Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (923. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 921922923924925
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: genjuro35

forumda inanılmaz bir turbo motor isteği var, ilk günden beri, peki turbo nedir ne değildir? performans tamam. peki yakıt tüketimi ve sorunsuzluk?

az önce amerikada satılacak olan 2017 accord u inceledim 2,4 ve 3,5 litre motorları var, toplam 3 motor hepsi atmosferik turbo koymamışlar??
    2,4 litre olanda 184 ve 189 beygir gücünde...

amerikada civic te ise 2,0 litre atmosferik ve 1,5 litrelik turbo motor var...

americada satılan diğer honda modellerinde ise turbo motora rastlayamadım hepsi atmosferik i-vtec motorlar...honda amerika da çok yüksek satış rakamı olan bir marka ilk 5 e gire. Avrupa da ürün gamında çok sayıda turbo motor olan çoğu avrupa markasının esamesi bile okunmaz, dünyanın en büyük otomobil pazarıdır orası. peki biz turbo konusunda haksızlık mı ediyoruz acaba honda ya?

evet burada ufak hacimden yüksek beygir üretmek önemli vergi ve ötv açısından ancak bunun dışında turbonun pek bir avantajı yok ki dünyanın en büyük otomobil pazarında pekte tercih edilmiyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

2,5 atmosferiği 1.2 turbo parasına Verseler kimse turbo derdine düşmez ki ( birde oradaki yakıt fiyatları önemli )

Millet turboyu daha tasaruflu ve ötv avantajlı diye istiyor yoksa bu kriterler olmayınca
    2,5 atmosferiğin gücüne kimse yetersiz demezki ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenerliminion

Buradaki tartışmaları anlayamıyorum. Araçla ilgili bilgi almak istiyorum ama 1 sayfada 1 tane araçla ilgili bilgi ya var ya yok. Bütçeme göre araç ararken fazla kredi çekerek bu aracı aldım. Çünkü beğendim. Hyundai ya kızdım şans eseri hondaya baktım çünkü bütçemi aşıyordu. İncelemedim test yapmadım araştırmadim. Beğendim aldım. Bütün araçların eksikleri ve artıları var. Kia ya baktım Toyotaya baktım Hyundai ve Renault ya baktım.hepsinin Honda ya göre artıları ve eksikleri vardı. Yılda 10000 15000 km yapıyorum bu yüzden dizel hic düşünmedim.

Hiç bakmadın hiç araştırmadın ve aldın da ya kazıklandıysan?

Hem bütçemi aşıyor diyorsun ben hiç araştırmadan aldım diyorsun burda bir sorun yok mu

Bütçesi kısıtlı olan insan en uygun olanı alabilmek için araştırır bence böyle yapmalısın

o hatayı ben birkere yaptım , bin pişman oldum inşallah sen pişman olmazsın yahu şunu şöyle yapsaydık diye

• Aracı alırken eski motoru kullandıklarını bilmiyordum. Ama tipi hoşuma gitti. Elegance benzinli alacaktım ST ecoyu tavsiye etti ecoyu aldım. 26 parça değişmiş LPG için. Tam hesaplayamadim ama 25-30 kuruş civarı bir tüketim var kmde.

• Aracı aldıktan sonra sonaxta seramik kaplama yaptırdım 1250 tlye. Sanayide 1000 TL fiyat çıkarmışlardı. Ben sonaxta yaptırmak istedim 36 ay garantiliydi. Bu arada ben kimsenin satış temsilcisi değilim. Burada belki vardır troller ama ben sadece bilgi almak ve vermek için üye oldum.
  • MZR34 kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, en kötü ihtimal 500 tl düşük yazsanız fiyatı hemen satılır.
  • Arkadaşlar araç geldiğinde fatura kesiyorlar bize, bu faturayı biz parayı yatırmadan mı kesiyorlar? Ayrıca faturanın üzerinde aracın özellikleri yazıyor mu? Atıyorum Executive Siyah gibisinden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ifcoskun

quote:

Orijinalden alıntı: enobar

Arkadaşlar yeni civic elegance otm. aldım ama camlar ve sunroff kumanda Ile kapaniyormu kontrol etmedim. Bilgisi olan var mı?

