Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkahya95

Honda civic almak istiyorum annanemin engelli indirimini kullanarak 1.6 execuvite otomatik lpg modelini düşünüyordum.Fakat izlediğim videolarda şanzıman beklendiği performansı vermiyor deniyor onun yerine 1.6 elegance dizel mi almak mantıklı yardımcı olur musunuz?
    Arada ki donanim farkina bakmazsaniz benim secimim dizel olurdu kesinlikle..

Arada ki fiyat farkina da bakmak lazim..

Performans olarak sakin kullaniciysaniz Lpg atmosferik motor da yeter..

Ancak ara hizlanma,nispeten daha iyi performans da dizel...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel alacak arkadaşlar acele etmesin derim

Benzin mazot makası böyle devam ederse dizele pek gerek yok

• Fiyatları aynı bayi 135 bin dedi ikisi içinde ÖTV indirimli 100 e geliyor aradaki donanım farkını dizeldeki performansa değer mi onu soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: JudasRising

Sport plus’ı 124 bine aldım ben. Hediye olarak kauçuk paspas, kapı altlarına denk gelen yerlere civic yazısı, dış kapı altlarına piyano black kaplama tarzı bir şey var o ve 2 tanede anahtarlık aldım.
    Hangi bayiden aldınız? Çok sıkı pazarlik yapmış olmalısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Hangi bayiden aldınız? Çok sıkı pazarlik yapmış olmalısınız?

Alıntıları Göster
    Otv indiriminden once 140 civariydi fiyatlar

Eski girisli araclar otv de indirim olunca birden 124e dustu ama cok sinirli sayida bir kac arac bu sekilde satildi kasimin ilk haftasinda..o araclar da coktan tukendi

Su an 140 civarindan asagi fiyat yok bayilerde sport plus icin

Guya otv indirimi geldi ama bayiler yansitmiyor, yeni stok bahanesiyle

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Arkadaş açıklamış, 138’e anlaşmıştım ötv indirimi olunca 124’e indi. 3 araç vardı ellerinde hemen satıldı zaten hepsi. Şu an aynı bayi 140 diyor sport+’a. Ankara Bora Plaza.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9 ileri Otomatik Civic HB ile Manuel Civic HB arasinda ki performans farki..

Otomatik vitesin daha iyi olmasini beklerdim acikcasi...Sonuc olarak tam otomatik 9 ileri vs..Agirliktan kaybediyor demek ki..

http://www.zeperfs.com/duel7602-7341.htm

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

9 ileri Otomatik Civic HB ile Manuel Civic HB arasinda ki performans farki..

Otomatik vitesin daha iyi olmasini beklerdim acikcasi...Sonuc olarak tam otomatik 9 ileri vs..Agirliktan kaybediyor demek ki..

http://www.zeperfs.com/duel7602-7341.htm

Şu karşılaştırmaya bakınca 1.5 tubo motorlu Civic'in CVT şanzıman ve manuel vitesi arasında 2 saniye var diye CVT'yi yerden yere vuranlar, ZF şanzıman olsaydı böyle olmazdı diyenler geldi aklıma. Demek ki CVT şanzımanı ezbere eleştiriyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Şu karşılaştırmaya bakınca 1.5 tubo motorlu Civic'in CVT şanzıman ve manuel vitesi arasında 2 saniye var diye CVT'yi yerden yere vuranlar, ZF şanzıman olsaydı böyle olmazdı diyenler geldi aklıma. Demek ki CVT şanzımanı ezbere eleştiriyorlarmış.

Alıntıları Göster
    Forumda daha önce de paylaştım, videosunu da attım, manuel ve cvt 1.5 190'a kadar hizlanmalari eşit. His belki yok ama performs ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Forumda daha önce de paylaştım, videosunu da attım, manuel ve cvt 1.5 190'a kadar hizlanmalari eşit. His belki yok ama performs ortada.

Alıntıları Göster
    Nasil ayni Hocam? Bayagi fark atiyor Manuel vites..0-180 Km/s ozellikle....0-150 Km/s'de de fark var...

http://www.zeperfs.com/duel6667-6717.htm

• Arkadaşlar 7 Inc ekranda bulunan Honda connect multimedya sistemi ile 6.2 Inc ekran arasındaki fark nedir Honda connect ne katıyor araca

• Amerikada 2019 civic çıkmış. Sanki biraz makyajlanmış gibi. Fiyatı da 22bin dolarmış.

https://youtu.be/cRomaIjdrJA

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Dizellerde nasıl bilmiyorum ama lpglilerde eleganceda 6inclik ekran bir boka yaramıyor. Dokunmatik değil honda connect falan da yok. Sadece telefonu bluetoothla bağlayabiliyorsun. Executivelerde 7inclik dokunmatik honda connect var. Herşey bu ekranda. Yakıt tüketimi, radyo, müzik, navigasyon vs.

• trancenden kullanıcısına yanıt
    Dizeller de ki de dokunmatik ve navigasyon mevcut diye biliyorum.

Ben ciddi bir fark göremedim.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Backstreet kullanıcısına yanıt
    Düz vites ve CVT viteste 1.5 turbo motor kullanılıyor ancak torkları ve hp grafikleri farklı. Bu da düz vitesli olanı bariz daha atak yapıyor.

Bu düz vites tork 240 nm

Bu da otomatik vites tork 220 nm

Herkes CVT şanzımanın gücü bu kadar törpülediğini düşünürken dikkate almadıkları konu düz vitesli versiyonda motor haritasının daha canlı olduğudur. Cvt şanzımanlı bir Civic'in motoruna düz vitesli versiyondaki yazılım yüklense stok haldeki diğer Rs'leri geçer.

Bahsedilen videoyu izlemiştim otomatik versiyonu 7.2 saniyede 100 km hıza ulaşıyor ki bu da yazılımlı olma ihtimali olduğunu gösteriyor. Yoksa stok halde düz vitesli olan daha iyi performans gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 22 Kasım 2018; 21:47:34 >

Videoyu tamamen izlemedim ama sanki far grubu ve egzoz çıkışı değiştirilmiş gibi gözüküyor.

• Arkadaşlar Honda Civic Sedan ın marşpiyelinde arka tampon ile birleştiği tarafta, arka kapı açıldığında belli olan, hem sağda hem solda yer alan az bi boşluk var, sonrasında resim ekleyeceğim, bu sizin araçlarda da var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 22 Kasım 2018; 22:27:13 >
  • Arkadaşlar selam,

Çok acil bir sorum var.

Aşağıdaki fotoda çizik gibi görünen bir ek yeri var alacagım arabada. Bu herkeste var mı ? Çok önemli.

Araç : Civic sedan executive eco

Renk Beyaz

• 
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.