Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (775. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

Örneğimi detaylı okumamışsın sanırım

söylediğim durum farklı , sonraki anlattıklarında maalesef aklamaya yönelik geçerliliği yok
    Lpg tehlikeli de benzin tehlikesizmi gibi birşey çıkartmışsın

Ona bakarsan çok su içersen suda zehirler seni, Lpg ile Yanyana koyamayız heralde suyu

Birinde gaz fazı vardır , uçar gider belki 2 metre ötede sigara içen biri yüzünden alev alabilir

Ötekine dökülmüş benzine sigarayı atsan yapmayabilir
    Yani aralarındaki zarar kısmı belki 300-500 kat diğerinde yanıcı ama öyle değil

Sende sonunda hemfikir olarak bu sıkıntıların , tehlikelerin , çevreci olmak, vb vb gibi sebeplerle değil sadece maddi imkanlar veya imkansızlıklar yüzünden tercih edildiğine onay veriyorsan öncekiler bunun bahanesi kusura bakma ,

Bende benzinli aracımı sattığımda 1,5 yılda 50bin km yol yapmıştım ve ort 35 kuruş ( 7,4-7,5lt) yaktığından Lpg si benzinden farksız , güvenli , 1 depo ile benzinle aynı km gidebilseydi Lpg tercih edebilirdim
    Ben alacak olsam executive eco dışında almam daha evvelde yazmıştım
    Lpg kullanmaları aşağılamak , Hakir görmek gibi bir tutumun yok ama Lpg kullananlarda
    Sanki çok çevreci çok güvenli vb için değil
    Kardeşim sadece daha az yakıyor
    Cebimden az para çıktığı için diğer riskleri vb bildiğim halde alıyorum diye kabul etsin yani

Bunu deyince kimsenin birtarafı eksilmez,
    Orj eco olanı almak aynı zamanda fabrikasyon daha güvenli , daha sorunsuz ve daha özellikli olacağı için tavsiyem eco
    Yaşasın ucuz tüketim ;)

Zannımca benzin ile Lpg bu güç bandında farkettirmeden
    Aynı sürüş kabiliyetinde olacaktır çekişten düşme vb sorunları sonradan takılanlarda olacağını düşünüyorum
    Naçizane tavsiyem alacaklar bence eco alsın satarkende eco satacaklar zararları olmaz daha güvenli seyahatleri olur

Bir konuda herkes gibi dusunceniz hatali. Gaz fazi olunca tutusma sicakkigi dusmuyor.

Tutusma sicakligi 95 oktan benzinin 280 lpgnin ise 500 derecedir

Herhangi bir sizinti olmasi durumunda gordugunuz gibi lpg benzinden cok daha guvenlidir.

Bu yuzden lpg kullanilan araclarin bobin ve bujilere daha fazla yuk biner ecu tarafindan kivilcim daha buyuk tutulut hatta tirnakkari daha yakin bujiler secilir. Bobin biraz hasarliysa benzinde sikintisiz yeter ama lpg de silkemele ile yetmedigini belli eder.

Lpg nin gec yanmasi doğal olarak daha fazla sikistirilabilme kabiliyeti verir yani oktani daha fazladir temiz yanma ile kurum vs sorunlari cikarmaz yagi kirletmez.

Herkese garip gelecek ama suan benzinli aracini seven adam turkiyede imkani varsa benzin degil lpg kullanmali.

O söylediğin sıcaklık varya kendiliğinden tutuşma sıcaklığı

Bu nedemek hiçbir fikrin yok sanırım????

Ateş olmadan ortamı ısıtarak yanmalarını sağlamak istersen evet benzin önce yanar

Ama benzin kapağını aç 1 metre ötede sigara iç birşey olmaz ama Lpg sızıntısı varken erkeksen sigara iç görelim

Yani bilmeden yorum yapmana gerek yok, illa bilmiş görünecen diye sallamışsın ama olmamış

Önce bilgiye hakim olmak gerek , yazdıklarının ne olduğunu kendin anlaman lazım

Kapiş ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• huso kullanıcısına yanıt
    Dediklerinin çoğuna katılıyorum Hondanın japonya da Küçük,değişik arabaları var.1.0 turbo 127 hp 200 tork üreten güzel bir motorunda var işte koy bu araçlarına getir uygun fiyatta Türkiyeyehttp://www.honda.co.jp/auto-lineup/?from=top_pulldown bu modelleri büyük ihtimal görmemişsindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan6060 -- 6 Kasım 2016; 1:59:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: başkan77

