Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16901691169216931694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hb versiyonu ilk geldiginde test etmistim.Spor egsozlarin iceriye verdigi gürültü cok dikkatimi cekmisti.Bende de rs var .Dediginiz gibi en calisilmis yeri motor sanzumani.Gerisi tipik japon araci.
    Ufak tefek trim vs gibi sesleri pek umursamıyorum. Ancak burada biz arkadaslara soyledik kaporta yalitim takintisi olanlar almasin diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trancenden kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz aslında 2018 modellerde de bir iki göçük sıkıntısı duyunca biraz evham yapıyorum. Kaputtaki dalgalanma sorununu da bir çok servis izolasyon takoz falan hallediyorlarmış bizim götürdüğümüz servis bizi başından savmış

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlama sende beni hocam kötü anlamda dememiştim zaten. Ben de duydum 1-2 araç o yüzden merak etmiştim. Kafana da çok takma, takınca daha fena olursun oluruna bırak.
    Servisine göre değişiyor ilginç bir biçimde. İstanbuldaysan bir de ayışığı servisini deneyebilirsin. Bana sorun çıkartmadılar hiç.

• vketrenka V kullanıcısına yanıt
    Araç yakışıklı ama içi kof mu diyorsunuz.

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Adam almış zaten, uyarı için biraz geç kalınmış bir cümle oldu. Köprüden önce son çıkışı kaçırmış, karşıya bile geçmiş.

• vketrenka V kullanıcısına yanıt
    Bir çok defa yazmıştım hb kasaların arka yapısından ve spoilerlerden kaynaklı bir rüzgar türbülans sesi var. Ayrıca spor egsozlardan da ses alıyor. Bunlar yetmemiş gibi lastik tabanı daha geniş olduğu için ekstra bir lastik sesi de alıyor.

Hepsi birden toplanınca belli bir hızdan sonra ciddi bir ses sorunu oluşturuyor.

Sedanlarda ise rüzgar sesi çok daha az hatta belli hıza kadar rüzgar sesi yok. Rs'te hafiften motor sesi duyulurken atmosferik motorda 3000 devire kadar pek ses duyulmuyor.

Bende Rs var 100-110 km hız ile giderken çocuk uyanmasın diye arka koltuktakilerle fısıltı halinde konuşabiliyorum. Aynısını hb de yapmak ise biraz daha zor.

İşin ilginç yanı en düşük ses seviyesine sahip olan versiyonu ise lpg'li olanlar. Çünkü lastikler daha küçük ve ses seviyesi düşük olduğu için daha sessiz bir yolculuk yapılabiliyor.

Süspansiyon sistemi için ise olumsuz birşey diyemeyeceğim bindiğiniz araç sportif hb olduğu için mevcut süspansiyon sisteminin spor ayarlarda olması gayet normal. Hatta süspansiyon sistemi spor ayarlı rakiplerine göre oldukça konforlu bile diyebiliriz. Çoğu spor araçta takır tukur süspansiyon sistemi kullanılıyor. Civic'de en azından hidrolik burçlar gürültüyü ve darbeleri absorve ediyor.

Toplamda bakınca ise Hb versiyonunun daha çok gençlere hitap ettiğini ve sportif amaçlarla alınabileceğini düşünüyorum. Hb kasaya iyi yol tutuş, iyi hızlanma, iyi fren mesafesi olarak bakınca bu fiyata rakipsiz bir araç.

İyi hızlansın ama biraz daha sessizlik, iç mekan ve bagaj hacmi lazım ben aile babasıyım diyenlerin ise Rs'e yönelmesi daha doğru olacaktır.

• Dış ses konusuna bir şey diyemeyeceğim, ses ve konfor kısmı göreceli bence. Ben Clio gtline'dan geçtim bana sessiz mesela. Soğuk asfaltta bile sessiz geliyor:)

Araçtan tek şikayetim var şimdilik trim sesi, daha önceki mesajda bahsetmiştim cam tavan kapalı iken arka kısmından bir ses geliyor perşembe 1000 bakımına gidiyorum ona da baktıracağım.
  • DirenJK D kullanıcısına yanıt
    Selam. Arabanız civic hb ise cam tavan ile alakalı servis görüşmenizin sonucunu merakla bekliyorum. Aynı sorun bende de var. Arka kısmında tıkırtı şeklinde bir ses var. Servise söylemiştim. Çözümleri ise tavan döşemesini söküp sesin geldiği kısmı bulacaklarını söylediler. Ben de söktürmek istemedim vazgeçtim. Şimdilik o ses ile birlikte geziyorum. Aynı zamanda galeriden ilk çıktığımda cam tavandan gıcırdama sesi geliyordu bunu da silikon sprey sıkarak çözdüler ondan sonra hiç duymadım.
  • yine yalan yanlis bilgiler verilmis.

