Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (821. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HakanTorgut

quote:

Orijinalden alıntı: bbdd41

excutive tüplü civic net fiyat 56.000+0.45 ötv+0,18 kdv eklenince 95800 yapıyor..yani 56 000 tl net fiyatı..
    55 bin üstü olan araçlara yuzde 5 ötv zam eklerse devlet..aracın fiyatı da 2017 model yılından dolayı 3 bin eklenirse 59.000+0,50+0,18 o zaman fiyat 104.400 olur :) onda da kampanya yaparlar fiyattan..

benzinli olan civic için net fiyatı 53.300 zamdan etkilenmemesi için 1700 zam yapıp 92 bin civarında olur.

sanmıyorum honda tüplü araç için 104.400 istesin.var mı aranızda bu fiyattan alacak olan? :)

Hocam ÖTV zammı yılbaşından sonra 55.000 tl üzri araçlarda %74 olacak diye biliyorum. Yani 56.000 x 1,74 = 97,440 x 1,18 = 114,979 araç hiç zamlanmasa bile aşağı yukarı bu fiyat olur gibi.

birden öyle yuzde 74 e çıkarmazlar..o zaman sokaklarda clio ibiza polo ve benzeri araçtan başka göremez kimse..o yüzden oyle bişe yapılması zor..otomobil piyasası çöker..öyle bişe yapacaklarını sanmam..en fazla yuzde 5 artar..ancak mercedes bmw gibi 1.6 150-200 binlik araçları yuzde 90 zammı görür

• can3625 C kullanıcısına yanıt
    bu arada test sürüşü elegance ile yaptım ama 1km falan ne performans anladım ne cvt. içinde benzin yokmuş bidemotor yeni dediler çok bi deneyemedim. ama araç test aracı değildi birisinindi. test aracı hala gelmemiş
  • Gökhannn7 kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam bayilerde agiz birligi etmis sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can3625

sevgili forum arkadaşlarım herkese iyi akşamlar. ilk kez honda civic alıyorum ve forumdaki yazıları okuyunca hemen üye olup bilen birilerinden birşeyler öğrenmek istedim. ben erzurumda exe eco gümüş gri sparişi verdim 25 gün önce ve 15 aralığa teslim tarihi verdiler. sadece balık sırtı anten hediye alabildim. bunlar tanıtım fiyatı falan yükselecek dediler. forumda bazı kullanıcıların bu hafta araçlarını teslim alacaklarını yazmışlar acaba onlardan exe eco alacak olan varmı bende bayiyi sıkıştırayım çünki aracımı saattım ve çok bunaldım biri gaza getirse kaporamı alıp başka araç alıcam çünki arabasız çok zor. eski aracım fluence 1,6 110 bg düz vitesti . alacağım ise cvt. benzinli fluence kullanan varsa ikisi arasında ara hızlanma farkını kıyaslayabilirmi ben fluencenin performansından çok memnundum. teşekkürler.

Zannederim hızlanma konusunda biraz üzüleceksiniz fluence çok daha atik diye biliyorum ama exe-eco üzmez yani zaten çoğu gitti azı kalmış ama

İlla şirket aracı fluence gibi kullanmak istiyorum derseniz size uymaz , bence nasıl olsa kapora vermişsiniz gidin benzini ben koyacam biraz süreyim deyim test aracını alıp 1-2 saat yol yapın aklınızda birşey kalmasın
    Ben hayatımda o hatayı yaptım eşime detaylı Kullanmadan Fiat 500 aldım lanet arabayı 20bin olmadan sattık ama her anı ayrı bir işkenceydi , sizde beklentinize göre bakın yoksa tat vermeyecekse yazık vereceğiniz paraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Hocam kaucuk pas pasta hedıye etmedıler mı?

HEDİYE KESİNLİKLE VERMİYOLAR KAUCUK PASPASTA BAYILERDE SUNA YOK BENIM BİLDİĞİM FİYAT BİLGİSİ 200TL CIVARI BAGAJ HAZUZU ODA 200 TL AMA PASPASLAR SUAN STOKTA YOK .PAZARTESİ ARADIM DAHA GELMEDİ DEMİŞTİ..
  • xendaba kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için. aracım şirket aracı değildi kendimindi ama sert kullandığımı söylerler çok fazlada yakmıyordu km de 180-220 arası bişeydi. test araçları yok plaka sorunu varmış diyorlar. hondayı kullanan arkadaşlarım çok memnun ama hiç biri usta şöför değil. ben kar buz rampa viraj beni üzmesin istiyorum inşallah sıkıntı yaşamam kredi ile alacağım için hemen değişme imkanı bulamam gibi. bide altı alçak sürtüp üzülmekte diğer kaygım
  • can3625 C kullanıcısına yanıt
    Hocam erzda kullanacaksaniz alt surtme olayi cok zo. Ben 3 yil fd6 kullandim erzda alti daha alcakti surtmedim.

• quote:

sevgili forum arkadaşlarım herkese iyi akşamlar. ilk kez honda civic alıyorum ve forumdaki yazıları okuyunca hemen üye olup bilen birilerinden birşeyler öğrenmek istedim. ben erzurumda exe eco gümüş gri sparişi verdim 25 gün önce ve 15 aralığa teslim tarihi verdiler. sadece balık sırtı anten hediye alabildim. bunlar tanıtım fiyatı falan yükselecek dediler. forumda bazı kullanıcıların bu hafta araçlarını teslim alacaklarını yazmışlar acaba onlardan exe eco alacak olan varmı bende bayiyi sıkıştırayım çünki aracımı saattım ve çok bunaldım biri gaza getirse kaporamı alıp başka araç alıcam çünki arabasız çok zor. eski aracım fluence 1,6 110 bg düz vitesti . alacağım ise cvt. benzinli fluence kullanan varsa ikisi arasında ara hızlanma farkını kıyaslayabilirmi ben fluencenin performansından çok memnundum. teşekkürler.

