Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1012. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10101011101210131014
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: usezer11

Öncelikle herkese Merhaba hayırlı günler. Bizde civic 1.6 eco executive donanım almayı düşünüyorduk ama turboyu beklemek daha mı mantıklı olur ? Turbo modeli kasa aynı demi ufak tefek aksesuarlar var hb değil yani. 2009 Accord aracimizi sattık ve bu ikilemde kaldık. Turbo Şubat sonunda mi gelecek acaba yoksa mart ayı ortalarını bulur mu ? Ilgilenirseniz çok iyi olur şimdiden çok sağolun..

26 subatta Lansmani Var sedan 1.5 Turbo..Satisa sunuluyor...

Ben sizin yeriniz de olsam Lpg'ye uzagim derseniz Kesinlikle Turbo tavsiye ederim...Hem yakit tuketimi dusuk hem de performansli...

Bunun disinda 15.000 Tl fark var ama deger mi, bana sorarsaniz uzun vade de deger..

Yalniz soyle bir durum var 1.5 motor RS..Yani suspansiyonlari normal Civic'e gore Sert ayarlanmis...Konforu keyfinizi kacirabilir...Test etmeden Almayin derim..

Normal Civic Konfor olarak ben basarili buldum,olfukca keyifli ancak Rs Sert Suspansiyon bilginiz olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 9 Şubat 2017; 13:44:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• l_a_b kullanıcısına yanıt
    Donanimlar belli degil henuz ancak, Avrupa da satisa basladi..Almanya'da ki testini izledim full arac..Ancak uzaktan calistirma yok..Bize de gelmez..Bu konuda eminim..

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Ilgilendiğiniz için sağolun. Benim yaşım 20 babamla beraber alacağız. Benim gönlüm turbodan yana tabikide. Şuanda 20 gün var bence beklemeye değer bir araç olacak gibi duruyor. Efsane bir motor olacak gibime geliyor bu kasaya yakışacak motor bence

• quote:

Ilgilendiğiniz için sağolun. Benim yaşım 20 babamla beraber alacağız. Benim gönlüm turbodan yana tabikide. Şuanda 20 gün var bence beklemeye değer bir araç olacak gibi duruyor. Efsane bir motor olacak gibime geliyor bu kasaya yakışacak motor bence

Yalniz soyle bir durum var 1.5 motor RS..Yani suspansiyonlari normal Civic'e gore Sert ayarlanmis...Konforu keyfinizi kacirabilir...Test etmeden Almayin derim..

Normal Civic Konfor olarak ben basarili buldum,olfukca keyifli ancak Rs Sert Suspansiyon bilginiz olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: hondaprojason

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

ankara mı? bugün bu arabayı ankarada gördüm :)

ne tarafta hocam, çamur içindeyse belki benimdir

aldinmi dostum yeni kasayi?

aldım hocam. baktım turboyu beklerken, fiyatlar ötv ve döviz yüzünden daha da gidecek yukarı. 8 yıllık emektarla vedalaştım...

hayirli olsun kardesim exe mi aldin jant vs yaptinmi

sağol hocam.
    executive benzinli aldım. jant için şu touring'lerin gelmesini bekliyorum. belki de RS'e geçerim. hele bir gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

bu süspansiyon işini anlamadım ben. en sonunda civic 2 gram konfora kavuştu dedik, onu da turbo motor isteyenden geri alıyorlar. ilginç adam bunlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: l_a_b

quote:

quote:

Civic Hb--1.5 lt 182 Bg Turbo 220 NM tork, CVT Otomatik Sanziman ;

0-100 : 8,5 saniye

Son hiz : 200 Km/s

Sehir ici : 7.9

Sehir disi : 5.0

Ortalama : 6.1

Aracin kilosu 1409 Kg..

Menzil : 754 Km

Depo : 46 Lt

Bu degerlere gore Sedan Rs kac yakar acaba?..Kilosu da Daha fazla olacak malum Sedan Hb'e gore..

Yalniz Hb 1.0 LT 129 Bg Benzinli motoru Efsane olmus..