Yeni civic şu an benzinli 91 ise 2018 de gelecek olan dizeli 110 dan aşağı olmaz. Arada 2 model yılı olacak ve dizel olacak. Belki 110 dan da yukarı olur 2018 şartlarına göre

2018 de Lpg 110 olur bence dizeli ordan hesapla ;)

Enflasyonu eklese %8 den iki yıllık 110 u geçer Lpg

Hadi bu yılı çıkalım 1 yıllık koysak 105 zaten Lpg fiyatı üstüne dizel farkı ,110dan aşağı olmaz
    dizel geldiği yıl için söylüyorum kaba hesapla 120 civarı tahminim

Şuan satılacak olsa 100-105 olacağını hesapla söylüyorum tabi

Arkadaş en ucuzuna biçtiği fiyatı geçtiği için elemiş daha pahalıların o fiyata gelmesini bekliyor ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha gelmeden civic icin ilk lpg yi sonra 1.5 turboyu en son dizeli bekleyecegimi söylemiştim. Lpg pahali gedi 1.5 100u gecerse onuda elerim en son dizelde 100u gecerse elerim bu arada baska araclarada bakiyorum 308 astra ve insignia da icime sinmedi yarin 3008 i inceleyeceğim bu araci inceleyen oldu mu cok sik gorunuyor ve inceleyen herkes ovuyor. Ancak dizel ve aisin ikilisi fazla tuketirmi diye suphelerim var.

3008 i incelemenizi ve test surusune cikmanizi kesinlikle tavsiye ederim

• demirhan58 D kullanıcısına yanıt
    3008 inceleyin kesinlikle.... benzinli düşünülebilir....

• Araba değil uçak sanki gerçekten harika...
    [link=www.kuryetimes.com][/link]
  • Ülkedeki piyasa değeri iyice arttı gelin görün ki maaşlarda alım gücünde vs artış yok....
    Bankalara güvenerek araba alıyoruz......
    Konya da yaşıyorum İstanbul gibi ev fiyatları....
    Deniz görmeyen mevkisiz eve 300000 tl istiyorlar.....
    O değil de alan da var....
    Ben anlamadım bu işi....
    Honda civic almak için ötv indirimi olmasa kırk takla atacam arkadaş....bunun yanında honda lpgli araca 2 ay sıra var.... ne diyelim artık Vatan sağolsun...

• OyunaGelenAdam kullanıcısına yanıt
    Onun için mavi seçtik hocam
  • quote:

quote:

quote:

Örneğimi detaylı okumamışsın sanırım

söylediğim durum farklı , sonraki anlattıklarında maalesef aklamaya yönelik geçerliliği yok
    Lpg tehlikeli de benzin tehlikesizmi gibi birşey çıkartmışsın

Ona bakarsan çok su içersen suda zehirler seni, Lpg ile Yanyana koyamayız heralde suyu

Birinde gaz fazı vardır , uçar gider belki 2 metre ötede sigara içen biri yüzünden alev alabilir

Ötekine dökülmüş benzine sigarayı atsan yapmayabilir
    Yani aralarındaki zarar kısmı belki 300-500 kat diğerinde yanıcı ama öyle değil

Sende sonunda hemfikir olarak bu sıkıntıların , tehlikelerin , çevreci olmak, vb vb gibi sebeplerle değil sadece maddi imkanlar veya imkansızlıklar yüzünden tercih edildiğine onay veriyorsan öncekiler bunun bahanesi kusura bakma ,

Bende benzinli aracımı sattığımda 1,5 yılda 50bin km yol yapmıştım ve ort 35 kuruş ( 7,4-7,5lt) yaktığından Lpg si benzinden farksız , güvenli , 1 depo ile benzinle aynı km gidebilseydi Lpg tercih edebilirdim
    Ben alacak olsam executive eco dışında almam daha evvelde yazmıştım
    Lpg kullanmaları aşağılamak , Hakir görmek gibi bir tutumun yok ama Lpg kullananlarda
    Sanki çok çevreci çok güvenli vb için değil
    Kardeşim sadece daha az yakıyor
    Cebimden az para çıktığı için diğer riskleri vb bildiğim halde alıyorum diye kabul etsin yani

