Şimdi Ara

GüNaYDıN ToPiCi (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.088
Cevap
2
Favori
192.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gymim

quote:

Orjinalden alıntı: coyjonquil

ben burda sadece günaydın denio sanıodum ama..

Yok canım, öğlene kadar "günaydın", öğleden sonra "şiirlerden seçmeler" akşam üzeri "arkası yarın" programına başlıyoruz.

Sen ciddi ciddi 2 gündür iyi espriler üretiyorsun yav.

Demekki içinin dolu olması gerekiyormuş.

• Hasretinden kanayan kalbimde
    Acılarımı demledim
    Özleminle kalbim nasırlaşsa da
    Sevgi dolu günlerimizdeki gibi
    Hep seni bekledim
    Of be off...
    Fırtınalar kopuyor yüreğimde
    Canım acıyor
    daralıyorum.
    Yine sensiz gecelerde
    derinden çekiyorum cigaramı.
    Teselli buluyorum zehrinden,
    Of be off..
    Of çekiyorum nafile,
    Dinmiyor yüreğimdeki fırtına
    Gecem karanlık
    Gecem sessiz
    Sensiz olmuyor be gülüm.
    Duvarlar üstüme üstüme geliyor
    Düşüncelerim inadıma daralıyor
    Of be off..
    Of çekiyorum derinden
    Derinden vurulmuşum çok derinden
    Yüreğimde sızı, canım acıyor
    Bir tutam sevgi arıyorum
    Bu karanlık gecemde
    Sensiz geçen zamana ilaç
    Bir çare düşünen canıma derman
    Karanlık gecemde şafak olsun.
    Yeniden yeşersin gönlümde özlemin.

• quote:

Orjinalden alıntı: StranGe_PassenGer

Sen ciddi ciddi 2 gündür iyi espriler üretiyorsun yav.

Demekki içinin dolu olması gerekiyormuş.

Ben herzaman espriliyimdir ancak ortama geç ısınırım
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: coyjonquil

ben burda sadece günaydın denio sanıodum ama..

Kıskanç.

ne alaka şimdi bi de anlasam..

• Ruhum teslim olmuş sanki aşkına
    heceler tükendi.
    Hiç bir başlangıç nokta koymuyor yarınlarıma
    elim ayağım tutuldu
    yalnızım diye sevindim gittiğinde
    gezdim hiç olmadığım kadar o gün
    elim boş
    kalbim boş
    o kadar uğraşmama rağmen beceremedim
    bakma yüzüme
    sensiz olmuyor
    güneş doğuyor yine
    herşey mutlu görünüyor
    gülümsüyorum resmine
    ama sıra sesine gelince duyamıyorum
    yokluğunu yaşatmayı sevmiyorum
    kendimi hiçe saymış olsamda
    sensiz yapamıyorum
    kan akıyor sanki gözlerimden
    ayağım kayıyor kuytulardan
    ardımda kalamıyor hatıralar
    sen varsın diye seviyormuş beni meğerse dünya
    yoksun diyede nefret sarmış aşıkları
    işlemişsin içime bir kere
    sensiz olmuyor.

@strapas fuara gittin mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HuZuN_CiCeGi

Yok."Duygusal" sebeplerden ötürü gidemedim.

Kitapyurdu.com zaten bir hayli indirimli.Oraya fiyattan ziyade ortam için, kitapları elime alıp incelem için gitmek istiyordum.Gerçi zaten kitap okuyamıyorum.Son "cicilerim geldi" deyip aldıklarım hala duruyor.Birini tamamen bitirip incelemeisni yayınlamayı düşünüyordum aslında.ama millete baktıkça "değmez" diyorum.
  • quote:

quote:

Yok."Duygusal" sebeplerden ötürü gidemedim.

Kitapyurdu.com zaten bir hayli indirimli.Oraya fiyattan ziyade ortam için, kitapları elime alıp incelem için gitmek istiyordum.Gerçi zaten kitap okuyamıyorum.Son "cicilerim geldi" deyip aldıklarım hala duruyor.Birini tamamen bitirip incelemeisni yayınlamayı düşünüyordum aslında.ama millete baktıkça "değmez" diyorum.