0-100 : 10,6 saniye Son hiz 200

Sehir ici :6.1 Lt

Ancak bu Motor gelmeyecek ulkemize..Dizel de yok 2017'de ...Hb Mart ayinda 1.5 Turbo motorla gelecek,Honda Turkiye ile yazismalarimin sonucu...

civic sedan 1.5 lt 182 hp turbo avrupa aracı ş.içi 7.8, ş.dışı 4.8, karışık 5.8 lt/100 km. RS'le arasında çok fark olacağını sanmıyorum. bu civarlardır onun da teknik verisi.
    bakalım gerçekten bu değerleri tutturmak mümkün olacak mı?

180 bg nasıl son hız 200 olurmu hiç

Otomatik vitesler de Son hiz sikintili biraz..Asiri isinmadan kaynakli Limit koyabiliyorlar..Ayrica Otomatik Vitesin Torku Manuelden daha dusuk..

Ornek verirsem Hatchback versiyonu;

Hb-1.5 182 Bg

Otomatik son hiz : 200 Km/s

Manuel :220 Km/s

• quote:

quote:

quote:

bu süspansiyon işini anlamadım ben. en sonunda civic 2 gram konfora kavuştu dedik, onu da turbo motor isteyenden geri alıyorlar. ilginç adam bunlar...

Hocam Perfomansli bir arac oldugu icin Yol tutusuda iyi olmali aracin..Adi Ustunde RS..

RS 'lerin Model Marka farketmez hepsi Sert suspansiyondur..

Konfor beklememek lazim..

Evet tek başıma genç olarak kullansam sorun olmaz açıkçası oda aklıma geldi fakat turbo motor çok fark yaratacağı belli ve normal yollarda aşırı rahatsız eder mi ikilemine düştük. Accord aslında performans ve konfor olarak bize yetiyordu..

Hocam yeni civic yaklaşık 1 ay önce bayide incelemistim fakat aracın cvt olması beni biraz uzaklaştırdı.. keyif kaçırıyor gibi geliyor bana sizce nasıl kullanıcı olarak.

• usezer11 kullanıcısına yanıt
    Aslinda CVT sanziman soylendigi kadar kotu bir sanziman degil..Sadece yuksek devirler de yuksek calisma sesi size yakit ekonomisi olarak geri doneniliyor..

Vites gecisi diye bir sey yok,o yuzden konforu Hatsafha da..Ayrica uzun sure kullanacaginiz sorunsuz bir sanziman olmasi da icinizi rahatlatiyor..

Test ettigim aracta CVT begenimi kazandi ancak yuksek hizlarda ki motor sesi biraz rahatsiz etse de,ozellikle sehir icinde oldukca konforlu..

Bulunduğumuz ilçede en yakın bayi 45-50 km mesafede.. hemen gidip test etme imkanımız yok hocam. Benim asıl kafamı kurcalayan şey turbo motorlar çıkınca atmosferikler ikinci plana atılır mı ?

Yani yoksa biraz daha limitleri zorlayıp 9 bin verip turbo motor almak ve daha güçlü keyifli hale gelecek araba.

Sanırım şuanda yapılacak şey turboyu beklemek 20 gün sonra pişman olmamak lazım.

• quote:

Bulunduğumuz ilçede en yakın bayi 45-50 km mesafede.. hemen gidip test etme imkanımız yok hocam. Benim asıl kafamı kurcalayan şey turbo motorlar çıkınca atmosferikler ikinci plana atılır mı ?

Yani yoksa biraz daha limitleri zorlayıp 9 bin verip turbo motor almak ve daha güçlü keyifli hale gelecek araba.

Sanırım şuanda yapılacak şey turboyu beklemek 20 gün sonra pişman olmamak lazım.

Atmosferik 2. Plana atilamaz cunku Atmosferik alanlar %90 Lpg'li aliyor araci..

Su sartlarda bile Honda kullanicisi Turbo motor biraz daha pahali diye almaz, gider Lpg'li atmosferik motor alir..

