Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda inanılmaz bir turbo motor isteği var, ilk günden beri, peki turbo nedir ne değildir? performans tamam. peki yakıt tüketimi ve sorunsuzluk?

az önce amerikada satılacak olan 2017 accord u inceledim 2,4 ve 3,5 litre motorları var, toplam 3 motor hepsi atmosferik turbo koymamışlar??
    2,4 litre olanda 184 ve 189 beygir gücünde...

amerikada civic te ise 2,0 litre atmosferik ve 1,5 litrelik turbo motor var...

americada satılan diğer honda modellerinde ise turbo motora rastlayamadım hepsi atmosferik i-vtec motorlar...honda amerika da çok yüksek satış rakamı olan bir marka ilk 5 e gire. Avrupa da ürün gamında çok sayıda turbo motor olan çoğu avrupa markasının esamesi bile okunmaz, dünyanın en büyük otomobil pazarıdır orası. peki biz turbo konusunda haksızlık mı ediyoruz acaba honda ya?

evet burada ufak hacimden yüksek beygir üretmek önemli vergi ve ötv açısından ancak bunun dışında turbonun pek bir avantajı yok ki dünyanın en büyük otomobil pazarında pekte tercih edilmiyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

küresel dünya rekabet ortamı ülkenin konjonktürel durumu..c sınıfında benzer donanımlı fiyatlı servis bakım fiyatları uygun sorunsuz bir araç atta senin de ne düşündüğünü anlayalım...

Şuanda piyasadaki c sedanların hiçbiri diğerinden çok üstün değil donanım olarak, ama honda ortalamaya göre dezavantajlı, bunu da forumdaki arkadaşların %90 ı kabul ediyor. Fiyat olarak da avantajlı değil. Dizelinin olması dezavantaj dizel isteyene. Benzinlisi piyasadaki diğer benzinli atmosferiklerin ortalamsında. Kanaatim, geçmişten gelen sportif imajı ve dış görünüşü avantaj.

Benim için markanın önemi yok, kriterlerimi belirlerim buna uygun olanı almayı planlarım. Mesela 2 kasa önceki civic bence C sınıfında kendi karakterini daha iyi yansıtıyordu.

Güncel modeller arasında dizel manuel ve otomatikte elantra, cerato ve egea, benzinlilerde civic, crolla ve ceratoyu "mantıklı" buluyorum.
    Focus da bu araçların arkasından gelebilir ama donanımını dengesiz buluyorum.
    Jetta imaj ve malzeme kalitesi olarak bence iyi değil. Megane sedan 1.6 dizeli müthiş yalnız çok pahalı. Opel astra benzinli sadece fiyat olarak iyi.

Yukardaki değerlendirmeler tamamen benim kişisel değerlendirmem, kendi kriterlerimin sonucu, başkası beğenmeyebilir.

Belli bir markanın fanatiği değilim, gözüme, cebime, mantığıma, ihtiyacıma uyanı almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 18 Aralık 2016; 22:19:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

quote:

Orijinalden alıntı: ifcoskun

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ayisigi-honda-dan-2016-yeni-honda-civic-elegance-otm-1.200-km-366756645/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2016-model-yeni-kasa-civic-sedan-elegance-otomatik-vites-375377998/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-dogan-kardesler-den-2016-honda-civic-yeni-kasa-elegans-eco-paket-369446064/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ozerler-2.el-den-2016-civic-1.6-elegance-otomatik...yeni-kasa-370508487/detay

beni yordun..bunlardaki aksesuarlar 2 para etmez bayiler kendileri maliyetine işçilik hariç hallediyorlar...mavi satmaz alan satarken zorlanır ısrar etme 20 kez anlattırma..