4 Ekimde senin adamın imza günü varmış orda keşke gidebilseydin.Benim gittiğimde bitmişti göremedim.Güzeldi gerçekten.

• quote:

4 Ekimde senin adamın imza günü varmış orda keşke gidebilseydin.Benim gittiğimde bitmişti göremedim.Güzeldi gerçekten.

Nihat Genç'i diyorsan ben o adamın çoşkusunu çok seviyorum.Kitaplarından daha okmuşluğum yok.Yani çok fazla fanatiği değilim.Videosunu yayınladığım programı ile tanıdım daha çok.Süper bir programdı.
    Geçen sene gittiğimde Doğan Cüceloğlu , Sunay akın ve Emre Kongar da vardı.Ama ben sıraya falan girmedim.yanına gidip ne diyeceğim? "size hayranım bir imza alabilir miyim ?" mi.gerek yok.Onların hislerini bildiklerini aktardıkları yazılarını okuduğumda onlarla üst boyutta bir paylaşıma giriyoruz zaten.
  • quote:

quote:

Nihat Genç'i diyorsan ben o adamın çoşkusunu çok seviyorum.Kitaplarından daha okmuşluğum yok.Yani çok fazla fanatiği değilim.Videosunu yayınladığım programı ile tanıdım daha çok.Süper bir programdı.
    Geçen sene gittiğimde Doğan Cüceloğlu , Sunay akın ve Emre Kongar da vardı.Ama ben sıraya falan girmedim.yanına gidip ne diyeceğim? "size hayranım bir imza alabilir miyim ?" mi.gerek yok.Onların hislerini bildiklerini aktardıkları yazılarını okuduğumda onlarla üst boyutta bir paylaşıma giriyoruz zaten.

Yok fanatik olduğunu düşünerek değil gidebilseydin onuda görmüş olurdun demek istedim ben.Ekranlardan çok daha farklı görünüyorlar ki görüntüsü mühim değil diyeceksin o konuda da haklısın.

Mesela Türk Filmlerinin çirkin adam lakaplı vazgeçilmez insanı İlyas Salman da ordaydı ve bomboştu kimseler yoktu yanında.Siyasi içeriği olan bir yayın evi standı içerisinde olması mı acaba bu yalnız kalışı diye düşündüm bir an.Bazen erişilmez olarak gördüğümüz sadece bize sunduklarıyla sevdiğimiz insanların gerçek hayattaki düşüncelerini görmemek daha mı iyi acaba???

• Daha kaç geceler böyle sessiz, böyle sensiz yaşayacağım?
    Bilmiyor musun?Beni ne çok mahvediyor uzaklığın, ne çok bölüyor kalbimi kalbin...
  • quote:

Yok fanatik olduğunu düşünerek değil gidebilseydin onuda görmüş olurdun demek istedim ben.Ekranlardan çok daha farklı görünüyorlar ki görüntüsü mühim değil diyeceksin o konuda da haklısın.

Mesela Türk Filmlerinin çirkin adam lakaplı vazgeçilmez insanı İlyas Salman da ordaydı ve bomboştu kimseler yoktu yanında.Siyasi içeriği olan bir yayın evi standı içerisinde olması mı acaba bu yalnız kalışı diye düşündüm bir an.Bazen erişilmez olarak gördüğümüz sadece bize sunduklarıyla sevdiğimiz insanların gerçek hayattaki düşüncelerini görmemek daha mı iyi acaba???

İlyas Salman zamanında çok siyasi söylemlerde bulundu zaten.Sevimli gelen biri değil bence.

Kitap fuarına gittin elin boş mu geldin?Hani hediye kitabım.

• Son Güne Dek

Keder seni bağrına mı basmak ister?
    'Hadi ordan,çek arabanı' de...
    Boş sıkıntılara kaptırma günlerini
    yutmadan bedenini toprak
    Ne kitabı bırak,ne çayır çimeni
    Hele yarin dudağını sakın ha!
    Taaaaa son güne dek..

Ömer Hayyam
  • Lavinia

Sana gitme demeyeceğim.
    Üşüyorsun ceketimi al.
    Günün en güzel saatleri bunlar.
    Yanımda kal.

Sana gitme demeyeceğim.
    Gene de sen bilirsin.
    Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim,
    İncinirsin.

Sana gitme demeyeceğim,
    Ama gitme, Lavinia.
    Adını gizleyeceğim
    Sen de bilme, Lavinia.

Özdemir Asaf
  • quote:

Orjinalden alıntı: gymim

Son Güne Dek

Keder seni bağrına mı basmak ister?
    'Hadi ordan,çek arabanı' de...
    Boş sıkıntılara kaptırma günlerini
    yutmadan bedenini toprak
    Ne kitabı bırak,ne çayır çimeni
    Hele yarin dudağını sakın ha!
    Taaaaa son güne dek..