Cunku Civic Kullananlarin yas ortalamasi 35'den basliyor cogunlugu...60 yasina kadar yolu var, bu kisiler ne perfomans ister ne de Spor rs Civic..Alir araclari orta seritten trafige uygun hizlar da gider..

Yine en cok satacak motor Atmosferik-LPG..Sirf 10.000 Tl ucuz diye yani..

20 gun beklemek ve test etmekte fayda var..Hazir Turbo motor ayaginiza gelmisken..

• Turbo Civic fiyatı belli olmuş; 109.900 TL

http://www.sekizsilindir.com/2017/02/honda-civic-turbo-fiyat.html
    Dedikleriniz de çok haklısınız benimde babam 50 yaşında ve lpgden taraftar. 2.0 lpgli accord ile karışık ortalama 7-8 litre yakıyorduk. Eğer turbo civic bu civarda yakarsa gönlüm direk civice kayar. 9 bin verip performanstan yanayım açıkçası.

Bu arada internette çok okudum yok atmosferik çekmez gitmez diye. Kullanmadan yorum yapmak ne kadar adil ki? Evet turbodaki atiklik yok ama atmosferik kullanmakta oldukça zevkli.

En doğru kararı bizim için test sürüsü verecek sanırım.. değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam.

• Bu rs' de öndeki güzelim krom çıtayı kaldırınca arabanın tüm albenisi gitmiş gibi geliyor. Mr yamasaki sana ne desek az...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Perfomansli bir arac oldugu icin Yol tutusuda iyi olmali aracin..Adi Ustunde RS..

RS 'lerin Model Marka farketmez hepsi Sert suspansiyondur..

Konfor beklememek lazim..

adı RS olduğu için sert araç olacak, performanslı olduğundan değil hocam.
    aynı 182 hp motoru avrupaya konforlu araç olarak satacaklar, araç sertleşmeyecek. avrupaya RS göndermiyor...
    ama bize gelince "bu spor araç, heralde sert olacak, spoiler'ları da olacak" diye seçenek bırakmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaprojason -- 9 Şubat 2017; 14:50:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

Bu rs' de öndeki güzelim krom çıtayı kaldırınca arabanın tüm albenisi gitmiş gibi geliyor. Mr yamasaki sana ne desek az...

hocam benim anlamadığım şey şu. krom beğenen de olur siyah isteyen de. isteyen istediği aracı alsın. ama yok diyorlar. turbo motor isteyen mutlaka siyah deri döşemeyle alacak, dış rengi kırmızı-siyah-beyazdan biri olacak, çıta siyah olacak. ben şu anda dışı bordo içi fildişi araç kullanıyorum. aynı renk kombinasyonuyla alıyım diyorum. olmaz diyorlar...
  • hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    Hocam su sekilde soyleyeyim ;

Leon FR- 150 Bg sert suspansiyon..Teknik verileri de hemen hemen ayni Civic Rs ile,

Audi S-line...Bu secenegi secerseniz sert suspansiyonlu arac alirsiniz ancak sizin demek istediginiz bu sanirim..Ayni birebir ozelliklerde ki araclarini da Normal Konforlu sekilde alabiliyorsunuz..

Bmw M paket- Sert Suspansiyon ancak birebir ozelliklerini konforlu sekilde de alabiliyorsunuz..Motor gucu-renkler-ic donanim opsiyonlari vs..

Dediginiz de haklisiniz bir bskima, Honda pek fazla donanim ve secenek sunan bir firma olmadigi icin durum boyle..

• hondaprojason H kullanıcısına yanıt
    hep sıkıntı yav rs yar olmayacak bize

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben hb olanı almayı düşünüyorum. Başka yurt dışı sitelerinde 0-100 değerini 6.9 saniye olarak da gördüğüm benzer 1.5 l turbo modeller oldu. Artık geldiği zaman veriler, test sürüşü, donanım ve tabii ki de fiyat değerlendirmesi yapıp karar vereceğim.
  • 
Sayfa: önceki 10101011101210131014
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.