Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (926. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar civic eco dusunuyorum araci aldik diyelim 10 bin bakimina ne kadar oduyoruz

Astra 1.6 cdti dynamic oto ile exe eco oto arasindayim

Mesele sadece araba degil yurutme maliyetide benim icin onemli

Bir de dynamic astranin exe ecodan opsiyonsuz haliylen ustun bi yani var mi
  • WSniper10 W kullanıcısına yanıt
    600 tl civarı 10-20-30 bin bakımları
    40 bin 1000 tl (benzin filtresi değişiyor 350 tl)
  • aabidinnakka A kullanıcısına yanıt
    Volkswagen 200 milyon dolar daha ödeyecek.

Volkswagen'in Dieselgate faturası kabarmaya devam ediyor.

Alman otomobil üreticisi, dizel kirliliğini azaltmak için oluşturulan bir fona 200 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Bu ceza, 3.0 litrelik TDI motorlu, 80,000 araç için yapılan bir anlaşmanın parçası.

Henüz açıklanmayan bu durum hakkında Volkswagen’in yakın bir zaman içinde bir açıklama yapması bekleniyor. Yeni anlaşma, şirketin bu yılın başlarında imzaladığı, 2.0 TDI motorlu 475,000 otomobili ilgilendiren 2,7 milyar dolarlık anlaşmaya eklenecek.

Volkswagen’in etkilenen araç sahiplerine ne kadar ödeme yapacağı henüz netlik kazanmış değil. Medyada bununla ilgili herhangi bir rakam telaffuz edilmedi; ancak 2.0 TDI motorlu araç sahiplerinin yapılan ödemeden memnun olduğu tahmin ediliyor. Faturaya eklenen 200 milyon dolar ceza ile birlikte, Volkswagen ABD’deki dizel emisyonu skandalını çözüme kavuşturmak için en az 16,7 milyar dolar harcayacak.
    20 Aralık 2016, Salı - 18:52

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
    Değişen parçalara birkaç örnek...Herhalde bir fikir verir...

Fikir verdi..şimdi soru şu; bu şekilde lpg ye daha uyumlu hale getirilmiş motorda, benzinde çalışma özelliğine zarar verilmesi söz konusu olabilir mi..

Benzinli motorla, parçaları lpg için değiştirilmiş motor arasında benzinle gidişte kısa ve uzun vadede bir fark ya da sorun olur mu.

Delinecek yere vana koymuş , kolay takılsın montaj sonrası orj olsun gibi

En güzeli ekranda görünmesi vb 2-3 bin için orijinalden kaçmak akıllıca değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış düşünüyorsun ve yanlış anlaşılıyor. Taksici dediğin adamlar gününü arabada geçiren ve arabadan ekmek yiyen insanlardır. Adamlar birşey bilmeden alacak değiller. Ayrıca honda ya kötü diyen yok bu kadar kendini parçalaman anlamsız. Ülkemizde wv hayranlığı var adamlar satışı çok yapıyor ondan da ilgi alaka az umursamama durumları mevcut. Senin hondanda o kadar satış yapsa onda da aynı tepki görürsünüz. Yapılan tamamen stratejiden ibaret. Adamların d sınıfı aracı rekabet edemedi piyasadan çektiler onun yerine turboyu iteleyecekler millete. Bunuda kalkıp bizi düşündüklerinden yapmıyorlar. Adamlar kendi karını düşünüyor. Cıvıcler şu an pahalı değil segmentine baktığında aşagı yukarı yakın fiyatlar fakat bilerek yapıldığını düşünüyorum. Turbosu gelince passat mondeo fiyatına satmaya çalışacaklar o segment gibi davranacaklar. E o zamanda hak ettiklerini göreceğine inanıyorum. Siz honda hastası olabilirsiniz ama buraya millet bilgi almaya geliyor. Bende araba alacağım suan tüm araçları araştırmaya çalışıyorum. Bir arabanın artısını söylediğiniz kadar eksilerinide söyleyin ki değer göstersinler aksini yaptığın için tepki yağıyor. Kimse parayı kolay kazanmıyor. Turboya ne kadar fiyat düşünüyorsun merak ediyorum 120 deseler alır mısın gerçi yorumlarına bakılırsa alırsın. Bende merakla bekliyorum aracı 105 e kadar her türlü gideri olduğunu düşünüyorum ama aşırıya kaçtığı an başka markalara yönelirim. Çoğu insanda bunu yapar.