Bunu deyince kimsenin birtarafı eksilmez,
    Orj eco olanı almak aynı zamanda fabrikasyon daha güvenli , daha sorunsuz ve daha özellikli olacağı için tavsiyem eco
    Yaşasın ucuz tüketim ;)

Zannımca benzin ile Lpg bu güç bandında farkettirmeden
    Aynı sürüş kabiliyetinde olacaktır çekişten düşme vb sorunları sonradan takılanlarda olacağını düşünüyorum
    Naçizane tavsiyem alacaklar bence eco alsın satarkende eco satacaklar zararları olmaz daha güvenli seyahatleri olur

Bir konuda herkes gibi dusunceniz hatali. Gaz fazi olunca tutusma sicakkigi dusmuyor.

Tutusma sicakligi 95 oktan benzinin 280 lpgnin ise 500 derecedir

Herhangi bir sizinti olmasi durumunda gordugunuz gibi lpg benzinden cok daha guvenlidir.

Bu yuzden lpg kullanilan araclarin bobin ve bujilere daha fazla yuk biner ecu tarafindan kivilcim daha buyuk tutulut hatta tirnakkari daha yakin bujiler secilir. Bobin biraz hasarliysa benzinde sikintisiz yeter ama lpg de silkemele ile yetmedigini belli eder.

Lpg nin gec yanmasi doğal olarak daha fazla sikistirilabilme kabiliyeti verir yani oktani daha fazladir temiz yanma ile kurum vs sorunlari cikarmaz yagi kirletmez.

Herkese garip gelecek ama suan benzinli aracini seven adam turkiyede imkani varsa benzin degil lpg kullanmali.

O söylediğin sıcaklık varya kendiliğinden tutuşma sıcaklığı

Bu nedemek hiçbir fikrin yok sanırım????

Ateş olmadan ortamı ısıtarak yanmalarını sağlamak istersen evet benzin önce yanar

Ama benzin kapağını aç 1 metre ötede sigara iç birşey olmaz ama Lpg sızıntısı varken erkeksen sigara iç görelim

Yani bilmeden yorum yapmana gerek yok, illa bilmiş görünecen diye sallamışsın ama olmamış

Önce bilgiye hakim olmak gerek , yazdıklarının ne olduğunu kendin anlaman lazım

Kapiş ??

Dostum bilgim var buna dayanarak rakamlarla konuşuyorum. Sen neye dayanarak saçmalıyorsun anlamadım?

Sen evde ocağı yakacağın zaman ortamı ısıtarak mı yakıyorsun? aracın benzini tutuşturmak için ortamı mı ısıtıyor? iyi güldüm diger odada sigara icerken ocakta yaniyirdur sizin evde ha.

ateş ile yaklaşırsın ateş yaklaşırken 500 c derecelik bir sıcaklık ile temas edene kadar lpg tutuşmaz o kıvılcımı içine içine sokmazsan lpg tutuşmaz ama benzinde çok daha küçük bir kıvılcım yada aynı ateşi lpg ye nazarak 2 kat uzaklıkta tutman 280 dereceyi gösterecektir benzine.

Yani gaz sizintisi durumunda bu sizan gazi tutusturmak icin 500 drecenin uzerinde sicakliga ulasmis bir araba parcasina degmesi gerek benzin veya benzin buharinin ise 280 dereceye ulasmis bir parcaya degmesi yeterli.

Simdi bir arastir bakalim calisan bir aracta hangi parcalar kac dereceye ulasiyor?

Ben sana soyleyim lpg kacagi varken atesle yaklasmadigin surece ben sanayiye kadar gonul rahatligi ile gidiyorum ama sen sen ol benzin kacagi varken bu benzin bu guvenli deyip aracin yakininda dahi durma.

Iste bu yakitlarin tehlikesini bu verdigim rakamlar belirliyor senin gibilerin hissiyatkari degil.

Al sana bilgi.

Bir yakıt ne kadar düşük sıcaklıkta yanıyorsa herhangi bir ateş anında o denli kolay yanar benzin buharından haberin yok senin anlaşılan?
    öyle o gazmış bu sıvıymış o kaçak varken yanarmış o kacarken korkarmışsın hayallerle olmuyor bu işler ok?