MAVİ PEKALA SATAR İNSANLARIN MALUM SİTEDEN ALMAMA SEBEBİ ARACI ZATEN O PARALARA BAYİDEN ALMALARI ARAC SATMIYOR DİYE ZİL TAKAN ARKADASA ARACA SATAR VEYA SATMAZ ONEMLI OLAN ALAN KISILER MEMNUNMU Kİ FACEBOOK GRUBUNDA HER GUN YENILERI EKLENIYOR VE HERKES SUAN COK MEMNIN SIZ SAYFALARCA YAZIN BU ARAC TASARIM OLARAK MUKEMMEL EVET DONANIM DAHA IYI OLABILIR AMA BU KİŞİNİN BEKLENTİSİ İLE ALAKALALI SU FORUMA ARAC HAKKINDA BILGI NE ZAMAN YAZILACAK COK MEREK EDİYORUM HERHALDE BIRKAC TROL GIDINCE ORTALIK SAKINLESECEK......

normal fiyatının üstüne 400 lira verip spor paket artı navigasyon ekranı (elegancedeki uyuz ekrandan daha iyisi) alarak 7 binliralık ekstraya sahip oluyosun hemde araç gelecek diye beklemiyosun.araç çok satsa satılırdı bu araç ve 1 aydan fazladır beklemezdi..

O dediğin ekran vs gibi işler araç 1 yılı doldurdugu zaman satışa sebep olur bayilerde araba varken kimse 8kinci elemanı parayi vermez ekran vs için zaten fiyati üstüne koymuş satıcı sıfır alır istediği aksesuarı da ekletir alım satım işi olmaz başka bir ile gidip satın alma derdi olmaz ama size boş yere anlatıyorum 3 aydır satmaz dediğiniz araç yeteri kadar satıyor satmayafa satmayada devam ediyor Velev ki satmadi hic dert değil çok satılan araça binmek bu kadar keyif vermez...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

forumda inanılmaz bir turbo motor isteği var, ilk günden beri, peki turbo nedir ne değildir? performans tamam. peki yakıt tüketimi ve sorunsuzluk?

az önce amerikada satılacak olan 2017 accord u inceledim 2,4 ve 3,5 litre motorları var, toplam 3 motor hepsi atmosferik turbo koymamışlar??

americada satılan diğer honda modellerinde ise turbo motora rastlayamadım hepsi atmosferik i-vtec motorlar...honda amerika da çok yüksek satış rakamı olan bir marka ilk 5 e gire. Avrupa da ürün gamında çok sayıda turbo motor olan çoğu avrupa markasının esamesi bile okunmaz, dünyanın en büyük otomobil pazarıdır orası. peki biz turbo konusunda haksızlık mı ediyoruz acaba honda ya?

evet burada ufak hacimden yüksek beygir üretmek önemli vergi ve ötv açısından ancak bunun dışında turbonun pek bir avantajı yok ki dünyanın en büyük otomobil pazarında pekte tercih edilmiyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

hocam amerikada kullanıcıların benzin ucuz olduğu için sıkıntısı yok..zaten orada en düşük motor 2.0 dır..Turbonun avantajı yüksek güç ve tork sağlaması..sunduğu güce kıyasla yaktığı yakıtın da avantajlı olması..aynı gücü bir atmosferik motorla elde ettiğinde dehşet bi yakıt harcar ancak turbo öyle değil..
    bir önceki kasa atmosferik motorlu lpg li civic 2 yıl kullandım..araçta 4 kişi dik bayırlarda araç devir basmazssan bayılıyor..bu bayılması yüzünden kaza bile atlattım...tek kişi isen idare ediyor yine ancak araç dolu oldu mu gerçekten bu ne yaa arkadaş dedirtiyor..türkiye coğrafi yapısı itibari ile engebeli bir yer ve doğal olarak dağ bayır heryerde karşına çıkıyor..mecburen devir basman gerekiyor ve doğal olarak yakıt ve motor ömrüne de etkisi oluyor bu durum..
    bu tecrübeleri şahsen yaşadığım için atmosferik motor beni tatmin etmiyor..kardeşimin megane hb 1.2 turbo 130 bg aracını kullandım, 1.4 tsi passat ile yolculuk yaptım ve gerçekten bunları gördükten sonra atmosferik motor o kadar ezik kalıyor ki bir daha almak istemiyorum..yeni civic tasarım olarak gerçekten güzel ve sportif..fiyat olarak, sunulan motor ve donanımlara göre incelersek açıkcası bir miktar pahalı..
    atmosferik motor sıkıntısı az ve uzun ömürlü ancak turbo motorların da ondan aşağı kalacağını düşünmüyorum.verdiği zevk ve rahatlık da cabası..

• quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

forumda inanılmaz bir turbo motor isteği var, ilk günden beri, peki turbo nedir ne değildir? performans tamam. peki yakıt tüketimi ve sorunsuzluk?

Kardeş mesele atmosferik ya da turbo meselesi degil ki... Sen misal 150 beygir 200 nm torklu motor yap da varsın atmosferik olsun. Önemli olan araba gitsin. Yokuşta Renault'ya, Seat'a, Skoda'ya yol vermek zorunda kalmayalım. Ama 1.6 hacim ile o güce çıkamıyorsun. Üstü vergiden sıkıntı. Geriye kalıyor turbo seçeneği.

• quote:

quote:

quote:

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ayisigi-honda-dan-2016-yeni-honda-civic-elegance-otm-1.200-km-366756645/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2016-model-yeni-kasa-civic-sedan-elegance-otomatik-vites-375377998/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-dogan-kardesler-den-2016-honda-civic-yeni-kasa-elegans-eco-paket-369446064/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ozerler-2.el-den-2016-civic-1.6-elegance-otomatik...yeni-kasa-370508487/detay

beni yordun..bunlardaki aksesuarlar 2 para etmez bayiler kendileri maliyetine işçilik hariç hallediyorlar...mavi satmaz alan satarken zorlanır ısrar etme 20 kez anlattırma..

MAVİ PEKALA SATAR İNSANLARIN MALUM SİTEDEN ALMAMA SEBEBİ ARACI ZATEN O PARALARA BAYİDEN ALMALARI ARAC SATMIYOR DİYE ZİL TAKAN ARKADASA ARACA SATAR VEYA SATMAZ ONEMLI OLAN ALAN KISILER MEMNUNMU Kİ FACEBOOK GRUBUNDA HER GUN YENILERI EKLENIYOR VE HERKES SUAN COK MEMNIN SIZ SAYFALARCA YAZIN BU ARAC TASARIM OLARAK MUKEMMEL EVET DONANIM DAHA IYI OLABILIR AMA BU KİŞİNİN BEKLENTİSİ İLE ALAKALALI SU FORUMA ARAC HAKKINDA BILGI NE ZAMAN YAZILACAK COK MEREK EDİYORUM HERHALDE BIRKAC TROL GIDINCE ORTALIK SAKINLESECEK......

normal fiyatının üstüne 400 lira verip spor paket artı navigasyon ekranı (elegancedeki uyuz ekrandan daha iyisi) alarak 7 binliralık ekstraya sahip oluyosun hemde araç gelecek diye beklemiyosun.araç çok satsa satılırdı bu araç ve 1 aydan fazladır beklemezdi..

O dediğin ekran vs gibi işler araç 1 yılı doldurdugu zaman satışa sebep olur bayilerde araba varken kimse 8kinci elemanı parayi vermez ekran vs için zaten fiyati üstüne koymuş satıcı sıfır alır istediği aksesuarı da ekletir alım satım işi olmaz başka bir ile gidip satın alma derdi olmaz ama size boş yere anlatıyorum 3 aydır satmaz dediğiniz araç yeteri kadar satıyor satmayafa satmayada devam ediyor Velev ki satmadi hic dert değil çok satılan araça binmek bu kadar keyif vermez...

yani sıfır araç almak için 1-2 ay beklemek sıkıntı olmuyor ama araç alım satımı ve aracı almak için başka bir İle gitmek sıkıntı mı :)
    aracın üstünde 7.000 tl lik extra var.
    neyse daha fazla bu konuda tartışmaya gerek yok..sizinle aynı düşüncede değiliz..ben, araçta sunulan motor, sunulan donanım ve belirlenen fiyat nedeniyle beklediği ilgiyi yakalamayacağını düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

arkadaşlar civic i beğenmeyen almaz, bu kadar basit. gidip ikinci eli hiç olmayan seat, skoda, mazda, hyundai, kia gibi araçları alın eğer beğeniyor iseniz. Golf 7 kullanmamış olsam inanacağım söylenenlere ama hikaye bunlar. VW insanları kazıklayan aldatan bir firmadır benim gözümde

2007 model mazda3 arabamı üç iş günü içerisinde sattım. Bekledim ve powersense aldım. İnsanlar temiz ve fiyatı piyasada saçma sapan değilse her marka modeli alır. Bilip bilmeden yorum yapmayalım. Gözümün önünde aylarca satılmayan hondalar gördüm ama bu satmıyor anlamı taşımaz arabayla alakalıdır. Civic kötü diyenlere de kulak asmayın 15 dk araba test edip kağıt verilerine bakıp gündelik hayatta tecrübe yapmadan direk yargılamak saçmalık.