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Astra ile ayni yani tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Most reliable car manufacturers 2016 (En güvenilir -en az arıza yapan- üreticiler)

1. Tesla - 97.54%
    2. Lexus - 97.25%
    3. Dacia - 96.45%
    4. Toyota - 95.03%
    5. Honda - 94.61%
    6. Mazda - 94.58%
    7. Suzuki - 94.36%
    8. Skoda - 94.35%
    9. Subaru - 94.32%
    10. Kia - 94.17%

Least reliable car manufacturers 2016 (En güvenilmez -en çok arıza yapan- üreticiler)

güvenilirlik listesinin son sıraları

23. Audi - 90.43%
    24. Fiat - 90.19%
    25. Hyundai - 90.15%
    26. Ford - 89.91%
    27. Alfa Romeo - 89.76%
    28. Nissan - 89.05%
    29. VW - 89.01%
    30. Land Rover - 88.20%
    31. Jeep - 87.93%
    32. MINI - 87.09%

http://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/91220/the-most-and-least-reliable-car-manufacturers-2016

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

Most reliable car manufacturers 2016 (En güvenilir -en az arıza yapan- üreticiler)

1. Tesla - 97.54%
    2. Lexus - 97.25%
    3. Dacia - 96.45%
    4. Toyota - 95.03%
    5. Honda - 94.61%
    6. Mazda - 94.58%
    7. Suzuki - 94.36%
    8. Skoda - 94.35%
    9. Subaru - 94.32%
    10. Kia - 94.17%

Least reliable car manufacturers 2016 (En güvenilmez -en çok arıza yapan- üreticiler)

güvenilirlik listesinin son sıraları

23. Audi - 90.43%
    24. Fiat - 90.19%
    25. Hyundai - 90.15%
    26. Ford - 89.91%
    27. Alfa Romeo - 89.76%
    28. Nissan - 89.05%
    29. VW - 89.01%
    30. Land Rover - 88.20%
    31. Jeep - 87.93%
    32. MINI - 87.09%
    http://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/91220/the-most-and-least-reliable-car-manufacturers-2016

Hocam bu konuda ilginç bir veri de gizli. Toyota hariç en az güvenilir olan araçlar en çok satan araçlar aynı zamanda. Olayın nedeni çok bilinen satılanın hatalarının da çok bilinmesi, az satılanın daha gizemli ve cazip olması olablir mi? Örneğin içmizde 20-30 bin km bile tesla kullanan var mı? Bu kadar az satan lüks elektirkli araç nasıl listede bir numara oluyor? Bu aracı 10-15 sene kullanan var mı ki güvenirliğini adam gibi ölçebilsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 21 Aralık 2016; 22:56:37 >