Ömer Hayyam

Ömer Hayyam
  • Fuara gidişimde bir sürü aksilikler oldu evden 11:30 da çıktım fuara 17:30 gidebildim ve dolayısıyla zamanım kısıtlıydı çok gezemedim kafamdaki yayın evlerini bulup onları gezdim.Necif Fazılın Çile kitabını(hediye etmek için)bir de Gönül Nimetleri adlı kitabını.Onun dışında bir de Ahmet Günbay Yıldız ın kitabını alabildim sadece.
  • quote:

Fuara gidişimde bir sürü aksilikler oldu evden 11:30 da çıktım fuara 17:30 gidebildim ve dolayısıyla zamanım kısıtlıydı çok gezemedim kafamdaki yayın evlerini bulup onları gezdim.Necif Fazılın Çile kitabını(hediye etmek için)bir de Gönül Nimetleri adlı kitabını.Onun dışında bir de Ahmet Günbay Yıldız ın kitabını alabildim sadece.

Bana mı?
  • Bir deniz kenarında batıp giden güneşe hüzünle bakıp, kuru bir gözyaşıyla seni hatırlamaktır özleminin tanımı. Her dalganın kıyıya çarpışı, herhangi bir martının rutin bir kanat çırpışı getiriyorsa aklıma seni, seni özlemişimdir.Burnumda tütüyorsun demekten hiç bıkmamışım. Senden kilometrelerce uzak bir şehirde senin bilmediğin bir bankta içime çektiğim dumanı özleminle çıkarttığımı da bilmeni istemezdim.
    Hasretinin gönlümde açtığı yaraların kurşun yarasından farksız olduğunu ve acısına ancak benim gibi birinin katlanabileceğini ama benim bundan değişik bir zevk aldığımı senden başka kaç kişi anlar.Sessizce çırpınışım, seni özleyişim, her dinlediğim şarkıda seni bir kez daha keşfedişlerim ...Ah ben seni ne çok sevmişim.

@strapas :)Senin ihtiyacın yoktur ihtiyacı olana aldım.
  • quote:

@strapas :)Senin ihtiyacın yoktur ihtiyacı olana aldım.

İhtiyacı olana verilen şeye sadaka denir...Hediye değil.
  • Beynen ihtiyacı olana madden değil :S

SESSİZLİĞİN EN ACIMASIZ OLDUĞU ZAMANLARDAYIM.

offf :(
  • Ne zaman canım sıkılsa, gitmek isterim uzaklara.. Ne vakit seni düşünsem ki düşünmesem olmuyor..Gözlerin gelir aklıma, ah o çocuk gözlerin.. Tam göğsüme saplanır, bıçak gibi sözlerin..

Ne hayalin terk ediyor beni ne de geriye tek bir umudum kaldı. Yine de ne zaman bir şiir okusam mısralarındasın. Ne zaman bir şarkı dinlesem hala sözlerindesin.

Bir kitap okuyorum dökülüyor sayfa aralarındaki kurumuş kır çiçekleri. Uzanıp alamıyorum düştüğü yerden. Ben ölüyorum ve sen bunu bilmiyorsun… Ne kadar kaçsam kendimden, bir o kadar yakalanırdım.. Ne kadar seni istesem, sen hiç yanımda olmazdın.. Gözyaşı biriktirdim, gözyaşım ince sızı.. Düşündüm de bir zaman, bunu ben hak etmedim..

Ne garip bir hayat bu yaşadığım, bir papatya falı gibi; mutluyum/mutsuzum diyerek koparıyorum hayatımın sayfalarını tek tek. Tüketiyorum yaşamı, tükeniyorum ağır ağır. Ben ölüyorum ve sen bunu bilmiyorsun…

Her limandan bir gemi, alır götürür beni.. Hayal bu ya üstelik, gitmeler üzer bizi.. Geçmiyorsam içinden, sevmedim bu fikri.. Gidiyorum inadına, al aşkını ver beni..

Öyle çaresiz hissediyorum ki kendimi. Yine yağmur olup yağsan diyorum avuçlarıma, filizlense yine yok olan umutlarım. Yine geceler boyu bıkıp usanmadan yazsam, duvardaki gölgelerde seni bulsam, gözlerim kapansa senin sıcaklığın kaplasa bedenimi. Ama olmayacak biliyorum. Ben ölüyorum ve sen bunu bilmiyorsun…

Söz vermiştin bırakmam seni demiştin,nerde şimdi o sözlerin?Ve ben ölüyorum sen bunu da bilmiyorsun....

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.