Kısaca şunu söylemek istiyorum, birdaha fluence ı hiç aramayacaksınız. İyi ki onu satıp bunu almışım diyeceksiniz. Hayırlı olsun

ne güzel demişsin kardeşim inşallah öyle olur
  • ne oğlu ne diyorsunuz,
    meramınızı temiz bir Türkçe ile anlatırmısınız,
  • quote:

ne güzel demişsin kardeşim inşallah öyle olur

Dostum onlar fanatik ;) onlara bakma eğer sert sürüyorsan test sürüşleri yap , yani bunların sert dediği 70-80 ara hızlanma olmadan gidiş

Fluence sert sürüyorsan ( kimine göre değişir ama )

Bunda o sert sürüşü yaşamayabilirsin , o bakımdan iyice dene bence , konfor vb üzmez elbette ama seni tek üzecek şey ara hızlanma ve güç olacaktır

Çünkü indiğin araç bildiğin piyasada çıplak beygir gibi kullanılan hoyrat araba 🚗

Ha birde şirket aracı olmayan fluence de gördüm ya gözlerim açık gitmez ;)

yok bu hile öncekinden farklı bu sefer motor yazılımı değil şanzımanın yazılımında da hile yapmışlar diyor haberde
    hem emisyon hem de yakıt tüketimini düşük göstermek için ne dümenler yapmışlar
    adamlar hilenin kitabını yazmış
  • Toplam mesafe:2050 km.
    Ortalama hız :42 km.
    Toplam yakıt :690 TL

3-4 gündür test aracını sormadım yarın bir daha sorayım ozaman. bide ben manuel almaya gittim serviste kaç kişi varsa, kaç kişiyi aradıysam illa otomatik al diye razı ettiler. basınca fluence gibi zıplasın demiyom ama kısa sürede kendini toplasın ve ivmelensin istiyorum. sanırım böyle olmayacak. herkeste biöperformans eleştirisi var, anlamadığım fluence 110 bg idi civic 125 fluence 150 torktu civic 152 en azından aynı atiklikte olmalı. fluencede lpgliydi.
  • quote:

3-4 gündür test aracını sormadım yarın bir daha sorayım ozaman. bide ben manuel almaya gittim serviste kaç kişi varsa, kaç kişiyi aradıysam illa otomatik al diye razı ettiler. basınca fluence gibi zıplasın demiyom ama kısa sürede kendini toplasın ve ivmelensin istiyorum. sanırım böyle olmayacak. herkeste biöperformans eleştirisi var, anlamadığım fluence 110 bg idi civic 125 fluence 150 torktu civic 152 en azından aynı atiklikte olmalı. fluencede lpgliydi.

Kardeşim sen benim yeni civic aracımla çektiğim hızlanma video sunu izledin mi? İzlemediysen bir izle, sattığın fluence ile karşılaştır.
    Youtube a yeni honda civic 1.6 elegance cvt 2016 yaz çıkar. 2 dk civarı çekim

• Aldığı aracın kaza esnasında hava yastığı açılmadı. Araç sahibi şimdi otomobili üreten firmayı dava etmeye hazırlanıyor..
    Aracıyla Düzce'de kaza yapan sürücü, kaza esnasında hava yastıklarının açılmadığını, üretici firmanın ise kusuru üstlenmediğini iddia etti. Üstelik kaza sonrası yaşanan sürece dair anlatılanlar oldukça ilginç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 15 Kasım 2016; 23:12:41 >

baktım şimdi 9,5 sn 100 e çıkması. fena değil güzel görünüyor. peki araç sollarken 100km hızla sol çekip hemencecik 120-140 arası bir hıza ulaşması nasıldır. ben 1 km kullandım ve sanki gaza yüklenince 4-5 saniye bekleyip sonra şahlanıyor gibime geldi.
  • CARDRİVER06 kullanıcısına yanıt
    Geri dönüşte başlar artık 'forum yöneticileri vag grubunu tutuyor, hondaya tahamulleri yok 1.6atmosferik ama lpg takılıyor tsi 10lt yakıyor turbolari bozuluyor, Japonlar asil millet, bozuldugu icin turbo araçlar yapmıyorlar, amerikada hondanın şu motorlu aracı var, Kanadada en cok satan araba' gibi bir sürü hikaye ama hep ayni şeyler, bak ezberletmiş adam.

• Aracın boyası hakkında yorum yapabilecek var mı?

Malum yeni boyalar su bazlı olduğu için eski nesil boyalara göre daha hassaslar.Özellekle ön tamponda uzun yol sonrası noktacık şeklinde boya atığı yaşayan var mı?

Yoksa boyanın durumunu görmek için daha erken mi?
  • quote:

baktım şimdi 9,5 sn 100 e çıkması. fena değil güzel görünüyor. peki araç sollarken 100km hızla sol çekip hemencecik 120-140 arası bir hıza ulaşması nasıldır. ben 1 km kullandım ve sanki gaza yüklenince 4-5 saniye bekleyip sonra şahlanıyor gibime geldi.

9,5 sn çoğu turbo benzinli ve dizel araçlarda yoktur. 100 ile giderken araç sollamada birden bire 120-130 a çıkıyor mu diye hiç bakmadım. Fakat hızlanma son derece güzel. Araca alışmanız lazım. Fluence ile kıyaslamanın bile yanlış olduğunu kullandıkça anlayacaksınız

• 
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.