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel yazmışsın, ben de vw beter olsun diyorum milleti aldatan her marka gib, yalnız cevap ne alaka?
  • fursen4454 F kullanıcısına yanıt
    gece gündüz yollarda olan taksici tabiki Hyundai clio alacak fiyata bakacak ucuzluğuna..kıyaslama baştan yanlış..çok satış yapmaları çok umurumda olmadı şimdiye kadar hiç etkilemedi araç alırken...yol kalabalıkların yönü değil hakikatin istikametidir..sürekli artılarını söylediğim tamamen yalan sen sürekli kötüleyenlere cevaplarımı okumuşun..honda hastası lafıda itici aynı paraya daha iyisini bir türlü yapamadılar..burada yazdıkları rakamlar 105-110 dizel için 125 bunu biz belirleyemeyiz..burada yazılanlarıda dikkate almazlar..ocakta atmosferiğe 5 bin zam gelecek diyorlar göreceğiz..önyargılısın diğerleri gibi..neden yüksek fiyata alayım gider 2. el düşük kilometreli alırım sıfır takıntılı değilim turbu da dizel lpg düşünmedim şimdiye kadar bu düşünmeyeceğim almayacağım anlamına gelmez..senin fiyat planlamanı onlarda yapar merak etme diğer markaların fiyatları hondanın yüksek fiyatlarını dengeler..tek sıkıntı dışarıya araç vermeleri...7-8 tl satılan 30 lu yumurta şimdi 21 tl..honda da sepetteki yumurtaları kırmaz sevenlerini üzmez diye düşünüyorum..duyduğun eksilerini paylaş yeni kasanın değerlendirelim hep beraber...2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Üstüne yazmış oluyorum ama 2 gün içinde araç almam gerek, kusura bakmayın.

Benzinli kullanan arkadaşlar tüketiminiz nedir?
    taksiciyi ezdiğimi sen söylüyorsun..ama olaya taksicileri bulaştıran sensin onların bir iddiası yok forumda varsa dinleyelim onların adına konuşmayın..bütün gün yoğun trafikte ki sürücü ona zarar vermeyecek bütçesini sarsmayacak ekonomik aracı alır ajitasyon yapmayalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

taksiciyi ezdiğimi sen söylüyorsun..ama olaya taksicileri bulaştıran sensin onların bir iddiası yok forumda varsa dinleyelim onların adına konuşmayın..bütün gün yoğun trafikte ki sürücü ona zarar vermeyecek bütçesini sarsmayacak ekonomik aracı alır ajitasyon yapmayalım..

Hocam yine kendinle çeliştin.

Daha önce sen söylerken ajitosyon olmadı ama?

Ayrıca biz mazoşit miyiz bütcemize zarar verecek sarsacak ekomonik olmayan araç alalım?

Kaçımızın fabrikaları hanları hamamları var?

Olsa hondayı değil bentley rolls royse üzerine konuşur onları almayı tartışırdık sanırım.
    sayıyla alakalı olabilir..nüfusu az olan tunceli de okuma yazma oranının yüksek çıkması gibi...teslayı geçtik sınırlı üretiliyor..arkasından gelen 9 aracı sildin geçtin mantıklı olalım biraz..
    abidin daha öncede 2-3 kez araya girip garip şeyler yazdın taksicileri otomotiv sektörü cio ları yaptın..önce karar ver kafan karışmış sonra net şeyler yaz ..insanlar benim keskinliğimden rahatsız zaten...20 aynı araçla yıl sağlam tecrübe...parayı bulan suv cu eski tüfekler aynı performansı bulamadı diğer markaların yüksek araçlarında olduğu gibi..al bir atmosferik benzinli 96 model civic 1.6 yıpranmamış bulabiliyorsan sal kendini bakalım 100 bin tl ye satılan araçlar saç baş yoluyor mu...
  • quote:

sayıyla alakalı olabilir..nüfusu az olan tunceli de okuma yazma oranının yüksek çıkması gibi...teslayı geçtik sınırlı üretiliyor..arkasından gelen 9 aracı sildin geçtin mantıklı olalım biraz..