kapanıyor hocam kaporanız kalsın :-)

hocam kumandadan camlar nasıl açılıp kapatılıyor? ben kapanmıyor diye biliyorum ama emin de değilim tabii ki
  • Kumanda da kilite basılı tutacaksın kapanana kadar. Basıp cekersen kapanmiyor. Denemedim hic aracı teslim alırken söylemişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

quote:

Arkadaşlar yeni civic elegance otm. aldım ama camlar ve sunroff kumanda Ile kapaniyormu kontrol etmedim. Bilgisi olan var mı?

hocam kumandadan camlar nasıl açılıp kapatılıyor? ben kapanmıyor diye biliyorum ama emin de değilim tabii ki

kumandaya bir kere basıp kılıdı acıyoruz tekrar bastıktan sonra butun camlar ve sunroof acılıyor yada kapanıyor bilginize ama aynalar kapanmıyor onu ıcerden kapatmak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

1.5 Turbolar Türkiye haricinde hemen hemen heryerde satılıyor. Çin ve ABD de epeydir var.

Bu da Turbonun Çinden manuel videosu. Ses çok hoş :

1.5 Turbo hiç bir Avrupa ülkesinde satılmıyor, Türkiye için gösterge budur. Zaten sedan Avrupa'da satılmıyor da, hatchback de satılmıyor. Arabaların motor emisyon yakıt tüketimi ve güvenlik standartlarının Avrupa kurumları tarafından sertifikalandırılması gerekir, Çin'de veya ABD'de 1.5 Turbo satılması bizim için bir ölçü değil.

hocam yanlışınız var yorumunuzda.
    1.5 turbo hiçbir avrupa ülkesinde satılmıyor doğrudur ama satılmaya başladığında da hiç bir avrupa ülkesindeki donanımlarıyla satılmayacak (arka koltuklarda ısıtma, sensing, kararan ayna olmayacak ama bu özellikler avrupa ülkelerinde olacak). yani honda bize "siz avrupa ülkesisiniz" diye gaz verip, ortadoğu donanımlarını satıyor. gerçi honda'nın global web sayfasına bakarsanız türkiye'yi zaten avrupa ülkeleri arasında değil "afrika ve orta doğu" ülkelerinde. bu da linki:
    http://world.honda.com/group/index.html

diğer konuda ise aracın emisyon, yakıt tüketimi vs euro emisyon bölgesinde sertifikalandırılması gerektiği konusunda haklısınız. ancak şaşırtıcı olacaktır belki ama Avustralya'da da Euro 5 emisyon kuralları geçerli ve 1 seneye yaklaştı bu araç orada satılıyor. Türkiye'de hala euro5 özelliklerine sahip araç satabilirsiniz.

turbo motorun 2017'ye kalmasının nedeni belli, zaten Honda Tr'nin kendisi de bunu bizzat açıkladı. yeni civic sedan'ı avrupaya 2017'de satmayı planladılar ve avrupaya üretim yapacak tek fabrika biziz. bu nedenle bekletiyorlar. benzer şey civic hb için de geçerli. ingiltere fabrikasından çıkan araç abd'ye gönderiliyor ama uk içinde satılmıyor. çünkü hedef hep 2017'ydi. zaten sayfalarına girerseniz Civic 2017 yazar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kumandaya bir kere basıp kılıdı acıyoruz tekrar bastıktan sonra butun camlar ve sunroof acılıyor yada kapanıyor bilginize ama aynalar kapanmıyor onu ıcerden kapatmak gerek

açılması tamam da kapanmıyor diye biliyorum, o yüzden sordum hocam
    camları ve sunroof'u kapatmak için bir kere lock tuşuna basıp sonra tekrar basılı mı tutuyoruz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

1.5 Turbolar Türkiye haricinde hemen hemen heryerde satılıyor. Çin ve ABD de epeydir var.

Bu da Turbonun Çinden manuel videosu. Ses çok hoş :