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Executive için kapora verdim. Jantlardan kurtulma yolunu arıyorum. Ya gidip dısarıda bir 5 kollu alacagım yada RS Jant. 1 Subattan sonra RS in bayiye geleceği söylendi. Rs bayiye gelince Rs jantlardan bayiler satmaya başlar mı. Nasıl temin ederiz bu rs jantları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eniaccroy

Executive için kapora verdim. Jantlardan kurtulma yolunu arıyorum. Ya gidip dısarıda bir 5 kollu alacagım yada RS Jant. 1 Subattan sonra RS in bayiye geleceği söylendi. Rs bayiye gelince Rs jantlardan bayiler satmaya başlar mı. Nasıl temin ederiz bu rs jantları?

Mutlaka olacaktır..rs aldınız ve diyelim ki bir kaza yaptınız, jantta sıkıntı çıktı..servis bunu nasıl yerine koyuyorsa, parasıyla almak isteyen için de mutlaka olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

quote:

Orijinalden alıntı: aabidinnakka

quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Kendi ülkende üretilen, standart paketli aracı 2 ay bekleme sebebi işte bu..

http://automobilemagazine.com.tr/2016/11/10/yerli-civic-sedanin-ihracatina-baslandi/

Planlama böyle yapılırsa, senin vatandaşların hesap sorma hak arama konusunda dünyanın en sonuncu halkıysa..ülkede sattığın araç karşılığı tl alırken yurt dışından çil çil dolares ler yuros lar gekecekse..

Bekleyecen abicim benzinli atmosferiği 2 ay..sırayı bozmayalım..kaynak yapmayalım..hadi bakalım..

Bu haber biraz şüpheli bence, S.Arabistan, Katar ve Kuveyt'e 125 beygir 150 tork araba mı satmışlar? Gerçekse tebrikler..

Hocam o ülkelerde civic, corolla, elantra gariban öğrenci arabası olarak adlandırılıyor, o kesime hiteben alınmış olabilir...

Hocam belki de 1.5 turboyu üretmeye başladılar yeni bir hatda. Bizde satılmıyor oluşu diğer ülkelere üretilip satılmayacağı gönderilmeyeceği demek değil ki.

Nerden gitmiş bilmiyorum ama...

Üzgünüm türk hondacılar..

Her zamanki gibi yine en sonuncusunuz..en değersizsiniz..

https://youtu.be/I7WX1Vwg7EE

Araştırmadım ama araştırsam eminim afganistanda da çıkmıştır..

• Allahım sen aklıma mukayyet ol..

Bu da bi diğeri..arkadaş havadar havadar anlatıyor rs ı..

https://youtu.be/vj_5uK_Cvno
  • 1.5 Turbolar Türkiye haricinde hemen hemen heryerde satılıyor. Çin ve ABD de epeydir var.

Bu da Turbonun Çinden manuel videosu. Ses çok hoş :

• TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Her rengin yada her aracın bir alıcısı olur burda malum sitedeki araçlarının satilmadigina dair yorum yazınca mavi renk icin satar dedim ordaki satılmayan araçlar fiyat yüksekliğidir ikinciel bir araç sifiridindan yüksekse kimse gidip iki aksesuar için o araçları almaz beyaz genel tercih olabilir ama su bir gerçek ki mavi birde resimlerde gördügüm kırmızı bu araça çok yakışmış renk kişisel tercihtir arac satılır veya satilmaz diye yada başkasi ikincielde benim aracımi alacak diye beğendigim renkten ödün vermem....

