:7:5 >
  • animalmtr kullanıcısına yanıt
    Bir de omen şart değilse hp yerine msi alın derim daha serin oluyor. Hp eskisi gibi sorunlu değil, ama vasat.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Bir de omen şart değilse hp yerine msi alın derim daha serin oluyor. Hp eskisi gibi sorunlu değil, ama vasat.
    Hocam merhabalar

5 - 5,5 civarında tavsiye edeceğiniz laptop var mıdır?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Omen 17 msi gl7 gv72 bunlar güzel. Ben olsam msi alırdım ama omen 17 yi gördükten sonra msi ın yanında geçecek misiniz bilemem :D Çok iyi yapmışlar dizaynını.
  • quote:

Omen 17 msi gl7 gv72 bunlar güzel. Ben olsam msi alırdım ama omen 17 yi gördükten sonra msi ın yanında geçecek misiniz bilemem :D Çok iyi yapmışlar dizaynını.
    Omen 17 Ama hangi modeli hocam..?

Ayrıca MSI irl Hp arasında genelde gaming alanıyla nam salmış olan MSI öneriyorlar. Buna rağmen Gene Hp mi dersinjz..?

Şimdi omen 17 an00 bilmem ne ile başlayan herhangi bir cihaz olur . Omen 17 biraz farklı bir cihaz. Msi dominator gt serisi gibi. Bu yüzden bu cihazı ola ki gördünüz, aşık olabilirsiniz. Ama msi alacaksanız da 17 inç tavsiyemdir. Gerçi 15 msi lar bile 15 omenden serin ama neyse...

Bir de msi hep serin ama omen bu garantiyi vermiyor. 17 lik omen alıp isinan da duydum buz gibi olan da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 15 Mayıs 2018; 18:24:29 >
  • quote:

Bir de msi hep serin ama omen bu garantiyi vermiyor. 17 lik omen alıp isinan da duydum buz gibi olan da.
    Yani Omen 17 an00 ile baslayan bir seri alsam bile gene tam manasiyla MSI kadar tavsiye etmiyorsunuz..?

Peki ikisinde de çift fan yok mu ki..? Niye ısınır acep..?

Hp Omen i7-7700 HQ - 16 GB - 2 TB - 256 SSD - GTX1050Ti - 17 inc

Bu model harika bir seye benziyor ama simdi siz isiniyor dediniz...

MSI için model baglaminda ne onerirsiniz?

Ben direk ısınır demedim;sadece ısınada bilir dedim. Ama msi daki turbo fan bambaşkadır bunu da unutmayın. Turboboost kısıp oynayan varmış 17 omen de bu kötü bir durum doğruysa.Msi gv72 alın beni dinleyin çok beğeneceksiniz.
  • Arkadaşlar ...
    İlerde ekran kartını değiştirmek istesem değiştirebilirmiyim? Gelecekte gtx 1050 ti yetmeyebilir. Bende bunun için ilerde ekran kartını değiştirebilirim eğer değişirse..
    Diyelimki değişiliyor nereden bulabilirim notebook ekran kartlarını ? Teşekkürler... Orneğin 1070 veya 1080 diye varsayarsak :)
    Teşekkürler.
  • quote:

Ben direk ısınır demedim;sadece ısınada bilir dedim. Ama msi daki turbo fan bambaşkadır bunu da unutmayın. Turboboost kısıp oynayan varmış 17 omen de bu kötü bir durum doğruysa.Msi gv72 alın beni dinleyin çok beğeneceksiniz.
    Peki MSI Gv72 niye hocam ? Sogutmasi daha iyi diye mi?

Omen aslinda hosuma gitmisti ama onyargilar olusmaya baslamadi degil :s

Erdi Özuağ incelediğinde cpu 62c hatta yanlış hatırlamıyorsam 52c de turbo fan ile gta 5 maksimum ayarlarda oynuyordu. Bu masaüstü pc ile neredeyse eşit demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 16 Mayıs 2018; 0:23:24 >
  • quote:

Erdi Özuağ incelediğinde cpu 62c hatta yanlış hatırlamıyorsam 52c de turbo fan ile gta 5 maksimum ayarlarda oynuyordu. Bu masaüstü pc ile neredeyse eşit demek.
    Peki hocam Gv72 için hangi seri numarali modeli dersiniz?

Omen o zaman iptal oldu desenize :)

Aslinda omen'in ozellikleri Msi da olsa rahat 10 bin lira olur :)

Yoo aslında aynı özellikler ama fan anakart dizaynı her ne kadar güzel de olsa beklentiyi karşılamama ihtimali de var. Msi mekanik olarak o sistemi yapmanın dışında yazılım ve optimizasyon da sağlıyor. Msi bios lu ve command center lı turbo fanlı omen 17 hiç de fena olmazdı. Gt dominatörlerle neredeyse aynı ebatta fan var, teorik olarak dominatör ayarında olması gerekiyor. Mesela geçen sene ki 1070 li 17 omen de bu şekilde efsane bir anakart soğutma mühendisliğine sahipti ve ısınmıyordu. Belki bu da iyidir ama bilemiyorum. Eski omen 1070 e rağmen 74 ile 88c arasında , çoğunlukla 74- 80 arası cpu ısılarında ve 72c gpu ısısı ile witcher 3 oynatıyordu. Bu cihazı öven de var, cihaza söven de. Ama herşeye rağmen 1050ti ile bu alette kötü bir tecrübe yaşayacağınızı pek düşünmüyorum. Yorumlar hep 1070 ve 1060 üzerine genelde, hatta rx580 üzerine.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.