Şimdi Ara

honda cıvıc'e yağ tavsiyem (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
158.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yağ manyağı bir arkadaşım var, castrol kullanmaktansa mobil kullanmayı tercih et der kendileri. Ama ben eneos 0w 50 gibi yağ görmedim. Periodik bakımlarda servise versem, garantiyi bozdurur bana eminim. Aslında bu konuyu servisle konuşsam iyi olur. Damla Honda pek esnek değil bu konularda. Var mı istanbul içinde bildiğiniz, kılı yünü sorun etmeyen servis? (Şu garanti olmasa neler edicem de arabaya ahh ah )

honda cıvıc'e yağ tavsiyem

• Türkiye'de var mı bu yağlardan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Türkiye'de var mı bu yağlardan?

sayın ababa2307

eneos yağları bildiğim kadarı ile honda için orjinal ekipman sarf malzemesi olarak kullanılıyor japonyada..

http://eneos-turkiye.com/tr/default.asp

saygılar...
  • Arkadaşlar antalyada oturuyorsanız 0-30 Erzurumda oturuyorsanız 10-40 kullanın, anlatabildim mi? Erzurumda -30 u görürsünüz ama antalyada en fazla -5 ha şu 0-30 kullandım performans arttı filan diyen arkadaşıda biri uyandırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar honda civic 2008 model araç aldım bir konuda yardımınızı istiyorum. arac rolantıde çalısırden sessızce çalışıyor ama 1,5 -3,5 devir bandı arasında ugultu yapıyor ve bu durum araç hareket esnasında da aynı selıkde ugultu yapıyor yuksek devirlede o ugultu olmuyor max 4 bin devir bandına kadar o ugultu cok rahatsız edıcı sekılde yardımcı olursanız sevınırımmm....
  • Arkadaşlar bende de 2007 model civic 1.6 elegance var. Aracı yeni aldım sayılır periyodik bakımı geldi. Motor yağı servisi 5w30 tavsiye etti bu arada Lüleburgazda oturuyorum. Sanayideki ustam ise 10w40 castrol magnatec dedi kullanan Arkadaşlar varmı.

• sizin aracın katologu 0w/20 gösteriyor. en kötü ihtimal 10W/40 kullanılır. 0w/30 kullanın bulursanız 0w/20 hem yakıt hemde performas iyi olur.
  • 5w30 a1 castrol magnatec motor yağı ile castrol edge 5w30 tam sentetik motor yağı arasında ne gibi fark olur hissedilir veya hissedilmez farklar nelerdir arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

aracımın her 10bin km de bir periyodik bakımlarını yaptırdım
    ama buseferki bakımdaki performansı hiç yakalayamadım
    bunun tek sebebi castrol magnetic 10w-40 olduğunu düşünüyorum
    sizlere kesinlikle tavsiyemdir yağı Bp den aldım fiyatı 73tl idi
    zaten her bakımda hava filtresi değişiyorum 40binde bujiler değişmişti
    boğaz kelbeği temizlenmişti şimdiki bakım 70bin km bakımı sadece
    yağ yağ filtresi ve hava filtresi ben bu performansı castrol'e bağliyorum
    daha önce x aynı özelliklerde yağ kullaniyordum ama bu yağ farklı iyi forumlar...

60 bin bakımında ne yaptılar
    bildiğim kadarıyla otm.sanzuman yağı ve fren hidroliği değişiyor
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Kemal hocam nasılsınız? Aradan uzun zaman geçti 60bin bakımı :))) hondanın kitapcığında bakımda yapılacaklar ayrıntılı olarak yaziyordu.
    Şimdi vw golf kullaniyorum hocam. Şimdide güncelleme modası var,sanki akıllı telefon,yeni yazılımlar vs. Servis müşteriyi bağlamak için iyi düşünülmüş icat lar.

• Sahiden uzun zaman olmuş, aslında benimde arabayı yenilme vaktim gelmiş, hatta geçiyor
    ama nedense takılıp kaldım buna , yaşlanıyormuyum ne...