Seviyesizliğinde yerlerde bildiğin birşey varsa paylaş öğrenelim teşekkür edelim ama nerde?

Forum bilgi paylaşılacak hatta girilecek yer olmaktan çıkıyor her geçen gün senin gibiler yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 6 Kasım 2016; 11:48:06 >

• TheDifference01 T kullanıcısına yanıt
    Bak kanka sana bu sefer hak veriyorum
    bence leğen yerine daha güncel bir laf bulmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genjuro35

kardeşim 100-105 civarı olmasını en başta ben isterim, zaten olmazsa yeni civic defterini kapatacağım...

ama bi şu şirketin politikalarına bakıyorum, bayilerine bakıyorum, burnundan kıl aldırmıyor, fiyatta inmiyor, 3 ay sonraya teslim tarihi veriyor,

birde gelecek turbo motorlu rs versiyona bakıyorum,

sonra 2017 model olacağını, 4 ay sonra çıkacağını falan düşünüyorum,

çok zor ama umarım sen haklı çıkarsın ne diyeyim:)

kıl aldırmayorsa kardeşim vatandaş olarak sen de kıl aldırmıcaksın..sen-ben-hepimiz..biz burda konuşuyoruz millet gidip sanki kampanya varmış, bedave veriliyomuş gibi araca yükleniyor..

benim duyumum 100 bini geçmicek diye..bunu söyleyen kişi daha önceden de aracın benzinli fulunun 90 bin liradan geleceğini bilen kişi..hatta ben dedim fazla değil mi..90 bin ilerde görürsün dedi..ben turbo için model yılının değişmesinden dolayı 5 bin açık kapı bıraktım 100-105 dedim.fazlası da zaten akla zarar, mantığa aykırı...

mantık olarak da bakarsanız zaten full benzinlisi 90 olan aracın turbo ve jant, vites kulakçığı vs gibi bi kaç donanım eklencek diye 30 bin fark eklneip de 120 bin olması abes kaçar..115 de olmaz..bu fiyatlara alan olmaz mı? olur ama hondanın genel kullanıcı kitlesi almaz..seçenek çok çünkü o fiyatlarda..bmw, yeni seat ateca,super b, merso a200 amg,pejo 3008, extra full donanımlı jetta daha aklıma gelmeyen vs....
    110-120 o fiyatlarla şahsen gözünün yaşına bakmam hondaymış, sorunsuzmuş hiç umursamam gider başka şey alırım zaten..burada getirmiş eski motoru millete kaktırıyo o fiyatlardan o aracı bana kaktıramaz..kimse kusura bakmıcak..fanatikliğe de lüzum yok..kimse bu araç bu fiyatı hake ediyo diyemez..diğer markaları çöp yapıp da hondayı baş tacı etmeye gerek yok..başımıza çıkardıklarımız yüzünden bu hale geldik milletçe..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOMBOM41 -- 6 Kasım 2016; 13:2:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

hocam sıkıntı nedir,
    honda civic turbo almayı düşünüyorsunuz da, honda Türkiye bu konu başlığına göre fiyat berirler,
    arç pahalı olur alamam diye mi düşünüyorsunuz,
    açık açık yazın, ne zaman turbo ile ilgili fiyat konuşulsa,
    gergin mesajlar atıyorsunuz

honda nın yöneticileri bu forumu okusa fabrikayı kapatıp,
    skoda-seat gibi bir şeyler alıp gül gibi geçinirler

piyasada spekülasyon yapmaya çalışanlar var..ben duyduğum fiyatı söyledim bekleriz görürüz alan alır almayan da bakar işine ne diyim...merak etmeyin bizde bu millet oldukça bırak fabrika kapamayı fabrikayı genişletip büyütürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

Ülkedeki piyasa değeri iyice arttı gelin görün ki maaşlarda alım gücünde vs artış yok....
    Bankalara güvenerek araba alıyoruz......
    Konya da yaşıyorum İstanbul gibi ev fiyatları....
    Deniz görmeyen mevkisiz eve 300000 tl istiyorlar.....
    O değil de alan da var....
    Ben anlamadım bu işi....
    Honda civic almak için ötv indirimi olmasa kırk takla atacam arkadaş....bunun yanında honda lpgli araca 2 ay sıra var.... ne diyelim artık Vatan sağolsun...