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Bize en geç geleceğini biliyorum ama bahsi geçen haber için konuştum. Eğer söylendiği gibi arap ülkelerine bizden gidiyorsa atmosferik yerine turbo burada üretilip onlara gönderiliyordur dedim. Yoksa 3. Dünya ülkesi muamelesi gördüğümüzü biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 19 Aralık 2016; 10:13:15 >
  • Buradaki tartışmaları anlayamıyorum. Araçla ilgili bilgi almak istiyorum ama 1 sayfada 1 tane araçla ilgili bilgi ya var ya yok. Bütçeme göre araç ararken fazla kredi çekerek bu aracı aldım. Çünkü beğendim. Hyundai ya kızdım şans eseri hondaya baktım çünkü bütçemi aşıyordu. İncelemedim test yapmadım araştırmadim. Beğendim aldım. Bütün araçların eksikleri ve artıları var. Kia ya baktım Toyotaya baktım Hyundai ve Renault ya baktım.hepsinin Honda ya göre artıları ve eksikleri vardı. Yılda 10000 15000 km yapıyorum bu yüzden dizel hic düşünmedim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yani sıfır araç almak için 1-2 ay beklemek sıkıntı olmuyor ama araç alım satımı ve aracı almak için başka bir İle gitmek sıkıntı mı :)
    aracın üstünde 7.000 tl lik extra var.
    neyse daha fazla bu konuda tartışmaya gerek yok..sizinle aynı düşüncede değiliz..ben, araçta sunulan motor, sunulan donanım ve belirlenen fiyat nedeniyle beklediği ilgiyi yakalamayacağını düşünüyorum..

Aracı almak isteyen bayiden hemen alabilir önemli olan alma isteği ben aracı 2 günde aldım daha hızlı alanlarda var 1 ay bekleyen de var o sizin araç ile ilgili beklentinize bağlı bazı bayilerde araç kalmamış olabilir Sizinde söylediğiniz gibi bazi bayilerde 1 ay bekleniyor buda aracın satıldığını kanıtlamaz mi...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Şöyle bir düşündüm de bizler için en makul çözüm hb 1.0 kasayı beklemek olacak.Honda TR'nin civic rsye type r muamelesi yapacacağı az çok belli,o yüzden fiyatını 120 binden az olacağını düşünmüyorum.Sedan desen hem atmosferik 10-11 lt yakıt tüketimi var.Sıfır takıntısı yoksa ve yakıt tüketimini dert etmiyorsak ve de köpek gibi giden araç istiyorsak aston martin kasa mondeo,1.6t insignia gibi d sınıfı araç alırım diyor mantık.Elegance hb işimizi hayli hayli görecektir kanaatindeyim.

120 olmayacak rs in fiyatı...kim diyorsa 120 olacak diye buyursun, işte meydan iddasına girelim... 103 olur fiyat...taş çatlaşın patlasın uçsun dağılsın 105 en fazla...

Heryerden ilanlarda yılsonuna kadar ötv indirimi diyor

Yani yılbaşında şuanki fiyatlara 3 kaat koyacaklar ister istemez rs falan 103-105 olmaz 110 altına inmez

103 hayal düşün ki Lpg executive 99 olacak diğeri 103 nasıl olsun

103-105 arası hocam daha fazla olmıcak..

Hiç boşuna bekleme ;) ötv indirimi bitmeden alın diyor , yani 1 OCAK zamlı bu birkere garanti lamı çimi yok Honda'nın kendi söylüyor

Ötv eklenince 100 olan eco executive üzerine sadece 3 bin konulacağını beklemek sadece iyimserlik
    Birde beklediğin firma Honda ise ;)

Lpg konusunda çok güvenli, en güvenlisi Lpg sonra benzin vb diyen bazı arkadaşlar için yapılmış az evvel denk geldim ;)

https://media.giphy.com/media/l0HlvlbccUYAvvr8I/giphy.gif

ötv indirimli şu an exe otom lpg 96.314 küsür..2017 de 99,126 tl olacak..siz o diyenlere bakmayın..exe benzinli otom. de 93,333 olacak..turbo fiyatlaması için benzinli exe otom. üstüne 10-12 bin fark eklese 103-105 gibi bi rakam olur..110-115 bin gibi fiyatlar hayal.. o fiyatlara yoğun talep görmesi çok zor...ayrıca 2017 de yeni araçlar piyasaya çıkıyor hepsi de turbo motorlu.. bu nedenle atmosferik motora olan talep iyice azalacağı için Turbo RS için yüksek fiyat belirlemesi hondaya kaybettirir..