50 bin bakımın gittiğimde bana fren hidroliği ve otm. şanzuman yağının değişmesi gerektiğini söyledi servis elemanı
    sonra kitaptan okudum bu dedikleri 60 bin bakımında yapılıyormuş, ayrıca o eleman çok uçuk rakamlardan söz etmişti
    zaten o yüzden güvenimi kaybettim, çamkırana veda ettim, özel servise başladım, nitekim özelde bu dediklerimin fiyatlarıda gayet makul
    50 bin bakımını servisin fiyatının yarısından daha ucuza çıkardılar, hemde hep orijinal yedek kullanarak

Sen golften memnunmusun, hondaya göre artıları eksileri neler, yakır durumu nasıl, kısa kısa paylaşırsan çok sevaba girersin bu mübarek günlerde

Hocam sizin civic 60.000 km'de hele söyle 200.000km devirsin,daha yeni sayılır. Orjinal parça ve özel servis iyidir göz görecek. Kemal hocam biz çok iyi şöför olduğumuz için hangi arabayı kullanırsak kullanalım mükemmel arabadır deriz. Benzinli golf civic arasındaki fark bir depo benzinle golfun 100km daha fazla yol gitmesi. Yaşlandık demek için yaşımız şöyle 100'ü devirmeli:))

• Golf'un da deposu 50 litremi,.... sanırım 60 litre...eğer altmış ise yakıt sarfiyatı aynı demektir, motor çekişte belki biraz daha güçlü, malzeme kalitesi alamanlarda biraz daha yüksek ama sorunsuzluk ta honda lider,
    nedense kolay kolay beğenemiyorum artık, accord dedim ama şu anda gelmiyormuş ülkemize, mercedese baktım , güzel olmasına güzel ama servis masrafları yıkım resmen,...herhalde bir süre daha buna devam zaten daha 60 bin demedi 53 binde daha bu arada yaş konusunda iyi moral versen de ... yaşım 63, sakat bir yaş anlayacağın
    Golfun deposu 50 litre. 53binde civic yeni sayılır.
    Hocam yeni civic gelmiyormu? Hondalar gerçekten sorunsuz lakin servis olarak hiç beğenmiyorum. Yeni honda civic söyle 1.6 150hp turbu motor ve 10ileri bir şanzımanla bekliyorum.
    Civic'in arka koltukları mükemmel ötesi geniş ve ferah, hiç kimse arka orta koltukta oturmak istemez japon otomobilleri hariç. Kemal hocam otomobilini seven insanlar bakımlarını aksatmazlar,sizin otomobiliniz herzaman gelecek bakıma kadar yola çıkmaya hazır olduğuna inaniniyorum. 63yaş genç delikanlı yaşıdır... Bizim cr-v şanzıman değişimişti hani servis garantiye sokmamıştı,sonucu bana bildir demiştin mahkemeyi kazandık 12bin tl gibi bir para alacağız uzun zamandır bekliyoruz:))

• mahkemeyi kazanmana çok sevindim, uğraştırdı biraz ama mutlu son
    buna benzer ufak tefek olaylarda her zaman ya sürücü hatası ya da sarf malzemesi diyorlar
    servislerin hiç bir anlamı kalmadı, 6 yıl garanti de sırf bizi servise bağlamak için tezgah

Geçmişte Birkaç kere ford (Değişik modelleri) yine birkaç kere Opel vectra falan kullandım, bir kere de audi almıştım
    opel konforlu ve güçlüydü ama çok arıza veriyordu, ford 5 para etmez bence
    audi iyidi ama honda kadar estetik değildi, Toyotayla tanıştıktan sonra hep toyota modellri aldım, arada hyundai falanda vardı
    ta ki bu civic meret çıkana kadar; civic fena takıldım kaldım, planladığım her araçta aynı özellikleri arar oldum
    bu yenilerdeki güncelleme olayı falanda biraz can sıkıcı gibi, .. hala kararsızım ama değiştirirsem ya avensis ya accort , ya da masraflarını göze alabilirsem mercedes C 180.... bakalım zaman ne gösterecek

• Gün ola harman ola.

• aldınızmı 12 bini
  • Parayı hala alamadık, bir üst mahkemeye baş vurmuşlar. Fakir zavallılar:))

• uzatma faizlerini de almayı unutmayın
    Hocam 2013 model civic yağ deposu icin kac litre yag lazim vede servis Mobil koyacaz diyor nasildir bu marka 40 tl litresi cok yüksek degil mi ben disaridan alip mi gitsem karar veremedim birde hangi yağı kaç litre almak lazim şu sondaki rakamlarda neyin nesi hangisi uygundur ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.