Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1690. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: all_blue

BOOOOOOO, cseyfe ve Acil stop...Cevaplar için çoook teşekkür ederim hepinize. 141 bin lira para verip 3 yıl kredi ödeyeceğim bir araçla ilgili en ufak bir şüphe bile beni tedirgin eder. Ayrıca bunun da ötesinde, farklı forumlarda konu ile ilgili okuduğum yorumlardan çıkardığım sonuç şu: Honda sorunu çözme konusunda müşterinin yanında durmamış. Hatayı kabul edip, araçları geri çağırmamış. Böylesine bariz bir hatada bile, tüketiciyi hakkını mahkemede aramaya mecbur bırakan bir firmadan araç alınmaz diye düşünüp Honda defterini kapadım.

Hepinize kazasız günler dilerim. Saygılar & selamlar
    Kendi tercihinizdir saygı duyarım ama 1.5 yıl önce çözülmüş bir sorun ki sorun dediğimizde ışığı arkanıza alarak eğilip görebileceğiniz bir şeyi bu kadar dert etmek ilginç geldi bana. Honda sadece yeni üretimlerde sorunu çözmekle kalmadı sorunlu araçları çağırıp tadilat uyguladı. Daha ne yapması gerekiyor anlamadım hepsine yeni birer araba mı verecekti.

Bu arada kendi kendine yandığı için Güney Kore'de trafiğe çıkması bile yasak olan BMW araçlar için ülkemizde henüz bir geri çağırma duyamadım. Firmanın geri çağırmasını geçtim BMW kullananlar hayatlarından çok memnun kimse de aracından şikayet etmiyor. Hatta forum forum gezip elalemin arabasını kötülemeye çalışıyorlar.

Bir yanda arabası kendi kendine yansa bile memnun olanlar, diğer tarafta güneşi arkasına alarak baktığında görülebilen 1 mm'lik hafif bir dalgalanmayı araba ikiye bölündü gibi görenler...

İkinci el piyasasında boya var mı boya diye araba satın alanların yaşadığı ülke için çokta fazla görmemek lazım.

• CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam artık sesi çıkarmamaya başladı belki de havalarla alakalı bir durum belki de balatalarla ilgili bir sorundu , şimdilik geçmiş gibi görünüyor teşekkürler cevap için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Sorunlu araçları çağırıp tamir mi etti? 100 tl ver köpük sıkayım dedi hocam. Hatasını hiçbir zaman kabul etmedi. He ben de 2017 civic var göçük yok. Olsa da köpük sıktırırım benim için problem değil.

2018 ve 2019 araçlarda problem yok diye biliyorum. Sadece biri yazmıştı 2018 aracımda göçük var diye ama onun da devamı gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Kendi tercihinizdir saygı duyarım ama 1.5 yıl önce çözülmüş bir sorun ki sorun dediğimizde ışığı arkanıza alarak eğilip görebileceğiniz bir şeyi bu kadar dert etmek ilginç geldi bana. Honda sadece yeni üretimlerde sorunu çözmekle kalmadı sorunlu araçları çağırıp tadilat uyguladı. Daha ne yapması gerekiyor anlamadım hepsine yeni birer araba mı verecekti.

Bu arada kendi kendine yandığı için Güney Kore'de trafiğe çıkması bile yasak olan BMW araçlar için ülkemizde henüz bir geri çağırma duyamadım. Firmanın geri çağırmasını geçtim BMW kullananlar hayatlarından çok memnun kimse de aracından şikayet etmiyor. Hatta forum forum gezip elalemin arabasını kötülemeye çalışıyorlar.

Bir yanda arabası kendi kendine yansa bile memnun olanlar, diğer tarafta güneşi arkasına alarak baktığında görülebilen 1 mm'lik hafif bir dalgalanmayı araba ikiye bölündü gibi görenler...

İkinci el piyasasında boya var mı boya diye araba satın alanların yaşadığı ülke için çokta fazla görmemek lazım.

Alıntıları Göster
    Size göre bu çok önemsiz bir hata olabilir. Buna saygı duyarım. Ama bu durum belli ki her tüketici için geçerli değil. Zira, Honda sorunu çözdü diye teşekkür etmek için mi tüketiciler fabrikanın önünde toplanıp eylem yapmış acaba? Ya da Honda'nın Japonyadaki merkezini telefonla arayan vatandaş, araçla ilgili memnuniyetini paylaşmak için mi bu görüşmeyi yapmak istemiş olabilir? Youtube bu videolarla dolu. İzleyince gözlerime inanamadım. Ayrıca, bir başka markanın da benzer bir hatayı yapması Honda'yı haklı çıkarmaz ya da müşteriyi mağdur ettiği gerçeğini değiştirmez.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi all_blue -- 14 Mart 2019; 22:21:7 >

• all_blue A kullanıcısına yanıt
    bilincli tuketici boyle birsey. tebrik ederim gercekten

yeni kasa corollaya bi bakin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: all_blue