1.5 Turbo hiç bir Avrupa ülkesinde satılmıyor, Türkiye için gösterge budur. Zaten sedan Avrupa'da satılmıyor da, hatchback de satılmıyor. Arabaların motor emisyon yakıt tüketimi ve güvenlik standartlarının Avrupa kurumları tarafından sertifikalandırılması gerekir, Çin'de veya ABD'de 1.5 Turbo satılması bizim için bir ölçü değil.

hocam yanlışınız var yorumunuzda.
    1.5 turbo hiçbir avrupa ülkesinde satılmıyor doğrudur ama satılmaya başladığında da hiç bir avrupa ülkesindeki donanımlarıyla satılmayacak (arka koltuklarda ısıtma, sensing, kararan ayna olmayacak ama bu özellikler avrupa ülkelerinde olacak). yani honda bize "siz avrupa ülkesisiniz" diye gaz verip, ortadoğu donanımlarını satıyor. gerçi honda'nın global web sayfasına bakarsanız türkiye'yi zaten avrupa ülkeleri arasında değil "afrika ve orta doğu" ülkelerinde. bu da linki:
    http://world.honda.com/group/index.html

diğer konuda ise aracın emisyon, yakıt tüketimi vs euro emisyon bölgesinde sertifikalandırılması gerektiği konusunda haklısınız. ancak şaşırtıcı olacaktır belki ama Avustralya'da da Euro 5 emisyon kuralları geçerli ve 1 seneye yaklaştı bu araç orada satılıyor. Türkiye'de hala euro5 özelliklerine sahip araç satabilirsiniz.

turbo motorun 2017'ye kalmasının nedeni belli, zaten Honda Tr'nin kendisi de bunu bizzat açıkladı. yeni civic sedan'ı avrupaya 2017'de satmayı planladılar ve avrupaya üretim yapacak tek fabrika biziz. bu nedenle bekletiyorlar. benzer şey civic hb için de geçerli. ingiltere fabrikasından çıkan araç abd'ye gönderiliyor ama uk içinde satılmıyor. çünkü hedef hep 2017'ydi. zaten sayfalarına girerseniz Civic 2017 yazar.

Öncelikle Honda satış stratejisinde büyük bir değişiklik yaparak ve çok cesur bir karar alarak Avrupa pazarında sedan bir araba satacak diyorsunuz. Avrupa'da Sedan C sınıfı satmıyor, mesela İngiltere'de Focus Sedan, VW Jetta göremezsiniz.

"Civic Sedan turbo motorla Türkiye'de üretilecek ve Avrupa'ya satılacak" çok iddialı bir söylem.

Daha önceki kasa yılda 15 bin üretiliyor ve 12 bini Türkiye'de satılıyordu, Avrupa pazarında bizim sedan civic'i bilen yoktu (zaten tipi de hatchback ile alakasız). Şimdi büyük bir devrim gerçekleşecek ve Avrupa tüketicisinin alışkanlıkları değişecek, C sınıfında hatchback yerine sedan araba tercih edecekler (veya Passat, Mondeo gibi D sınıfı araçlar yerine Civic Sedan alacaklar). Oldukça iyimser beklentiler bunlar.

Ben yine tahminimi tekrarlıyorum, Civic Sedan Türkiye üretimi, fakir komşu ülkeler ve Rusya vb. pazarlar için yapılacak, dolayısıyla az satacak ve turbo motorlar hiç kullanılmayacak. LPG'ye devam..

Tabi bunun için başka açıklamalar mazeretler sunulacaktır, pazarın durumu ekonomik trendler, müşterinin muhafazakarlığı, sorunsuzluk vs. vs..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

açılması tamam da kapanmıyor diye biliyorum, o yüzden sordum hocam
    camları ve sunroof'u kapatmak için bir kere lock tuşuna basıp sonra tekrar basılı mı tutuyoruz?

hem acılıyor hemde kapanıyor 1 kere bas ardından bir kere daha bastıgınızda kapnanır yada acılır..