Süper yorum... sonuna kadar katılıyorum

• quote:

Daha gelmeden civic icin ilk lpg yi sonra 1.5 turboyu en son dizeli bekleyecegimi söylemiştim. Lpg pahali gedi 1.5 100u gecerse onuda elerim en son dizelde 100u gecerse elerim bu arada baska araclarada bakiyorum 308 astra ve insignia da icime sinmedi yarin 3008 i inceleyeceğim bu araci inceleyen oldu mu cok sik gorunuyor ve inceleyen herkes ovuyor. Ancak dizel ve aisin ikilisi fazla tuketirmi diye suphelerim var.

3008'le ben de geçen test sürüşü gerçekleştirdim. 3008'i test etmeden araba alınmaması görüşündeyim. Ancak şuan Türkiye genelinde stok olmadığı için satışı yokmuş. Sıraya yazılır, daha önce yazılıp vazgeçen olur ve o aracı beğenirseniz belki. Sene sonu indirimleri yalan oldu. Şu ÖTV zımbırtısı yüzünden. Showroom'lar insanlarla dolu. Son alma şanslarıymış gibi bakıyorlar arabalara. Nitekim bir çok insan için de öyle olacak ya neyse.

• Arkadaşlar Honda Civic'te yer alan Honda Connect ile ilgili detayları linkte bulabilirsiniz

http://www.vidyoto.com/video-galeri/new-honda-civic-sedan-honda-connect.html
  • Telefonu usb ile ekrana yansıtmak isteyenler apple car play de problem yok. Ancak android auto programı türkiyede indirilmiyor. Apk sını indirip elle kurmalısınız.

• başkan77 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de az önce öyle düşünüyordum ancak Net fiyatı 55.000TL'yi geçen, eğer bu oranlar gerçekleşirse yandı. Öyleyse Net fiyatı 55.000TL ile varsayıyorum 65.000TL arasında olan araçlar indirime girip 55.000TL bandına çekilebilir mi sizce de?

http://anasayfa.****.com/2017-otv-artisi-belli-oldu-yuzde-74/#prettyPhoto
  • Fiat ege alirim diyen cikmiyo artik. Civic yeni kasa pahali evet pahali ama bakalim 1.5 turbo hakkinda aciklama ne zaman gelecek 110 olursa az satar araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDifference01

sanane kimin neye bindiği.sen istediğini kullan kime ne.istanbul da isen lpg li kullan eğer istiyorsan dizele 15-20 bin fazla verme.sevmiyorsan bu aşk neden honda foruma bu ilgi aşkına git burayı rahat bırak biz memnunuz seçenek bol turbo dizel 2018 1.5 turbo 2-3 ay sonra..1.6 kasa güzel ister astmosferik ister lpg.leğen lafına kızıp şikayetle ceza aldıranlara inat.......sen leğenlere devam biz honda ya devam...

leğen muhabbeti nedir bilmiyorum. yalnız seçenek çok lafın çok komik. olmuş. amma da çok seçenek var: 1.6 tüplü, 1.6 tüpsüz.

yahu 1.2,1.4,1.6 dizel seçenekleri var golf'te. bir tek tarih öncesinden kalma atmosferiklere yer yok. tüplü için 6bin lira fark veriyormuşsunuz. 6bin vark vereceğime 10bin dizel farkı veririm. bari bi yerimde patlamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: başkan77

İndirim olmaz diye tahmin ediyorum ama fiyatlardaki artış pahalı araçta daha fazla olurken nispeten ucuz araçta daha az bir artış olacaktır. Örneğin 2017 civic elegance cvt 81 den 85 e çıkarken, bmw 3.20i 1.6 motor olan sıfırı şu an ne kadar bilmiyorum ama atalım 150 bin olsun 2017 si 200 bin tl civarı olabilir

Hocam verdiğim link çalışmıyor. 55.000TL üzeri net fiyatı olan araçlara %74 ÖTV olacak diye internette yazılar dolaşıyor. Buna istinaden daha önceki yazımı tekrar değerlendirmenizi rica ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.