HOcam bu sınıflandırma bana çok güvenlir gelmedi. Yani dacia nın listede yukarda olması kaçımıza doğal geliyor, lexus un yanında hem de. Kİa ve Hyundai ikiz kardeşler. Kia certo ne ise hyundai elantra aynı. Kia rio ne ise accent hb aynı. Yani kalite aynı altyapı aynı kabuk farklı. Birini üst listede birini alt listede tutatn gerçek ne? Ford least reliable grubunda. Bu komik bence. Bu değerlendirmede kriter nedir, nerede yapılmıştır, kalite algısı güven algısı olarak ne alınmıştır, bunları bilmeden sonuç pek birşey ifade etmiyor bence.
  • quote:

abidin daha öncede 2-3 kez araya girip garip şeyler yazdın taksicileri otomotiv sektörü cio ları yaptın..önce karar ver kafan karışmış sonra net şeyler yaz ..insanlar benim keskinliğimden rahatsız zaten...20 aynı araçla yıl sağlam tecrübe...parayı bulan suv cu eski tüfekler aynı performansı bulamadı diğer markaların yüksek araçlarında olduğu gibi..al bir atmosferik benzinli 96 model civic 1.6 yıpranmamış bulabiliyorsan sal kendini bakalım 100 bin tl ye satılan araçlar saç baş yoluyor mu...

Hocam sakin ol telaş yapma, acele yazınca karıştırıyorsun sanırım yazdıkların anlamlı olmuyor.

Fikirlerine saygı duyuyorum, lakin sen fan olarak yazıyorsun, yani bu platformada profesyonel satış temsilcisi gibi değil bir test yapan gibi egrisiyle doğrusyla ele al hondayı ve tüm markaları, araçları...

• TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Hocam doğrudur her mesajını okumaya fırsatım olmadı tabiki okuduklarımda hep şiddetle savunduğunu gördüm ondan doğal olarak böyle kanıya vardım. Burada yazılanı dikkate almazlar ama gene de bu şekilde fazla para verip alırım gibi düşünceler yanlış. Segmentinde sevilen bir araba ama bizim en azından benim istediğim segmentinde kalması haddini bilmesi. Kalkıp d sınıfı araçlarla özellik olarak kıyaslayın fakat fiyat olarak yanına yaklaşmaması herkes icin karlı olanıdır.Şu şekilde olur full donanımlı hali üst segmentin baz donanımlı olanına denk olabilir orada kişisel karar devreye girer. Fiyatı dengelemiyor işte hocam honda. Türkiyede arabası yok diye segment sınırlarını zorlamanın anlamı yok. Jazzın fiyatlarını gördünüz mü hocam bi rakipleri ile kıyaslayın derim. Gene bi fazlalık bulunmakta. Kızılan nokta bu. Yapmasınlar adam gibi fiyatla çıksın. Bi arabayı alırken ne kadar kaliteye bakılırsa bakılsın fiyatta onun kadar önemlidir. Hakkı olan fiyatta versinler bende alacaklar arasında olanım fakat işte ocakta zamdan bahsediyorsunuz. Bu neyin zamı hocam neyin. Ötv zaten ortada 3 bin geldi ocakta 5 bin nedir bi bilginiz varsa söyleyin. Eksileri daha öncede söyledim.
    -Fiyat
    -Donanım
    -Eski motor
    Ön yargım yoktur hocam. Ben yapılan bu yanlışı sevmiyorum. Şu an ki cıvıcte 1.5 olması lazımdı zaten beklenen oydu ama gelen insanı 1-0 eksi başlatıyo zaten.

Hocam Tesla Hibrit araç üretmedi ve üretmiyor.Bildiğimiz full elektrikli araç üreticisi.Teslanın ilk modeli çıkalı 10 sene oldu (Roadster) 5 sene civarında da model S.

Elektrikli araçların mekanik ve hareketli parçalarının azlığı çok büyük avantaj ama Şirketin müşteri memnunuyeti hususunda enteresan bir refleksi var.O kadar özeni Türkiye'de bir firma gösterse biz ne yapacağımızı şaşırırız.
  • metciii M kullanıcısına yanıt
    Fb 7 şehir ici 10-11 litre arası yakıyor, yeni civic de hemen hemen aynı yakar. Tüplü yüzde 20 fazla yakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.