Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1638. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16361637163816391640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O rakamları yakalarsa öpün başınıza koyun .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Appetite

Arkadaşlar 2018 model Civic Eco aracım var. İlk bakım için (10000km) hem Aydın hem de İzmir Honda'dan 1350 TL olarak fiyat aldım. Açıkcası bana biraz fazla geldi, yakın tarihlerde bakım yaptıranlar (10000km için) nasıl bir fiyat aldılar acaba merak ediyorum?

Martta 900liraya yaptırdım 10 bin km bakımı (benzinli) fiyatlar uçmuş resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 16 Kasım 2018; 3:24:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakım için Honda servisleri yağı ve filtreyi kendimiz alıp götürsek kabul ediyor mu? Bunlar dışarıdan satın alınabiliyor mu? Bazı markalarda yapanlar var bunu.

Bir de Boş kar servis bakımı kabul edilmiyor mu? Bunlar kanunen kabul edilmek zorunda falan deniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar son kasa Toyota Corolla dan son kasa Honda civice geçen birisi olumsuz yönde konfor farkı yaşar mı?

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Konfor farki yasamaz hatta Civic Konforu daha iyi...

• Arkadaşlar merhabalar,

Kar sezonu bugün itibariyle açıldı. Araçlarımızı kardan, dondan vs korumak için nasıl bir yöntem önerirsiniz? Kapalı garaj önermeyin çünkü yok :)

Bu sadece araçların üstünü örten mekanizmalar (daha doğrusu örtüler) görmüştüm geçen yıllarda bu yıl araştırmadım. Nasıl kullanışlı şeyler mi?

Ya da herhangi bir başka yöntem önerebilirsiniz?

Şimdiden teşekkürler. Allah kaza, bela ve ceza vermesin. :)
  • Merhabalar,

17 Model Civic Hb almayı düşünüyorum. Şuan elimde 15 model polo var otomatik dizel. Sıfır mı tavsiye edersiniz ikinci el mi? Yakın zamanda alanlar fiyat bilgisi verebilir mi? Anladığım kadarıyla liste fiyatı ile satış fiyatları arasında ciddi fark olmakta.

Ek olarak fabrikadan lpg çıkışlı satışı devam ediyor değil mi?

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Dışarıdan parca kabul etmiyorlar

• Cartmann C kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkışı lpg satışı devam ediyor fakat LPG'li almak istiyorsanız sedan modelini almak zorundasınız. HB modellerinde sadece tubo beslemeli 1.5 182 beygir motor geliyor ve bildiğim kadarıyla lpg'ye uyumlu değiller. Ben 2018 Temmuz ayında Sedan Executive LPG Otomatiği 125'e almıştım, spor paketi ve iç koruma paketi hediye etmişlerdi. Anladığım kadarıyla şu anki ötv indirimiyle falanla filanla yine o fiyatlara yakın. Bence bu fiyatlara bulabiliyorsanız kaçırmayın derim. Ben de Peugeot 208'den geçmiştim, arada konfor ve kalite olarak cidden fark var.
  • Son guncel degerler nedir Rs kullanan arkadaslar? Ozellikle sehir ici?

Bir arkadasim sedan rs 50 kurus yakiyor diyor...Sehir ici ortalama..

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    50 kuruş bence mümkün değil, LPG 45 50 kuruş yakıyor 3,84 ten alınan LPG için konuşuyorum

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Sehir ici kullanim verileri (kullanim suresi ve ortalama hiz) onem arz etmekte.

Kisisel dusuncem sehir ici icin 15-20 km/h ortalama hizi referans almak gerekirken, kullanicilar genellikle sehir ici veya cevre yollarinda akan trafigi referans almakta.

Akan trafikte 7 - 7,5 lt degerleri cok rahat yakalanabilmekte, bu rakam da belirttiginiz kurus hesabina yakin gelmekte. Ancak dur kalk trafikte 9,5 - 10 lt altina dusmek cok gercekci bir veri olmayacaktie.

Not: HB kullanicisiyim, Sedan ile aralarinda bariz fark olacagini sanmiyorum.

Ben lpg ile 30-34 kuruş arası yakıyorum (şehiriçi) ki çoğu zaman performanslı kullanıyorum. LPG için 45-50 kuruş bence imkansız. Belki zorlarsanız 40 kuruş yakar ama 45-50 kuruş bana gerçekçi gelmedi hiç. LPG'yi 3.52'den alıyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Appetite -- 17 Kasım 2018; 18:24:31 >
  • Appetite kullanıcısına yanıt
    Ben tevilsiz bir rakam söyledim. Aracım Toyota Corolla 1.6 life idi 1 kuruş dahi fazla söylemedim.Ve sizin dediğiniz gibi perfirmanlıda kullanmadım, artık bu performans kişiden kişiye değişir, zaten şehir içinde yapabileceğim hız belli. Ancak LPG ile kullandığımda 3bin deviri geçmemeye özen gösteririm.

Şimdi Honda Civic dizel otomatik düşünüyorum.

Bu göçük sıkıntısı devam ediyor mu? 2018 yılında hiç karşılaştınız mı? Sorunu çözdüler ise nasıl gerçekleştirdiler. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevirim.

Göçük vs yok diyorlar ama aracın kaportası zayıf bu bir gerçek

Yalnız haftaya benzine indirim geliyor .Motorunla benzin tarihte ilk defa esitlenecek.Toyota da dizel motordan vazgeçiyor . Avrupa vazgeçiyor . Bunu düşünmek lazım

• papasmurf P kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler..

Sizin aracınız fazla yakıyormuş o zaman. Performanslı kullanımdan kastım ani hızlanmalar, devirli kullanmak vs. Bu şekilde bile en dikkat etmediğim zamanlarda dahi bir depo ile çok rahat 300 km yapabiliyorum. Sizin gibi lpgyi 3.82'den aldığımı varsaysam boştan dolan bir depom ortalama 32 litre lpg alıyor, 122 lira yapıyor bir depo. 300 km gittiğimi düşünsem yine 41 kuruş yakmış olacak. Sizin araç içiyormuş maşallah.

Neyse göçük olayına gelirsek, ben aracımı 2018 Temmuz ayında sıfır olarak aldım, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Alırken sorduğumda ise o sorunun giderildiğini, sorunlu bölgenin köpük dolgusu ile güçlendirildiğini, yeni sattıkları modellerde böyle bir sorunla geri dönüş yapanın olmadığını söylemişlerdi. Bir sorun olacağını düşünmüyorum ben artık ama tabi karar yine de sizin.
  • Appetite kullanıcısına yanıt
    Hocam kaputta dalgalanma var mı?

Hayır hiçbir sorunum yok arabamla ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Appetite

Ben lpg ile 30-34 kuruş arası yakıyorum (şehiriçi) ki çoğu zaman performanslı kullanıyorum. LPG için 45-50 kuruş bence imkansız. Belki zorlarsanız 40 kuruş yakar ama 45-50 kuruş bana gerçekçi gelmedi hiç. LPG'yi 3.52'den alıyorum bu arada.
    50 kuruş yakmanın imkansız olduğunu düşünmeniz İstanbul yoğun trafiğinde bulunmadığınız anlamına geliyor. 10km lık yolu 2 saatte giderseniz 50 değil 70 kuruş bile yakarsınız.

• 
Sayfa: önceki 16361637163816391640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.