• Fenerliminion F kullanıcısına yanıt
    Hocam banada 5 yıl garantili seramik kaplama ve motor koltuk koruma 1500 değer mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: eniaccroy

Executive için kapora verdim. Jantlardan kurtulma yolunu arıyorum. Ya gidip dısarıda bir 5 kollu alacagım yada RS Jant. 1 Subattan sonra RS in bayiye geleceği söylendi. Rs bayiye gelince Rs jantlardan bayiler satmaya başlar mı. Nasıl temin ederiz bu rs jantları?

Seninle aynı durumdayım. Birçok servis ile gorustum rs 17" jantlarin tanesine 1500 istediler. Sadece avrupada varmış. Orjinal jantları 2000 e sayıp uzerine 4000 istediler. Bu arada lastik olayını hic konuşmadık belki onun içinde para alacaklardı

• enobar E kullanıcısına yanıt
    Yok artık 6000 TL jantlara istiyorlarsa RS i 150.000 TL ye satar o bayiler. Hiç o kadar fark veremem. Gider alırım 1200 e 17 inc jant set. 300*4=1200 de lastiklere veririm. 2400 yaptı. Elimde ki lastik jantlarıda 1400 e bile satsam. En fazla verebileceğim bu iş için 1000 TL.
  • fb7 kasa civic sedan almanyada satılıyordu
  • 1.8 i-VTEC Super bleifrei E10 (95 ROZ) 104 kW/142 PS 6-Gang-Schaltgetriebe 21.890,00 €
    mtl. 223,69 €
    Info - Energielabel: E Details >>
    Kraftstoffverbrauch/
    CO2-Emissionen**

Kraftstoffverbrauch "Honda Civic Limousine 1.8 i-VTEC Comfort" in l/100 km: innerorts 8,8; außerorts 5,6; kombiniert 6,7. CO2-Emission in g/km: 156. (Alle Werte gemessen nach 1999/94/EG)

1.8 i-VTEC AT Super bleifrei E10 (95 ROZ) 104 kW/142 PS 5-Gang-Automatikgetriebe 23.190,00 €
    mtl. 236,97 €
    Executive
    1.8 i-VTEC Super bleifrei E10 (95 ROZ) 104 kW/142 PS 6-Gang-Schaltgetriebe 25.490,00 €
    mtl. 260,47 €
    1.8 i-VTEC AT Super bleifrei E10 (95 ROZ) 104 kW/142 PS 5-Gang-Automatikgetriebe 26.790,00 €
    mtl. 273,76 €
    Benzin
    104 kW (142 PS) /
    6.500 min -1 6,6 l/100 km 153 g/km
    http://www.honda.de/cars/new/civic-sedan-2013/overview.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 19 Aralık 2016; 20:34:36 >

• harry potter yorumları müneccim miyiz..Avrupa abd kanada uzak doğu kıyaslaması yapmışınız Avrupa da kaç insan yaşıyor..emisyondan önce sonra adamlar milliyetçi sen ne kadar milliyetçi isen..alman savcilar bile ww ve türevlerine soruşturma açtılar bırakın artık alman mandacılığını...sen zenginsin almanların 20 parça opsiyonlarına dünya para vermeye galiba donanımları kıyasla...turbo kullanılmayacakmış...0.9 1.2 1.3 1.4 turbolara dünya para veren güvenen insanlar araçlarını değiştirmek için takla atıyor..dünya markası honda nın turbosunu bekleyen bir dünya insan fakir...müşteri muhafazakarlığı sorunsuzluk cevabını biliyorsun kendince önlem almaya çalışmışın..180 beygir geldiği zaman gör şubatta alman tanklarının indirimlerini...

• ifcoskun kullanıcısına yanıt
    %1 lik dilimde yuvarlan dur.....cevap mı şimdi bu onca istatistiğe rağmen bu yanıt..kendinizi kandırmayın..yazılanları doğru dürüst okumadan cevap veriyor hala mavi kırmızı füme diyorsun rakamları yaz..görelim...dünya da Türkiye de mavinin yüzdesi geçmiyor sen hala hikaye anlatıyorsun koyunun olmadığı yerde keçi abduraman çelebi..gerçek şu mavi sevse bile biraz piyasa biliyorsa beyaz alır...Almaz ise 1 günde satabileceği aracı 6 ayda zor satar
  • 
Sayfa: önceki 921922923924925
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.