rs ile hb arasinda suspansiyon farki yok. hem teknik hem ayar anlaminda birebir aynidir.
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Sportplus a yanlis koymus demek ki japonlar .Git de bir uyariver bu dugme burada gereksiz olmus ikisi de ayni diye

benim yazdiklarimi 2-3 kez oku. baska turlu olmuyor :)
  • Selamlar 2018 civic hb araç sahibiyim. Aranızda ambiyans paketi taktıran oldu mu servise? Bana yüksek geldi fiyatı, acaba kendim alsam taktırabileceğim güvenilir bir yer var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: vketrenka

Ne yazık ki gerçekler. Açıkçası golf benim için eve alınan buz dolabından çokta farklı değil. Yani bana hiç bir şey hissettirmiyor.

Güzel benzetme.
    2014 de donanımlı bir Golf almıştım, imajı, yalıtımı ve kalitesi rakiplerinden iyiydi ama araç bir şekilde sürüşten fazla izole idi; uzun ve sıkıcı bir yolda giden ama rahat da olan bir otobüsün yolcusu olmak gibi..
    Araçları -fazla olmadıkça- kusurlarıyla severim; Golf ise kusurları az ama içimin çok ısınmadığı bir araç olmuştu benim için..

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Güzel benzetme.
    2014 de donanımlı bir Golf almıştım, imajı, yalıtımı ve kalitesi rakiplerinden iyiydi ama araç bir şekilde sürüşten fazla izole idi; uzun ve sıkıcı bir yolda giden ama rahat da olan bir otobüsün yolcusu olmak gibi..
    Araçları -fazla olmadıkça- kusurlarıyla severim; Golf ise kusurları az ama içimin çok ısınmadığı bir araç olmuştu benim için..

Alıntıları Göster
    Mükemmellik sıkıcı'dır.

• Golf sağlam, sessiz ama 20 yıldır aynı kasayı üreten HB bir araç. Biz millet olarak sedan aracı sevmişiz çünkü genelde 4 kişilik bir aileye sedan aracın bagajı anca yeter. VW'nin en büyük eksikliği Golf ayarında C sınıfı sedan bir araç getirmemiş olmasıdır. Pasta payını da diğer sedan araçlar paylaşıyor. Honda da bundan birisi. Honda defolu mal satıyor, servis bakım masrafı pahalı, defolu mal onarımı için müşteriden ücret talep ediyor. Benim bildiğim defolu mal değişimi olur. Makyajlı kasa gelirse ve göçük sıkıntısı halledilmişse alınabilir. Ama bu şartlar altında kesinlikle Honda almayı düşünmem. LPG'li araçların bile yıllık bakımı dizel araçlardan daha fazla. Benim bildiğim benzinli aracın bakımı dizel araç bakımından çok aşağıda olur, bu nasıl iş anlayamadım.

• gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    Vw iyi bir sedandan once iyi bir sanziman uretmeli
    Malum site dizel oto passat kayniyor dsg yuzunden

DSG beni bağlamaz. CVT sanki çok mu iyi. Tam otomatik olsa neyse. CVT'li araç sorunsuz olabilir ama uzun yolu bırak motor kucakta bağıra bağıra gidiyor.

• canboca kullanıcısına yanıt
    Ben benim hb yi alırken bayide taktırdım. Orjinali gerçekten çok pahalı geldi, onlar da alternatif yan sanayi var garantili dediler. İşçilik dahil daha uygun fiyata geldi. Hb için kırmızı ambiyansı öneririm, çok şık duruyor. En azından vites çevresi aydınlatma gece çok hoş oluyor.

• Hocam hangi ilde hangi serviste yaptırdınız acaba? Ben istanbul maltepe mutluhan'a sordum yan sanayi alternatifini sunmadılar. Orjinaline de 2600 lira dediler. Bir de benim araç elegance paket dijital kadran mavi renk, o kırmızı yapılabiliyor mu ayarla bilmiyorum yoksa ambiyans kırmızı dijital kadran mavi tezat olur.

• canboca kullanıcısına yanıt
    DM den mesaj attım hocam

• 
Sayfa: önceki 16901691169216931694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.