Size göre bu çok önemsiz bir hata olabilir. Buna saygı duyarım. Ama bu durum belli ki her tüketici için geçerli değil. Zira, Honda sorunu çözdü diye teşekkür etmek için mi tüketiciler fabrikanın önünde toplanıp eylem yapmış acaba? Ya da Honda'nın Japonyadaki merkezini telefonla arayan vatandaş, araçla ilgili memnuniyetini paylaşmak için mi bu görüşmeyi yapmak istemiş olabilir? Youtube bu videolarla dolu. İzleyince gözlerime inanamadım. Ayrıca, bir başka markanın da benzer bir hatayı yapması Honda'yı haklı çıkarmaz ya da müşteriyi mağdur ettiği gerçeğini değiştirmez.
    Saygılar.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğiniz grupları zamanında bizde takip ettik. O gruplardakilerin hepsi birden onarım vs. kabul etmiyoruz kesinlikle arabanın değişmesini istiyoruz diyordu. Hatta bir kısmı mahkemeye gitti. Hangi firma kaportasında esneme kaynaklı 1 mm derinliğinde hafif bir deformasyon oldu diye yeni araba verir?

Başka markalar en ufak sorunda yeni araba veriyorsa tamam örnek göstermeyelimde o kadar kişi yollarda kaldı, arabası cayır cayır yandı diğer firmalar zahmet edip geri çağırma bile yapmadılar. Aynı arabaları aynı şekilde satmaya devam ettiler ve ediyorlar. Hangi arabanın mağdurları diye grup kuruluyor?

Esneme kaynaklı hafif bir dalgalanma için ortalığı ayağa kaldıran adam Civic'i satıp şanzımanı, motoru vs. sorunlu bir firmadan araba alınca aynı şekilde ortalığı ayağa kaldırmıyorsa kusura bakmasın samimiyetine inanamam. Tam tersi de olabilir. Yıllarca kronik sorunlu araçları kullanıp sesi çıkmamış ancak arabayı bedavaya yenilemek için bir yol görünce şimdi kendini parçalıyorsa buna da mağdur değil fırsatçı denir.

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hangisine, atmosferik olanına mı, hibrite mi?

• 1000 km kontrolü ne kadar sürüyor?
    Araç şu an 800'de pazar günü götürmeyi düşünüyorum 900 olur herhalde o zamana kadar. 1000 olmadan neden geldin demezler değil mi? Bir sonraki hafta şehirler arası bir yol var dönüşünde 2000-2250 falan olacak.
    Araç hb sport+
    bir de cam tavan kapalı iken arkadaki birleşme noktasından hafif tok bir trim sesi var yaşayan oldu mu? (kaldırınca veya açınca ses yok)
    Servise gidince söylemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DirenJK -- 15 Mart 2019; 15:26:40 >
  • trancenden kullanıcısına yanıt
    Sonuç olarak eski araçlara da yeni üretilecek araçlara da çözüm sundular. 100 TL mevzusu da muhtemelen devam eden yargı süreçlerinde zor duruma düşmemek için uyduruldu. Çünkü gruptan takip ettiğim kadarıyla çoğu kişi bahsedilen ücreti ödemeden ücretsiz olarak onarım hizmeti aldı.

C sütunu altında ekstra bir metal şerit uygulandığı için zaten 2018 sonrası araçlarda C sütunu üzerinde bilindik şekilde göçük/dalgalanma olma ihtimali çok zayıf.
  • DirenJK D kullanıcısına yanıt
    900 KM'de gidebilirsiniz bir sorun olmaz.
  • gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    butcesi varsa hibrit tabi
    yoksa atmosferik
    1000km kontrolüne ben 2000km'de götürmüştüm hocam sorun olmuyor.
    Honda nin servisi zaten malum onlar için hersey kullanıcı hatası ve normal. Bence siz riske almayın şimdi 2000 binde götürürsünüz motorunda bir sıkıntı vardır bu da belki motorazarar vermiştir, dönüşte sana derler bunu 1000 kmde getirmeniz gerekti getirseydiniz bu hasar oluşmadı, kullanıcı hatası diye yapıştırırlar. Uç bir örnek oldu ama durum bu.

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Atmosferiklerde yakıt muazzam, LPGli araca zaten binmem, Hibritler iyi ama içeriye çok ses alıyor, izolasyonu yapamadılar, ayrıca arka yolcunun başı (175cm) tavana değiyor. Yeni Corolla için izlenimlerim bunlar.

yarım saat bi saatlik iş hocam. bilgisayara bağlayıp kontrol ediyorlar. yağ vs değişim yok. 900 de gidin siz bence.
  • gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    hangi araba kusursuz ki?

bu butcelerde guzel bir alternatif diye yazdim
  • Forum BMW sorunlarına dönmüş.

• 17 dharkan janti replika bulabilir miyiz? Aracim mavi, en cok bu janti yakistiriyorum.

• Herkese merhaba
    araç alma arefesindeyiz. Yeni corolla flame x pack 1.6 benzin ile 2019 civic executive eco arasında kaldık.Aile aracı olarak kullanılacak. Civic biraz alçak olduğu için altı yere sürtme durumu nasıl acaba?
  • delisakir6 kullanıcısına yanıt
    forumu okudun inceledin tek sorun surtme durumu mu oldu?

he surtersen de kullanici hatasi simdiden soyleyim :)
  • 
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.