Elegance alanlar %70 ne kaybedecek satar gene merak etme ;)

Adamlar akıllı diyorlar alacak kitle 75-80binlik araba istiyor alanların sensing vb bitmez bile bildikleri ne varsa onu koy fazlasına gerek yok

Olayın aslı gerçeği bu ;) 110 dan bir kuruş aşağı olmaz çeşit olursa satar ama tek çeşit geleceği için az satar belki yoksa elegance turbo yapsa 90 miller fara aynaya bakmaz alır
    Az yaksın güçlü olsun ama ayna olmasın far olması diyor insanımız ( Honda sevenler gerçi az yaksın güçlü olsun onu da aramıyor o ayrı konu )

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenerliminion

Buradaki tartışmaları anlayamıyorum. Araçla ilgili bilgi almak istiyorum ama 1 sayfada 1 tane araçla ilgili bilgi ya var ya yok. Bütçeme göre araç ararken fazla kredi çekerek bu aracı aldım. Çünkü beğendim. Hyundai ya kızdım şans eseri hondaya baktım çünkü bütçemi aşıyordu. İncelemedim test yapmadım araştırmadim. Beğendim aldım. Bütün araçların eksikleri ve artıları var. Kia ya baktım Toyotaya baktım Hyundai ve Renault ya baktım.hepsinin Honda ya göre artıları ve eksikleri vardı. Yılda 10000 15000 km yapıyorum bu yüzden dizel hic düşünmedim.

Siteye yeni üye olmuş (sadece 2 mesajı var, ikisi de Civic ile ilgili), arabayı denemeden almış bir kullanıcı (mı acaba yoksa Honda çalışanı olabilir mi..)

Diğer alternatifi benzinli Elantra imiş. Yılda 10-15 bin km yapan biri neden bu arabaları düşünür, o da ayrı konu. Siz araba alırken ekonomi ve performans yönünden değerlendirme ve karşılaştırma yapmıyor olabilirsiniz, saygı duyarım. Bazı insanlar arabanın tipini sever, döşemesini, rengini sever alır, diyecek bir şey yok. Ama "buradaki tartışmaları anlamıyorum" demek biraz garip. Arabayı zaten satın almışsınız, araçla ilgili bilgi almak için biraz geç kalmışsınız. Burada insanlar doğal olarak diğer marka ve modellerle karşılaştırma yapıyor, bu antika motor ve sadece Türkiye pazarı için yapılmış konfigürasyonu eleştiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: racerant

1.5 Turbolar Türkiye haricinde hemen hemen heryerde satılıyor. Çin ve ABD de epeydir var.

Bu da Turbonun Çinden manuel videosu. Ses çok hoş :

1.5 Turbo hiç bir Avrupa ülkesinde satılmıyor, Türkiye için gösterge budur. Zaten sedan Avrupa'da satılmıyor da, hatchback de satılmıyor. Arabaların motor emisyon yakıt tüketimi ve güvenlik standartlarının Avrupa kurumları tarafından sertifikalandırılması gerekir, Çin'de veya ABD'de 1.5 Turbo satılması bizim için bir ölçü değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Turbo Motor atmosferik motora göre daha gelişmiş daha hızlı yakıt ekonomisi çok daha iyi bir motor kimse atmosferik motor daha iyi lafı etmiyor konusan varsada yanlis yapiyordur turbo motora benzinli binebilecekler icin ilk tercihtir bencede ama lpg uyumu ile ilgili sıkıntı olacak oda bir gerçek lpg uyumu isteyen atmosferik alır keyfine bakar herkes kendi kullanım şartlarına göre araca bakmalı ve atmosferik motor turbo motoru döver mantığından da uzaklasilmali daha fazla güç ve performans isteyen turbosunu alır lpg ile yakıtı az olsun diyenler atmosferigini alır honda bu konuda turbo motoru daha önce getirerek beklentileri karşılayabilir. .buda hondanin ayıbı aksesuar konusunda bile suan paspas bulmakta zorlaniyoruz
  • 
Sayfa: önceki 920921922923924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.